ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Osmnáctý ročník festivalu Rockfest Dačice se uskutečnil a byl nadupaný rockovými a metalovými velikány. 29. července 2024   (13:13)RockFest v Dačicích se letos mohl chlubit jejich plnoletostí a poslední víkend v červenci se zámecká zahrada otřásala v základech s velikány české hudební scény jako Arakain, Trautenberk nebo Panoptiko.

Osmnáctý ročník festivalu Rockfest Dačice se uskutečnil a byl nadupaný rockovými a metalovými velikány.

Denisa Hlubocká   (Pátek)


Denisa Hlubocká   (Sobota)


Dačický RockFest otevřel své brány v pátek, 26.047 ve čtyři hodiny odpoledne s kapelou Bastard. Kapela Bastard s krásným hostem, půvabnou zpěvačkou Lucií Roubíčkovou a jejím krásným hlasem odehráli hodinový set všem hudebním nadšencům, co stihli přijít nebo zde byli už od čtvrtka. My se omlouváme, ale bohužel jsme tuto kapelu nestihli. Za to jsme byli na značkách už na druhou kapelu, arci-vévodstvo Panoptiko na scéně. Kapela, která hraje alternativní metal byla založena již nedávno, v roce 2021 a zahráli nám jejich hitovky jako Poslední tango, Pinocchio, Bohové nebo Bathory. Kapela i za tak krátký čas na hudební scéně si dokázala vybudovat pořádku fanouškovskou základnu. Další kapelou, která nám zde svou hudbou bude zpříjemňovat horký páteční podvečer je kapela Hand Grenade. Parta s Mirovic v čele se zpěvákem Švícem nám zde předvedla pořádnou dávku metalu v podobě songů jako Nejsi anděl, V srdci, Dým a prach nebo Fénix. Po této kapele se na pódiu uskutečnila soutěž v pití piva na ex. Byli jsme u toho a myslíme si, že výherkyně byla neoprávněna, že jeden z kluků byl rychlejší, je to ale jen bohužel náš úhel pohledu a moderátor Martin Kóča to viděl očividně jinak. 

Dačický RockFest otevřel své brány …

Píše se devátá hodina večerní a na pódiu se připravuje další dávka metalu pro fanoušky. Kapela Černá v čele se zpěvákem Ferim nám předvedla jejich dnes již starší písničky ale i songy z čerstvého alba. Mez starší hitovky můžeme uvést například Z popela nebo Vzteklá. Z nového alba Boj o hlasy nám kapela zahrála například songy S.O.S. nebo Vzduchoprázdno. Kapela nové album pokřtí již tento podzim, 1.11. v pražském Futurum. Následuje strejda Proth, teda kapelník, muzikant se svojí crew – Protheus. Protheuse můžete znát z velikánu metalové scény jako bývalého zpěváka kapely Dymytry. Jeho jedinečný hlas nám s kapelou předvedl písničky jako Závislosti, Poločas nebo vzpomínkové písně na kapelu Dymytry – Žít si svůj sen nebo Komu zvoní hrana. Na Protheuse navazuje kapela Komunál z Chlumce nad Cidlinou. S touto kapelou Protheus odjel velké turné po ČR a zde na festivalu si spolu střihli i společné písně jako Až mě ráno povedou nebo Zapalte nás. Samotná kapela Komunál nám zde zahrála jejich songy jako Můj šéf je vůl, Děvka nebo Pod maskou klauna. Poslední kapelou páteční noci se ponese ve stylu metal-rapu. Znojemská parta X-Core zakončuje první den festivalu dávkou hudby v podání songů Kupuj, konzumuj a pak chcípni, Ona to ví, Ztrhlá váha nebo Na druhé straně. Jediné, co bychom k této kapele řekli byl problém toho, že ven nešli slyšet vokály – zpěvák Ozy byl slyšet perfektně ale vedlejší zpěvy slyšet úplně nebyly. Jinak páteční set kapel neměl konkurenci. 

Píše se devátá hodina večerní a na pódiu se …

FOTO PRO RADOST
Sobotní den na festivalu zahajují v jednu hodinu odpoledne, v tom největším horku brněnská kapela Morčata na útěku. Kapela nám zahrála jejich velké hity jako Bych blib, Lída 3 – The rozvod, Hledá se děda nebo Twilight a písničky doplňoval zpěvák Yetty jejich skvělým dle nás Stand-up comedy. Ke kapele se přidala také parta tančících holek, které přece nebudou tancovat o samotě vedle pódia a rozjely to s kapelou přímo na pódiu. Dalšími velikány na pódiu jsou hard-rocková Doga. Kapela v čele s Izzym z Karviné má zde svou velkou fanouškovskou základnu, která si užívala každou dogovskou songu, jako například Beskydy, Nejsi nevinná, Route 66 nebo Od soumraku do úsvitu. Kapela měla show doplněnou o laserové i dýmové efekty. Počasí je nemění, horké odpoledne nám na pódiu zpříjemní kapela Bijouterrier. Kapela v čele s energetickou zpěvačkou Zitou nám předvedla songy jako například Prečo plačeš Vilém. Kapela je z dalekého Slovenska a kraje hardcore-punkrockovou hudbu.

Sobotní den na festivalu zahajují v jednu …
Na scénu přichází další kapela z Brna, rockoví Gate Crasher. V čele se zpěvákem Ondrou, který zahraje i na kytaru nám předvedli například songy jako LáskaJako vlci nebo Tři kříže. Následuje metalová kapela Jacker's, která na scéně není také extra dlouho ale za to fanouškovskou základnu má tahle banda už dost velkou. Kapela v čele s Márou nám předvedla pecky jako Já jdu dál, Egomaniak, Mlýny nebo Den D, kdy zpěvák přišel na pódiu s dýmovnicemi a kouřové efekty si vlastně dělal dle sebe. Přichází večer a na pódiu se připravují velikáni sobotního večera, tanz-metalová banda z Klatov, Trautenberk. Banda ze Šumavy s krásnou Aničkou nám předvedla jejich známe fláky jako Buržoust, Pan Pilous, Anička nebo klasická písnička, bez které by koncert nebyl správným koncertem – Himlhergot.

Na scénu přichází další kapela z Brna, …
Nadupaný večerní playlist pokračuje rockovou kapelou, které zakladatel je Vláďa Šafránek, dnes již bohužel není mezi námi. Kapela Walda Gang v čele s Mirem Šmajdou nám zde předvedla neskutečnou show jak z pohledu hudby, tak i z pohledu ohňů. Banda předvedla songy jako Pověste ho vejš, Veď mě dál, Eldorádo, Asi se mi stejská nebo Je tu léto. Repertoár rockového festivalu ukončuje velikán české hudební scény, rocková kapela Arakain v čele s Honzou Toužimským. Kapela zahrála jejich klasické songy jako Metalománie, Paganini, 7 hříchů nebo Apages Satanas. Jako poslední kapela měla být ženská kapela Loretta, která hraje rock-metal. Bohužel tato kapela nevystoupila s technických důvodu, které se delší dobu nedařilo vyřešit, což nás samozřejmě moc mrzí ale nedalo se s tím již pracovat tak, aby to holky mohli odehrát.

Děkujeme pořadatelům za možnost tento festival nafotit, napsat o něm pár řádek, a přitom si poslední víkend v červenci hudebně užít. Tak zase za rok, rockeři!

Nadupaný večerní playlist pokračuje rockovou …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Denisa Hlubocká   (Pátek) 85 fotografií v galerii



Denisa Hlubocká   (Sobota) 107 fotografií v galerii


autoři:text:     Denisa Hlubocká
foto:     Denisa Hlubocká



Další články s interprety Arakain, Bastard, BijouTerrier, Černá, Gate Crasher, Hand Grenade, Jackers, Komunál, Lorreta, Morčata na útěku, Panoptiko, Protheus, Trautenberk, Walda Gang, X-Core

Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Zastávka pražského Alkeholu na turné k novému albu slibuje v Katovicích skvělé hudební zážitky Kulturní dům uprostřed městysu Katovice na Strakonicku, se v sobotu 25.4.2026 promění v koncertní arénu. Na jeho pódiu se v rámci tour k novému albu Připíjím skupiny Alkehol, představí jak zmíněný rockový Alkehol, tak v roli hudebního hosta vystoupí havířovský Bastard. Již tato dvě jména ukazují na příval kvalitní muziky, kterou si jistě nenechá ujít početná návštěva z širokého okolí. Dveře sálu budou otevřené od 19:00, start úvodní sestavy je pak ohlášený na 20:00 hodin. Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Republiková tour Dogy a Morčat na útěku bude mít zastávku v Kralovicích V loňském roce úspěšná společná šňůra karvinské Dogy a brněnských Morčat na útěku má letos pokračování. Republikové „Turné, ze kterýho se poserete…“ míří do KD Kralovice, stejně tak jako stovky fanoušků, kteří si vystoupení oblíbených kapel nenechají ujít. Akce je termínově zasazená do sobotního večera 18.4.2026, kdy se sál otevře v 19:00 a první set pak odstartuje úderem 20. hodiny. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus. Legendární Alkehol v rámci svého jarního turné rozezpíval Mrákov! O energický start večera se postaral Bastard Nastala poslední březnová sobota a Mekka chodského bigbítu opět ožila poctivou náloží nadupané muziky. Tentokrát se o slovo přihlásili oblíbení Rockeři z Alkeholu, kteří dostali Mrákov do varu v rámci turné k novému albu "Připíjim". Hostem večera byla heavy-hardrocková kapela Bastard. Festival Footfest hlasí: Zveřejněno 43/44 interpretů. Jeden z největších ročníků v historii festivalu se blíží. Jihočeský festival Footfest má již představeno skoro vše, na co se můžeme na letošním ročníku těšit. Kdo bude 44/44?

Další články žánrů Metal, Punk (rock), Rock'n'roll

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. The Fialky, Zvlášňý škola a Švindl v KD Mrákov aneb punkrockový večírek se kvapem blíží Mekka chodského bigbítu se otřese v základech. A to v tom nejlepším slova smyslu! Proběhne tam totiž punkrockový večírek s kapelami The Fialky, Zvlášňý škola a Švindl. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí. Niakara a Smash ovládnou AMFI Tlumačov u Domažlic Předposlední květnovou sobotu rozezní tlumačovský AMFI nálož rocku a metalu. V rámci Anubis Tour 2026 tam totiž zavítá autorský projekt legendárního metalového baskytaristy Zdeňka Kuba – Niakara a spolu s ní i západočeská rocková partička Smash. Velkolepý metalový start léta v PLZNI – koncert SABATONU vypukne už za necelý měsíc Metalové léto letos startuje přímo epicky! Už 3. června přijíždí do plzeňského amfiteátru Lochotín fenomenální švédští metaloví vypravěči SABATON se zbrusu novou, fantastickou show i pódiovou produkcí, které bude vévodit obří tank! Mrtví fest s pořadovým číslem jedna se blýskl výběrovým lineupem Club Kino v Černošicích se stal odrazovým můstkem v konání punkového festivalu, kterému propůjčila jméno pořádající kapela Mrtví jdou. O pozvánku dalším pěti formacím se postaral hlavní organizátor Mirek Hofbauer, jenž stojí v čele zmíněné skupiny. Akce měla termín 1.5.2026, přičemž takřka letní počasí nejspíš mělo vliv na sporadickou návštěvu, která se v příjemném prostředí multižánrového klubu sešla. Přesto tu panovala perfektní koncertní nálada a spousta muzikantů si večírek užívala i v roli publika. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a kvalitní zvuk pak dotvářely pohled na akci, která se zúčastněným hned tak z paměti nevytratí.

Další fotoreportáže

Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí. Mrtví fest s pořadovým číslem jedna se blýskl výběrovým lineupem Club Kino v Černošicích se stal odrazovým můstkem v konání punkového festivalu, kterému propůjčila jméno pořádající kapela Mrtví jdou. O pozvánku dalším pěti formacím se postaral hlavní organizátor Mirek Hofbauer, jenž stojí v čele zmíněné skupiny. Akce měla termín 1.5.2026, přičemž takřka letní počasí nejspíš mělo vliv na sporadickou návštěvu, která se v příjemném prostředí multižánrového klubu sešla. Přesto tu panovala perfektní koncertní nálada a spousta muzikantů si večírek užívala i v roli publika. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a kvalitní zvuk pak dotvářely pohled na akci, která se zúčastněným hned tak z paměti nevytratí. Wohnout oslavili 30 let energickým koncertem v Klatovech! Hostem večera byl Byt číslo 4 Wohnout zakončili jarní část turné „Bohémských třicet“ v KD Klatovy. Energický support zařídil Byt číslo 4 a byla to jízda. Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Metalový uragán boural Ševětín, kytarový nářez posunul Seven Fest do říše snů! Prostorný KD Ševětín se stal v sobotu 18.4.2026 centrem hudebního dění pro fans i z dosti vzdálených končin. Na jeho pódiu se uskutečnil již čtvrtý ročník dobře obsazeného Seven Festu, o jehož zorganizování a tahání za nitky v pozadí se postarala českobudějovická skupina Seven. Letošní akce měla, kromě výběrového lineupu a hostů z top české scény, benefiční podtext s jasným adresátem. Velká část výtěžku včetně peněz z dražby kytary Honzy Kirk Běhunka, poputuje na konto malé Janičky, která se festivalu zúčastnila na invalidním vozíku. Samozřejmostí ševětínské oslavy dobré muziky byl kvalitní zvuk z dílny týmu Vítězslava Postla, v podstatě na každém rohu stojící funkční pípa, vyhledávaným zpestřením pak byly autogramiády. Celým večerem nás provázel zkušený moderátor Jarda Lemmy Chalupník – v součtu uvedených atributů tak Seven Fest vol. IV posunul svojí laťku o pěkný kousek výš. Ve Zruči to opět vřelo, Jarní rockový minifest nabídl autorskou i revivalovou muziku Přilehlý sál u výčepu hostince U Drudíků ve Zruči měl na páteční večer 17.4.2026 připravenou čtyřpoložkovou akci s názvem Jarní rockový minifest. Autorská dílna byla prezentována skupinami Dark a Pub Kings, o předvedení skladeb převzatých se postaraly Aleš Brichta Cover Plzeň a hořovičtí Revival Alkehol. Pod organizaci této páteční události se podepsali muzikanti z Pub Kings, krocení silných decibelů bylo v režii rodiny Chocových, která v těchto končinách není neznámým jménem. Byť se sál určitě nezaplnil dle představ pořadatelů, nálada tu panovala perfektní a většina hostů vydržela do závěrečných akordů hořovických muzikantů.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz