ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Stochovský Mentol vyslyšel přání fanoušků a na svět přivedl debutní album Jsme tu všichni jenom jednou 8. dubna 2021   (19:49)Neoddiskutovatelnou pravdu z titulu třinácti skladbové placky prezentuje pětice muzikantů, u nichž zkušenosti umocňují kvalitu. S hard rockovým Mentolem se můžeme potkávat na festivalech, koncertech, ale i na klubových prknech – pokaždé však s doprovodem početných stochovských fans.

Stochovský Mentol vyslyšel přání fanoušků a na svět přivedl debutní album Jsme tu všichni jenom jednou

Historie bouřliváků „v letech“ sahá do roku 1988, kdy byl Mentolu vystavený právoplatný rodný list. Kariéra však nešla ideální křivkou vzhůru, spíše naopak. Po dvou letech zkoušek včetně koncertů skupina ukončila činnost a muzikanti se začali věnovat jiným hudebním projektům. Zlom nastal v roce 2014 velkým restartem a Mentol vstal z popela jako bájný pták Fénix. Zkoušky, oprašování starších kousků, nová tvorba a neustálý dril přinesl ovoce – kapela se na pódia vrátila ve skvělé formě.

Historie bouřliváků „v letech“ sahá do …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Jsme tu všichni jenom jednou není jen titul placky, ale i název jedné z vylisovaných věcí nabitého alba, které prezentuje skupinu tím nejlepším způsobem. O práci na něm se začalo mluvit minimálně pře rokem, přičemž natáčení by se nechalo přirovnat k sinusoidě. V současnosti se CD dostává do rukou těch nejpovolanějších – širokému spektru příznivců kvalitního českého hard rocku ze staré školy. Níže je k poslechu sestřih všech třinácti skladeb, na které se můžete těšit v originálu a plné velikosti.

Některé kousky opravdu vezmou za srdce – Ješitná, Je to v nás, Život jako bál, Rozvod… a určitě donutí k zamyšlení o klikatých životních cestičkách. Nechybí zde Zlý město, které se stalo neoficiálně stochovskou hymnou, můžete si poslechnout Hlavu, kterou mentoláci, po oprášení silné vrstvy prachu, zařadili na playlist 2020.

Některé kousky opravdu vezmou za srdce – …
S kapelou se občas potkáváme na hudebních akcích napříč kraji. Na každém pódiu fungují jako dobře namazaný stroj, který se jen stěží zastavuje. Basu doslova a do písmene hobluje Láďa Černý, u kytar si můžete užít vitalitu Petra Jurka či doprovodný zpěv Romana Zubatého. Jako neúnavná mlátička v bicím kotli vyniká postava Rostislava Kedroně a neuvěřitelnou škálu emocí lze číst z tváře zpěváka Standy Lackuna u každého songu, který do publika sehraná parta napumpuje.

S kapelou se občas potkáváme na hudebních …
A ještě k CD samotnému. Pod autorstvím jsou podepsáni všichni muzikanti Mentolu včetně bývalých členů, intro složil Jakub Bečvář, o grafiku se postaral kytarista Petr Jurek a ilustrace je dílem Petry Hlaváčkové. Mastering proběhl pod taktovkou zkušeného Wendela Dreiseitla v hranickém nahrávacím studiu Bomb Jack.

A ještě k CD samotnému. Pod autorstvím …
Výběr skladeb a několik videí z koncertů si můžete poslechnout na hudebním portálu Bandzone.cz.

Výběr skladeb a několik videí z koncertů …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autoři:text:     Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články s interpretem Mentol

Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Blue Bar Zbiroh pohostí tento víkend očekávanou Hard & Heavy Night Sobotní večer 3.10.2020 bude ve známém zbirožském klubu věnovaný příznivcům hard & heavy stylu. Na nevelké scéně se představí hned dvě formace pyšnící se širokou fanouškovskou základnou. Úspěšný benefiční festival pro Klubíčko s pořadovým číslem 7 v RC Prdel Beroun Na dvoudenní akci 24.1. a 25.1.2020 zahrálo v kultovním berounském klubu celkem 11 kapel několika stylů. Povětšinou rock a metalové formace tak přispěly na podporu dobré věci a přehlídka dobré muziky s názvem Prdel rock pro Klubíčko se tu zajisté nekonala naposled. Prdel rock pro Klubíčko pomůže již po 7. na správném místě Berounský RC Prdel se stane po sedmé v řadě dějištěm hudební benefiční akce s názvem Prdel rock pro Klubíčko. Letos opět hlavní pořadatel Martin Hruška vsadil na osvědčený dvoudenní formát a my se takto můžeme těšit na maratón skvělé muziky ve dnech 24. a 25.1.2020 se spoustou známých tváří jak na scéně, tak na parketě či v dobře zásobeném baru s příjemnou obsluhou. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. Muzikou nabitý rockový večer ve stochovské Vodárně se blíží Příznivci hardrockových melodií, rockových vypalovaček či punkového stylu si přijdou na své v sobotu 16. 2. 2019. Ve stochovském klubu Bikers bar Vodárna tu předvedou své umění zástupci všech vyjmenovaných žánrů, mezi kterými nebude chybět místní oblíbený Mentol. Benefiční festival pro Klubíčko se pochlubil pestrým výběrem kapel Letošní dvoudenní festival s názvem Prdel rock pro Klubíčko Vol. 6 ve dnech 25. a 26. 1. 2019 představil multižánrový line up skupin napříč několika kraji. K širokému spektru kapel neodmyslitelně patří početné publikum, které hudebnímu maratónu na podporu neziskové nadace Klubíčko Beroun z.ú. vytvořilo důstojnou a neopakovatelnou atmosféru.

Další události, novinky, zajímavosti, recenze

Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! The.Switch plní svůj slib, vydávají singl Skrytý místo a rovnou ho pouští ven i ve formě lyric videa Producent a muzikant Damián Kučera (Skywalker), namíchal Skrytý místo a to si najde cestu i do Vašich srdcí. Temný debut renesančního umělce JAF 34 právě vychází Dovolujeme si Vám představit debut s názvem Empty multimediálního umělce a hudebníka JAF 34. Na desce hostují Jakub Daš (Nikitin), Viktorie Marksová (Houpací koně), Jirka Bendl (Manon Meurt), Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), Michal Hanáček (ex-Baro Chandel), Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex), Petr Voruda (ex-Baro Chandel), David Novotný (Himalayan Dalai Lama) a další. Toxic Paradise posunuli své Limity a odpálili stejnojmenný videoklip! Plzeňští metaloví Toxic Paradise i v této nelehké době neponechali nic náhodě a stále více posouvají své Limity. A to doslova… HC punkový Life Inside Out pustil ochutnávku z připravovaného EP Společnost sviní Tří skladbový flexi disk bude ostrý jako břitva, a to jak muzikou, tak necenzurovanými texty. V pondělí 18.4.2021 zveřejněná skladba Totalita 2020 získává na You Tube lajky nejen od skalních fans. Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz