ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rozhovor s Richardem o kapele Valury 10. července 2017   (09:35)Valury k novému albu

Rozhovor s Richardem o kapele Valury

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Dnes jsem si pro vás připravil rozhovor s Richardem z kapely Valury:

Ahoj. Co znamená, nebo co jsou Valury?
Ahoj Alane! Valury je zkratka našich křestních jmen. Va – Vašek, Lu – Lubomír, Ry – Richard. Upraveno s Y pouze z kosmetických důvodů. Měkké I vypadá divně. (smích)

Kapelu jste s chlapci dávali dohromady před 5ti lety. Kdo se domluvil s kým? Jak jste se našli?
To vyplynulo z tehdejší situace. Já po 20 letech skončil v metalových vodách, protože metal nabral směr,  který se mi nelíbí a především fans jsou velmi, ale opravdu velmi odlišní než v 80. a 90. letech, a ta muzika už mě opravdu moc nebaví. Venca se mnou vlastně hrál ve 2 kapelách, které skončily (ale má jich ještě dost :-)) a Luboš se trápil s Akutní Potřebou, protože stav v této jeho velmi staré kapele začal podle jeho slov neuvěřitelně stagnovat, až se ocitl na nulovém bodě, a tak kapelu rozpustil a najednou tu byli 3 kamarádi, co nemají kde blbnout, hulákat a dělat kravál a rámus, a tak slovo dalo slovo a víceméně pouze na zkoušku začíná kolem května 2012 projekt Valury. Opravdu v klidu a pohodě, bez nějakého křečovitého pozérství a tlačení se do nějakého kopírování trendu, se v létě 2012 ustalují názory na stylové zaměření a začalo se skládat a hrát. Byla to fantastická doba a nápady z nás tekly proudem jak řeka… 

V letošním roce 2017 jste vydali první dlouhohrající album. Co vše na albu posluchač najde? Jen nové skladby, anebo i předělávky z předešlých dem?
Demo je demo. Avizuje posluchačům, co kapela hraje a dělá a dává možnost poslechu z hrubší živé nahrávky, z našeho hořovického klubu Labe, které nám vždy vyšlo vstříc, protože ho od nepaměti vedou fajn lidi. Na novém debutovém albu je k nalezení naše kompletní tvorba. Předělávky nebudeme nahrávat na naše album, protože máme jen jednu a tu hrajeme většinou pro punkáče, protože punks jsou nejlepší spontánní pařměni :-). Hudbu podpírají obyčejné texty s myšlenkami, které se dotýkají nás všech. Obyčejně jsou i zpívané, čili nečekejte nějaké trapné krkolomné slovní obraty, to není cílem. 

Všichni jste vystupovali v jiných kapelách, než jste dali dohromady Valury. Češtinu jste zvolili domluvou? I.A.M., kde jsi hrál ty, byly texty anglicky. Tak jak tomu tedy bylo?
Čeština je nám přirozená a já si myslím, že v našem stylu je i praktická. Víme co zpíváme, můžeme dávat důraz tam, kam chceme atp. V I.A.M. jsem zpíval sice anglicky, ale já nedisponuji znalostmi angličtiny, a tak jsem se musel vše učit jako básničku, a taky to tak vypadalo. A čeština je více bližší našim fans, mohou si zpívat jednoduché texty s námi a pak je to mnohem příjemnější. 

Album jste nahrávali kde? A pomáhal vám někdo v tvorbě? Nebo to je celé kolektivní práce kapely?
Já a Venca máme zkušenost s Hellsound Studiem. Tak se jednou cestou z nějakého koncertu nadnesla myšlenka to vše nahrát, padlo pár názorů na místní studia, a protože jsme kamarádi a pěstujeme pohodu a dobré vztahy, výsledek konsenzu bylo Hellsound Studio. Mě tak trochu vadí ten název, ale snad nám za to někdo s černým šátkem na hlavě a vlajkou v ruce neusekne hlavu. Nikdo nám v tvorbě nepomáhá, vše je z našich hlav, srdcí a varlat :-)

Nějaké perličky z natáčení? Nebo průsery?
No celé to album bylo natočeno asi za 3 dny. Hráli jsme všichni dohromady, bez zpěvu, a tím se ušetřil čas. Honza Kapák, což je vynikající zvukař a multifunkční muzikant, nám tím vyšel vstříc pro vysoký počet songů a opravdu se to stihlo prakticky za víkend. Pak už se jen jela druhá kytara a zpěv. Perličky asi nemáme...a průšvihy taky ne. Je to zvláštní, ale tím, že si interně zakládáme na dobré náladě a pohodě se nám neděje vlastně nic negativního, spíš je spousta srandy a hodně diskutujeme o všemožných tématech, což nám například napomáhá k pestrosti textů. 

 Co hudební zaměření? Crust punk, hard core, grind core – co převažuje vašemu srdci?
Luboš miluje hard core a nejvíc v podání kapel jako je stará Sepultura, Soulfly...a taky má rád Alkehol. Venca je na tom podobně, ale ten je z nás nejmladší a jede Slipnkot, Korn a spol. Má rád ale i death metal, vždyť tluče bicí v jedné z nejlepších tuzemských kapel Feeble Minded. A já poslouchám všechno možné..nemám už dávno přímé zaměření. Mám rád grind core, crust, starý zlý black metal, starý death metal, ale například i nový Sólstafir, Iron Maiden, … muziky je spoustu, a i když se už moc nového neděje, furt jsou tu kapely, které mne vždy potěší a překvapí, jako například Meshuggah. 

Valury, kdo si vás bere hlavně na vystoupení? Na kterých koncertech, festivalech, nejvíce vystupujete? 
Nechceme hrát na metalových koncertech, až tedy na nějaké regionální výjimky. Je to zbytečné, protože metalisti o náš druh muziky nestojí, čekají asi nějakou pozérskou kapelu a ona je tam trojice pohodářů, co se na pódiu usmívají, nebo i smějí… to se k metalové drsňácké subkultuře nehodí. Bereme kšefty víceméně na punkověji zaměřených akcích, kde se i my cítíme lépe a nemusíme tak metalisty obtěžovat naší dobrou náladou a muzikou. 

S hudbou, kterou tvoříte, se těžko vydělá majlant. Takže ano, děláte ji jako koníček, a že vás baví. Dotaz, kam až ji chcete dotahnout? 
Majlant vyděláš kdykoliv máš za sebou silnou firmu, co lidem narve moderním násilným způsobem muziku do hlav, ať chtějí či ne. Nám ty dva tisíce lidí na koncertě prozatím stačí :-).

Obrazový materiál máte různě sestříhán. Co klip – připravujete? To by byl první ofi klip?
No...ještě uvidíme. Máme udělány tři klípky k songům na demech. Možná se rozhoupeme a uděláme nějaký profi klípek, ale to je prozatím v jednání a myšlenkových přípravách. Není důležité mít klipy, ta doba je už za námi. Dnes máme telefony, kam natočíš živák a než utřeš pot, už je na nějakém webu :-).

Díky za rozhovor.
My děkujeme za prostor. Přejeme čtenářům krásné léto a mnoho dalších zajímavých rozhovorů na vašem webu. Mír a pohoda s vámi !

otázky od Alana
odpovídal Richard
http://bandzone.cz/valury


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autor:text:     Alan RohanDalší články žánru Punk (rock)

Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT. The Fialky se hlásí s klipem POGO a vinylem Šance! Po třinácti letech vychází poprvé na vinylu druhá řadová deska pražským punkáčům The Fialky. Stejně jako původní vydání na CD i o tuto vinylovou reedici se postaralo PHR records. Iné Kafe má nové DVD a CD z velkolepého symfonického koncertu v bratislavském NTC! Kultovní kapela Iné Kafe připravila na úvod roku pro fanoušky bombu! Vratko Rohoň a spol vydávají nové CD a DVD, které zachycuje velkolepý koncert se čtyřicetičlenným orchestrem a s dvacetičlenným pěveckým sborem. Knedlofil dovařil svojí prvotinu Když Navařeno, tak se všemi ingrediencemi! Přesně tak přistoupil hořovický punkový Knedlofil k významné události ve své hudební kariéře při vypuštění debutního CD s již zmíněným názvem Navařeno. Pro fanoušky je k mání již od ledna 2020, přesto placka ještě neprodělala pravý bublinkový křest, který byl již dvakrát ze všeobecně známých důvodů zrušený. Festival Fryyfest 2021 v Bakově nad Jizerou bude plný legend zahraniční i české rock metalové scény! Nespoutanou show odpálí The Iron Maidens, Grave Digger, Bonfire, Kamil Střihavka & Leaders i Sebastien Známý friendly festival Fryyfest neponechal nic náhodě a i v této složité době potěšil své fanoušky. Chystá pro ně totiž další ročník tohoto rock metalového open - airu. Rokycanští Do Konce? nezahálí. Zveřejnili dva klipy, natočili EP a pilně zkouší s novou zpěvačkou Je tomu takřka na den přesně rok, co se o slovo na Rokycansku a okolí přihlásila punk rocková kapela Do Konce? S velkým očekáváním a trochou nervozity se premiéra 23.11.2019 před zaplněným Motorestem Svojkovice vydařila na jedničku s hvězdičkou. V současnosti má kvarteto na triku, kromě personálních změn, již dva klipy a ještě teplé EP Převozník, natočené koncem srpna 2020 ve studiu U Dědy Rokycany. Po pěti letech natočila kapela Sex Deviants nový klip S názvem videa „To jak jsem se“ dává svým příznivcům strašická punk rocková parta malou ochutnávku z připravovaného plnohodnotného alba „Za jinej svět!“. K početnému fans se dostane tento pátek 30.10.2020 ve 20:00 a právě vy můžete být jedni z prvních, kteří si oficiální klip na You Tube přehrají.

Další rozhovory

Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz