ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Olympic a Extra Band revival rozezpívali Pekelný léto legendárními hity! 26. července 2020   (23:35)Byl sobotní podvečer a ostrov U mlýna v Holýšově opět ožil skvělou muzikou. Po několika užitých koncertech pokračovalo Pekelný léto ve své spanilé jízdě a přichystalo si pro fans další hudební lahůdku. Nastal „den D“ a náš plán na večer zněl: legendární Olympic a Extra Band revival v Holýšově.

Olympic a Extra Band revival rozezpívali Pekelný léto legendárními hity!

Vlaďka Votrubová


Byl sobotní podvečer a ostrov U mlýna v Holýšově opět ožil skvělou muzikou. Po několika užitých koncertech pokračovalo Pekelný léto ve své spanilé jízdě a přichystalo si pro fans další hudební lahůdku. Nastal „den D“ a náš plán na večer zněl: legendární Olympic a Extra Band revival v Holýšově. A tak se také stalo! Bylo krásné letní počasí, vůně od cateringu a piva se linula vzduchem. Hloučky nedočkavých fans zaplňovaly areál a Pekelným létem vládla pohodová atmosféra.
 
 

Byl sobotní podvečer a ostrov U mlýna v …

Světla nažhavena, zvuk vyladěn a tak nic nebránilo tomu tenhle večer plný legend odstartovat. O úvodní nálož se postarala ikona západočeského bigbítu Extra Band revival. „EBR“, jak se téhle oblíbené partě lidově říká, na nic nečekal a hned od začátku do nás hrnul smršť ze svého dlouholetého, hity nabitého playlistu. Jako první zazněla pecka Vincent Van Gogh a pak už vše jelo na plné obrátky. Nejsem jenom Tvůj, Rock je rock, Hráli jsme holkám, Sudé berou, Vadí nevadí, Ta se má, Dám a mám...to byly songy, které nenechaly publikum jen tak v klidu stát a večer se ubíral tím pravým směrem.

Sympaťáci v čele s Jardou Soukupem a Radkem Zíkou pokračovali ve své rockové jízdě a spokojenost sálala z popařujících fanoušků i z kapely. Dynamické pecky střídaly lyrické balady a hlasitý potlesk odměňoval každou pecku. „EBR“ se tak postaral o skvělý start večera a publikum bylo rozehřáto na tu správnou koncertní teplotu.

Světla nažhavena, zvuk vyladěn a tak nic …

FOTO PRO RADOST
A to už nás čekal zlatý hřeb večera - koncert legendy české rockové scény Olympicu. Proběhla blesková úprava scény, areál se zaplnil a všichni už netrpělivě očekávali zahájení. V tu chvíli se snad všem fanouškům v Holýšově zatajil dech, zrychlil se tep a snad každý v duchu odpočítával: 6, 5, 4, 3, 2 ,1... A v tom to vypuklo! Doznělo intro, matador hudební scény Olympic vlétnul na pódium a odpálil svou show léty prověřených hitů. V úvodu rozezněla Holýšov vypalovačka I´m Fine a v publiku to od první chvíle vřelo.
 
Podmanivá muzika, poutavý zpěv charismatického frontmana Petra Jandy, hit za hitem a neskutečná energie, která se z pódia přenášela na fanoušky... Tak by se v kostce dal popsat koncert bouřliváků z Olympicu, kteří si dav napříč generacemi doslova podmanili. Těmhle legendám to šlapalo jako za mlada a v celém areálu snad nebyl člověk, který by si jejich koncert naplno nevychutnával a neužíval. Olympic do nás lidově řečeno „pálil ostrými“. Ve své devadesáti minutové show sypal rockovému kotli smršť osvědčených hitů, proložených novějšími kousky a koncert stále více gradoval.
 
 

 

 


A to už nás čekal zlatý hřeb večera - koncert …
Manekýny, Snad jsem to zavinil já, Jsi moje, Otázky, Dynamit, , Kanagom, Želva, Jako za mlada… to byly vypalovačky, které rozhýbaly doslova celý Holýšov. V tu chvíli jely hlasivky fans na plné obrátky, ruce vylétly nad hlavy, sborový zpěv s bouřlivým potleskem doprovázel každou pecku a atmosféra byla dokonalá. Ještě bychom měli zmínit, že za klávesami se nám představil Pavel Březina, který s kluky hraje dva měsíce. Bylo krásné sledovat, jak Olympicu ta společná muzikantská chemie skvěle funguje a koncert byl jistě nejen pro nás neskutečně silným zážitkem. Přestože si to snad nikdo v areálu nepřál, vystoupení těchto legend uteklo jako voda a náhle se nám blížil závěr koncertu.

Manekýny, Snad jsem to zavinil já, Jsi moje, …
Doslova unešení fanoušci nechtěli pustit Olympic z pódia a hlasitým potleskem s ovacemi ho lákali zpět na scénu. Parta kolem Petra Jandy je samozřejmě nezklamala a v úplném závěru publiku věnovala přídavky Dej mi víc své lásky a Slzy tvý mámy. Byl to úžasný večer !!! Velké poděkování za něj patří především skupinám Olympic a Extra Band revival, týmů pořadatelů a samozřejmě také publiku za skvělou atmosféru.  

Doslova unešení fanoušci nechtěli pustit …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Pavel Macán 42 fotografií v galerii



Vlaďka Votrubová 45 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interprety Extra Band revival, Olympic

Extra Band revival otevře podzimní sezónu v Mekce chodského bigbítu Léto uplyne jako voda a o slovo se nám pomalu, ale jistě hlásí pestrobarevný podzim. A stejně pestrá bude i podzimní sezóna v KD Mrákov. Čeká nás totiž pořádná nálož rockové, punkrockové i bigbítové muziky a oblíbený Extra Band revival tam samozřejmě nemůže chybět! Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. Areál Letního parketu Výrava po roce opět otevírá své brány. Letní parket Výrava se nachází v nevelké obci Výrava, přibližně 10 km od Hradce. Areál, který v loňském roce oslavil už čtvrtstoletí svého fungování, se za dobu působení utěšeně rozrostl a v současné době patří mezi nejoblíbenější hudební svatostánky ve východních Čechách, neboť každý rok přináší po celou letní sezónu velmi pestrou nabídku domácích i zahraničních interpretů z různých hudebních žánrů. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Extra Band revival a jeho tradiční bigbítová pomlázka ovládnou KD Mrákov! Rok se s rokem sešel a oblíbené svátky jara – Velikonoce jsou zase tady! Ty jsou pro mnohé z nás neodmyslitelně spojeny s tradicemi. A pokud je na dolním Chodsku řeč o hudebních tradicích, tak nemůže chybět koncert nejen západočeské bigbítové legendy jménem Extra Band revival. Na scénu přeštického Spoláku se po čase vrací plzeňský Extra Band revival Sál přeštického kulturního centra se v sobotu 12.4.2025 promění v rockovou arénu, jejíž středobodem se stane vystoupení oblíbené hudební stálice Extra Band revivalu. Ta se na místní prkna ráda vrací a před tradičně zaplněným parketem předvede nabitý playlist těch nejlepších kousků ze svého repertoáru. Přijďte se pobavit i vy, start je ohlášený na 21. hodinu. Legendární Pekelný ostrov už stříhá metr! Dorazí Pretty Maids, Rybičky 48 i Traktor Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov prozradil většinu účinkujících a věřte, že se opět máme na co těšit! V areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov to odpálí špička české a slovenské rockové scény i vzácný host z Dánska.

Další články žánru Rock

Sušická Sokolovna ožila koncertní vzpomínkou na skladatele a hudebníka Karla Svobodu Ještě světu šanci dej je název nového projektu, v němž se dostávají mezi fanoušky známé songy geniálního skladatele Karla Svobody. Moderátorství a hlavně pěvecká stránka představení patřila smíšenému duu Pavlíně Ďuriačové a Lukáši Randákovi. Hudebně pak dva výrazné vokály doprovodil Taneční orchestr Black Tower, který dával každé skladbě osobitou tvář. Úterní koncert 14.10.2025 byl podpořený samotnou Vendulou Svobodovou Pizingerovou a těšil celkem slušné návštěvě usazené na pohodlných židlích ve čtrnácti řadách. Akce se tak zařadila k těm úspěšným, kterými se jako organizátor může pochlubit Rock Agency, podepsaná pod spíše ostřejšími hudebními událostmi. Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Odyssea a Turbo na jednom pódiu – záruka dobré muziky po celý večer Kulturní dům v Katovicích na Strakonicku se do hudebních map zapíše jako místo s vystoupením dvou českých rockových legend. O první díl sobotního večera 18.10.2025 se postará plzeňská skupina Odyssea s Václavem Běhavým v čele. Druhá část katovického dýchánku pak bude v režii kapely Turbo, která si na místní scénu chystá výběrový playlist. Přijďte se pobavit a zazpívat známé songy i vy – dveře KD se otevřou v 18:30, start je ohlášený na 20:00 hodin. Legendární Coda oslaví 40 let exkluzivním čtyřhodinovým setem v Mrákově! Mekka chodského bigbítu pokračuje v rozjeté sezóně a chystá pro fanoušky další hudební lahůdku. A to poctivou nálož živelné hardrockové muziky legendární karlovarské Cody. Ještě světu šanci dej – koncertní hold hitům Karla Svobody Hudební večer v sušické Sokolovně bude věnovaný slavným hitovkám nezapomenutelného hudebníka a skladatele Karla Svobody. Na prostorné scéně se v tomto novém projektu představí Pavlína Ďuriačová a Lukáš Randák ve spolupráci s Tanečním orchestrem Black Tower. Přijďte se pobavit, zavzpomínat a zazpívat si i vy, dveře Sokolovny se v úterý 14.10.2025 otevřou v 18:00, start je pak ohlášený na 19:00 hodin. Keks a Markýz John aneb spojení dvou legend míří do Mrákova! Druhou říjnovou sobotu zažije KD Mrákov u Domažlic další speciální koncert. Prkna tamního sálu totiž přivítají dvě legendy rockové scény – a to skupiny Keks a Markýz John. A o tom, že se máme na co těšit, už předem není pochyb! SLÁNŠTÍ TOTÁČI SLAVÍ 35 LET V PRAŽSKÉ LUCERNĚ Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví letos na podzim 35 let od svého vzniku a protože v kapele vždy panovaly velmi přátelské vztahy se všemi svými bývalými členy, domluvila se celá tato parta kamarádů, že tyhle pětatřicátiny oslaví společně a že si po letech zopakují mejdan ve velkém sále pražské Lucerny.

Další fotoreportáže

Sušická Sokolovna ožila koncertní vzpomínkou na skladatele a hudebníka Karla Svobodu Ještě světu šanci dej je název nového projektu, v němž se dostávají mezi fanoušky známé songy geniálního skladatele Karla Svobody. Moderátorství a hlavně pěvecká stránka představení patřila smíšenému duu Pavlíně Ďuriačové a Lukáši Randákovi. Hudebně pak dva výrazné vokály doprovodil Taneční orchestr Black Tower, který dával každé skladbě osobitou tvář. Úterní koncert 14.10.2025 byl podpořený samotnou Vendulou Svobodovou Pizingerovou a těšil celkem slušné návštěvě usazené na pohodlných židlích ve čtrnácti řadách. Akce se tak zařadila k těm úspěšným, kterými se jako organizátor může pochlubit Rock Agency, podepsaná pod spíše ostřejšími hudebními událostmi. Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru. Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené. Vystoupení Marty Kubišové 55 let od zákazu hraní v Lucerně 20.9.2025 Legendární hlas Marty Kubišové včera zazněl ve vyprodané Lucerně. Koncert na její počest zahájila Berenika Kohoutová, dále vystoupila Hana Holišová, Jitka Boho, Anna Fialová, Alžběta Ferencová a před Martou Kubišovou Vojta Dyk. Hudební festival Punkovice si na konto připsal devátý povedený ročník Zámek Toužim, sousedící s náměstím Jiřího z Poděbrad, se stal 13.9.2025 centrem příznivců koncertních událostí. V areálu vnitřního dvora se konal již devátý ročník festivalu Punkovice, jehož název nenechával nikoho na pochybách o preferovaném hudebním žánru. Akce byla určena na podporu objektu samotného – pod pořadatelství se podepsal spolek Živý zámek Toužim z.s. s předsedou Michalem Nedvídkem, jež byl fyzickou součástí organizačního týmu. Moderátorství se ujala Markéta Zenkerová, která se kromě uvedení každé jednotlivé sestavy postarala v závěru o vydražení plakátu s podpisy všech hudebních aktérů. Do prostor zámeckého nádvoří si našlo cestu celkem početné publikum, jež si muziku užívalo spíše zpovzdálí – u pódia si zapogovali jen ti opravdoví srdcaři. Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz