ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Peter Lipa poprvé v úloze interpreta na jazzovém pódiu 8. června 2017   (17:29)One Day Jazz Festival


Dne 14. června se uskuteční na Bratislavském hradě známý a jedinečný One Day Jazz Festival. Zde vystoupí takové hvězdy jako Kurt EllinyIvou Bittovou a Petrom Lipom v doprovodu Slovenské filharmonie. Píseň, kterou budou zpívat, je od Boba Marleyho „Redemtion song“. Dirigentem filharmonie je Oskar Rózsu. Pro skladatele a dramaturga Petera Lipu bude tento festival zcela výjimečný. Poprvé na takovéto jazzové akci i zazpívá, dosud ji vždy organizoval. Nynějším organizátorem akce je Martin Valihora, který si připravil pro hudební nadšence workshopy zahraničních umělců. Studentům se může tímto splnit sen a mohou se setkat se světovou jazzovou špičkou.

Dne 14. června se uskuteční na Bratislavském …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Na slovenský One Day Jazz Festival míří největší světová esa jazzu, aby lidem ukázali, že hudba je kolébkou humanismu a tolerance.
 
Organizátor festivalu Martin Valihora říká: „Hudobníci ako Oskar Rózsa, Matúš Jakabcic či Augustin Bernard už aranžujú skladby, ktoré bude možné vidieť a počuť len u nás na festivale. Taká skladba špeciálne pre ONE DAY JAZZ Festival zaznie napríklad na koncerte nositeľa Grammy award Kurta Ellinga s Ivou Bittovou a Petrom Lipom. Stretnú sa na jednom pódiu a budú spievať skladbu Boba Marleyho „Redemption song“. Je to krásna pieseň o slobode. Skvelý zážitok umocní to, že ju aranžuje Ľubica Čekovská a zaznie v sprievode Slovenskej filharmónie pod dirigentskou taktovkou Oskara Rózsu. Táto skladba je dokonalým symbolom myšlienky festivalu, ktorý organizujeme v mene humanizmu a tolerancie.“ 

Peter Lipa, kterého návštěvníci festivalu uvidí v úplně jiném světle k tomu dodává: „Veľmi sa teším. Je to pre mňa iný zážitok, nebudem len v úlohe diváka alebo organizátora. Kurt Elling je absolútna jednotka, najlepší svetový jazzový vokál. Je to pre mňa veľká česť a záväzok spievať s ním. Aranžmá je pre nás ešte záhada. Všetci sa to musíme naučiť celé a až na skúške si rozdelíme party. My sme ale všetko interpreti, ktorí radi improvizujeme, verím teda, že tam zostane aj priestor pre improvizáciu.“

Na slovenský One Day Jazz Festival míří …
Workshopy, které zde budou probíhat, budou připravené v budově Bratislavské konzervatoře na Tolského 11 v Bratislavě.
 
„Workshopy budú na bratislavskom konzervatóriu a študenti aj hudobníci sa môžu stretnúť so svetovou špičkou a vymeniť si skúsenosti. Som rád, že náš festival takto získava aj edukatívny rozmer“ uzavírá Martin Valihora.
 
Workshopy:

15. 6. Kurt Rosenwinkel jazz workshop & masterclass
budova Bratislavského konzervatória na Tolstého 11

16. 6. Eric Harland jazz workshop & masterclass
budova Bratislavského konzervatória na Tolstého 11

ONE DAY JAZZ Festival:

14. 6. – Bratislava, Bratislavský hrad
Kurt Elling a Slovenská Filharmónia,
hostia: Iva Bittová a Peter Lipa, diriguje Oskar Rózsa

15. 6. – Bratislava, Bratislavský hrad
Matúš Jakabčic, CZ-SK Big band
Ovsepian/Camarda/Valihora TRIO
Eric Harland TRIO
Kurt Rosenwinkel Caipi Band

16. 6. – Žilina, Mestské divadlo
Jablko noci
Róbert Ragan TRIO
Ovsepian/Camarda/Valihora TRIO
Eric Harland TRIO

17. 6. – Banská Štiavnica, Amfiteáter
Ľubo Šamo project
Ovsepian/Camarda/Valihora TRIO

18. 6. – Košice, GES Club
Arpád Farkaš Quartet
Ovsepian/Camarda/Valihora TRIO

I Bratislava se tedy konečně přidá k tradici, která funguje už mnoho let po celém světě.
Vstupenky na tento festival můžete zakoupit v sítích Ticketportal a více informací o One Day Jazz Festivalu se dozvíte na stránkách onedayjazz.sk
 

Workshopy, které zde budou probíhat, budou …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


12 fotografií v galerii


zdroj:Tisková zpráva
autor:text:     Romana HavlánováDalší články žánru Jazz

MC Matheus vydal novou desku aneb Domeček z karet jako aluze na stav planety Ze spojení rapera Matheuse s producentem a multiinstrumentalistou Adamem Urbanem alias Renkem vzešlo letos na jaře hip hopové album Domeček z karet a je se na co těšit. Benátská noc ve Lhotě u Plzně odstartuje tuto sobotu již v 16 hodin! Letošní line up tradiční zářiové akce na okraji Plzně nabídne hostům pětici kapel. Na multižánrovém festivalu si v sobotu 12.9.2020 přijdou na své rockový fanoušci s Katrem či ParadeMarhe, svůj šálek kávy si vychutnají hosté se skupinou Charlie Slavík Revue. Soutěž o vstupenky na koncert Jana Budaře do Drážkova Pestrý svět příběhů v písních Jana Budaře vás zve k setkání se známým hercem. Živák do obýváku Projekt živák do obýváku vznikl v hlavách Vládi Motyky a Vlasty Ševra, které nápad osvítil nezávazně na sobě. Minulý týden v pondělí si zavolali a v pátek už sledovalo koncert punkových legend E!E okolo 40 tisíc lidí. Tím vše nekončí ... Barbora Švidraňová se vrací na koncertní pódia Zpěvačka a herečka Barbora Švidraňová se vrací ve velkém stylu! Po nových autorských skladbách se opět představí na koncertních pódiích. Rusovlasá diva spolu s bratrem Šimonem „Swibidie“ Švidraňem, který je jejím hlavním hudebním producentem a aranžérem, zahrají 3. října v bratislavském Rock Cafe. Gastro festival Slavnosti piva - dobře namíchaná směsice kvalitního pití, jídla, hudby i designu O víkendu 6. a 7. září se konal v Palackého sadech v Písku sedmý ročník festivalu Slavnosti piva. Začíná Sziget, největší festival léta. Do Szigetu zbývá už jen pár hodin a ve středu 7. srpna se otevřou brány největšího festivalu ve střední Evropě. Program je našlapaný spoustou slavných jmen jako je Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Macklemore, Twenty One Pilots a stovky dalších. Ostrovní areál toho nabízí mnohem víc a tady je pár tipů.

Další pozvánky na akce, tiskovky

Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Temný debut renesančního umělce JAF 34 právě vychází Dovolujeme si Vám představit debut s názvem Empty multimediálního umělce a hudebníka JAF 34. Na desce hostují Jakub Daš (Nikitin), Viktorie Marksová (Houpací koně), Jirka Bendl (Manon Meurt), Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), Michal Hanáček (ex-Baro Chandel), Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex), Petr Voruda (ex-Baro Chandel), David Novotný (Himalayan Dalai Lama) a další. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. MC Matheus vydal novou desku aneb Domeček z karet jako aluze na stav planety Ze spojení rapera Matheuse s producentem a multiinstrumentalistou Adamem Urbanem alias Renkem vzešlo letos na jaře hip hopové album Domeček z karet a je se na co těšit. Vsadili na lidské hlasy - Martin Harich a skupina For You přicházejí s novinkou bez nástrojů - Right Beside You! Na slovenské scéně vzniklo nové unikátní hudební spojení! Společnou píseň Right Beside You představují zpěvák a skladatel Martin Harich a vokální skupina For You.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz