ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

OHROMUJÍCÍ, NEZAPOMENUTELNÝ, VELKOLEPÝ! 26. června 2017   (12:03)TAKOVÝ BYL ROCKOVÝ SLUNOVRAT 2017

OHROMUJÍCÍ, NEZAPOMENUTELNÝ, VELKOLEPÝ!

Festival Rockový Slunovrat má za sebou doposud nejnabitější ročník. V řevnickém Lesním divadle se konal už pojedenácté a nutno podotknout, že pokořil všechny své dosavadní hranice. Na třech pódiích se představilo přes dvacet kapel různých žánrů a byl to právě parádní line-up, jenž do brdských lesů přilákal přes 4 000 návštěvníků. Festival letos navíc pomohl nemocným cystickou fibrózou a návštěvníkům rozšířením areálu zajistil pohodové chvíle přímo uprostřed lesa.

Chvíli poté, co se otevřely brány, program zahájila dívčí skupina K2. Příjemný, melodický rock se i v časných hodinách setkal s celkem hlasitou odezvou. Na vedlejší stagi vystupující Nano zase představili svěží electro indie rock. V tu chvíli, tedy kolem poledne, byl už areál celkem solidně zaplněn, což na atmosféře jen přidávalo.
Některá seskupení na Rockovém Slunovratu nevystupovala poprvé – ať už se jednalo o rockabilly draky ze Slapdash, rockové Prague Conspiracy nebo pozitivními vibracemi naladěné Fast Food Orchestra. Skáčkoví bardi ze Sto zvířat tu hráli dokonce už potřetí v řadě. A právě na ně se strhl první pořádný kotel. Tahle ostřílená parta zkrátka táhne, i když už jí je víc jak pětadvacet let. Na ně navazující černošické patrioty Timudej zná v Poberouní snad každý a bez jejich Banánový šťávy by to snad ani nešlo. Na tenhle takřka kultovní song pařil celý amfiteátr.

Vedle na Beat stagi už se mezitím připravili TiNG. Reggae, pohodička, co víc si v takový slunečný den přát. Totální zlom ale přišel s příchodem thrash-rock'n'rollových šílenců z Hentai Corporation. I bez klávesáka jim to zase skvěle šlapalo a navíc představili i pár nových věcí z chystaného alba. Zaručeně nejexpresivnější vystoupení celého festivalu mají na svědomí právě oni.

Přesun zpět na hlavní pódium značil příchod Tata Bojs. Profesionálové každým coulem zahráli hity především z posledních desek, došlo ale i na francouzskou Attention aux Hommes nebo hymnickou Pěšáci.

Nic lepšího nemohlo na headlinera nažhavit více než Circus Problem. I přes celkem zásadní personální změny v kapele to na nasazení nebylo vůbec znát a tahle skvělá cirkusová estráda si podmanila úplně všechny.

Festival Rockový Slunovrat má za sebou doposud …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Zlatý hřeb programu byl na řadě. Několikatisícový burácející dav přivítal Dubiozu Kolektiv. Tohle nestačí jen vidět, tohle se musí zažít! Rockový Slunovrat svým návštěvníkům nemohl přivézt lepší hlavní hvězdu, než právě tyhle bosenské černožluté pohodáře. Dubioza se za poslední roky neskutečně vypracovala a nabídla plně profesionální, ale zároveň neskutečně přirozenou show a jízdu na plný plyn, od začátku až do konce. Nechyběly songy jako Kažu, The Pirate Bay Song nebo novinka Himna Generacije. Koncert vygradoval sympatickým gestem v podobě přizvání lehce dojatého organizačního týmu na pódium, jakožto poděkování za pozvání a vřelé přijetí.
 
Na CFK stagi mezitím vyvrcholila soutěž kapel. V souboji se utkaly skupiny Alchymie, Black Velvet Suicide, J!Scream, Save the Emotion a Jay Delver. Na základě hodnocení poroty si nakonec odnesla výhru poslední jmenovaná pop-funková parta z Brna. Získala tak možnost nahrávání v profesionálním studiu a příslib honorovaného vystoupení na příštím ročníku Rockového Slunovratu. Výtěžek z příspěvků na soutěžící kapely byl věnován na konto již zmiňovaného Klubu nemocných cystickou fibrózou.
 
Skvělou tečkou za povedeným hudebním dnem byly dvě afterparty, o které se postarali DJ Mackie Messer a DJ Forrest Pine. Fanoušci se s nimi protančili až do svítání.
 
Celý den si návštěvníci mohli od ruchu kotle odpočinout v chill out zónách, v čajovně nebo jen tak na dece mezi stromy a rozhodně se ani na chvíli nenudili.
 
Jak tedy shrnout 11. ročník festivalu Rockový Slunovrat? Jako trefu do černého, jako důkaz, že i na regionální úrovni lze zorganizovat akci, která má, zejména díky zápalu party organizátorů, velký potenciál do budoucna.


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

zdroj:Tisková zprávaDalší články žánrů Rock, Ska

Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít. Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT.

Další tiskovky

Kapela Bez Šance vydává debutové album RA-DOST! K sedmému výročí kapely vychází jejich dlouhohrající prvotina. Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Temný debut renesančního umělce JAF 34 právě vychází Dovolujeme si Vám představit debut s názvem Empty multimediálního umělce a hudebníka JAF 34. Na desce hostují Jakub Daš (Nikitin), Viktorie Marksová (Houpací koně), Jirka Bendl (Manon Meurt), Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), Michal Hanáček (ex-Baro Chandel), Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex), Petr Voruda (ex-Baro Chandel), David Novotný (Himalayan Dalai Lama) a další. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. MC Matheus vydal novou desku aneb Domeček z karet jako aluze na stav planety Ze spojení rapera Matheuse s producentem a multiinstrumentalistou Adamem Urbanem alias Renkem vzešlo letos na jaře hip hopové album Domeček z karet a je se na co těšit.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz