ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem 9. dubna 2017   (18:00)Klip k songu Payback z připravovaného alba Kodex


Tentokrát jsem pro vás zavítala do vod rapu a mám tady známého rapera Fosco Almu z BLAKKWOOD RECORDS, který mi odpověděl na pár otázek nejen o novém videoklipu, který si můžete shlédnout i u nás.


K jakému tracku vychází tvůj nový klip?
Jedná se o zbrusu nový song z mého připravovaného alba Kodex. Song se jmenuje Payback a je to pilotní singl, na kterej hodně sázim, protože cejtim, že to je asi nejlepší song, co sem kdy udělal. Navíc mám i radost z toho, že to je celý moje dílo - jak hudba, tak text. A samozřejmě rap a zpěv taky.
 
O čem ten klip je?
Videoklip zachycuje paralelně dvě části příběhu. První - kdy mi naléhavě volá holka, kterou někdo unesl, ať jí přijedu vysvobodit výměnou za peníze a já jí spěchám zachránit. Druhá - která se odehrává po únosu, kdy společně jdeme do bytu únosce a bereme si vše zpět. Celé to je metafora na svět, který nám často bere víc, než dává a my bychom si měli umět vzít zpět, co si zasloužíme. O tom je vlastně celý song Payback.
 

Tentokrát jsem pro vás zavítala do vod rapu a …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Jak a kde se natáčelo?
Natáčelo se zejména v Rakouských Alpách, což byl mimochodem i krásný výlet a zážitek, protože jsme tam jeli Fordem Mustangem zapůjčeným z S&G Rent Car. Takže jsme cestou nasbírali i pár pokut…:)) Část klipu se natáčela i v Praze. Tam to proběhlo bez komplikací.

Kdo všechno se na něm podílel?
Celé natáčení měl na starost Jakub Stelzer, který natáčel na kameru Blackmagic Ursa Mini v rozlišení 4.6K a následně dělal i střih a barvy. Stelzer je pro mě jeden z nejlepších lidí, co se týče videa a jsem nadšený z každé spolupráce.
 

Koho v klipu můžeme vidět?
Po mém boku si ve videoklipu zahrála modelka Nina Dvořáková, kterou najdete například na instagramu: @ninka_dvorakova
 
 

Jak a kde se natáčelo?
Natáčelo se zejména v …
Prozradíš nějakou „perličku“ z natáčení?
Ten Ford Mustang, se kterým jsme v Rakousku natáčeli, měl opravdu hodně vyladěný (hlasitý) zvuk, takže pokaždé, když jsme někde natočili pár scén s plynem na podlaze, vyběhl nějaký Rakouský vesničan a naštvaný vysvětloval, že zavolá policajty, jestli hned neodjedeme… Takže do Rakouska příště raději v Tesle Model S, abychom nerušili krávy na pastvě...
 
Jak dlouho už se věnuješ rapu?

S rapem koketuju už od 12-ti let. Dnes je mi 27, takže jestli počítám dobře, je to 15 let. Stejnou dobu se věnuju i skládání hudby. Ale i když cejtim, že už jsem nasbíral hodně zkušeností, tak zároveň cejtim, že se pořád mám co učit.
 
Co kromě nového klipu chystáš dál?
Pracuju na svym sólovym albu Kodex. Od podzimu 2015 jsem začal skládat první beaty na novou desku. V létě 2016 jsem začal textovat první songy. Začátkem roku 2017 jsem měl napsaných už asi 10 songů. Teď se domlouvám s hostama a mám v plánu dopsat zbytek songů, co mám v hlavě a možná ještě rozpracuju další uplně nové, protože album chci vydat až na jaře 2018 jako speciální sběratelskou limitovanou edici na CD se spoustou bonusů. Mám v plánu trochu netradiční věc a to sice, že každý měsíc vydám nový song z alba na YouTube, abych zásobil svoje fanoušky novou hudbou. Vlastně už jsem začal před měsícem, kdy vyšel k albu Kodex úvodní song, který se jmenuje Melancholik.

Prozradíš nějakou „perličku“ z natáčení? …
Kde lidé mohou nalézt informace o tobě?
Nejvíc aktivní jsem asi na instagramu (@FoscoAlma) ale pravidelně se snažim postovat i na facebook (@FoscoAlmaFanClub), i když ty dosahy už nejsou co bývaly a informace se k fanouškům dostávají dlouho, nebo někdy vůbec. Občas používám i twitter (@foscoalma), kde mě ale pořád přijde, že Češi nejsou příliš aktivní. Snapchat jsem zrušil po tom, co zavedl instagram instastories :))
 
Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům nebo i lidem, co tě neznají?
Fanouškům chci vzkázat, že jim děkuju za to, že tu pro mě jsou, protože bez nich by to pro mě asi ztratilo význam. Nedělám hudbu pro sebe, ale pro lidi, abych jim zvedl náladu, nebo předal názory, který cejtim, že jsou správný. Lidem, co mě neznají, bych rád řekl, že nejsem hvězda, ale obyčejnej kluk, co žije pro hudbu. Celkově bych chtěl poděkovat všem, co při mně stojej v dobrym i ve zlym a jsou mi oporou. A na závěr děkuju i za rozhovor :)

Já také děkuji za rozhovor a jdu se mrknout na klip. A vy se na něj můžete podívat také:


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


8 fotografií v galerii

Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (1 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (2 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (3 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (4 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (5 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (6 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (7 / 8) Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem (8 / 8)

autor:text:     Lenka KadeřábkováDalší články žánru Hip Hop / Rap

90s Explosion po 2 letech vyprodalo BRNO!! 90s Explosion open air festival se uskutečnil v Brně i přes nepřízeň počasí. 3/4 vstupenek na listopadový koncert Jacka Harlowa je pryč Během prvních šesti hodin od spuštění prodeje, zmizelo přes 75 % všech dostupných vstupenek. Je to tedy jen otázka času, kdy bude koncert kompletně vyprodán. Pokud se i v Praze v následujících dnech potvrdí enormní zájem o talentovaného mladíka z Louisville, ve vzduchu bude viset potencionální přesunutí koncertu do větších prostor. Do Prahy dorazí hitmaker budoucnosti Jack Harlow Hitmaker budoucnosti, říká o Jacku Harlowovi magazín Variety – a dosavadní kariéra vycházející globální superstar tomu dává zapravdu. Mladík z Louisville v americkém státě Kentucky má na svém kontě tři nominace na Grammy, dva jeho hity se v USA dostaly na samotný vrchol hitparády a jen na Spotify zaznamenaly jeho skladby šest miliard přehrání. Skladba Industry Baby, na kterou ho přizval rapper Lil Nas X, se už dnes řadí mezi sto nejstreamovanějších tracků na Spotify vůbec. Tradiční rozloučení s létem aneb Vojtaano s kytarou na Velkém Víru Je již téměř zvykem užít si blížící se konec prázdnin u Orlické přehrady v kempu Velký Vír s kytarou a ráznými rýmy z úst Vojty Záveského alias Vojtaana. Přijďte si to užít ve středu 24. 8. 2022. Vlčtejnský Prasofest klepe na dveře, letos si na konto připíše deváté pokračování Areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 promění na hudební arénu. V příjemném, dosti členitém terénu, se pod dřevěnou stage představí devítka kapel několika stylů. Hlavní pořadatel Pan Ká si na line upu nechal záležet, a tak si na své přijde snad každý z hostů, který vlčtejnskou akci navštíví. Samozřejmostí bude dobrý zvuk, sociální zázemí a fungující stánky s občerstvením. Přijďte si užít a nasát festivalovou atmosféru i vy, odstartováno bude již ve 13:30 hodin. Za 2 měsíce se uskuteční 90´s Explosion open air festival v Brně!! Dne 17.9. 2022 se v Brně na Stadionu Za Lužánkami uskuteční 90´s Explosion open air festival!! Největší hudební festival z 90. let na Moravě! Line-up OAMF Přeštěnice 2022 a ještě jedna soutěž o 2 vstupenky Festivalové léto na pomezí Středních a Jižních Čech začíná v Přeštěnici. My Vám přinášíme kompletní line-up a pro velký úspěch ještě 2 celofestivalové vstupenky.

Další rozhovory

Zářijový pořad je ve znamení festivalů!!! Zářijový pořad KLUBOOFKA na rádiových vlnách přináší další novinky z naší hudební scény!!! Zažijete zajímavé rozhovory natočené v rámci videopořadů. FuskyDus o kostře kapely a novém videoklipu. Milevská kapela FuskyDus o novém videoklipu Kostra a životě v kapele. Srpnový pořad KLUBOOFKA se slovenskou účastí!!! Srpnový pořad KLUBOOFKA na rádiových vlnách přináší další novinky z naší hudební scény!!! Zažijete zajímavé rozhovory natočené v rámci videopořadů. Samozřejmě nepřijdete ani o skvělou muziku zúčastněných kapel. Pořad naladíš na třech rádiích. Dvou stanicích v Česku a jedné na Slovensku. Červencový pořad KLUBOOFKA na Tvém oblíbeném rádiu!!! Červencový pořad KLUBOOFKA na rádiových vlnách přináší další novinky z naší hudební scény!!! Zažijete zajímavé rozhovory natočené v rámci videopořadů. Samozřejmě nepřijdete ani o skvělou muziku zúčastněných kapel. Pořad naladíš na třech rádiích. Dvou stanicích v Česku a jedné na Slovensku. „Každý z nás poslouchá trochu jiné odvětví hudby, které ovlivňuje to, co do celku přináší. Nakonec se to vždy nějak prolne, a to tvoří Radiomaják“, prozrazuje zpěvák a kytarista skupiny Václav Truhlář Pětičlenná skupina z Chebu založená roku 2019 - Radiomaják, vydala doposud jeden singl s názvem Léto a sérii necelých dvou desítek živých videozáznamů písní pod názvem Live From The Basement natočených ve vlastním podzemním nahrávacím studiu. Nejen proto jsme se rozhodli pro vás vyzpovídat frontmana této skupiny Václava Truhláře. LEGENDA ČESKÉHO ROCKU BENEFIT ZVEŘEJNIL PRVNÍ OFICIÁLNÍ VIDEOKLIP 52 LET V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA JE HODNĚ V ŽIVOTĚ KAPELY SNAD JEŠTĚ VÍC PROTO JE PŘEKVAPUJÍCÍ ŽE TEPRVE TED PŘICHAZÍ PRVNÍ OFICIÁLNÍ VIDEOKLIP SKUPINY BENEFIT O TOM A ODALŠICH VĚCEH S KAPELNÍKEM ZPĚVÁKEM A BUBENÍKEM MILANEM VIPLEREM. NEČEKAL JSEM A ANI JSI SE NEPOCHLUBIL PŘED 14 DNY ŽE SE CHYSTÁ VIDEOKLIP . Moc jsme o tom nechtěli mluvit dokud klip nebude hotový. Nemělo cenu hovořit o věci, která vlastně ještě neexistovala. Navíc jsme neměli v té době finální míchačku muziky. JAK K TOMU NÁPADU DOŠLO? ŘEKLI JSTE SI NEMÁME ŽÁDNY VIDEOKLIP NĚJAKÝ UDĚLAME ? NEBO SE OBJEVILA PÍSEŇ A VY JSTE SI ŘEKLI TA BY SI ZASLOUŽILA KLIP? My jsme o klipu uvažovali už delší dobu, ale největší problém byly, jak jinak, finance. Neměli jsme však ani jasno, kterou skladbu bychom použili. Až na konci loňského roku jsme se dohodli, že to bude „Vzdálená“ JDEM K PÍSNI PŘEDPOKLÁDÁM ŽE JDE O NOVINKU, PROTOŽE VY STÁLE TLAČÍTE KAPELU DOPŘEDU, NEBO SNAD NĚCO Z BOHATÉ HISTORIE KAPELY ? Je to samozřejmě novinka. My se poslední roky snažíme dělat jenom naše původní věci, protože nám to přináší radost a uspokojení, když máme pocit, že se nám píseň povedla. A když se lidem líbí, tak je to pro nás o to větší odměna. Musím ale přiznat, že někdy nám to trvá dost dlouho, než se k tomu dokopeme. KDO JE AUTOR? NA HODNĚ VĚCECH SE PODÍLÍ MATĚJ, A ANI TY S TEXTAMA NEJSI POZADU? Vzdálená je autorský počin Matěje (Koudelky), napsal jak hudbu, tak i text. V podstatě přinesl hotovou věc. Měl jasnou představu jak to má vypadat, takže jsme to nazkoušeli a nakonec jsme se dohodli a vybrali Vzdálenou pro klip. ŘEŽII A NATOČENÍ KLIPU JSTE SVĚŘILI PAVLOVI NOVÁKOVI. BYL TO TĚŽKÝ VYBĚR? NEBO BYLO JASNO? NATO ŽE JDE O NOVINKU, TAK UŽ MÁ SLUŠNOU SLEDOVANOST. S Pavlem jsme se dohodli na spolupráci, a na konci února jsme ve studiu v Říčanech nabrali obrázky. Kameru obstaral Pavel Novák a Michaela Kalašová. Produkci, režii a střih jsme si dělali sami. To že má klip během prvních čtrnácti dnů docela slušnou sledovanost nás samozřejmě těší. TO MÁTE TEĎ TAKOVÉ NAROZENINOVÉ OBDOBÍ. Máš pravdu. V pražkém Vagonu oslavíme 9.6. s Danem Horynou a Merlinem jeho pětašedesátiny, a o dva dny později budeme slavit sedmdesátiny Vládi „Gumáčka“ Koudelky ve Vrbici u Poděbrad. Ale jak se říká, věk je jenom číslo, takže jedeme dál. ROCKEŘI DO DŮCHODU NECHODÍ, TAKY JSI TUŠIL ŽE SE GUMÁČEK VRATÍ ? Popravdě netušil. Všechno to nějak vzniklo, když jsme o velikonocích jeli navštívit Vláďu do jeho šumavského exilu. Tam jsme poseděli, popili a nakonec z toho byl návrat Vládi do Benefitu. TAKŽE MÁTE ZA SEBOU NĚKOLIK KAZET CD, DVD, KNIHU, TEĎ VIDEOKLIP. NO A NA ŘADĚ JE VINYL A BEST OF BENEFITU. I KDYŽ ZA TY ROKY BY TO MUSELO BÝT PŘINEJMENŠÍM DVOJALBUM . No uvidíme. Až bude nový materiál, tak o tom můžeme začít přemýšlet. A nějaké album, které by mapovalo celé období existence Benefitu zatím neřešíme. Třeba na to ještě dojde, ale udělat výběr ze všech skladeb, které jsme hráli během padesáti let si zatím opravdu neumím představit. NA JAKÉ DALŠÍ NOVINKY SE MUŽEME LETOS TĚŠIT? Pár nových písniček už hrajeme a během roku přestavíme další, až je pořádně nazkoušíme. A samozřejmě je před námi do konce roku ještě dost vystoupení, na která se moc těšíme. DÍKY ZA ROZHOVOR A BRZO NĚKDE NA BENEFITU Nalaď se na cestu aneb den na Sosnové s Čechomorem! Čechomor a Kooperativa zahajují spolupráci pro podporu Platformy VIZE 0 v nové preventivní kampani „Nalaďte se s námi na cestu”. První představení tohoto projektu veřejnosti proběhlo u příležitosti nultého ročníku Sosnová Classic – Den se závodní historií a my byli při tom.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2022 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz