ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

SP rozjíždí svou Správnou párty aneb jak zbrusu nové CD získává své fans 10. července 2021   (21:45)Známá západočeská skupina SP (dříve Septic People) po čtyřech letech vydala své další řadové album s názvem Správná párty. A my se rozhodli nahlédnout tomuto CD „pod pokličku“.

SP rozjíždí svou Správnou párty aneb jak zbrusu nové CD získává své fans

Známá západočeská skupina SP (dříve Septic People) po čtyřech letech vydala své další řadové album s názvem Správná párty. A my se rozhodli nahlédnout tomuto CD „pod pokličku“. Recenze jako taková je v tomhle případě trochu silné slovo, říkejme tomu spíše subjektivní názor a pohled jedné holky, která tuhle partu zná a poslouchá už pár let. Kdybych měla celou Správnou párty shrnout do jedné věty, zněla by asi takhle: SP na novém albu trochu ubrali ze svého punk rocku, zato více vsadili na melodiku, dynamiku refrénů a nelze přeslechnout ani větší důraz na texty ze života, ve kterých si každý najde to své. Za zmínku rozhodně stojí i osobitý zvuk ze Studia Mercury pod taktovkou Romana „Mashy“ Šandora. Ale vezměme to všechno pěkně od začátku…
 
Třetí oficiální album od SP už na první dojem zaujme černo, šedo, červeným, designově zajímavým obalem. Zadní strana nám mimo jiné prozradí, že nás na placce čeká třináct pecek a kluci prohlašují: „Je to nejlepší cédéčko v kariéře.“ Tak pojďme na něj!

Známá západočeská skupina SP (dříve Septic …

FOTO PRO RADOST
Desku startuje titulní singl, jak jinak než s názvem Správná párty, který se vám hned úvodními tóny dostane do hlavy. Přestože je ve stylu, na který zatím nejsme od „eSPéček“ úplně zvyklí, ať chceme nebo ne, tenhle song nás prostě zvedne ze židlí. Aspoň já v ní tedy tu „atmošku" Správné párty úplně cítím a umím si dobře představit, jak s touhle peckou kluci startují svůj koncertní set. Nálož chytlavých melodií a především refrénů platí i pro 2 (Druhá šance), 4 (Neobyčejní chlapi) i 5 (Na drátě). „Želízky v ohni“ jsou za mě skladby Možná a Setkání s kamarádem - duety s Tomášem Hrbáčkem z Harleje.
 
Možná je poutavá pecka ze života, s nádechem rukopisu Harleje. Patří k těm skladbám, které se vám prostě vryjí pod kůži a dle mého názoru je rozhodně velkým favoritem na nejoblíbenější truck alba. Srdcovou záležitostí je pro mnoho z nás jistě Setkání s kamarádem, při které u zaposlouchání doslova mrazí (samozřejmě myšleno v tom dobrém slova smyslu).

Desku startuje titulní singl, jak jinak než …
U Dokolečka dokola se kluci říznými tóny vrací více do podoby, ve které je známe, čímž ale neztrácí nový příval energie a nápaditost téhle desky. Kdo v loňském roce zavítal na některý z koncertů SP, tomu songy 10 let a Hokejovou rozhodně nemusím nějak dlouze představovat. Tahle ostřílená dvojka totiž už prošla zkouškou všech zkoušek - koncertními prkny, kde si právem dobyla přední místa playlistu. 10 let má kromě podmanivé muziky i nápaditý text, který obsáhl většinu dosavadních pecek SP. Hokejová je zas fandící hymnou pro všechny zápasy a se vzpomínkou na legendární Nagano si svou cestu také úspěšně razí. Jak už jsem psala, jsou to zkrátka osvědčené skladby.
 
Z takzvaných příjemných „pohodovek“ lze jmenovat Dobrou náladu či trochu klidnější Baladu o naší vodnici. Já si na „první dobrou“ oblíbila i Společnou večeři, která je řádně nadupaná a baví mě svou energičností. Závěrečnou tečkou s velkým „T“ je rozhodně bonus Zlatá klec, která přestože patří ke starším kouskům a má i svůj klip, zveřejnění na CD se dočkala až nyní. Zlatá klec je oproti ostatním kouskům hozená do úplně jiného stylu, ale právě to mě na ní baví.

U Dokolečka dokola se kluci říznými tóny vrací …
A co říci závěrem?  Je jasné, že každého baví jiný druh muziky a tudíž je každé posouzení alba čistě osobní a subjektivní. Za mě kluci z SP absolvovali obrovský kus cesty a udělali velký pokrok!
 
Myslím si, že si na Správné párty každý najde to své a i když si některou pecku oblíbí více a některou méně, album je dle mého názoru velmi vydařené a vážně v éře SP nejlepší. Takže jen tak dál, kluci!!!  A my už se teď těšíme na další novinky téhle bandy. 


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

autoři:text:     Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka VotrubováDalší články s interpretem SP

Mrákovská rocková noc s Komunálem, Alchymií a Septic People se stala legendární! Byla tu předposlední dubnová sobota a srdce fanoušků nejen ze západu Čech bila na poplach. Mekku chodského bigbítu v ten den totiž ovládla Mrákovská rocková noc v čele s legendárním Komunálem. Hosty večera nebyl nikdo jiný, než Alchymie a Septic People. A šlo o řádně užitý metal post-folk rockový mejdan! Mrákovská rocková noc přivítá legendární Komunál, Alchymii a Septic People! Předposlední dubnovou sobotu se stěny Mekky chodského bigbítu otřesou v základech! A to v tom nejlepším slova smyslu. Vypukne tam totiž legendární Mrákovská rocková noc. Metal post-folk rockový koktejl nám namíchají tři skvělé kapely. Koncert karvinské Dogy byla jedna z posledních letošních open air akcí pod hrademVlčtejn Páteční večer 10.9.2021 nabídl v areálu vlčtejnského podhradí jeden z vrcholů letošních rockových sešlostí. Byť předpověď počasí nebyla právě příznivá, prokázal hlavní pořadatel Pan Ká odvahu a koncert hard rockové Dogy neodpískal. Zaplněný prostor kam oko dohlédlo a ani kapička avizovaných dešťových scénářů potvrdily správné rozhodnutí - my si tak mohli užít parádní večer s dobrou muzikou. SP odpálili svou Správnou párty v Chlumčanech! Nechyběly oblíbené hity, novinky i minikřest Pro známou západočeskou skupinu SP (dříve Septic People) se léto nese ve znamení nabité ZSP tour 2021. Jednou ze zastávek byl i letní parket v Chlumčanech, který ožil Správnou párty předposlední srpnový víkend. SP (dříve Septic People) pokřtí své nové CD Správná párty i v Chlumčanech! Předposlední srpnový víkend zažijí Chlumčany tu Správnou párty. A to doslova! Skupina SP (dříve Septic people) vydala své další řadové album SPRÁVNÁ PÁRTY! Dle jejich vyjádření je nejlepší!!! V červnu 2021 vychází nové CD kapely SP s názvem SPRÁVNÁ PÁRTY obsahující 13 pecek, z toho třináctá skladba je bonus píseň Zlatá klec z roku 2014. CD vzniklo ve studiu Mercury pod taktovkou Romana „Mashy“ Šandora a dle vyjádření kapely je to jejich nejlepší album, které si nadělili k jejich 10 letům existence. Na cd hostuje TOMÁŠ HRBÁČEK z kapely Harlej, který si tu střihl dva duety k písni Možná a Setkání s kamarádem.

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Kluboofka Fest vol. 2 nabídne menu z české rock-metalové scény Rockový klub Prdel v Berouně pohostí na svém pódiu druhý díl předpokládané trilogie Kluboofka Festů letošního podzimu. V pátek 14.10.2022 přijedou ukázat své umění tři formace s metalovým podtextem, které rozvíří klubové dění hned první předvíkendový večer. Přijďte se pobavit, zapařit či si jen tak užít atmosféru, odstartováno bude ve 20:00 hodin. Kapela Pepper pokřtí své zbrusu nové CD Hladina v klatovském klubu u Košile! Hosty večera budou skupiny Silent Scream a Nora Dlouho očekávaný podzimní dýchánek v podobě skvělé muziky, a především křtu debutové desky s názvem Hladina od klatovské stále více známé skupiny Pepper se blíží. A o tom, že to bude řádně užitý večer, který se zařadí k nezapomenutelným, už předem není pochyb! Dožická pouťovka na místním sále byla v režii zábavové skupiny Kudrnáči Tradiční pouť na sv. Michaela v Dožicích má již několik let zaběhnutý sobotní program – sportovní odpoledne v podobě fotbalového turnaje a večer pak taneční zábavu. Právě o hudební náplň pouťového mejdanu se 1.10.2022 postarala březnicko-rožmitálská kapela Kudrnáči. Legendární finští Lordi zválcují svým Lordiversitour 2022 plzeňskou Šeříkovku! Hosty večera budou Almanac a Amalgama Plzeň zažije hard rock heavy metalový ráj aneb Lordiversitour 2022 ukáže svou pravou tvář i v ČR! Jako support tam zavítají Almanac a Amalgama. Koncertní zastávka Brutusu ve Lnářích přilákala početnou návštěvu Velká bigbítová událost se konala ve Lnářích u Blatné. Na scéně místního KD se v sobotu 1.10.2022 představila rakovnická legenda Brutus, která v letošním roce slaví 55 let od svého založení. Připravený sál, pohodoví pořadatelé, dobře zásobené bary a natěšení fanouškové byli pevnou součástí očekávané hudební akce. Lnářské KDéčko pohostilo Brutus po delší době, proto není divu, že si do centra dění našla cestu celkem početná návštěva. Operní diva světového formátu Eva Urbanová odtajní svou Druhou tvář s unikátním projektem Barock v KD Šeříkovka Plzeň První dáma české operní scény Eva Urbanová zavítá do Plzně se svým unikátním projektem s názvem Druhá tvář, kde za doprovodu vynikajících hudebníků z formace Barock představí své „zlato v hrdle“ ve světových rockových a popových hitech. Nebílovské Slavnosti jablek měly v neděli rockový závěr Každoroční akce v Nebílovských sadech, podpořená Plzeňským krajem, přilákala v neděli 25.9.2022 stovky návštěvníků. Hezké podzimní počasí, prodejní stánky a kulturní program nabízely zábavu pro všechny generace. Závěr celodenní události patřil rockovému koncertu plzeňské bigbítové stálice Extra Band revivalu.

Další recenze

Metalový Murder Inc. vypustil nové úderné EP Sám sobě soudcem Materiál na EP začal vznikat už koncem roku 2020. Myšlenka byla jasná, natočit úderné a rychlé EP o čtyřech až pěti písních, kdy společné téma bude úpadek společnosti založený na deformaci lidskosti vlivem virtuálního vyžití, dále na lži, mstě, nedůvěře a chamtivosti. S touto myšlenkou nakonec koresponduje i přední strana obalu, kdy každá jedna oběť představuje jednu autorskou píseň. Klenot české opery Rusalka v kolébce svého zrození /Rusalka - a gem of the Czech opera - in the cradle of its birth. První premiéra Dvořákovy Rusalky zazněla po 70 letech v areálu Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké u Příbramě / First night performance after 70 years was heard on the ground of Antonín Dvořák Memorial at Vysoká by Příbram Kapela Jacker’s vydává oficiálně svůj první videoklip k singlu „Egomaniak“! Co se týče kapely Jacker’s, jedná se o kompletně novou formaci, která vznikla docela nedávno, a to začátkem únoru roku 2022. Když se bavíme o jednotlivých členech kapely, zakládající jádro se znalo již z původního působení – Nikolas Cejnek (kytara), Ladislav Jandrt (bicí), Miroslav Dvořák (technika a ohně) a Martin Koča (manager) – se společně rozhodli vydat novou cestou a založit si svůj vlastní hudební projekt. KLIP RYCHLÍK KAPELY GAIA VÁS RYCHLE VTÁHNE DO DĚJE Lamač nejen dívčích srdcí a osudové setkání se zpěvačkou mnoha tváří, k tomu ještě drsná čivava Maggie. Po jejich setkání už nebude nic tak jako předtím. Toto je základní příběhová osa nového videoklipu kapely GAIA nazvaného Rychlík. Západočeská metalová kapela SECOND BREATH právě vydává svůj první videoklip z živého hraní se singlem DESIRE Západočeská metalová kapela SECOND BREATH právě vydává svůj první videoklip z živého hraní se singlem DESIRE, který byl sestříhán z jejich dosud největšího koncertu, kdy hostovali domácím Trautenberkům v rámci festivalu OBRfest. V současné době se kapela SECOND BREATH věnuje shromáždění materiálu pro první debutové album. Dymytry a recenze jejich cover novinky Somebody's Watching Me Somebody's Watching Me je píseň nahraná americkým zpěvákem Rockwellem, vydaná v roce 1984. Vydáním debutového alba Boj se kapela V.P.O.ho posunula do vyššího hudebního levelu Dlouho očekávané a několikrát přerušené natáčení osmiskladbového alba Boj dostalo finální podobu a dnem 1.12.2021 i oficiální datum vydání. Kapela tak dostála slibu nejen kmenovým fans - Boj se postupně dostává do rukou každému, kdo si rád v klidu domova vychutná autorské kousky sympatické heavy metalové party V.P.O.ho.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2022 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz