ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rockový nářez v RC Prdel Beroun 1. května 2017   (19:21)Klubová scéna v RC Prdel Beroun přivítala dne 29. 4. 2017 na svých prknech kapely Enormic, Ty Krávo a místní skupinu Bulldog.

Rockový nářez v RC Prdel Beroun

Luděk Blovský


Na pódiu připravená aparatura, rozsvícená rampa barevných reflektorů, nachystaní výčepní odpočítávající poslední minuty do odstartování další rockové „seance“ v příjemném klubovém prostředí – toť první dojmy po příchodu do zmíněných prostor.

Enormic je název první vystupující partičky z Křivoklátska. Věkem mladší punkrocková sestava má na svém triku vydání CD „Po svým“ v roce 2015, z jehož obsahu představili několik skladeb. U mikrofonu Petr Sado servíroval publiku jednu věc za druhou, poslechli jsme si „Konec“, „Po svým“, „Co z toho“, „Divnej den“ či pomalou „To se stává“, vše bylo odměňováno potleskem přítomných. Po 20. hodině přišla na řadu poslední píseň a za aplausu fanoušků ukončila kapela Enormic své dnešní vystoupení.


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Krátké přestavby aparátů a nástrojů se ujímá - s bubny zapůjčenými Bulldogem - středočeská rocková kapela Ty Krávo, založená po rozpadu skupiny Xifty v únoru roku 2013. Vystupuje jak na koncertech, tak na zábavách, nevynechává ani oblíbené motorkářské srazy. „Za naším názvem nehledejte nic sprostého…“ tak nějak zní otřepaná věta začínající většinu oficiálních rozhovorů s médii. První CD skupiny vyšlo 8. 5. 2014 s názvem „… dáme jedno!“ Většinu skladeb jsme si v RC s chutí poslechli. Tématem textů jsou příběhy psané životem, ve většině případů protínajících se v hospodě či u piva. Texty jsou nenáročné, zpěvné refrény si s frontmanem Jaroušem Fouskem pobrukovalo publikum nejen u pódia. „Pivo je dar“, „Zakalíme“, Čáryfuk“, „Hovnocuc“ či „Bobr“ rozpohybovaly alespoň část hostů. Jako bonbónek jsme si v druhé polovině vystoupení poslechli ochutnávku z připravovaného druhého CD s pracovním názvem „Ty Krávo rock and roll“ v podobě skladeb „Brutální bublinky“ a „Romantická“.

Neodmyslitelnou ikonou RC Prdel je dozajista hard rocková partička Bulldog, jejímž domovským přístavem je přímo jmenovaný rokáč. Od mikrofonu nás David Anýž se svým syrovým chraplákem provedl průřezem hudební tvorby kapely, kde nechyběly skladby z jejich prvního CD „Chucky“. Hororová postavička nezdobí jen rameno bubeníka a zároveň majitele klubu Martina Hrušky, ale hororovým nádechem provází jak texty, tak temné tóny některých skladeb ze zmíněného CD. Slogan klubu: „Cítíte se nevesele? Jděte do prdele!!!“ přetavili do úvodní písně. Následovaly věci jako „Chucky“, „Demolice“, „Jsem prdlej“, „Prometheus“ a další známé kousky z jejich repertoáru.

Bohužel, čas utíkal jako voda a ještě před jedenáctou večerní byl ohlášen oficiální konec úspěšného rockového večera u Martina Hrušky v RC Prdel Beroun.


FOTO PRO RADOST


Luděk Blovský 91 fotografií v galerii


autoři:text:     Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články žánrů Punk (rock), Rock

Vlčtejnské podhradí přijede rozbourat metalový Arakain Velká událost pro fanoušky ostré muziky nastane v pátek 17.7.2020 úderem 20. hodiny. Na Vlčtejně u Blovic bude odstartován výživný koncert, kde se jako host představí plzeňský Paradox. Poté již vypukne metalové peklo s nabroušeným pražským Arakainem. Chebské Plektrum v Řesanicích nezklamalo! Malebná víska Řesanice u Kasejovic pohostila na letním parketu v srdci obce hardrockovou kapelu Plektrum. Každoroční akce tu má hluboko zapuštěné kořeny podpořené fanoušky napříč generacemi a páteční večer 3.7.2020 nebyl výjimkou. Plzeňský Katr předvedl na nepomucké Malé scéně skvělý výkon V rámci šňůry letních kulturních akcí, podporovaných městem Nepomuk, zahrál na nádvoří Městského muzea 3.7.2020 hard rockový Katr. Zarabanda a jeji pád ZARABANDA Rockabilly Riders Music Pub Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov! Pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset. Idio & Idio a nedělní párty Napříč koncerty Idio & Idio Léto v Prazdroji 2020 chystá 9 koncertů tuzemských rockových kapel, 4 filmové projekce a nespočet pohodových chvilek Letošní pivovarské léto potrvá od 2. července až do 28. srpna a nabídne všechno, co patří ke správné prázdninové idyle: letní kino s domácími i světovými filmovými hity, živou muziku pod hvězdnou oblohou, orosené pivo, chladivé nealko i grilované speciality.

Další fotoreportáže

Chebské Plektrum v Řesanicích nezklamalo! Malebná víska Řesanice u Kasejovic pohostila na letním parketu v srdci obce hardrockovou kapelu Plektrum. Každoroční akce tu má hluboko zapuštěné kořeny podpořené fanoušky napříč generacemi a páteční večer 3.7.2020 nebyl výjimkou. Plzeňský Katr předvedl na nepomucké Malé scéně skvělý výkon V rámci šňůry letních kulturních akcí, podporovaných městem Nepomuk, zahrál na nádvoří Městského muzea 3.7.2020 hard rockový Katr. Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov! Pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset. Idio & Idio a nedělní párty Napříč koncerty Idio & Idio Konečně spolu – výstižný název malého festu v Rokycanech Velkým festivalům je, alespoň v tomto čase, odzvoněno a tak pořadatelé sází na komornější akce konající se napříč naší republikou. Výjimkou nebyla ani hudební párty v hospůdce U Pardála v Rokycanech, kde si na venkovní terase dali v sobotu 27.6.2020 dostaveníčko fanoušci dobré muziky. Kapela V.P.O.ho odpálila pokoronavirovou éru s novým bicím kotlem Zbirožský Blue Bar s upraveným interiérem a příjemnou obsluhou pohostil 26.6.2020 rockovou skupinu V.P.O.ho. Akce se konala v čase vzestupu kulturních produkcí po několika měsících hudební abstinence ze všeobecně známých důvodů. Premiéra nové bicí soupravy a vyleštěné černé kytary lídra sestavy dopadla na jedničku. Opavský BEZVA FEST Opavou se šířily první rockové tóny po 4 měsících.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz