ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

SPRÁVNÍ CHLAPI rozsvítili kulturní dům ve Strakonicích 12. března 2017   (00:06)Kapely Rybičky 48 a Imodium navštívily při svém turné i strakonický kulturák a rozsvítili ho, tak jak to umí jen tihle správní chlapi


Kdo si nenechal ujít tuto akci, odcházel domů, možná s menší či větší kocovinkou, ale určitě s úsměvem a příjemným pocitem na duši. Celá akce od prvních do posledních tónů by se dala shrnout dvěma slovy „UVOLNĚNÁ“ a „PŘÍJEMNÁ“.


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
IMODIUM

Broumovská partička, která se harcuje po českých pódiích už skoro 20 let, rozjela svou melodickou smršť (s grungeovými rytmy) jako první. Sál kulturního domu byl od prvních tónů v podstatě plný a hltal vystoupení všemi smysly.

Kapela zahrála pár nových písní a samozřejmě nesměly chybět ani ty nejznámější pecky včetně Valerie. Na několik songů si Daniel vzal do svých rukou místo elektriky kytaru akustickou a kapela tak vystřihla pár „oplodňováků“ i rychlejších písní v polovičním unplugged stylu.
 
Vystoupení působilo více než příjemně a i přesto, že ve fanouškovské základně převládala trička s motivy následující kapely (Rybičky 48), bylo vidět, že kapelu Imodium také nevidí a neslyší poprvé.

RYBIČKY 48

Partička 4 správných chlapů z Kutnaje Góry s jedním kapitánským chlapem v lahvi vletěla na pódium s úsměvem na rtech a energií, na kterou čekalo v kulturním domě více než 500 natěšených fans.

A co dodat k jejich vystoupení? Kdo tam nebyl, prohloupil. A kdo tam byl, měl bezpochyby příjemný úsměv pod svým nosem, ještě pár hodin po koncertě, stejně jako já. Texty písní a možná ještě více jejich živé podání prostě a jednoduše vyvolávají všem úsměv na rtech. A ta slova jsou natolik chytlavá a zapamatovatelná, že si je po pár poslechnutích, prostě notují všichni.

Kdo by neznal staré dobré pecky jako „Emily“ nebo „Zamilovaný, nešťastná“ (mimochodem nejoblíbenější písně mé 4leté dcery a díky bohu za ně, že nemusíme v autě poslouchat Dádu a jiné infantilnosti, ale můžeme si pustit trochu kvalitního českého punk rocku).

A kdo nezná starší pecky, určitě bude znát novější „Tohle je rock’n’roll, vy buzny!“ nebo pro nás dříve narozené (před sametovou revolucí) tématicky přesná píseň „My ještě nejsme starý“.

Nejpůvabnější peckou je samozřejmě summer hit 2015 „Léto“, kde si speciální sloku s hlasem jamajského rasty střihnul i manažer kapely Martin a jeho výkon si rozhodně zaslouží potlesk.

Všichni členové kapely (především samozřejmě frontman Kuba) umí za ta léta na pódiích výborně pracovat s publikem a tak vtáhnou všechny své fans přímo do svých písní a všichni (kapela i publikum) pak tvoří jeden kompaktní celek, který dělá z takového koncertu nezapomenutelnou akci.

ZÁVĚR

Závěrečný přídavek zakončil tuto akci s naprostou noblesou. Na pódiu se objevili členové obou kapel Imodium i Rybičky 48, včetně manažera, fotografa a dalších a všichni na pódiu rozjeli jednu velkou párty.

Z mnoha výrazů fanoušků bylo prostě a jednoduše vidět, že se baví a klidně by si dali celý koncert znovu od začátku.

Zaslechl jsem pár názorů na to, že v kulturním domě byl v některých částech parketu horší zvuk, ale zvukaři by mohli vyprávět, jak je těžké nazvučit takovéto prostory, které vznikly ještě za dob doktora Tyrše a pouze za účelem cvičení. A já z vlastních zkušeností mohu říci, že to byl jeden z nejlépe ozvučených kulturáků, co jsem v posledních letech navštívil.

Budu se těšit na jakoukoli další akci.


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Jiří Trnka 50 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří TrnkaDalší články žánrů Crossover, Grunge, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll

Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Temný debut renesančního umělce JAF 34 právě vychází Dovolujeme si Vám představit debut s názvem Empty multimediálního umělce a hudebníka JAF 34. Na desce hostují Jakub Daš (Nikitin), Viktorie Marksová (Houpací koně), Jirka Bendl (Manon Meurt), Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), Michal Hanáček (ex-Baro Chandel), Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex), Petr Voruda (ex-Baro Chandel), David Novotný (Himalayan Dalai Lama) a další. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít.

Další fotoreportáže

Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz