ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Slovenská legenda Peter Nagy přichází po dvanácti letech s novým albem Petrolej! 3. června 2021   (23:48)Slovenská stálice Peter Nagy vydává po dvanácti letech nové album! Novinka s názvem Petrolej je optimistická, stejně jako Peter, který je autorem hudby i textů všech skladeb.

Slovenská legenda Peter Nagy přichází po dvanácti letech s novým albem Petrolej!

Slovenská stálice Peter Nagy vydává po dvanácti letech nové album! Novinka s názvem Petrolej je optimistická, stejně jako Peter, který je autorem hudby i textů všech skladeb. Na novém albu najdou fanoušci 10 zcela nových písní od rockovejších se skupinou Indigo až po balady s klavírem a smyčcovým kvartetem. Nový hudební počin legendárního zpěváka a skladatele avizovala chytlavá skladba Raz sa všetko vyrieši, která už zní ve slovenském éteru!
 
Zpěvák, skladatel, hudebník, textař a producent Peter Nagy si během korona krize připravil pro fanoušky hudební novinky. Vydává nové album Petrolej, na kterém se snažil dodržet retro zvuk 70. a 80. let. Album se nahrávalo ve studiu LVGNC Marka Rakovického v Bratislavě.


Je to velmi optimistické album i v neveselé době. Tematicky jsem písně připravoval několik let a finální práce mi trvaly rok. Snažil jsem se udělat album, které by kromě metafor v textech mělo tzv. globální metaforu. Album je o civilizaci, o její nenápadné toxicitě pro náš citový život. Ještě donedávna jsme se cítili spokojeně a svobodně. Tato doba nám něco naznačuje. Přežijí ti, co chápou, umí se s úsměvem vznášet nad fanatismem materialisty. Přežijí ti, co dokáží žít pěkný život, soustředěný na zážitky a pocity. Je to album rockové i romantické, ale hlavně úsměvně šeptající proti dvěma slovům, které někteří nejsou ochotni slyšet: „konzum teror.“ Ale nebojte se, moje písně se snaží usmívat se,“ konstatuje Peter Nagy.
 
Odteraz ti je nanič tvoj fejsbúkový profil, čo keby si sa s nami ľudsky opil? Možno postačí svetlo petrolejky, aby sa nám zrazu rozjasnilo. Čo bude s našim rajom, keď nám končí nájom?“ zpívá autor megahitů Peter Nagy na novém albu, které je podle jeho slov plné hudební radosti.
 
 

„Je to velmi optimistické album i v neveselé …

FOTO PRO RADOST
Celé album jsem textoval opatrně, aby jako celek nemělo jakýsi mindrák. Lidé si to buď vezmou, nebo ne. Nakonec petrolej je ztělesněním klidného plamene, ale také jednoduchého světla, které asi potřebujeme, aby se nám rozjasnilo, protože neonové reklamy konzumního světa jaksi selhávají. Například reggae píseň Pierko je o letícím pírku jako symbolu vysněné lehkosti života. Doslova úsměvnou ironií je pointa textu:Sme pripútaní zmluvami, pripútaní úvermi, pripútaní zákazmi. A keď ste už pripútaní, naša spoločnosť vám želá šťastný let. S iróniou použitý slogan leteckých spoločností, keďže naša pozemská spoločnosť lietaniu veľmi nefandí...“, vysvětluje hitmaker Peter Nagy.
 
Album Petrolej nahrála skupina Indigo v sestavě Peter Nagy - zpěv, akustické kytary, vokály, Mišo Kovalčík - elektrické kytary, Marek Mečiar - klávesy, Ľuboš Ďurech - bass, fretless bass. Bonusem pro fanoušky je hostování členů původního Indiga - Miro Okál - bicí, Congo perkuse, Laco Kožuszník - akustická kytara a Jožo Maták - vokál. V baladách hrají Pavel Bartovic - klavír a kvarteto Milana Adamce.
 
 

„Celé album jsem textoval opatrně, aby jako …
Muzikantsky jsem měl pocit, jako když jsme dělali první alba v osmdesátých letech. Připomínalo mi to časy se starým Indigem. Byli jsme připraveni po měsíci zkoušení. Stala se zvláštní věc, měli jsme amatérskou radost z hraní, ale profesionální dovednosti. Každý z členů kapely se snažil dát ze sebe to nejlepší. Já jsem ze své kapely nadšený. Už abychom mohli vyjít na pódia. Mám pocit, že se to fakt povedlo. Toto album jsem totiž dělal s pocitem, že ho dělat nemusím, ale CHCI. A to je osvobozující,“ těší se Peter Nagy.

„Muzikantsky jsem měl pocit, jako když jsme …
Petrolej je nové, autorské a profilové album Petra Nagye po dvanácti letech. Mezitím vyšla tři alba předělávek hitů léty prověřených a akustické verze hitů se smyčcovým kvartetem PIANKO 1 a PIANKO 2. Kromě toho vydal Peter Nagy DVD z koncertu turné k třicetiletému výročí na scéně. Nové album Petrolej  si můžete koupit ZDE. Všechny informace o Petrovi Nagyovi naleznete na www.peternagy.sk, https://www.facebook.com/PeterNagyOfficial/?fref=ts a  https://www.instagram.com/peternagy_music/

PETER NAGY PETROLEJ
 
Bez ženy som stratený
Raz sa všetko vyrieši (Tup, Tup song)
Petrolej
Vzducholoď
Fajky
Tajné leto
Pierko
Čudná poviedka
Vypustím motýle
Tam kde nie je signál
 
 
 
 

 

 

Petrolej je nové, autorské a profilové album …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

zdroj:NK Factory
autor:foto:     Zdroj: Peter Nagy



Další články s interpretem Peter Nagy

Píseň Petra Nagye Láska je tu s nami zneužili v Čechách na politickou kampaň, zpěvák a autor skladby je pobouřen! V Česku zuří předvolební kampaň, která se neštítí ničeho. Strana Volný Blok svévolně předělala a použila hit Petra Nagye Láska je tu s nami na svou politickou kampaň na sociálních sítích. Legendární zpěvák, textař a skladatel je známý tím, že své hity nepropůjčuje žádným politickým subjektům a oprávněně proti zneužití skladby protestuje! Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Peter Nagy zahraje fanouškům online na facebooku! I Peter Nagy se v těchto nesnadných časech rozhodl potěšit své fanoušky. Protože nemohou přijít na koncert, přinese své písně přímo k nim do obýváků. Na žádost příznivců na sociální síti připravil Peter Nagy online vystoupení. Aj tak sme stále frajeri. Zpívají stadióny a zazpívá i Peter Nagy na česko - slovenském turné Hity legendárního Petra Nagya jsou stále v kurzu! Dokazuje to píseň Aj tak sme stále frajeri, která aktuálně ožívá ve spojení s Mistrovstvím světa v hokeji. Hashtag #ajtaksmestalefrajeri je jedním z nejpoužívanějších na Instagramu! Peter Nagy má nové album PIANKO, zahraje ho na vánočním turné Česko-slovenská legenda Peter Nagy vydává nové album! CD s názvem PIANKO obsahuje 13 písní z repertoáru skladatele, textaře a hlavně zpěváka Petra Nagye v akustických aranžích. Peter Nagy si na devět PIANKO koncertů bere 50 Žiráf! Peter Nagy si pro fanoušky připravil vánoční PIANKO tour. Legendární zpěvák a skladatel zahraje a zazpívá nestárnoucí hity i poetické balady v jedinečných osobitých aranžích. Peter Nagy s kapelou Indigo představil své pecky v dobříšské sauně Poslední květnový den se v Dobříši ve zrekonstruované sportovní hale se uskutečnil koncert Petera Nagyho skupinou Indigo. Úderem 19. hodiny začal jeden hit Petera za druhým. Pro ty dříve narozené to byly vzpomínkové „vypalovačky“ a nebyl téměř nikdo, kdo by si nezpíval nebo nepobrukoval melodii.

Další články žánru Rock

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. V blovické Sokolovně oslaví EGES nádherných 45 let na hudební scéně Staroplzenecká rocková skupina EGES připravuje pro fanoušky velkou kapelní událost – narozeninový koncert se spoustou hostů včetně zpěvačky Evy Urbanové. Samozřejmostí budou vstupy bývalých členů do hudebního dění – narozeninová párty se tak v sobotu 16.5.2026 do místních kronik zapíše výrazným písmem. Přijďte zavzpomínat, zazpívat a hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru i vy – start je ohlášený na 20:00 hodin. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Petr Kolář a Olympic natočili společnou píseň Co je vůbec v nás a klip s Martinem Dejdarem Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar. OSTRAVA ZAŽIJE HUDEBNÍ UDÁLOST ROKU: Na MEGAKONCERT Radia Čas míří legendární EUROPE Ostrava se letos na podzim stane centrem světové rockové hudby. Dne 21. listopadu 2026 přivítá Ostravar Aréna 28. ročník tradičního Megakoncertu Radia Čas. Hlavní hvězdou večera bude ikonická švédská kapela EUROPE, která si Ostravu vybrala jako svou výhradní zastávku v České republice. Niakara a Smash ovládnou AMFI Tlumačov u Domažlic Předposlední květnovou sobotu rozezní tlumačovský AMFI nálož rocku a metalu. V rámci Anubis Tour 2026 tam totiž zavítá autorský projekt legendárního metalového baskytaristy Zdeňka Kuba – Niakara a spolu s ní i západočeská rocková partička Smash.

Další tiskovky

Bystřický Majáles 2026: 17. ročník tradiční jarní hudební akce Bystřický Majáles 2026 navazuje na tradici Rockových Majálesů a nabídne 17. ročník plný živé hudby, regionálních kapel a jarní atmosféry. Akce proběhne 15. května. Vstupné je dobrovolné. Volume oznamují nový album pilotním singlem Nie sme svätí Volume se vracejí v plné síle. Nový singel Nie sme svätí představuje první ochutnávku připravovaného alba, na kterém si kapela dala maximálně záležet po hudební i textové stránce. Novinka zároveň otevírá novou etapu tvorby trenčínské rockové kapely. Petr Kolář a Olympic natočili společnou píseň Co je vůbec v nás a klip s Martinem Dejdarem Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar. OSTRAVA ZAŽIJE HUDEBNÍ UDÁLOST ROKU: Na MEGAKONCERT Radia Čas míří legendární EUROPE Ostrava se letos na podzim stane centrem světové rockové hudby. Dne 21. listopadu 2026 přivítá Ostravar Aréna 28. ročník tradičního Megakoncertu Radia Čas. Hlavní hvězdou večera bude ikonická švédská kapela EUROPE, která si Ostravu vybrala jako svou výhradní zastávku v České republice. Velkolepý metalový start léta v PLZNI – koncert SABATONU vypukne už za necelý měsíc Metalové léto letos startuje přímo epicky! Už 3. června přijíždí do plzeňského amfiteátru Lochotín fenomenální švédští metaloví vypravěči SABATON se zbrusu novou, fantastickou show i pódiovou produkcí, které bude vévodit obří tank! KLUBOOFKA V RÁDIU – KVĚTEN 2026 Květnová KLUBOOFKA V RÁDIU přináší rozhovory o festivalech Hellpdays a Punk Plugged, hosty z kapel 100na100 a Taková normální rodinka a dvě výrazné novinkové skladby. Pátý ročník festivalu Hellpdays přiveze do Frýdku Místku silný line up, lepší zázemí i charitativní dražby Jubilejní pátý ročník festivalu Hellpdays 2026 nabídne ve Frýdku Místku nejen výrazný hudební program, ale také komfortnější festivalové zázemí, rozšířenou gastro nabídku a charitativní dražby uměleckých i památečních předmětů. Výtěžek z dražeb poputuje Českému červenému kříži Frýdek Místek, stejně jako v loňském roce, kdy se podařilo vybrat 200 tisíc korun.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz