ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rockem proti rakovině open air festival Ražice 2017 7. května 2017   (11:04)Již 14. ročník festivalu je za námi

Rockem proti rakovině open air festival Ražice 2017

Petr Černohorský


V sobotu 6. května jsem dorazila do Ražic a hned v úvodu mě zaujalo prostředí, kde se festival Rockem proti rakovině konal. Skvělé zázemí nejen pro dospělé, ale také děti si zde tento den užily naplno. Šla jsem přispět ke stánku na boj proti rakovině a vybrala jsem si svůj kolíček. Našli jsme výherce vstupů od Rock rádia, mediálního partnera této události.
 
Hned jsem se dala do řeči s pořadatelem této akce, s panem Mírou Pokorným. Zjistila jsem od něj, že tento festival vznikl po úmrtí Míry Málka, člena kapely Naven. Míra podlehl rakovině a první vzpomínkový ročník se konal v Bernarticích u Písku. Pak kluci z kapely oslovili Divadlo Pod čarou, aby se s jejich pomocí mohl udělat festival spojený se sbírkou proti této zákeřné nemoci. Druhý ročník proběhl v Písku, tam došlo ke skamarádění se s Ražickými a od té doby se tento fest koná v Ražicích. S tím je spojen „prodej“ malovaných kolíčků za dobrovolný příspěvek, protože výtěžek z tohoto festivalu se pokaždé odevzdá nějaké organizaci zabývající se bojem proti rakovině. Odevzdali již něco kolem 200 tisíc, například dětskému onkologickému oddělení, nadačnímu fondu Hrajeme o život a dalším. „Já mám třeba dva kolíčky, protože jsem chtěl Mišíka a Hladíka,"  směje se Míra Pokorný.

V sobotu 6. května jsem dorazila do Ražic …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Na stage 1 byla připravena první kapela Delikvence 11. Tato strakonická kapela je poskládaná ze členů různých kapel. Kluci působili například v kapelách Rivers, Abstinenční příznaky, Side Track nebo FLZ. Jejich různorodé zkušenosti se tak spojily v současnou sestavu: Martin "Vožungr" Bouša – zpěv, Milan "Wlk" Vlček - kytara, zpěv, Michal "Mišák" Blatský – kytara, Matěj "Matty" Havlík – basa a Jan "Jeny" Hrdlička – bicí. Kapela trochu „trpí“ na bubeníky a basáky, bubeníka vyměnili už dvakrát a basáka mají také již třetího. My doufáme, že tuto sestavu udrží, protože jsou skvěle sehraní. Zahráli nám písničky Boží mlýny, Smečka, Kdo jsem, Konec pohádky a další z jejich alba. Slyšeli jsme i starší věci: Cesta, Povstaň a Další válka. Mimo jiných akcí se kluci zúčastní letošního JUNKTOWN – Postapocalyptic open air festivalu.
 
Během chvilky jsme se přesunuli ke stage 2, kde už zněly první tóny vánoční písničky. Pokáč byl na pódiu a bavil lidi svým originálním vtipem a písněmi. Nezapomněl ani na ukulele a zahrál nám Vlasy. Humorně uvedl i svou další věc Rád chodím na poštu, ve které se zmínil o delší předehře, samozřejmě této písničky. Každý se bavil a smál, protože texty jeho písní jen srší vtipnými větami. Všem můžeme doporučit jeho show, protože smích léčí a v jeho podání to platí dvojnásob. 

Na stage 1 byla připravena první kapela …
Třetí kapela Covers For Lovers byla nastartovaná na stage 1. Kapelu tvoří Aleš – bicí, talkshow, Billie – baskytara, zpěv a Ritchie – kytara, vokály. Většina návštěvníků se sem přesunula. To už se rozezněly nástroje a všem známá znělka seriálu Přátelé v podání těchto tří hudebníků všechny rozproudila. Někdo seděl a poklepával si do rytmu, jiní se pohupovali vestoje a při písničce Nevzdávej poletovaly kolem i děti, protože rytmus této hudby jim nedovolil zůstat v klidu.
 
Skupina Abraxas vloni oslavila 40. výročí a vydala výroční kompilaci Nekonečný boogie – Best Of. Jejich vystoupení mě vrátilo do minulosti a jejich hudbu jsem si opravdu užívala. Písnička Obyčejnej svět ve mně vyvolala mnoho krásných vzpomínek a bylo vidět, že nejen ve mně, ale i v ostatních, kteří s nimi zpívali a tančili. Další pecky jako Poprvé, Každý den je to jinak, King Kong nebo Karel drogy nebere si opět kromě dospělců užívaly děti, ty okukovaly kromě kapely i našeho fotografa. Líbilo se mi propojení dětí a dospělých na tomto festivalu, který je ukázkou skvělé organizace a znakem rodinné a přátelské atmosféry.

Třetí kapela Covers For Lovers byla …
Moderátor Rock rádia Radek nás po chvilce zval ke stage 1, kde připomněl všem lidem zakoupení malovaných kolíčků u stánku a přivítal další kapelu Anča Band. „Děkujeme Abraxasu, že nám udělali předkapelu," pobavil všechny přítomné kytarista, zpěvák a občas flétnista Datel. A již rozprouděné publikum pokračovalo v hopsání hned při první písničce. „Mně se tady líbilo vaše heslo, hrajeme blbě, ale hudbu máme rádi,"  pokračoval Datel. Při písni Tulipán jsem se i já už lámala v pase, jelikož to byla opět smršť neskutečně vtipných textů. Zpěvačka a saxofonistka Lucka tomu dodala svým hlasem i tóny saxíku zajímavý šmrnc. Jejich vystoupení mi uteklo až příliš rychle, asi právě proto, že byli tak živí a vtipní.
 
Totální nasazení bylo natěšené na svou show a moderátor Radek nám zopakoval, proč jsme dnes tady. Začala další smršť skvělých písní a parádní příležitost pokračovat v tanci i zpěvu. Bubeník Franky si zpíval s klukama a všichni tři si užívali pohodovou atmosféru. Totáčům se podařilo lidi vyburcovat ještě víc a zábava se stupňovala. Poskakující lidé byli snad již všude kolem. Totální nasazení totálně nasadilo dav na vlnu tance a pod pódiem se hustota úměrně zvýšila. Po skončení jejich bloku ještě podepsat kartičky pro jejich a naše fanoušky, vyfotit a pokračovali jsme zpět na stage 1.

Moderátor Rock rádia Radek nás po chvilce zval …
Tady měli za sebou zvukovou zkoušku Maniac z Prahy a už se těšili na dav lidí, který se tam postupně nahrnul. Nejvíc vystajlovaná kapela tohoto dne to rozbalila na plný koule. Jejich písničky Čapí nebo Tak pojď mi způsobily neskutečný výtlem. V jejich textech opět nechyběl humor. Měla jsem pocit, že jestli tady uslyším další takovou úžasnou kapelu, budu se přiblble smát ještě následující měsíc.
 
Osmá kapela na tomto festivalu Rockem proti rakovině byla Hudba Praha Band. Jako první zazněla Zákon o zachování energie. Neúnavní pařící lidé to rozjeli naplno a pod pódiem měla tato kapela plno. Jeli neúnavně jeden hit za druhým, dav lidí dole jim na oplátku dodával skvělou atmosféru. Ti, kteří jste na nich ještě nebyli, byste to měli napravit. Po každé jejich písni byl slyšet pískot a velký aplaus. Na konci je dav nechtěl pustit z pódia a chtěl víc a víc, ale bohužel i tato originální kapela měla svůj vymezený čas a chtě nechtě jsme se opět přesouvali na druhou stage. 

Tady měli za sebou zvukovou zkoušku Maniac …
Rock-crossoverová kapela Naven z Písku, devátá v pořadí a my připraveni na další vlnu skvělé hudby.  Toho jsme se také dočkali. Jejich hravé texty k zamyšlení i styl hudby mne mile překvapily. Jednoduše mě tihle pánové bavili. Pohodový styl se líbil i všem kolem, opět bylo plno, až k nehnutí. Písničku Když basa tlačí zahrála kapela na počest zemřelému Mírovi Málkovi a jeho rodině, což nám připomnělo, proč jsme tam přišli. Tato populární skupina měla obrovský úspěch a není se čemu divit. Díky nim vznikl tento originální festival, který pomáhá v boji proti rakovině. Nebýt Navenu a bohužel tragické události, která kapelu zastihla, dnes bychom tu nebyli a nemohli si užívat báječný den plný úžasné hudby v krásném prostředí Ražic a ještě k tomu všemu pomáhat tam, kde je to potřeba. 

Rock-crossoverová kapela Naven z Písku, devátá …
Večer byl v plném proudu, zábava neustávala a naopak dále nabírala na síle, když se nahoře objevili již netrpělivě očekávaní UDG. Zazněly klasické písně Motýl nebo Hvězdář. Tihle kluci jsou evidentně srdcovou záležitostí spousty lidí. Jugi se nahoře objevil v pěkných bílých šatičkách a show pokračovala. Na písničku Buď a nebe tančili opravdu všichni. Dávali lidem i nové věci Bůh ví kam nebo třeba Atomy. Čas neúprosně letěl, pařila jsem vpředu pod pódiem mezi ostatními a vychutnávala jsem si v tom neskutečném kotli pro mě srdcovou záležitost Kurtizána, jednu z písní, která mne také vrací o pár let zpět. Kluci svůj čas na pódiu zakončili Hvězdářem, ale měli smůlu, protože ten dav dole chtěl ještě přídavek. Ozývá se ohromný aplaus, vřískot a pískot. Posbírám od nich podpisy pro fanoušky a přesouvám se na první stage.

Večer byl v plném proudu, zábava …
Zde už stáli Pirates of the Pubs z Českých Budějovic a rozjeli to na maximum, oblečení v kiltech a se specifickou vizáží. Tato punk-rock irish folková kapela rozproudila krev v žilách i tomu malému zbytku lidí, který dosud nepařil, jejich rychlou, rytmickou, melodickou hudbou. Toto zrychlení způsobilo davové hopsání zaplněného místa pod pódiem a všude kolem. Jedna rychlá písnička střídala druhou a lidé neúnavně pařili jako o život. Ta atmosféra se nedá popsat slovy, to se musí zažít!
 
Festival Rockem proti rakovině uzavírá písecká kapela Šutr. Dvanáctá kapela tohoto dne byla vhodnou tečkou za tímto skvělým dnem. Lidé měli poslední možnost užít si poslední, taktéž originální, kapelu a poslední tóny. Toho také využili a pak už zbylo jen se rozloučit a jít na panáka a pivo. Kdo si letos nechal ujít příležitost, rozhodně to příští rok musí napravit. A pokud i my přežijeme všechny akce, festivaly a párty, budeme tam s vámi! 


Sledujte Facebook festivalu.

Zde už stáli Pirates of the Pubs …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Petr Černohorský 90 fotografií v galerii


autoři:text:     Lenka Kadeřábková
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Punk (rock), Rock

Měcholupský Růža Fest je na dohled, na pódiu se představí trojice spřízněných kapel Obec Měcholupy na Nepomucku se již tradičně v tento čas chystá na hudební akci s názvem Růža Fest. Tým pořadatelů se Simonou Růžičkovou v čele, si pro hosty připravil line-up se třemi jmény – ostřejší vystoupení novomitrovického Khargadosu, líbivý set hardrockového KOHNu a samozřejmostí pak bude koncert rockového Sifonu Originál. Večírek se v sobotu 15.6.2024 uskuteční na venkovním krytém parketu pod dřevěnou pergolou. Nebude chybět dobře ošetřený mok, teplé delikatesy z grilu a hlavně pohodové publikum, které si do Měcholup nalezne cestu. Přijďte se pobavit, zatančit a zazpívat známé kousky i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Již desátý open air fest GOD SAVE THE CHAOS ve Střelských Hošticích, tentokrát s velkou zahraniční účastí Dne 22.6.2024 se uskuteční 10. ročník punk a HC festivalu GOD SAVE THE CHAOS summer vibe! Celá akce je pod širým nebem ve Střelských Hošticích a na podiu se ukáží čeští i zahraniční interpreti. Vstup je na celý festival 350kč. Pro návštěvníky jsou připravené soutěže o různé ceny, jako vyřazovák v basketu nebo krvavý slalom na kole s volantem. Na čepu na vás bude čekat Pilsner Urquell a Dudák 11 + letní drinky. Na grilu se pro vás budou dělat hamburgery, hermelíny, klobásy atd. K poslechu a tanci vám zahrají: PUNKOVÝ FESTIVAL NA OSLAVU 25. NAROZENIN KAPELY SOUKROMEY POZEMEK 25. let na punkový scéně Před zaplněným parketem v Újezdě u Cerhovic oslavil Kabát revival Plzeň nádherných 18 let od prvního koncertu Obec Újezd U Cerhovic, potažmo pak její Letní parket na okraji lesa, se stal dějištěm tradičního dvojkoncertu skupiny Kabát revival Plzeň a hořovického Revival Alkeholu. Plzeňská formace tu zahrála ve své kariéře již po patnácté, přičemž tento páteční večírek 7.6.2024 měl navíc punc její narozeninové oslavy k 18. výročí od prvního koncertu. Muzikanti si v Újezdě užívali vystoupení plnými doušky, stejně tak jako jejich fanouškové, kteří za svými favority přijeli mnohdy i z dosti vzdálených končin. Dobrý zvuk, ostrá světla a dobře ošetřený mok pak dotvářely kulisy parádnímu mejdanu, na který se hned tak nezapomíná. Areál Koupaliště v Dolanech ožije Dětským dnem s Brutusem! Předposlední červnová sobota bude v krásném areálu Koupaliště v Dolanech plná skvělé muziky a zábavy. Proběhne tam totiž již tradiční koncert legendární skupiny Brutus. Na své si přijdou malí i velcí, neboť půjde o Dětský den s Brutusem. Rockový festival Kamenitý Čas Rock Fest 2024 pod Prašivou přinesl pořádný hudební nářez. Jako každý rok se v amfiteátru Kamenité ve Vyšní Lhotě sešly davy fanoušků rockové hudby všech věkových kategorií. Během dvou dnů si tak mohli vychutnat vystoupení patnácti kapel z různých koutů země a dvě zahraniční. Ke skvělé hudbě nechybělo dobré pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje a pro hladové byly na grilu připraveny masové speciality, grilovaný sýr a další lahůdky. Jinecké Slavnosti vol. XI – zábavné odpoledne pro celou rodinu Již XI. Jinecké Slavnosti o sobě dávají hlasitě vědět – oficiální zahájení proběhne v sobotu 15.6.2024. V městysu Jince, potažmo pak v Huti Barbora, připravili pořadatelé program pro celou rodinu – dětské atrakce pro ty nejmladší, chutné jídlo a kvalitní pití pak pro každého z hostů. Velkým lákadlem a důvodem k návštěvě však bude výběrový hudební lineup, v němž si přijdou na své milovníci dechovky, country, folku a samozřejmě i fanouškové rockových vypalovaček. Brány areálu budou otevřené od 12:00, úvodní slovo k zahájení si návštěvníci poslechnou úderem 13. hodiny.

Další fotoreportáže

Před zaplněným parketem v Újezdě u Cerhovic oslavil Kabát revival Plzeň nádherných 18 let od prvního koncertu Obec Újezd U Cerhovic, potažmo pak její Letní parket na okraji lesa, se stal dějištěm tradičního dvojkoncertu skupiny Kabát revival Plzeň a hořovického Revival Alkeholu. Plzeňská formace tu zahrála ve své kariéře již po patnácté, přičemž tento páteční večírek 7.6.2024 měl navíc punc její narozeninové oslavy k 18. výročí od prvního koncertu. Muzikanti si v Újezdě užívali vystoupení plnými doušky, stejně tak jako jejich fanouškové, kteří za svými favority přijeli mnohdy i z dosti vzdálených končin. Dobrý zvuk, ostrá světla a dobře ošetřený mok pak dotvářely kulisy parádnímu mejdanu, na který se hned tak nezapomíná. Rockový festival Kamenitý Čas Rock Fest 2024 pod Prašivou přinesl pořádný hudební nářez. Jako každý rok se v amfiteátru Kamenité ve Vyšní Lhotě sešly davy fanoušků rockové hudby všech věkových kategorií. Během dvou dnů si tak mohli vychutnat vystoupení patnácti kapel z různých koutů země a dvě zahraniční. Ke skvělé hudbě nechybělo dobré pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje a pro hladové byly na grilu připraveny masové speciality, grilovaný sýr a další lahůdky. Berounský Šturm byl název metalového dýchánku v RC Prdel Známý multižánrový RC Prdel, jehož prostory se nachází pod berounskou restaurací Hvězda, nabídl hostům v sobotu 1.6.2024 vystoupení trojice kapel v metalovém stylu. O pořadatelství se postarala pražská skupina Unholy Division, která si svůj koncert střihla jako druhá v pořadí. Večírek se těšil celkem slušnému zájmu fanoušků a parket v podstatě osiřel pouze při přestavbách aparatury. Tento sobotní koncert zde proběhl jako poslední před letní open air sezónou, kdy se kulturní akce tradičně přesouvají do venkovních areálů. Thrashový večírek v plzeňském Parlament Clubu se těšil bohaté návštěvě Kultovní suterénní klub v plzeňské Kollárově ulici měl ve čtvrtek 30.5.2024 na programu představení trojice kapel, jejichž tvorba má thrashový podtext. Byť se koncert uskutečnil během pracovního týdne, do metalového doupěte si našla cestu pěkná návštěva a večírek se tak po právu zařadil k vydařeným akcím zde konaným. Punková koncertní oslava U Jána měla výběrový line-up a bohatou fanouškovskou podporu Sobotní odpoledne, potažmo pak večer 25.5.2024, se konala v plzeňské hospůdce U Jána punková oslava narozenin. Honza Rampich a Martin Frýdek Nový pozvali na svůj velký den čtveřici kapel, popřát jim pak přišla spousta známých, kamarádů a rodinných příslušníků. Oslava tím dostala cejch vydařeného punkového mejdanu, kde se pilo, jedlo a hlavně divoce tančilo. Byť se start z technických důvodů podstatně opozdil, přesto s množstvím vypitého zlatavého moku atmosféra nabírala na obrátkách ještě před samotnou hudební produkcí. Kromě gratulací a koncertní nadílky měl festival ještě jeden důležitý rozměr – do připravené kasičky mohli hosté dobrovolně přispět na konto nemocné Kačenky. V ten správný čas pak na venkovní stage vnitroblokové zahrádky sáhla do strun úvodní formace a dění před pódiem dostalo neuvěřitelný spád. Sosnová Classic 2024 představila klenoty motoristické i folkrockové scény! Spanilá jízda patřila autům, motorkám i Čechomoru Motory zpívaly píseň silnice, Čechomor své známé hity a dav šuměl nadšením! Tak by se dal v kostce vystihnout druhý ročník akce s názvem Sosnová Classic. Ta nevypukla nikde jinde než ve své kolébce – v Driving Campu Autodromu Sosnová a opět přilákala hojný počet návštěvníků. Pouťová zábava v Ježovech měla s kapelou Revival Gang silný rockový náboj Tradiční pouťový víkend v obci Ježovy na Klatovsku měl v sobotu večer 18.5.2024 rockovou příchuť, kdy se o hudební stránku společenské události postarala skupina Revival Gang. Pod dřevěnou stříšku prostorné pergoly u místního hostince si našla cestu celkem slušná návštěva, která muzikanty skvěle podpořila jak zaplněným parketem, tak hlasitým doprovodem snad každého odehraného songu. Určitě zmíním dobré světlo, megatuny mlhy občas skrývající komplet kapelu a kvalitní zvuk z dílny Jirky Ondry. Právě ten si tu premiérově střihl roli pořadatelskou, se kterou mu zdatně vypomohli rodinní příslušníci.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2024 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz