ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Uctění památky Chestera Benningtona proběhlo i v Praze! 27. července 2017   (11:25)Nad dlaždicí Linkin Park u O2 Arény.

Uctění památky Chestera Benningtona proběhlo i v Praze!

Vladimír Tobyška


Je to přesně týden, kdy hudebním světem otřásla tragická zpráva o sebevraždě Chestera Benningtona
Smutek všech, kdo jej obdivovali, je stále velmi intenzivní, jak dokazují nejen příspěvky na sociálních sítích, ale i různé vzpomínkové akce, které se konají ve všech koutech světa.
Včera se jedna taková uskutečnila i v Praze a to přesně v 17:56, což odpovídá času, kdy byl Chester nalezen mrtev. U dlaždice Linkin Park před pražskou 02 Arénou se sešlo okolo 30 lidí, vytvořili zde pietní místo a společně vzdávali hold hudební legendě.

Pro mnohé z nás byl a zůstává Chester Bennington hrdinou, který, se svou kapelou Linkin Park, pomohl "nultým" puberťákům projít dospíváním bez úhony. Jeho hlas i texty dokázali to, co jsme my sami v té době neuměli, popsat i ty nejniternější pocity, kterým jsme ještě sotva mohli rozumět.

Vzpomenu-li nedávný Aerodrome Festival, kde Linkin Park vystoupili, je mi o to větší ctí, že jsem u toho mohla být. Byl to zcela zásadní zážitek v mém životě, atmosféra byla strhující, dojemná a troufám si říct, že jsem se v tu chvíli cítila být součástí něčeho, co je mnohem víc než jen vystoupení fantastických muzikantů. Ono to totiž bylo opravdu víc, alespoň v mých očích tomu tak je.
Díky za pozornost 

RIP Chester

Je to přesně týden, kdy hudebním světem …

Další vzpomínková akce naplánovaná na dnešek přišla z podnětu anglického fanclubu. 
Její členové vyzývají ostatní fanoušky, aby zapálili svíčku a pustili si song "One more light". Pokud navíc svůj počin zasdílíte na Twitteru #ADDONEMORELIGHT, bude zařazen do oficiální knihy kondolencí.

Pokud se cítíte na dně, trpíte depresemi, úzkostmi, nebo si procházíte těžkým obdobím a nevíte si rady, svěře se někomu ze svých blízkých či přátel, vyhledejte odborníka. Pokud raději chcete anonymní pomoc, obraťte se například na Linku bezpečí 
Nebojte se o svých problémech a trápeních mluvit, není to slabost, naopak!


LenkaVladimír Tobyška 15 fotografií v galerii


zdroj:facebook
autoři:text:     Lenka SynkováDalší články žánrů Metal, Rock

Odyssea se po roce vrací do Čečovic u Nepomuka Dnes již legendární kapela Odyssea s Václavem Běhavým představí nestárnoucí hity na parketě u kapličky uprostřed malebné obce. V pátek 12.6.2020 bude odstartováno úderem 20. hodiny. Nekonečný mejdan – i tak lze nazvat sérii koncertů Septic Peoplu k oslavě 10. narozenin Areál chlumčanského hřiště se stal v sobotu večer hudební arénou dvou vystupujících formací. O rozjezd se postarala chotěšovská parta Brufen, kterou v polovině večera vystřídal Septic People se zcela novou pódiovou show. Summer Noise Fest na Šídlováku měl skvělou atmosféru Ranč Šídlovák na okraji Plzně a jeho nádherně udržovaný areál pohostil v sobotu 30.5.2020 na svém pódiu několik kapel. Akce se nesla v duchu festivalového dění včetně kulatých oslav hlavního pořadatele Jirky Seidla. Rockový klub Prdel jede na plný plyn! Jako vítr do plachet žene hudební představení do nejvyšších obrátek rozvolňování tvrdých pravidel při koronavirové pandemii. Jedním ze střípků hudebních produkcí se stane v pátek 5.6.2020 koncert děčínského Žyhadlaa a domácího Amonitu ve vyhlášeném rockáči Prdel Beroun. Plzeňský Paheyl otevřel koncertní poepidemickou sezónu v RC Prdel Berounský kultovní rockáč přivítal v pátek 29.5.2020 na svém pódiu první kapely po dlouhé koronavirové pauze. Hlavní pořadatel a provozovatel klubu Martin Hruška vsadil na rockové vypalovačky. Ty v žádném případě nezklamaly a do RC si našla cestu řada fanoušků dobré muziky. Kapela Dirty Blondes oslavila deset let existence a pokřtila i novou desku Freedom O měsíc odložený koncert/křest dirty rock n’rollové kapely Dirty Blondes se kvůli nám všem dobře známým okolnostem konal 29.května, a původně plánované místo, klub Futurum, se změnilo na útulný Gauč ve Stromovce. Z původně avizovaných předkapel Anteater a The Atavists, satanžel sešlo a tak se kapela představila jen sama, i tak to byla pořádně divoká oslava! Premiérový rockový výstřel pod širým nebem v tomto roce s kapelami 200 Zbraní a Šutr v Novém Dražejově. V druhé polovině června se chystá první venkovní koncert dvou spřátelených kapel.

Další události, novinky

Rapper Machine Gun Kelly je týrán herečkou Megan Fox, naštěstí jen ve videoklipu Pomalu ale jistě do povědomí vcházející rapper Machine Gun Kelly (v ČR v minulosti headliner festivalu Hip Hop Kemp, účastník Aerodrome festivalu a potvrzený na letošním bohužel zrušeném Rock for People, chystá novou desku pod producentskou taktovkou Travise Barkera. Po singlu přichází i s videoklipem a to ke skladbě Bloody Valentine. Kapela Gaia Mesiah zahrála pro fanoušky a zároveň streamovala koncert do celého světa Pražská parta plná muzikantek a (muzikanta), potěšila své příznivce. Uspořádala totiž 15.května 2020 koncert v pražské Malé sportovní hale. Přenášela na internet svůj koncert přes facebookový profil. Plnohodnotnou světelnou show, zažilo s kapelou i několik desítek diváků v rámci #kulturažije. Kapela Iné Kafe po dvou letech představuje nový singl Ruleta a ohlašuje INEKAFE „25 ROCKOV“ TOUR! Na fanoušky kapely Iné Kafe se valí tři bomby za jeden týden! Bratislavská legenda po dvou letech představuje novou skladbu. Rocková novinka je poděkováním fanouškům za jejich 25 let přízně. Rocková parta Sendwitch natočila klip během karantény a plánuje live stream s Láskou Klip ke skladbě Mezi náma, jejíž text vychází z nepovedeného vztahu frontmana kapely, natáčeli během karantény ve studiu u Thoma Frödeho z Imodia. Kapela má v plánu odehrát i live stream svého koncertu. Katarzia zveřejnila koncertní videa s orchestrem, nechybí nová skladba Bonsai ani duet s Danem Bártou Zpřístupnit unikátní koncertní podobu svých skladeb se týden před vydáním nové desky rozhodla v Praze žijící slovenská umělkyně Katarzia. Fanoušci se tak i v době zákazu veřejných vystoupení mohou potěšit jejími písněmi v orchestrálních aranžích, které zazněly loni v létě na bratislavském Viva Musica! festivalu. Mezi už zveřejněnými skladbami je také novinka Bonsai a impozantní duet Katarzie s Danem Bártou. Pojďme Spolu jedním hlasem pomoci hrdinům dnešních dnů Umělci, youtubeři a sportovci připravují rozsáhlý live stream a sbírku na podporu lékařů, sestřiček, hasičů a dalších hrdinů dnešních dnů. Zpátky do školy s IDIO&IDIO Postavte číra do pozoru, IDIO&IDIO, dravá partička z Ústí nad Labem, vydala 22. 3. 2020 nový singl „Jak na pAnk“. Podpořila ho barevným videoklipem, který je plný vtípků, odkazů a malých popíchnutí.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz