ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem 9. dubna 2017   (18:00)Klip k songu Payback z připravovaného alba Kodex


Tentokrát jsem pro vás zavítala do vod rapu a mám tady známého rapera Fosco Almu z BLAKKWOOD RECORDS, který mi odpověděl na pár otázek nejen o novém videoklipu, který si můžete shlédnout i u nás.


K jakému tracku vychází tvůj nový klip?
Jedná se o zbrusu nový song z mého připravovaného alba Kodex. Song se jmenuje Payback a je to pilotní singl, na kterej hodně sázim, protože cejtim, že to je asi nejlepší song, co sem kdy udělal. Navíc mám i radost z toho, že to je celý moje dílo - jak hudba, tak text. A samozřejmě rap a zpěv taky.
 
O čem ten klip je?
Videoklip zachycuje paralelně dvě části příběhu. První - kdy mi naléhavě volá holka, kterou někdo unesl, ať jí přijedu vysvobodit výměnou za peníze a já jí spěchám zachránit. Druhá - která se odehrává po únosu, kdy společně jdeme do bytu únosce a bereme si vše zpět. Celé to je metafora na svět, který nám často bere víc, než dává a my bychom si měli umět vzít zpět, co si zasloužíme. O tom je vlastně celý song Payback.
 

Tentokrát jsem pro vás zavítala do vod rapu a …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Jak a kde se natáčelo?
Natáčelo se zejména v Rakouských Alpách, což byl mimochodem i krásný výlet a zážitek, protože jsme tam jeli Fordem Mustangem zapůjčeným z S&G Rent Car. Takže jsme cestou nasbírali i pár pokut…:)) Část klipu se natáčela i v Praze. Tam to proběhlo bez komplikací.

Kdo všechno se na něm podílel?
Celé natáčení měl na starost Jakub Stelzer, který natáčel na kameru Blackmagic Ursa Mini v rozlišení 4.6K a následně dělal i střih a barvy. Stelzer je pro mě jeden z nejlepších lidí, co se týče videa a jsem nadšený z každé spolupráce.
 

Koho v klipu můžeme vidět?
Po mém boku si ve videoklipu zahrála modelka Nina Dvořáková, kterou najdete například na instagramu: @ninka_dvorakova
 
 

Jak a kde se natáčelo?
Natáčelo se zejména v …
Prozradíš nějakou „perličku“ z natáčení?
Ten Ford Mustang, se kterým jsme v Rakousku natáčeli, měl opravdu hodně vyladěný (hlasitý) zvuk, takže pokaždé, když jsme někde natočili pár scén s plynem na podlaze, vyběhl nějaký Rakouský vesničan a naštvaný vysvětloval, že zavolá policajty, jestli hned neodjedeme… Takže do Rakouska příště raději v Tesle Model S, abychom nerušili krávy na pastvě...
 
Jak dlouho už se věnuješ rapu?

S rapem koketuju už od 12-ti let. Dnes je mi 27, takže jestli počítám dobře, je to 15 let. Stejnou dobu se věnuju i skládání hudby. Ale i když cejtim, že už jsem nasbíral hodně zkušeností, tak zároveň cejtim, že se pořád mám co učit.
 
Co kromě nového klipu chystáš dál?
Pracuju na svym sólovym albu Kodex. Od podzimu 2015 jsem začal skládat první beaty na novou desku. V létě 2016 jsem začal textovat první songy. Začátkem roku 2017 jsem měl napsaných už asi 10 songů. Teď se domlouvám s hostama a mám v plánu dopsat zbytek songů, co mám v hlavě a možná ještě rozpracuju další uplně nové, protože album chci vydat až na jaře 2018 jako speciální sběratelskou limitovanou edici na CD se spoustou bonusů. Mám v plánu trochu netradiční věc a to sice, že každý měsíc vydám nový song z alba na YouTube, abych zásobil svoje fanoušky novou hudbou. Vlastně už jsem začal před měsícem, kdy vyšel k albu Kodex úvodní song, který se jmenuje Melancholik.

Prozradíš nějakou „perličku“ z natáčení? …
Kde lidé mohou nalézt informace o tobě?
Nejvíc aktivní jsem asi na instagramu (@FoscoAlma) ale pravidelně se snažim postovat i na facebook (@FoscoAlmaFanClub), i když ty dosahy už nejsou co bývaly a informace se k fanouškům dostávají dlouho, nebo někdy vůbec. Občas používám i twitter (@foscoalma), kde mě ale pořád přijde, že Češi nejsou příliš aktivní. Snapchat jsem zrušil po tom, co zavedl instagram instastories :))
 
Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům nebo i lidem, co tě neznají?
Fanouškům chci vzkázat, že jim děkuju za to, že tu pro mě jsou, protože bez nich by to pro mě asi ztratilo význam. Nedělám hudbu pro sebe, ale pro lidi, abych jim zvedl náladu, nebo předal názory, který cejtim, že jsou správný. Lidem, co mě neznají, bych rád řekl, že nejsem hvězda, ale obyčejnej kluk, co žije pro hudbu. Celkově bych chtěl poděkovat všem, co při mně stojej v dobrym i ve zlym a jsou mi oporou. A na závěr děkuju i za rozhovor :)

Já také děkuji za rozhovor a jdu se mrknout na klip. A vy se na něj můžete podívat také:


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


8 fotografií v galerii

Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (1 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (2 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (3 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (4 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (5 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (6 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (7 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (8 / 8)

autor:text:     Lenka KadeřábkováDalší články žánru Hip Hop / Rap

V Sudoměři u mlýna se odehrál první ročník festivalu pro řeku Otavu Multižánrový festival, který uspořádal spolek Sudoměřské proudy ve dnech 18. a 19. září 2020 nabídl návštěvníkům pestrý program pro celou rodinu. A New Chapter 9.října 2020 Jako letí to, ne že ne Loučení s prázdninami - Vojtaano s kytarou + Arnošt Frauenberg Velký Vír (26. 8. 2020) Je již téměř zvykem užít si blížící se konec prázdnin u Orlické přehrady v kempu Velký Vír s kytarou a ráznými rýmy z úst Vojty Záveského alias Vojtaana. Tentokráte si užijeme srandy mnohem více, protože se přidají ještě jedna ústa neberoucí si žádné servítky. A to (h)ústa stand-up komika malého vzrůstem velkého duchem Arnošta Frauenberga. Ježkovo výroční léto - Marpo & TroubleGang - Jihlava Jihlava - Pivovar 15. 8. 2020 Exkluzivní rozhovor s Bernardem Greene - B.G. the Prince of Rap! B.G. The Prince of Rap nám ochotně odpověděl na otázky ze soukromí, tak i z uměleckého života. Zarabanda a jeji pád ZARABANDA Rockabilly Riders Music Pub Rapper Machine Gun Kelly je týrán herečkou Megan Fox, naštěstí jen ve videoklipu Pomalu ale jistě do povědomí vcházející rapper Machine Gun Kelly (v ČR v minulosti headliner festivalu Hip Hop Kemp, účastník Aerodrome festivalu a potvrzený na letošním bohužel zrušeném Rock for People, chystá novou desku pod producentskou taktovkou Travise Barkera. Po singlu přichází i s videoklipem a to ke skladbě Bloody Valentine.

Další rozhovory

Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz