ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Oblíbený festival Topfest namíchal publiku koktejl hudebních žánrů! 3. července 2019   (21:38)K začátku prázdnin bez pochyb patří i start letní festivalové sezóny. Jinak tomu nebylo ani na Slovensku, kde smršť festivalů už tradičně odstartoval legendární Topfest v areálu Zelené vody v Novom Meste nad Váhom.

Oblíbený festival Topfest namíchal publiku koktejl hudebních žánrů!

Vlaďka Votrubová


K začátku prázdnin bez pochyb patří i start letní festivalové sezóny. Jinak tomu nebylo ani na Slovensku, kde smršť festivalů už tradičně odstartoval legendární Topfest v areálu Zelené vody v Novom Meste nad Váhom. A o tom, že Topfest své šestnácté narozeniny oslavil pořádně nabitým koncertním programem, není pochyb! Pojďte se s námi přenést do jedinečné festivalové atmosféry tohoto open – airu a ochutnat hudební koktejl nepřeberného množství stylů a žánrů.

K začátku prázdnin bez pochyb patří i …

Na davy několika desítek tisíc návštěvníků proudící branami areálu kromě krásného letního počasí čekaly tři stage a každá z nich byla svým způsobem specifická. Nouze nebyla ani o funzóny, atrakce či vodní fotbal. Rozlehlý areál také nabídl mnoho stanů s chutným občerstvením.
 
O úvodní palbu se v 15:40 postarali slovenští rockoví draci Bullet Holes. Poté pódium patřilo anglické gypsy folk punkové formaci The Great Malarkey. V čele osmi mladých muzikantů stojí zpěvačka Alex Gillings, která hraje na banjo i na kytaru.
 

Na davy několika desítek tisíc návštěvníků …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Na Slovensko jsme přijeli potřetí a moc se nám tu líbí. Vždy si to u vás pořádně užíváme. Jsme z Londýna, máme členy i z Portugalska, Irska či Lotyšska. Je to takový náš velký mix hudebního vnímání, ten spolu vytváří hudbu, kterou hrajeme. Velmi nás to baví a tuto naši radost z hraní se snažíme přenést i na diváky,“ konstatovala Alex Gillings.
 
To pravé Eldorádo rozjeli na Blue stage bouřliváci z Walda Gangu. Spokojené publikum pařilo, skákalo, tleskalo a páteční večer stále více gradoval. Pořádně nadupanou australskou rock/ experimental show dovezli na Topfest Hands Like Houses.

„Na Slovensko jsme přijeli potřetí a moc se …
Davy natěšených fanoušků se nahrnuly pod pódium, napětí s těšením a nedočkavostí se dalo krájet, transparenty s nápisy Slash zářily tmou a v tom to vypuklo! Fenomenální kytarista Slash ( Guns N´Roses ) se zpěvákem Myles Kennedym a doprovodnou kapelou The Conspirators vlétli na stage a propuklo doslova tornádo fantastické rockové muziky s neméně fanstastickým zpěvem, dechberoucími kytarovými sóly a legendárními hity jako: Ray 's Goodbye, Apocalyptic Love, Standing in the Sun, We 're All Gonna Die a mnoho dalších…

Davy natěšených fanoušků se nahrnuly pod …
Nespoutaný ďábel a legenda Slash si famózním koncertem a pekelným nářezem Topfest zkrátka podmanil, o čemž vypovídal nadšený rockový kotel, do kterého se přenášela neutuchající energie kapely.

Nespoutaný ďábel a legenda Slash si famózním …
Nejeden Silný refrén si rozjařené publikum užilo a společně si zařádilo s živly z Horkýže Slíže. Úplný závěr pátečního dne patřil na Blue stage českým lolli pop punkovým drakům – skupině Maniac, kteří svou chytlavou energickou muzikou a zpěvem s pódiovou show první den skvěle zakončili.

Nezahálela však ani Green stage, kde se v pátek představili muzikanti: Buranowski, Šarišanci, Grai, Zemětřesení, Desmod a Ramchat. Třetí Storm stage dala šanci mladým talentovaným rockerům v rámci programu Rocková maturita. Dále tam vystoupili: Beautiful Bastards, Slobodná Európa, Mad Frequency, Mofokiller a Late.
 

Nejeden Silný refrén si rozjařené publikum …
Nastala sobota a natěšení fanoušci opět spěchali vstříc nabitému festivalovému programu a někteří dokonce i běželi. Máme tím na mysli druhý ročník běhu TOPFEST RUN, kterého se v letošním roce zúčastnilo 128 lidí. Vítěz uběhl 7,7 kilometrů za necelých 28 minut. Úderem 12 patřila scéna Blue stage MF ( vítězi Famatu ). Poté následovali alternative rockoví Funny Faces. Nepřeberné množství převleků své Bicáky tricáky kokosáče a nespoutanou show předvedl na Topfestu český Doctor P.P. Dále na scénu naskočili a energickým setem rozproudili From Our Hands a druhý festivalový den začal nabírat na obrátkách.  
 
Skladbami jako jsou Hoja, hoja, Katarínka, Dievčatko či Zbohom buď, lipová lyžka a podmanivou muzikou i zpěvem roztančila a rozezpívala areál Topfestu parta Arzén.

Lidé přišli a spolu jsme se dobře bavili. Nám vlastně už sezóna začala, pokračujeme v minišnůře se skupinou Čechomor, hráli jsme spolu tři koncerty. Připravili jsme si písničky, které dokážou s námi zpívat diváci po první zazpívané sloce. My jsme začali na Topfestu už od prvních ročníků, čemuž se velmi těším. Stále fungujeme a tomuto festivalu držíme palce,“ neskrýval radost zpěvák Arzénu Jaro Gažo.

Nastala sobota a natěšení fanoušci opět …
Do scénáře festivalu patří i skupina Čechomor, kterou slovenští fanoušci milují. V letošním roce přivezl Čechomor na Topfest setlist především z posledních alb Nadechnutí a Nadechnutí jinak. Poutavou muziku a zpěv Čechomoru ještě více umocnilo spojení s Kumpanovými muzikanty v čele s vynikajícím trumpetistou Vlado Kumpanem. A jak prozradil houslista Čechomoru Karel Holas, tento unikátní program představili poprvé na festivalu a zároveň i poprvé na Slovensku. Nebylo divu, že tento fantastický koncert publikum nadchl.

Do scénáře festivalu patří i skupina Čechomor, …
S Topfestem jsme téměř od začátku jeho existence, hráli jsme tu opravdu mockrát, ani to nedokážu spočítat. Tentokrát jsme přijeli se zcela novým programem, který jsme předvedli poprvé na festivalu a poprvé na Slovensku. Léto máme plné koncertů, ale pokusíme se i odpočívat,“ těšil se Karel HolasČechomoru.
 
Potom už pódium patřilo headlinerům večera - legendární britské skupině Apollo 440. Fanoušci elektronické hudby si zařádili na největší hity včetně Stop the Rock, známého i z filmu 60 sekund. Nechyběly ani vypalovačky Electro Glide in Blue, Ain't Talkin, Bout Dub a Lost in Space.  
 
Na Slovensku jsme už podruhé, hráli jsme v Bratislavě na festivalu. Líbí se nám tu, živá vystoupení jsou pro nás největší satisfakcí, užíváme si komunikaci a spojení s publikem. Koncerty v tomto roce jsou příležitostí k vyzkoušení si nových nápadů, zatímco na konci roku dokončíme nové album,“ plánuje Trevor Grey.
 

„S Topfestem jsme téměř od začátku jeho …
Na Green Stage to v druhý den festivalu odpálily kapely Smola a Hrušky, Nora Carusso, Bystrík Band, česká skupina The Circus Brothers, britští Trash Boat, HT a Marián Greksa a Delykvenc. Premiéru na open airu Topfest měl Lukáš Adamec, který fanoušky roztancoval skladbami Tancuj mi či Horúca Láska
 
Jsem na Topfestu poprvé, i jako divák i jako účinkující. Cítil jsem se výborně, lidé se bavili a zpívali se mnou, i když jsme nehráli v ideálním večerním čase. O to více se těším. Chci poděkovat všem, kteří náš koncert viděli a bavili se na něm,“ těšil se Lukáš Adamec.
 
Storm Stage patřila v druhý den festivalu metalu ve všech podobách. Nejvíce oslovila rock metalcorová Ranná Nevolnosť, powerové Eufory, core od Tribute too Freedom, nadupaná Z3 či špinavě trashová Babadara, která zpívala v maďarštině. Bonusem tohoto pódia byla v sobotu skupina Zóna A, která fanouškům nadělila pecky Možno, Chleba či Nebuď hlúpa. Program šestnáctého ročníku nabízel v závěru koncerty kapel Deez Nuts, The Bloody Beetroots z Itálie, české skupiny Reflexy a slovenské formace Cherry Street.

Na Green Stage to v druhý den festivalu …
Topfest 2019 byl pravým mixem napříč hudebními žánry s fantastickou atmosférou a skvělou organizací. Velké poděkování za něj patří především všem vystupujícím skupinám, organizátorům akce a samozřejmě také návštěvníkům. Nezbývá než konstatovat, že šestnáctý ročník oblíbeného open - airu patřil opět k vydařeným a my už se teď těšíme na další – sedmnáctý ročník !!!
 

Topfest 2019 byl pravým mixem napříč hudebními …


FOTO PRO RADOST


Pavel Macán 105 fotografií v galerii



Vlaďka Votrubová 93 fotografií v galerii


zdroj:Rozhovory: NK Factory
autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel Macán



Další fotoreportáže

Multižánrový festival Muzika Příbram 2025 nabídl pestrý hudební program Estrádní sál KD Příbram se v sobotu 1.11.2025 proměnil v hudební arénu, kde se na prostorném pódiu představila celá osmička kapel. Žánrově nebyl festival Muzika Příbram 2025 nijak omezený – na své si přišli rockeři, příznivci tvrdších kytarových riffů i fanouškové bluesových melodií. Velkým lákadlem napříč generacemi se stala skupina Tango, která tu v závěru předvedla skvělou show. O pozvánky jednotlivým formacím se postaral spolek Muzika Příbram v čele s Milanem Hrudkou, který za podpory města Příbram stojí u základů této akce. I když sál doslova nepřetékal návštěvností, přítomní hosté, posedávající u připravených stolů, dokázali potleskem odměnit každý hudební set. Moderátorství se tradičně ujal zkušený Petr Vašina, jehož znalost příbramské hudební scény je až neuvěřitelná. Irish Halloween párty měla v Lampě pořadové číslo 13, bonusem úspěšné akce se stal křest alba kapely Cheers! Pro někoho je 13-ka nešťastné číslo, někdo nad tím mávne rukou – z pohledu pořádající skupiny Cheers! se 13. ročník Irish Halloween párty v Divadle pod lampou stal povedeným. Na páteční mejdan se totiž sešla početná návštěva, přidanou hodnotou pak bylo nepřeberné množství kostýmů a masek symbolizujících tento keltský svátek. Na pódiu se představily tři formace včetně Cheers!, která tu navíc před zaplněným klubem pokřtila nové album Tales from the Parking Lot. Nálada stoupala každým odehraným setem – všeobecný chaos, moshpit či skoky z pódia dodávaly koncertu neuvěřitelné grády. Shoda poroty a publika posunula do finálovek pouze jedno hudební jméno Tradiční čas pro již třetí základní kolo Múzy 2025 nadešel ve čtvrtek 30.10.2025. Soutěžní večer v Divadle pod lampou měl na programu pětici účinkujících, tentokrát v sólových písničkářských stylech. Je pravda, že klubový prostor se výrazně nezaplnil, přesto si sem hosté cestu našli a to mnohdy i z poměrně velké vzdálenosti. Vystupující nenechávali nic náhodě a každý dvacetiminutový set měl svůj příběh, svojí atmosféru. Premiéra kapely Reflections Of Amnesia sklidila v Lampě hlasité ovace Multižánrové Divadlo pod lampou se stalo místem konání prvního veřejného koncertu nově založené skupiny Reflections Of Amnesia. Početné publikum dokazovalo, jak moc je premiérové vystoupení 29.10.2025 očekávané, což realita potvrdila na sto procent. Důstojným hostem v roli rozjezdové formace se stal domažlický Bloodcreek. Středeční metalová párty se tak do klubové kroniky zapsala výrazným písmem. Roxor a Hamr ve Vrhavči – povedený koncert v Hostinci U Hošků Sobotní večírek 25.10.2025 v obci Vrhaveč na Klatovsku měl na programu dvě vystoupení. Již po páté se na tomto pódiu sešla perfektně hudebně vybavená dvojka – nymburský Roxor a strakonický Hamr. O pozvánky jmenovaným sestavám se postaral hlavní pořadatel Radek Kalinič, jehož jméno lze vystopovat pod hlavičkou Kalimero Agency. Byť sál vyloženě nepraskal v obvodových zdech, přítomní hosté dokázali vytvořit skvělou koncertní atmosféru. O posun akce do vyššího levelu se kvalitním zvukem postarala firma Stage Master, která má ve Vrhavči pevně zakotvené místo. Swing Melody pokřtili v Jazz Docku nové album Honba za písničkou Večer plný rytmu, noblesy a retro kouzla. Kapela Swing Melody pokřtila v pražském Jazz Docku své nové album Honba za písničkou, které vyšlo nejen na CD, ale i na kazetě. Slavnostní, přesto uvolněná atmosféra provázela celý koncert, během něhož zazněly jak nové autorské skladby, tak i nestárnoucí písně Voskovce a Wericha a klasické swingové standardy. Kapelník Jan Veverka dovedl večer s elegancí, nadhledem a energií, která potvrdila, že swing má i dnes své neodolatelné kouzlo. Strejda Proth a Svět lidí. Podzimní turné kapely Protheus k nové desce v plném proudu. Kapela Protheus vyrazila společné s hudebním hostem, kapelou Jacker's na podzimní turné k nové desce Svět lidí. Dohromady se zastaví na třinácti místech, kde strejda Proth představí jejich nové songy live z právě vydaného alba.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz