ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rozhovor s Tondou Hlaváčem z kapely Nezmaři 3. dubna 2017   (19:56)30. 3. 2017 v Městském divadle v Prachaticích

Rozhovor s Tondou Hlaváčem z kapely Nezmaři

Po koncertu Nezmarů se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR) jsem měla možnost položit pár otázek Tondovi Hlaváčovi

Nezmaři byli založeni v roce 1978, tedy budete mít příští rok významné 40tileté. Zajímá mne, jestli chystáte něco většího? Jaké máte plány na ten příští rok?
Určitě. Chystáme výroční koncert. Máme teď s tím symfoňákem skvělé věci. Je to úžasná záležitost, takže ti tam určitě chybět nebudou. Určitě pozveme bývalý členy skupiny, všechny zpěvačky, který se u nás vystřídaly v pravidelných devítiměsíčních intervalech... (smích). Pozveme všechny, kdo si budou chtít z bývalých členů zazpívat. Budeme hrát starý písničky, nový písničky, nový repertoár, který máme a moc se na to všichni těšíme. Ale 40 už je hodně.

No, ale nevypadáte.
(smích... ) Ne? Díky.

Ještě dotaz k dnešnímu koncertu a spojení se sdružením SOČR. V roce 2008 jste měli projekt s Jihočeskou komorní filharmonií a tak nějak jste zjistili, že to funguje? Nebo jak k tomuto spojení došlo?
K tomu došlo tak, že náš basista Jim Drengubák se jednou potkal v kavárně v Jihočeské filharmonii v Koncertní síni Otakara Jeremiáše s panem dirigentem Standou Vavřínkem a domluvili se, že máme krásný písničky a že oni by je nechali zaranžovat pro orchestr. To bylo vlastně také k nějakému našemu výročí a nechali zaranžovat tři nebo čtyři věci panem Somrem a jeho manželkou. Jsou strašně šikovní, teď slyšíte ty aranže, jak to napsali.  Prostě nic jim nepřekáží, naše muzika jim a oni nepřekáží nám.
 

Po koncertu Nezmarů se členy Symfonického …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Tedy byly tyto aranže použity i při tomto koncertu.
No jasně. Používáme je. My jsme vlastně tohle zahráli s Jihočeskou komorní filharmonií a pak jsem si řekli, proč jen toto, vždyť je po celé republice spousta filharmonií. Říkáme si, že publikum, které chodí na vážnou hudbu, uslyší Nezmary a třeba začnou chodit i na folk a folkový publikum uslyší pro změnu vážnou hudbu a třeba zase začnou chodit na vážnou hudbu. Takže my jsme vzali noty, partitury pro celej orchestr a vystřídali v České republice už skoro všechny orchestry, filharmonie, komorní filharmonie, prostě všechny "symfoňáčky", kvarteta, kvinteta, kde co je. Přjeli jsme tam s notami, nazkoušeli jsme to za jeden den a večer jsme v tom místě, kde jsou "filmošky" (Plzeň, Brno, Hradec Králové, Zlín,..), udělali společný koncert a je to úžasný.

Takhle nějak to tedy funguje od roku 2008?
Ano. A ještě se zmíním o jednom úžasným orchestru, to bych bejval zapomněl, já jsem jmenoval ty velký města, ale jezdíme do Uničova. Tam je hudební škola, kde mají svůj školní symfonický orchestr. Dětičky strašně šikovné, v rozmezí od 10 do nějakých 16 let. Hrají úžasně, hrají srdcem, prostě ty s námi celý tenhle koncert zahrály a úplně skvostně. Takže uničovský dětský orchestr, kdo to uslyší, nenechte si nikdy ujít, jsou to strašně šikovné dětičky.
No a nám se to se všemi orchestry strašně líbí, protože to umocní naše písničky tak, že máme kolikrát husí kůži jak pralinky, když  se oni za námi do toho opřou.

Také jsem jí dnes měla. A bude také Lucerna?
Lucerna? Na to jsme ještě asi mladí kluci a nedospěli jsme k tomu (...smích)

Tedy byly tyto aranže použity i při tomto …
Vy to asi nechcete, vy si jedete pořád po svém, že?
My se držíme toho, že musíme jet za lidmi i do malých městeček. My máme raději  klubíky a takový krásný sály, jako je tady v Prachaticích, kde je úžasná atmosféra, lidi jsou blízko, spolupracují a naskočí kontakt.
No a v Lucerně je to takový... Já jsem tam taky párkrát hrál s Nezmary  a také i  se Žalmanem, když jsem kdysi hrával. Žalman a spol. ještě i s Pavlínou Jíšovou, tak jsme Lucerny také měli.

Pavlína Jíšová hrála pár let i s vámi.
Ano. Zpívala a hrála a napsala si spoustu písniček a dala se na  sólovou dráhu.

Díky, Tondo, za příjemné povídání!

Vy to asi nechcete, vy si jedete pořád po …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autoři:text:     Jitka Lohynská
foto:     nezmari.czDalší články žánru Folk

V Sudoměři u mlýna se odehrál první ročník festivalu pro řeku Otavu Multižánrový festival, který uspořádal spolek Sudoměřské proudy ve dnech 18. a 19. září 2020 nabídl návštěvníkům pestrý program pro celou rodinu. 450 let povýšení Chřibské na město Přijďte a prožijte s námi Den plný hudby a Dvě stage k tomu Divokej Bill zakončil Pekelný léto ve velkém stylu! Hosty večera byli Hakmak a Aleš Petržela Konec léta se nezadržitelně blížil, nastal páteční podvečer a brány Pekelnýho léta se v letošním roce otevřely naposled. A o tom, že se tenhle set nabitých koncertů s příznivci rozloučí ve velkém stylu, nikdo nepochyboval. A tak se také stalo! Závěrečný koncert totiž patřil oblíbeným živlům z Divokýho Billa s hosty Hakmak a Alešem Petrželou. Loučení s prázdninami - Vojtaano s kytarou + Arnošt Frauenberg Velký Vír (26. 8. 2020) Je již téměř zvykem užít si blížící se konec prázdnin u Orlické přehrady v kempu Velký Vír s kytarou a ráznými rýmy z úst Vojty Záveského alias Vojtaana. Tentokráte si užijeme srandy mnohem více, protože se přidají ještě jedna ústa neberoucí si žádné servítky. A to (h)ústa stand-up komika malého vzrůstem velkého duchem Arnošta Frauenberga. Eirik a jeho nový singl. Eirik vydává nový singl Prázdná skříň. Děčínská kotva - revival 2020 Nečekaný úspěch - pořadatelé nečekali oživení bývalého letního kina v Bažatnicích v takovém měřítku. Příval energie Tomáše Kluse s Emocemi nadchnul Holýšov! Nastal sobotní podvečer, magické datum 8. 8., bylo krásné letní počasí a to vše přímo lákalo vyrazit někam na koncert. I my jsme proto neváhali a jeli jsme na v pořadí osmý koncert Pekelnýho léta, který patřil Tomášovi Klusovi s Jiřím Kučerovským a skupině Emoce.

Další rozhovory

Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz