ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Pekelný ostrov opět potvrdil své kouzlo! Fantastickou atmosféru nepokazil ani déšť 12. července 2024   (17:26)Byl tu první červencový víkend, což pro všechny fans skvělé rockové, punkrockové i metalové muziky ze západu Čech i širokého okolí znamenalo jediné – Pekelný ostrov 2024. Tento Rolls-Royce mezi festivaly po roce opět roztočil svá kola a pozval nás na nespoutanou jízdu. Tu na DOTIKO a NFCtron stagy během dvou dnů odpálilo celkem 21 kapel. A jak už bývá u "Pekla" zvykem, šlo o další parádní ročník.

Pekelný ostrov opět potvrdil své kouzlo! Fantastickou atmosféru nepokazil ani déšť

Vlaďka Votrubová


Byl tu první červencový víkend, což pro všechny fans skvělé rockové, punkrockové i metalové muziky ze západu Čech i širokého okolí znamenalo jediné – Pekelný ostrov 2024. Tento Rolls-Royce mezi festivaly po roce opět roztočil svá kola a pozval nás na nespoutanou jízdu. Tu na DOTIKO a NFCtron stagy během dvou dnů odpálilo celkem 21 kapel. A jak už bývá u "Pekla" zvykem, šlo o další parádní ročník. 
 
Nastal první prázdninový, a navíc ještě prodloužený víkend, a tak nebylo divu, že pozvání na pekelný mejdan plný výborné muziky s radostí přijal rekordní počet návštěvníků. Pekelný ostrov se po roce vrátil doslova s krutopřísně nabitým line upem a byla to bomba! Ale nepředbíhejme a zrekapitulujme si jeden z nejoblíbenějších rockových open airů od Warm upu až po závěrečný set. 

Byl tu první červencový víkend, což pro …

Výtečné kapely, široký výběr nápojů, chutné občerstvení, oblíbené odpočinkové zóny, šipkařská zóna, VIP kemp, Pekelná pláž, zábava s kamarády a letní počasí. Tak by se dal v kostce vystihnout festival Pekelný ostrov a jedenáctý ročník v tomto ohledu nebyl výjimkou! Z množství výhod nelze nejmenovat například CASHLESS systém, úschovnu cenností, dobíjení mobilů a mnoho dalších výhod…

Výtečné kapely, široký výběr nápojů, chutné …

FOTO PRO RADOST
Vše vypuklo už ve čtvrteční odpoledne, kdy proběhla tradiční Warm up párty, která přivítala jak západočeské ostřílené rockové matadory – Kabát revival West, tak i vzácné hosty – českou Metallicu Czech Tribute Band a německé party Kate In The Call Box a Pantsdown. O pořádně energický rozjezd festivalového dění tak nebyla nouze a my byli připraveni směle vkročit do hlavního programu. A snad by to ani nebyl Pekelný ostrov, kdyby se s publikem hned v úvodu nepřivítal charismatický a vždy dobrou náladou sršící moderátor Jirka Pelnář, který festivalem opět mistrně provázel.
 
Správnou párty v samém začátku Pekelného ostrova rozjeli Septic People. „Zdá se mi, zdá se mi, že lítat nad zemí je celkem jednoduchý…“ zvlášť, když k tomu své hity hraje nestárnoucí Brutus. Když Je tu léto, tak musí své Eldorádo na Pekle odpálit i oblíbený Walda Gang

Vše vypuklo už ve čtvrteční odpoledne, kdy …
Krkonoše mají Krkonošské pohádky, my však máme radši ty naše šumavské a řádně divoké, které na Pekelňák i s půvabem basačky Aničky dovezl Trautenberk. Ke správně rozjeté „atmošce“ přispěl nejeden Superhero z De Bill Heads. S nekompromisní alternative rockmetalovou palbou zavítali na Pekelný ostrov zahraniční headlineři – němečtí ďáblové Guano Apes. Ti se v čele s energickou frontwoman Sandrou Nasic chopili opratí pekelné jízdy a nasypali do nás své hudební střelivo hitů jako Open Your Eyes nebo Lords Of The Boards.

Krkonoše mají Krkonošské pohádky, my však máme …
Své hudební Lahůdky v Holýšově ochotně servírovat Divokej Bill. Všechny Bludičky našly cestu k pódiu, když struny rozezněl Traktor
 
Přímo Ďábelský bál v areálu přírodního ostrova U mlýna rozpoutalo Panoptiko. O pořádnou nálož živelné muziky, která nikoho nenechala jen tak v klidu stát, nebyla nouze ani v sobotu, kdy jako první pekelné brány otevřel Interloud. Už v brzkých odpoledních hodinách ovládlo "Pekelňák" Totální nasazení. Nejen Silným refrénem dostali publikum do varu Horkýže Slíže

Své hudební Lahůdky v Holýšově ochotně …
Pojďme se bavit…jistě napadlo nejednoho z nás při rockové Jízdě králů z Alkeholu. Na pekelnou jízdu po Route 66 nás pozvala Doga. Čtyři slunce v tu dobu nad hlavou sice rozhodně nesvítila, ale i tak ten největší mordor rozehnala Vypsaná fiXa. Protože víme, že Zítřek nám nikdo neslíbí, užili jsme si pořádný metalový kotel s náloží muziky od Dymytry naplno. 

Pojďme se bavit…jistě napadlo nejednoho z …
Při koncertu Tří sester už k nám počasí bohužel tak shovívavé nebylo a strhnul se pořádný liják. Pekelné publikum má ale pro strach i pro déšť "uděláno" a tak se kousků jako Pijánovka nevzdalo ani za deště a řádilo "voda nevoda". K setu Rybiček 48 si dovolíme citovat z fb "Pekla", neb výstižněji se to napsat asi ani nedá... „A hit “Déšť ti holka smáčel vlasy”, by mohly Rybičky 48 s klidem zařadit do letošního pekelného repertoáru. Ale co už…cítit se jako ryba ve vodě znamená cítit se sakra dobře! A vy jste vypadali sakra nadšeně! Pekelné publikum! Máme vás rádi jako sůl a vy jste nám dokázali, že rozhodně ze soli nejste! Nevzdali jste to a jako správní rockeři jste pařili až do samého konce!“ 

Při koncertu Tří sester už k nám počasí …
A ať už to bylo jen posunem mraků nebo k tomu přispěla ta neskutečná energie a pozitivní síla davu, každopádně počasí dostalo rozum a po zbytek festivalu už naštěstí nezazlobilo. Hlídej ten ráj...to při pohledu do nadšeného davu fans jistě napadlo nejednoho z nás během koncertu Škworu. Ani v letošním roce k naší radosti neopustili Pekelný ostrov jeho Strážní andělé z Harleje.

A ať už to bylo jen posunem mraků nebo k tomu …
Parádní závěrečná tečka za dalším velmi vydařeným ročníkem s fantastickou atmosférou patřila oblíbenému Komunálu.  A co říci závěrem? Snad jen konstatovat to, co jsme již několikrát psali... A to fakt, že jestli takhle vypadá peklo, tak by se tam jistě, i přes to pekelné vedro, chtěl dostat každý rocker. Atmosféra Pekelného ostrova 2024 byla opravdu dechberoucí, a tak ji nepokazil ani déšť. Spojení výtečných skupin a skvělá organizace festivalu zařadila jedenáctý ročník k nezapomenutelným. A asi není lepší závěrečné věty než to, že veškeré ponechané zůstatky na čipech opět pomohou dobré věci, a to hned na několika místech. 

Parádní závěrečná tečka za dalším velmi …
1. Pomohou s dovybavením sportovního areálu v Holýšově "na tankodromu" o stolní tenis a 20 m lanovou dráhu,

2. Rozšíří vodní radovánky v MŠ ve Staňkově,

3. Přispějí na úpravu školního dvora a pořízení stolního tenisu pro ZŠ ve Staňkově,

4. Pomohou tam, kde si sami fanoušci budou přát viz DOTAZNÍK 

Velké poděkování za Pekelný ostrov patří především pořadatelům akce, všem vystupujícím skupinám a samozřejmě také publiku!!! A my už se teď těšíme na další ročník!

1. Pomohou s dovybavením sportovního areálu v …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Pavel Macán 93 fotografií v galerii



Vlaďka Votrubová 94 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel Macán



Další články s interprety Alkehol, Brutus, De Bill Heads, Divokej Bill, Doga, Dymytry, Guano Apes, Harlej, Horkýže Slíže, Interloud, Komunál, Panoptiko, Rybičky 48, Septic People, Škwor, Totální nasazení, Traktor, Trautenberk, Tři sestry, Vypsaná fiXa, Walda Gang

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. Českej punk ještě není mrtvej O akci Punkrock on the Road jsme už psali, a dokonce se povedlo dát dohromady rozhovor s člověkem, který celý turné měl na starost. Ale co kapely, které spolu toto turné jely plánují dál a jak se jim na turné líbilo? Každej klub i bar, každej víkend za to stál 11 měst, 11 jedinečných večerů a zhruba 4500 tisíce lidí, to je slovy pořadatele cirkus s názvem Punkrock on the Road. Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Zastávka pražského Alkeholu na turné k novému albu slibuje v Katovicích skvělé hudební zážitky Kulturní dům uprostřed městysu Katovice na Strakonicku, se v sobotu 25.4.2026 promění v koncertní arénu. Na jeho pódiu se v rámci tour k novému albu Připíjím skupiny Alkehol, představí jak zmíněný rockový Alkehol, tak v roli hudebního hosta vystoupí havířovský Bastard. Již tato dvě jména ukazují na příval kvalitní muziky, kterou si jistě nenechá ujít početná návštěva z širokého okolí. Dveře sálu budou otevřené od 19:00, start úvodní sestavy je pak ohlášený na 20:00 hodin. Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Republiková tour Dogy a Morčat na útěku bude mít zastávku v Kralovicích V loňském roce úspěšná společná šňůra karvinské Dogy a brněnských Morčat na útěku má letos pokračování. Republikové „Turné, ze kterýho se poserete…“ míří do KD Kralovice, stejně tak jako stovky fanoušků, kteří si vystoupení oblíbených kapel nenechají ujít. Akce je termínově zasazená do sobotního večera 18.4.2026, kdy se sál otevře v 19:00 a první set pak odstartuje úderem 20. hodiny.

Další články žánrů Metal, Punk (rock), Rock

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. V blovické Sokolovně oslaví EGES nádherných 45 let na hudební scéně Staroplzenecká rocková skupina EGES připravuje pro fanoušky velkou kapelní událost – narozeninový koncert se spoustou hostů včetně zpěvačky Evy Urbanové. Samozřejmostí budou vstupy bývalých členů do hudebního dění – narozeninová párty se tak v sobotu 16.5.2026 do místních kronik zapíše výrazným písmem. Přijďte zavzpomínat, zazpívat a hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru i vy – start je ohlášený na 20:00 hodin. The Fialky, Zvlášňý škola a Švindl v KD Mrákov aneb punkrockový večírek se kvapem blíží Mekka chodského bigbítu se otřese v základech. A to v tom nejlepším slova smyslu! Proběhne tam totiž punkrockový večírek s kapelami The Fialky, Zvlášňý škola a Švindl. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Petr Kolář a Olympic natočili společnou píseň Co je vůbec v nás a klip s Martinem Dejdarem Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí.

Další fotoreportáže

Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí. Mrtví fest s pořadovým číslem jedna se blýskl výběrovým lineupem Club Kino v Černošicích se stal odrazovým můstkem v konání punkového festivalu, kterému propůjčila jméno pořádající kapela Mrtví jdou. O pozvánku dalším pěti formacím se postaral hlavní organizátor Mirek Hofbauer, jenž stojí v čele zmíněné skupiny. Akce měla termín 1.5.2026, přičemž takřka letní počasí nejspíš mělo vliv na sporadickou návštěvu, která se v příjemném prostředí multižánrového klubu sešla. Přesto tu panovala perfektní koncertní nálada a spousta muzikantů si večírek užívala i v roli publika. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a kvalitní zvuk pak dotvářely pohled na akci, která se zúčastněným hned tak z paměti nevytratí. Wohnout oslavili 30 let energickým koncertem v Klatovech! Hostem večera byl Byt číslo 4 Wohnout zakončili jarní část turné „Bohémských třicet“ v KD Klatovy. Energický support zařídil Byt číslo 4 a byla to jízda. Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Metalový uragán boural Ševětín, kytarový nářez posunul Seven Fest do říše snů! Prostorný KD Ševětín se stal v sobotu 18.4.2026 centrem hudebního dění pro fans i z dosti vzdálených končin. Na jeho pódiu se uskutečnil již čtvrtý ročník dobře obsazeného Seven Festu, o jehož zorganizování a tahání za nitky v pozadí se postarala českobudějovická skupina Seven. Letošní akce měla, kromě výběrového lineupu a hostů z top české scény, benefiční podtext s jasným adresátem. Velká část výtěžku včetně peněz z dražby kytary Honzy Kirk Běhunka, poputuje na konto malé Janičky, která se festivalu zúčastnila na invalidním vozíku. Samozřejmostí ševětínské oslavy dobré muziky byl kvalitní zvuk z dílny týmu Vítězslava Postla, v podstatě na každém rohu stojící funkční pípa, vyhledávaným zpestřením pak byly autogramiády. Celým večerem nás provázel zkušený moderátor Jarda Lemmy Chalupník – v součtu uvedených atributů tak Seven Fest vol. IV posunul svojí laťku o pěkný kousek výš. Ve Zruči to opět vřelo, Jarní rockový minifest nabídl autorskou i revivalovou muziku Přilehlý sál u výčepu hostince U Drudíků ve Zruči měl na páteční večer 17.4.2026 připravenou čtyřpoložkovou akci s názvem Jarní rockový minifest. Autorská dílna byla prezentována skupinami Dark a Pub Kings, o předvedení skladeb převzatých se postaraly Aleš Brichta Cover Plzeň a hořovičtí Revival Alkehol. Pod organizaci této páteční události se podepsali muzikanti z Pub Kings, krocení silných decibelů bylo v režii rodiny Chocových, která v těchto končinách není neznámým jménem. Byť se sál určitě nezaplnil dle představ pořadatelů, nálada tu panovala perfektní a většina hostů vydržela do závěrečných akordů hořovických muzikantů.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz