ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

První zastávka Vymítač Tour RockOpery Praha a Interitus nadchli Plzeň 4. února 2019   (02:00)První únorový den se v KD Šeříková v Plzni nesl ve znamení rock metalové nálože RockOpery Praha a skupiny Interitus

První zastávka Vymítač Tour RockOpery Praha a Interitus nadchli Plzeň

Vlaďka Votrubová


První únorový den se v KD Šeříková v Plzni nesl ve znamení rock metalové nálože RockOpery Praha a skupiny Interitus. Pražská RockOpera vyrazila za svými fanoušky s premiérovým programem Vymítač Tour. První zastávkou tohoto výjimečného turné se stala právě západočeská rocková metropole Plzeň. Konečně nastal „den D“ ( 1. 2. 2019) a my jsme společně s davem ostatních fanoušků zamířili do plzeňského sálu KD Šeříková.
 
Sál se poměrně rychle zaplnil, vše bylo nachystáno a celá KD Šeříková už natěšeně očekávala start večera. A bylo to tady! Zabouřely první tóny úvodního intra a plzeňský Interitus naskočil na pódium. Interitus se do toho hned od začátku pořádně opřel a začala ta pravá symphony metalová jízda. A jak už jsme u této party zvyklí, své publikum nešetřila. Ba naopak. Hrnula do nás jednu vypalovačku za druhou.

První únorový den se v KD Šeříková v Plzni …

Kromě známých hitů jako: Sorrow, The dark is clouds či Havranův let nechyběly ani novinky Dark a Podzim. A snad můžeme prozradit, že kapela chystá nové CD, které bude kromě  jiných obsahovat i tyhle songy. A právě kvůli práci ve studiu i zkušebně omezí nyní Interitus koncerty. Tito symphony metaloví živlové nyní připravují materiál na zmíněné nové album. A věřte, máme se na co těšit!

Kromě známých hitů jako: Sorrow, The dark is …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Interitus pokračoval ve své podmanivé muzice plné nabroušených metalových strun, umocněných symfonickými tóny houslí, flétny a krásným hlasem zpěvačky Julie Těťálové. Řízným vokálem jako vždy zpestřil skladby Ioannes. Fanoušci si spokojeně popařovali a odměňovali Interitus hlasitým potleskem. Čas neskutečně rychle ubíhal a nadešla chvíle pro RockOperu Praha v rámci Vymítač Tour.
 
Světla pohasla a publikum se nahrnulo ještě blíže k pódiu. Napětí s nedočkavostí stoupalo, tep se zrychlil, srdce se rozbušila a snad každý v duchu odpočítával  6, 5, 4, 3, 2, 1... A v tom to vypuklo! Světelné paprsky protnuly stage a na scéně se objevila kapela RockOpery Praha. Zaplněným sálem se rozezněly úvodní tóny tajemného intra a pražská RockOpera nám začala servírovat jeden úchvatný zážitek za druhým.

Interitus pokračoval ve své podmanivé muzice …
Ať už tím máme na mysli famózní pěvecké výkony hvězd rockové scény v čele s Vymítačem - Kamilem Střihavkou, Žántí, Janem Toužimským, Petrem Kutheilem, Magdalénou Tempírovou, Petrem Opavou, Helenou Kubelkovou, Pavlou Forest... či vynikající hudební výkony kapely pražské RockOpery, nespoutaný pohyb na jevišti, světelnou show, akrobatické kousky, krásné kostýmy, energický breakdance, Sbor Rockové akademie a samozřejmě herectví, které vás dokonale vtáhne a přenese do děje.

Ať už tím máme na mysli famózní pěvecké výkony …
Tato velkolepá podívaná pod režií Iriny Andreevy ještě více umocnila poutavý a částečně i děsivý příběh první hororové rockové opery Vymítač.

Tato velkolepá podívaná pod režií Iriny …
Zkrátka to byla radost pro oči i uši rockerů. Proto nebylo divu, že jsme v tu dobu všichni s rozzářenýma očima napjatě sledovali děj, vychutnávali si rockové hudební lahůdky a s nadšením si užívali každý moment představení.

Zkrátka to byla radost pro oči i uši rockerů. …
A když došlo na tanec u tyče v podání mistryně světa v pole dance disciplínách Alex Kalousové i Jany Kadeřávkové, tajil se dech snad všem v sále. Bouřlivý potlesk s ovacemi odměňoval každou pecku a dechberoucí show představení Vymítač stále více gradovala.

A když došlo na tanec u tyče v podání mistryně …
Ale bohužel i ten nejvydařenější večer musí končit  a přestože si to nikdo v sále nepřál, závěr se nezadržitelně blížil. V úplném završení se s námi přišli rozloučit tvůrci hororové rockové opery Vymítač a „srdce“ RockOpery Praha - Milan Steigerwald a Pavla Forest. Samozřejmě nechyběla ani hromadná děkovačka účinkujících, které nám představila právě Pavla Forest. Stěny KD Šeříkové opět rozburácel nekonečný potlesk a spokojené úsměvy zdobily tváře nadšeného publika i umělců.

Ale bohužel i ten nejvydařenější večer musí …
Závěrem nás Milan Steigerwald pozval na mystickou rockově – symfonickou operu Bardo Thödol, která proběhne v úterý 5. 2. 2019RockOpeře Praha a ze které jsme jako ochutnávku slyšeli píseň Pán smrti v podání Petra Opavy. A kromě představení Bardo Thödol jste samozřejmě zváni i na další zastávky Vymítač Tour, které se budou konat 25. března v Ostravě, 28. března v RockOpeře Praha, 16. dubna v Bratislavě, 4. června v RockOpeře Praha, 25. června na Špilberku v Brně, 20. července v Miroslavi u Brna a 24. srpna v Kroměříži.

Velké poděkování za tento úžasný večer s neopakovatelnou atmosférou patří především RockOpeře Praha, skupině Interitus, návštěvníkům a samozřejmě pořadatelům akce !!!



FOTO PRO RADOST


Vlaďka Votrubová 78 fotografií v galerii



Pavel Macán 75 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interprety Interitus, RockOpera Praha

Gothic rocková smršť hitů XIII. století odzbrojila plzeňskou Šeříkovku! Hostem večera byl oblíbený Interitus První říjnový pátek se v plzeňské Šeříkovce nesl na vlnách výborné gothic rock symphony metalové muziky. Večer ve společnosti legendárního XIII. století s hostem – skupinou Interitus si v srdci Západních Čech nenechalo ujít početné publikum včetně nás. XIII. století a Interitus ovládnou plzeňskou Šeříkovku! Vyhlášený sál KD Šeříkovka Plzeň startuje svou podzimní sezónu a o pořádnou nálož skvělé muziky opět nebude nouze. Páteční večer 6. 10. bude patřit legendárnímu XIII. století a skupině Interitus. Maria Madonna aneb příběh, který uchvátil publikum RockOpery Praha! Nastal čtvrteční večer a krásné prostory RockOpery Praha ožily dalším výjimečným představením. Ano, ano, řeč je o jedné z nejnovějších nastudovaných rockových oper - o Marii Madonně. Maria Madonna aneb příběh, který začal nové dějiny lidstva, rozezní RockOperu Praha! RockOpera Praha neusíná na vavřínech a rozšiřuje repertoár svých osvědčených, oblíbených a hojně vyhledávaných rockových oper o další „kousky“. Jedním z novějších nastudovaných je i představení Maria Madonna. A o tom, že půjde o nezapomenutelný zážitek, který bude pravým pohlazením po rockové duši i pořádným energickým nářezem, už předem není pochyb! Monstrum ožilo v Plzni aneb Frankenstein RockOpery Praha ovládl KD Šeříkovou! Hostem večera byla skupina Interitus Dozněly poslední tóny přídavku dechberoucího představení RockOpery Praha a neutuchající bouřlivý potlesk zněl Plzní. Sál zaplněného KD Šeříková se pozvolna rozcházel a z úsměvů ve tváři, které sálaly z tváří fanoušků i umělců, se dalo vyčíst, že se na tento večer bude dlouho vzpomínat. Ale jaké vlastně bylo unikátní koncertní provedení představení Frankenstein RockOpery Praha s hostem skupinou Interitus? Frankenstein udeří v Plzni aneb RockOpera Praha po roce opět na prknech KD Šeříkové! Hostem večera bude symphony metalový Interitus Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a legendární RockOpera Praha se opět vrací na místo činu. Takže pokud chcete zažít poslední lednový den s úžasnou muzikou, vynikajícími hlasy, dechberoucí show a špetkou hororového napětí, máme pro vás tip, který se neodmítá! Soutěž o volňásky na RockOperu Praha a Interitus v rámci Vymítač tour do KD Šeříková Plzeň! Rockeři, rockerky, metalisté a metalistky, máme tu pro vás soutěž o lupeny do plzeňské KD Šeříková na RockOperu Praha v rámci Vymítač Tour a na Interitus.

Další články žánrů Metal, Rock

Legendární Coda oslaví 40 let exkluzivním čtyřhodinovým setem v Mrákově! Mekka chodského bigbítu pokračuje v rozjeté sezóně a chystá pro fanoušky další hudební lahůdku. A to poctivou nálož živelné hardrockové muziky legendární karlovarské Cody. Ještě světu šanci dej – koncertní hold hitům Karla Svobody Hudební večer v sušické Sokolovně bude věnovaný slavným hitovkám nezapomenutelného hudebníka a skladatele Karla Svobody. Na prostorné scéně se v tomto novém projektu představí Pavlína Ďuriačová a Lukáš Randák ve spolupráci s Tanečním orchestrem Black Tower. Přijďte se pobavit, zavzpomínat a zazpívat si i vy, dveře Sokolovny se v úterý 14.10.2025 otevřou v 18:00, start je pak ohlášený na 19:00 hodin. Keks a Markýz John aneb spojení dvou legend míří do Mrákova! Druhou říjnovou sobotu zažije KD Mrákov u Domažlic další speciální koncert. Prkna tamního sálu totiž přivítají dvě legendy rockové scény – a to skupiny Keks a Markýz John. A o tom, že se máme na co těšit, už předem není pochyb! Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. SLÁNŠTÍ TOTÁČI SLAVÍ 35 LET V PRAŽSKÉ LUCERNĚ Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví letos na podzim 35 let od svého vzniku a protože v kapele vždy panovaly velmi přátelské vztahy se všemi svými bývalými členy, domluvila se celá tato parta kamarádů, že tyhle pětatřicátiny oslaví společně a že si po letech zopakují mejdan ve velkém sále pražské Lucerny. Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru.

Další fotoreportáže

Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru. Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené. Vystoupení Marty Kubišové 55 let od zákazu hraní v Lucerně 20.9.2025 Legendární hlas Marty Kubišové včera zazněl ve vyprodané Lucerně. Koncert na její počest zahájila Berenika Kohoutová, dále vystoupila Hana Holišová, Jitka Boho, Anna Fialová, Alžběta Ferencová a před Martou Kubišovou Vojta Dyk. Hudební festival Punkovice si na konto připsal devátý povedený ročník Zámek Toužim, sousedící s náměstím Jiřího z Poděbrad, se stal 13.9.2025 centrem příznivců koncertních událostí. V areálu vnitřního dvora se konal již devátý ročník festivalu Punkovice, jehož název nenechával nikoho na pochybách o preferovaném hudebním žánru. Akce byla určena na podporu objektu samotného – pod pořadatelství se podepsal spolek Živý zámek Toužim z.s. s předsedou Michalem Nedvídkem, jež byl fyzickou součástí organizačního týmu. Moderátorství se ujala Markéta Zenkerová, která se kromě uvedení každé jednotlivé sestavy postarala v závěru o vydražení plakátu s podpisy všech hudebních aktérů. Do prostor zámeckého nádvoří si našlo cestu celkem početné publikum, jež si muziku užívalo spíše zpovzdálí – u pódia si zapogovali jen ti opravdoví srdcaři. Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. Mezinárodně obsazený Nuclear Intervention Fest v Kadově si udělal hluboký zářez do metalové pažby již po čtvrté v řadě Malá obec Kadov nedaleko jihočeské Blatné, se stala již po čtvrté místem konání přehlídky metalové muziky s názvem Nuclear Intervention Fest. Krytý jezdecký areál firmy Zofi na okraji vesničky se v sobotu 6.9.2025 proměnil v hudební arénu, na jejímž pódiu se představila celá desítka formací dělající čest daným preferovaným žánrům. O akci byl z řad metalové komunity značný zájem – hosté neváhali cestovat na koncerty svých favoritů mnohdy stovky kilometrů. Právě pro ně bylo připravené rozlehlé parkoviště, prolínající se se stanovými bivaky hned několik kroků od centra dění. Festival, o jehož organizaci se stará početný tým sehraných pořadatelů s podporou jmenované firmy Zofi a Jihočeského kraje, má viditelnou vzestupnou tendenci a je otázkou času, kdy se z jednodenní akce stane formát dvoudenní.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz