ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Splněný sen Marka Ztraceného 28. listopadu 2017   (18:59)Od dětských představ až k realitě

Splněný sen Marka Ztraceného

Milan Vobecký


V nedávné době oslavil Marek Ztracený s kapelou zatím svůj největší hudební úspěch splněním jednoho krásného dětského snu. Letos je to deset let, co napsal píseň Ztracíš, která ho proslavila a dostala do povědomí lidí. Z prvotních posluchačů se stali jeho sklaní příznivci a dne 27. 11. 2017 s ním a mnoha dalšími fanoušky započali další éru jeho života velkolepým nezapomenutelným zážitkem v podobě megakoncertu ve Foru Karlín.

A jaké to bylo? Ohromující, úžasné, energické, dokonalé.


Vše začalo už v 17 hodin odpoledne, kdy první nadšenci, kteří měli zakoupené VIP vstupenky, mohli sledovat zvukovou zkoušku. Následně se jim i ostatním dorazivším Marek Ztracený věnoval ve VIP zoně celou hodinu, kde si se svými věrnými posluchači povídal, podepisoval se či se s nimi fotil.

V půl osmé večer už přichází na pódium první z jeho hostů a to pop-rocková šumperská kapela Trocha klidu, která vznikla teprve nedávno, v roce 2014, a skládá se z mladých talentovaných mužů. Jejich první věcí je píseň Chybíš mi. Za ní následuje song Střílíš. Další je s věnováním „všem, kdo se doma někdy necítili nejlíp" a už znějí tóny skladby Čeho se bojíš. Sál je zaplněn lidmi, kteří si přijeli či přišli vychutnat tento jedinečný večer. Též na galeriích můžeme spatřit plno nedočkavců. Kapela Trocha klidu nenechává klidným nikoho a začíná rozehřívat dav. Při písni Internety, cigarety, hlavně tvoje rety diváci zpívají refrén společně s kapelou. Po skladbě Cyklista skupina děkuje Markovi za to, že jim umožnil si zde odehrát svoji půlhodinku a loučí se songem Varuju. Následuje krátká přestávka, kterou vyplňuje křik a pískot nedočkavých fanoušků.

Vše začalo už v 17 hodin odpoledne, kdy první …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
A už na scénu těsně po 20 hodině večerní přichází Marek Ztracený doprovázený ohromným potleskem. Začíná lidovou písní Slepička kropenatá, ke které dodává „písnička, kterou jsem se naučil jako první v šesti letech". Doplňuje to tím, že v pubertě hrál ve své první kapele Kredenc na bicí, poté šel na konzervatoř Jaroslava Ježka, jež zdárně dokončil. „Pak jsem přemejšlel, co budu dělat dál, a tak jsem složil písničku, která mi změnila život a dnes je to deset let od ní" ještě dodává Marek. Pak už následuje píseň Možná, kdy se při prvních tónech spouštějí ze stropu dlouhé konfety. Lidé si užívají vystoupení, tančí, zpívají si, tleskají. Vládne zde úchvatná, kouzelná atmosféra. Dále znějí hity jako V OpilostiVlastní světPovolání synPohádky a jiné. Celá kapela srší energií a je na ní vidět, jak si vše vychutnávají. Je to pro ně opravdu splnění snu.

A už na scénu těsně po 20 hodině večerní …
Já myslím, že je čas na prvního hosta. Znám spoustu zpěváků, muzikantů, kteří jsou skvělý. Dovolte mi přivítat úžasnou skvělou zpěvačku Martu Jandovou" těmito slovy uvádí Marek Ztracený svoji pěveckou kolegyni a hned s ní zpívá skladbu Počasí. Následuje oblíbená duetová píseň Káva a sexMarta Jandová je nádherná energetická žena. Na ní i na Markovi je poznat, jak si koncert užívají. Lidé je odměňují ohlušujícím potleskem.

„Já myslím, že je čas na prvního hosta. Znám …
Marta odešla a Marek pokračuje nejdříve klavírním sólem věnovaným své mamince a po té hitem Něco končí. Zde ho doprovázejí svým zpěvem fanoušci. Dále můžeme slyšet písně Stává se to i v lepších rodináchSnad se něco stane nebo Léto 95, která perfektně vystihuje i mé dětství. Další peckou je taneční a melodická skladba Sex s ex. Pak už na podium přichází další host tohoto večera a to samotná legenda české hudební scény Karel Gott, který zpívá nádhernou píseň Být stále mládMarek Ztracený doprovází hrou na piáno tohoto fenomenálního zpěváka. Lidé si zpívají a natáčejí na své telefony. Po skončení skladby Karel Gott Markovi přeje slovy: „Mám velké přání k těm desetiletům úspěchu. Dokázal jsi, že tady budeš navždy. Přeji hodně dalších úspěchů." Slova mistra doplňuje ohromný aplaus.

Marta odešla a Marek pokračuje …
Následují písně O pravděLevná instituce či Pády. Poté se Marek Ztracený loučí slovy:„Osm měsíců příprav končí, děkujeme vám." Fanoušci tleskají, pískají, blázní. Tak Marek ještě říká: „Mockrát děkuju. Je to mnohem hezčí než jsem si to celých osm měsíců představoval." Potom dodává příběh, jak vlastně vznikla jeho nejslavnější a nejznámnější píseň Ztrácíš„Takhle vypadá splněnej sen,"  doplňuje Marek Ztracený a už hraje hitovku Ztrácíš. Fanoušci si zpívají společně s ním. Po posledních slovech získává Marek s kapelou takový potlesk, který se nedá ani slovy popsat. Připadá mi, jako by na pódiu nestál český zpěvák ze Šumavy, ale spíše celosvětová hvězda.

Byl to krásný nezapomenutelný zážitek, jenž se člověku vryje do paměti. Vládla zde úchvatná atmosféra prosycená nespoutanou energií, až mi dochází slova na to to popsat.

Následují písně O pravdě, Levná …


FOTO PRO RADOST


Milan Vobecký 60 fotografií v galerii


autoři:text:     Romana Havlánová



Další články s interprety Marek Ztracený, Trocha klidu

Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera. Marek Ztracený (JE) ZPÁTKY TOUR 2025 v Příbrami (11. 7. 2025) Marek Ztracený po dvouleté pauze od trojnásobně vyprodaného Edenu vyrazil na Zpátky tour a při páté zastávce navštívil (poprvé od roku 2022) Příbram. TROCHA KLIDU mají po třech letech SPLNĚNEJ SEN, vyrážejí na koncerty a hlásí: „Když vás náš koncert nebude bavit, vrátíme vám prachy!“ Druhé album skupiny Trocha Klidu původem ze Šumperka právě vychází u vydavatelství Tranzistor. Zapamatovatelné melodie, chytlavé texty, které vznikaly na pozadí skutečných událostí a prožitků, to vše pocukrováno koncertní energií - tak by se novinka nazvaná Splněnej sen dala charakterizovat. Silné melodie, chytlavé texty a hodně energie, to jsou Trocha Klidu! Zlomené srdce inspirovalo jejich novinku Tenkej led Trocha Klidu zvednou náladu i výškový průměr kamkoli dorazí. S nadsázkou se dá říci, že co do výšky jednotlivých členů skupiny, mohli by posílit jakýkoli basketbalový tým – oni se však v roce 2014 rozhodli v Šumperku založit kapelu. Létofest 2019 si podmanil Plzeň! Slunce, krásné počasí, čas dovolených, pohoda, lidé s úsměvy ve tvářích a období, které většina z nás doslova zbožňuje. To je léto, ke kterému neodmyslitelně patří spousta festivalů. A kde jinde si nejlépe užít předposlední prázdninový víkend, než na Létofestu v Plzni plném skvělé muziky, zábavy a doprovodného programu. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.

Další články žánrů Pop, Rock

Hudební soutěž Múza 2025 odstartovala prvním postupovým kolem Plzeňské Divadlo pod lampou se letos tradičně stává místem konání soutěže Múza 2025, kde své hudební umění porovnávají amatérské kapely místní i z mnoha okolních regionů. V pěti postupových kolech se o průběžná první místa utkává řada formací bez omezení preferovaného žánru. Čtvrteční večer 16.10.2025 byl prologem, kde se rozhodnutí odborné jury s hlasováním diváků neshodlo. Vavříny si tak odnesly dvě ze tří účinkujících sestav. Každoroční společné vystoupení Roxoru a Hamru ve Vrhavči oslaví pětileté výročí Příjemné prostředí hostince U Hošků ve Vrhavči na Klatovsku se v sobotu 25.10.2025 promění v hudební arénu. Na místním sále se již po páté setkají na jednom pódiu nymburský Roxor a strakonický Hamr. Hlavní pořadatel Radek Kalinič tak slibuje dobrou zábavu, kterou si přijďte užít i vy – start akce je ohlášený na 20:00 hodin. Rock for People odtajňuje další hvězdná jména! Dorazí Limp Bizkit i Gorillaz Festival Rock for People opět dokazuje svou sílu a přiváží ty největší světové hvězdy. Kromě Iron Maiden, Bring Me The Horizon, Papa Roach nebo Electric Callboy dorazí i Limp Bizkit a Gorillaz. Dvě legendy na jednom pódiu - kapely Keks a Markýz John potěšily KD Mrákov Večer plný vzpomínek, pohody a skvělé muziky. Tak by se dala v kostce vystihnout sobota 11. 10. 2025 v KD Mrákov. Stěny známé Mekky chodského bigbítu v ten den totiž rozezněly hned dvě legendární kapely - Keks a Markýz John. Sušická Sokolovna ožila koncertní vzpomínkou na skladatele a hudebníka Karla Svobodu Ještě světu šanci dej je název nového projektu, v němž se dostávají mezi fanoušky známé songy geniálního skladatele Karla Svobody. Moderátorství a hlavně pěvecká stránka představení patřila smíšenému duu Pavlíně Ďuriačové a Lukáši Randákovi. Hudebně pak dva výrazné vokály doprovodil Taneční orchestr Black Tower, který dával každé skladbě osobitou tvář. Úterní koncert 14.10.2025 byl podpořený samotnou Vendulou Svobodovou Pizingerovou a těšil celkem slušné návštěvě usazené na pohodlných židlích ve čtrnácti řadách. Akce se tak zařadila k těm úspěšným, kterými se jako organizátor může pochlubit Rock Agency, podepsaná pod spíše ostřejšími hudebními událostmi. Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Odyssea a Turbo na jednom pódiu – záruka dobré muziky po celý večer Kulturní dům v Katovicích na Strakonicku se do hudebních map zapíše jako místo s vystoupením dvou českých rockových legend. O první díl sobotního večera 18.10.2025 se postará plzeňská skupina Odyssea s Václavem Běhavým v čele. Druhá část katovického dýchánku pak bude v režii kapely Turbo, která si na místní scénu chystá výběrový playlist. Přijďte se pobavit a zazpívat známé songy i vy – dveře KD se otevřou v 18:30, start je ohlášený na 20:00 hodin.

Další fotoreportáže

Punk & Film Turné 2025 pražských S.P.S. mělo v plzeňském Medvědovi silnou fanouškovskou podporu Speciální koncertní turné punkových S.P.S. je v současnosti v plném proudu. Na jednotlivých dvanácti zastávkách napříč republikou muzikanti promítají dokument o kapele z let 2023/2024, poté je na pořadu každého takového večera prodloužený hudební set. V něm si hosté mohou do syta užít skladby pevně zakotvené na playlistě, ale i kousky méně hrané. Přesně tak to bylo i u Bílýho Medvěda v pátek 17.10.2025. Zaplněný klub, divoké pogo včetně skoků z pódia – perfektní mejdan, který v podstatě neměl žádnou chybu. Hudební soutěž Múza 2025 odstartovala prvním postupovým kolem Plzeňské Divadlo pod lampou se letos tradičně stává místem konání soutěže Múza 2025, kde své hudební umění porovnávají amatérské kapely místní i z mnoha okolních regionů. V pěti postupových kolech se o průběžná první místa utkává řada formací bez omezení preferovaného žánru. Čtvrteční večer 16.10.2025 byl prologem, kde se rozhodnutí odborné jury s hlasováním diváků neshodlo. Vavříny si tak odnesly dvě ze tří účinkujících sestav. Totální Nasazení slavilo v Lucerně aneb 35 let bez Kazoo Slánská punk-rocková stálice Totální Nasazení slavila již 35 let své existence a toto jubileum oslavila ve velkém stylu v pražské Lucerně. Dvě legendy na jednom pódiu - kapely Keks a Markýz John potěšily KD Mrákov Večer plný vzpomínek, pohody a skvělé muziky. Tak by se dala v kostce vystihnout sobota 11. 10. 2025 v KD Mrákov. Stěny známé Mekky chodského bigbítu v ten den totiž rozezněly hned dvě legendární kapely - Keks a Markýz John. Sušická Sokolovna ožila koncertní vzpomínkou na skladatele a hudebníka Karla Svobodu Ještě světu šanci dej je název nového projektu, v němž se dostávají mezi fanoušky známé songy geniálního skladatele Karla Svobody. Moderátorství a hlavně pěvecká stránka představení patřila smíšenému duu Pavlíně Ďuriačové a Lukáši Randákovi. Hudebně pak dva výrazné vokály doprovodil Taneční orchestr Black Tower, který dával každé skladbě osobitou tvář. Úterní koncert 14.10.2025 byl podpořený samotnou Vendulou Svobodovou Pizingerovou a těšil celkem slušné návštěvě usazené na pohodlných židlích ve čtrnácti řadách. Akce se tak zařadila k těm úspěšným, kterými se jako organizátor může pochlubit Rock Agency, podepsaná pod spíše ostřejšími hudebními událostmi. Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz