ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Putovní hudebně kulturní festival HRADY CZ se po roce opět vrátil do Švihova a bylo to velké! Nadšenému davu vládli Lucie, Daniel Landa i Chinaski 1. srpna 2024   (16:36)Co spojuje jedny z nejkrásnějších českých a moravských památek, léto, skvělou muziku napříč žánry a zábavu? Přece známý, pohodový a velmi oblíbený putovní festival HRADY CZ, který v rámci svých zastávek nevynechal ani západ Čech – a to konkrétně známý Vodní hrad Švihov na Klatovsku.

Putovní hudebně kulturní festival HRADY CZ se po roce opět vrátil  do Švihova a bylo to velké! Nadšenému davu vládli Lucie,  Daniel Landa i Chinaski

Vlaďka Votrubová


Co spojuje jedny z nejkrásnějších českých a moravských památek, léto, skvělou muziku napříč žánry a zábavu? Přece známý, pohodový a velmi oblíbený putovní festival HRADY CZ, který v rámci svých zastávek nevynechal ani západ Čech – a to konkrétně známý Vodní hrad Švihov na Klatovsku.

Co spojuje jedny z nejkrásnějších českých a …

Ani my jsme si tuto příležitost nenechali ujít a vyrazili jsme si open air s nádherným výhledem na Popelčin Švihov po roce opět užít. Line up dnes už legendárního festivalu byl opět řádně nabitý a na hudebních prknech, co znamenají svět, to během dvoudenního "maratonu" odpálilo 16 kapel. A nám tento koktejl více stylů a žánrů jedním slovem "chutnal". Ale nepředbíhejme a zrekapitulujme si jeden z nejoblíbenějších festivalů v ČR hezky popořádku.

Ani my jsme si tuto příležitost nenechali ujít …

FOTO PRO RADOST
Jako první páteční mejdan odstartovaly heavyrockové dračice The Agony. Poté se žezla chopili nestárnoucí bouřliváci z Visacího zámku a Švihov ovládlo "to pravý Punkový království".

Jako první páteční mejdan odstartovaly …
Nejen Silným refrénem publikum rozproudili slovenští draci Horkýže Slíže. Ani v letošním roce nechybělo vyhlášení nejhezčích karnevalových masek a těžko říci, která byla tou nejhezčí. Snadné je žít a o to víc, když nám k tomu hraje Chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova – Mig 21, což se právě na HRADECH CZ stalo.

Nejen Silným refrénem publikum rozproudili …
Téměř na domácí půdě udeřil i Potužník senior a s ním klatovský Trautenberk. Závěr pátečního dne pak patřil Danielu Landovi, který davu bez váhání servíroval nálož své podmanivé muziky a legendárních hitů jako: Holky a mašiny, Anička Malinová, Třista z místa či Protestsong.  

Téměř na domácí půdě udeřil i Potužník senior …
Sobotní start byl ve Švihově svěřen mladé a energické indie-popové partě jménem Brixtn. Ještě jednu noc i den by jistě dav zcela okouzlených fans pokračoval v setu skupiny Jelen.

Sobotní start byl ve Švihově svěřen mladé a …
Oblíbený Hvězdář zavítal na Švihov s UDG. V nespoutaném rytmu nás dle Jízdního řádu dostala do varu Fast Food Orchestra.

Oblíbený Hvězdář zavítal na Švihov s UDG. V …
Kombinaci živelného punk rocku s upřímnými texty věnoval "Hradům" Byt číslo 4. Nejen s Valerií rozeznělo krásný areál Imodium. V rámci sobotního dne jsme si mohli vychutnat i vzácné spojení Marcella, fiedlerskiho a Tomáše Hajíčka mladšího. Doslova Kusy radosti rozdala svým koncertem Vypsaná fiXa.

Kombinaci živelného punk rocku s upřímnými …
Pohodu, klídek a Tabáček, ale i neskutečný příval energie dodali Švihovu Chinaski, a i přes lehké ochlazení v podobě deště to při jejich setu dokonale vřelo.  

Pohodu, klídek a Tabáček, ale i neskutečný …
Naposledy v původní sestavě s Davidem Kollerem to na letošních "Hradech" exkluzivně odpálila legendární Lucie. Punc výjimečnosti koncertu dodal i fakt, že rockeři v čele s Robertem Kodymem a Davidem Kollerem na jiných hudebních festivalech za svou éru téměř nehráli. Pověstný drive, energie, nestárnoucí hity i sóla legendárních muzikantů činili koncert nezapomenutelným a nadšení fans si naplno vychutnávali každou minutu nabitého setu.

Naposledy v původní sestavě …
A co říci závěrem? Snad jen to, že se letošní HRADY CZ ve Švihově staly opět jedinečnými. A to nejen díky Lucii a Danu Landovi, ale také díky fantastické atmosféře, kterou na louce nad vodním hradem nepokazila ani přeháňka. A my už se teď těšíme na další ročník a švihovskou zastávku.

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu HRADY CZ se nyní přesouvá do jihočeského Rožmberku nad Vltavou. Dále bude pokračovat po moravských památkách, a to směr Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov. Svou letošní tour uzavře opět v Čechách, a to na Bezdězu.

DALŠÍ TERMÍNY A MÍSTA:

2. - 3.  8. Rožmberk nad Vltavou
9. - 10. 8. Veveří
16. - 17. 8. Hradec nad Moravicí
23. - 24. 8. Bouzov
30. – 31. 8. Bezděz  
 

A co říci závěrem? Snad jen to, že se letošní …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Vlaďka Votrubová 84 fotografií v galerii



Pavel Macán 85 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interprety Brixtn, Byt číslo 4, Chinaski, Daniel Landa, Fast Food Orchestra, Fiedlerski, Horkýže Slíže, Imodium, Jelen, Lucie, Marcell, Mig 21, The Agony, Trautenberk, UDG, Visací zámek, Vypsaná fiXa

Český mejdan s Impulsem roztančil pražskou O2 arenu! Devátý ročník oslavil s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Markem Ztraceným, Pal'em Haberou, Xindlem X, kapelou Jelen a rekordní návštěvností! Fanoušci skvělé české i slovenské popové, rockové i folkrockové muziky se po roce opět sešli v pražské O2 areně. Předposlední říjnovou sobotu tam totiž vypukl devátý ročník oblíbeného Českého mejdanu s Impulsem a byla to jízda! O hvězdnou sestavu nebyla nouze. Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera. Festival Brod 1995 už klepe na dveře příští sobotu přivítá Davida Kollera, Rybičky 48, Vypsanou Fixu a další Chodrockfest opět potvrdil své kouzlo! Párty rocku na Chodrocku se stala legendární I v letošním roce nás na DOTIKO a NFCtron stage čekal nadupaný line-up a tak nebylo divu, že si párty rocku na Chodrocku nenechaly ujít tisíce fans. A byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Sobota na festivalu Footfest ve znamění tvrdých kytarových riffů. Zazněly Letokruhy, Svoboda 89 nebo Netáhlo. Slunný sobotní den ve znamění trvdší hudby v podání kapel jako Traktor, Dymytry nebo punkových SPS. My ještě nejsme starý! znělo v pátek na festivalu Footfest. V pátek, 18.7.2025 započal festival v jihočeské Želči u Tábora, kde byli slyšet hvězdy českých pódií jako Rybičky 48, Mig 21, Holki nebo slovenští velikáni Horkýže Slíže.

Další články žánrů Folk, Pop, Punk (rock), Rock

Irish Halloween párty měla v Lampě pořadové číslo 13, bonusem úspěšné akce se stal křest alba kapely Cheers! Pro někoho je 13-ka nešťastné číslo, někdo nad tím mávne rukou – z pohledu pořádající skupiny Cheers! se 13. ročník Irish Halloween párty v Divadle pod lampou stal povedeným. Na páteční mejdan se totiž sešla početná návštěva, přidanou hodnotou pak bylo nepřeberné množství kostýmů a masek symbolizujících tento keltský svátek. Na pódiu se představily tři formace včetně Cheers!, která tu navíc před zaplněným klubem pokřtila nové album Tales from the Parking Lot. Nálada stoupala každým odehraným setem – všeobecný chaos, moshpit či skoky z pódia dodávaly koncertu neuvěřitelné grády. Vratko Rohoň ze skupiny INEKAFE odhaluje svou nejsrdečnější píseň: Skladbu Keď odchádza niekto věnoval svým prarodičům Slovenská poppunková legenda INEKAFE přichází s novinkou, která míří přímo do srdce. Nová skladba Keď odchádza niekto je vůbec nejosobnějším počinem v dosavadní historii kapely. Hudbu i text napsal frontman Vratko Rohoň, který píseň věnoval svým prarodičům. Vznikl k ní i mimořádně emotivní videoklip. Sarin a Replay nenechají v Bílým Medvědovi publikum jen tak postávat Plzeňský multižánrový Bílej Medvěd nabídne hostům v pátek 7.11.2025 koncert dvou spřízněných domácích kapel. Jejich názvy Sarin a Replay nemají sice společný slovní základ, jejich pojítkem jsou prolnuté muzikantské posty včetně vokálů. Přijďte si užít klubovou atmosféru i vy – dveře haly Medvěda se otevřou v 19:00, start akce je pak ohlášený na 20:00 hodin. Shoda poroty a publika posunula do finálovek pouze jedno hudební jméno Tradiční čas pro již třetí základní kolo Múzy 2025 nadešel ve čtvrtek 30.10.2025. Soutěžní večer v Divadle pod lampou měl na programu pětici účinkujících, tentokrát v sólových písničkářských stylech. Je pravda, že klubový prostor se výrazně nezaplnil, přesto si sem hosté cestu našli a to mnohdy i z poměrně velké vzdálenosti. Vystupující nenechávali nic náhodě a každý dvacetiminutový set měl svůj příběh, svojí atmosféru. Tlumačovský KD zavzpomíná na Vláďu Šafránka! Zavítá tam oblíbený Šafrda memory band Druhá listopadová sobota bude v KD Tlumačov věnována vzpomínce na legendárního zpěváka – člověka s velkým hlasem i srdcem – Vláďu Šafránka. Svůj set tam totiž odpálí oblíbený Šafrda memory band. ROZHOVOR | Jan Vytásek vydává album Trochu jinak Zpěvák, skladatel a muzikant Jan Vytásek má za sebou další velký milník – nové album s příznačným názvem Trochu jinak, které vyšlo 24.10. 2025. Deska, která vznikala s odstupem a klidem, jaký si dnešní doba moc často nedopřává, nabízí pohled na svět i hudbu z jiného úhlu. Povídali jsme si o inspiraci, o lidech, kteří na albu zanechali svou stopu, i o tom, proč někdy musíme zpomalit, abychom zase slyšeli sami sebe. Soutěž o vstupenky na koncert Františka Nedvěda do Hotelu Svornost Můžete se těšit na největší hity Nedvědů

Další fotoreportáže

Irish Halloween párty měla v Lampě pořadové číslo 13, bonusem úspěšné akce se stal křest alba kapely Cheers! Pro někoho je 13-ka nešťastné číslo, někdo nad tím mávne rukou – z pohledu pořádající skupiny Cheers! se 13. ročník Irish Halloween párty v Divadle pod lampou stal povedeným. Na páteční mejdan se totiž sešla početná návštěva, přidanou hodnotou pak bylo nepřeberné množství kostýmů a masek symbolizujících tento keltský svátek. Na pódiu se představily tři formace včetně Cheers!, která tu navíc před zaplněným klubem pokřtila nové album Tales from the Parking Lot. Nálada stoupala každým odehraným setem – všeobecný chaos, moshpit či skoky z pódia dodávaly koncertu neuvěřitelné grády. Shoda poroty a publika posunula do finálovek pouze jedno hudební jméno Tradiční čas pro již třetí základní kolo Múzy 2025 nadešel ve čtvrtek 30.10.2025. Soutěžní večer v Divadle pod lampou měl na programu pětici účinkujících, tentokrát v sólových písničkářských stylech. Je pravda, že klubový prostor se výrazně nezaplnil, přesto si sem hosté cestu našli a to mnohdy i z poměrně velké vzdálenosti. Vystupující nenechávali nic náhodě a každý dvacetiminutový set měl svůj příběh, svojí atmosféru. Premiéra kapely Reflections Of Amnesia sklidila v Lampě hlasité ovace Multižánrové Divadlo pod lampou se stalo místem konání prvního veřejného koncertu nově založené skupiny Reflections Of Amnesia. Početné publikum dokazovalo, jak moc je premiérové vystoupení 29.10.2025 očekávané, což realita potvrdila na sto procent. Důstojným hostem v roli rozjezdové formace se stal domažlický Bloodcreek. Středeční metalová párty se tak do klubové kroniky zapsala výrazným písmem. Roxor a Hamr ve Vrhavči – povedený koncert v Hostinci U Hošků Sobotní večírek 25.10.2025 v obci Vrhaveč na Klatovsku měl na programu dvě vystoupení. Již po páté se na tomto pódiu sešla perfektně hudebně vybavená dvojka – nymburský Roxor a strakonický Hamr. O pozvánky jmenovaným sestavám se postaral hlavní pořadatel Radek Kalinič, jehož jméno lze vystopovat pod hlavičkou Kalimero Agency. Byť sál vyloženě nepraskal v obvodových zdech, přítomní hosté dokázali vytvořit skvělou koncertní atmosféru. O posun akce do vyššího levelu se kvalitním zvukem postarala firma Stage Master, která má ve Vrhavči pevně zakotvené místo. Swing Melody pokřtili v Jazz Docku nové album Honba za písničkou Večer plný rytmu, noblesy a retro kouzla. Kapela Swing Melody pokřtila v pražském Jazz Docku své nové album Honba za písničkou, které vyšlo nejen na CD, ale i na kazetě. Slavnostní, přesto uvolněná atmosféra provázela celý koncert, během něhož zazněly jak nové autorské skladby, tak i nestárnoucí písně Voskovce a Wericha a klasické swingové standardy. Kapelník Jan Veverka dovedl večer s elegancí, nadhledem a energií, která potvrdila, že swing má i dnes své neodolatelné kouzlo. Strejda Proth a Svět lidí. Podzimní turné kapely Protheus k nové desce v plném proudu. Kapela Protheus vyrazila společné s hudebním hostem, kapelou Jacker's na podzimní turné k nové desce Svět lidí. Dohromady se zastaví na třinácti místech, kde strejda Proth představí jejich nové songy live z právě vydaného alba. Z pěti kapel dvě postupují - takové bylo druhé základní kolo Múzy 2025 Ve čtvrtek večer 23.10.2025 se v plzeňském Divadle pod lampou uskutečnilo druhé vyřazovací kolo 32. ročníku hudební soutěže amatérských kapel Múza. V něm se o postup do finálových soubojů ve dvou kategoriích utkala pětice formací, přičemž se názor publika s výrokem poroty při vyhodnocení opět neshodly. Akce se těšila podpoře početného obecenstva, které vytvořilo skvělou atmosféru každé jednotlivé sestavě, jejíž jméno se na lineupu objevilo.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz