ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Uherské Hradiště zažilo v rámci Slováckého léta záplavu pozitivní energie v podání skupiny Mirai a 3 Day 2. července 2019   (20:41)1. 7. 2019 v Uherském Hradišti vystoupila kapela 3 Day a Mirai. Sice pršelo, ale vlna kladných emocí zachvátila celé město.

3 dayMirai
Uherské Hradiště zažilo v rámci Slováckého léta záplavu pozitivní energie v podání skupiny Mirai a 3 Day

Miloslava Bičanová


Jako první vystoupila kapela z Moravy 3 Day. I když hrají teprve pár let, mají za sebou už vydané album FU(C)K T DEN s písněmi, které zazněly i na náměstí a to:
Čáry z páry
Čičiny
Lenka a Vilma
Náš svět
Slůně v chobotech
Ztracení
Smích a pláč
David
50/50
Fu(c)ktden

Elpíčko bylo vydáno v roce 2017.  Pro ty, kteří jako já slyšely o této příjemné skupině až teď, přikládám  oficiální videoklip  Náš svět, který zazněl na koncertě jako druhá píseň. Tito sympatičtí hudebníci hrají v sestavě:
Zuza- zpěv
Esh- kytara
Ledy- kytara
Paťas-basa
Sasa- bicí
Texty mají skvělě propracované a ze  života. Tím mě velmi oslovili, stejně tak i muzika, celkový uvolněný a radostný projev na pódiu. Taktéž potěšila  duši každičkého človíčka před pódiem. Dle mého mínění  parádní volba pro předkapelu k  Mirai, která je stejně uchvacující včetně textů. Jen  skupina 3 Day jde trochu odlišným hudebním stylem v podání punkrockového nášupu.  Koncert se poněkud zpozdil, ale i  tak se dá říct, že se čekání vyplatilo. A  déšť byl hned snesitelnější. Tak nikomu při poslechu
i tanci  nepřekážel. 

Jako první vystoupila kapela z Moravy 3 Day. I …

FOTO PRO RADOST
Jako zlatý hřeb večera zaplnila celé náměstí i přes pokračující nepřízeň počasí kapela Mirai.  Pohoda, sehranost a upřímné kamarádství z nich čišelo všemi proudy ve stylu pop rock, electro.  Tak komu by vadila trocha vody? Jen škoda, že deštníky zakryly některým lidem výhled na toto davy strhující vystoupení. Tím zmenšily intenzitu prožitku. Příště, lidi, pláštěnky! Tak jak to bývá dobrým zvykem na velkých festivalech.. Vážili k nám cestu od Frýdku - Místku ve složení:
Mirai Navrátil - frontmen, spěvák, kytarista a zakladatel skupiny
spolu s Michalem Stulíkem - baskytaristou.
Šimon Bílý - bubny
Tomáš Javůrek - kytara
Kdo by řekl, že jsou s náma už od roku 2015.
Hned zpočátku chytla skupina Mirai za srdce každého slovy  ,,... den co den vidím jen, ty tvoje oči....." a držela až dokonce. Do tanečního rytmu s živelnou pódiovou show zasvištěl song Dítě robotí. Vír  nostalgie a snění vtáhl u písňě Pojď, zapomenem. Copak nás příjemně uzemnilo? Song Cesta  z města. A píseň co se zpívala snad nejhlasitěji? No, jak jinak než novinka roku 2018 Chci tančit  svižně rozpohybovala i poslední řady. K přívalu emocí pak přispěla jejich první pecka Anděl, která Mirai vyšvihla do hvězdného nebe, taky že příznačně vyadřuje pokoru a vděk. O překvapení večera se postarali též výběrem jedné z fanynek. A  konečně tak padly dolů  ty nešťastné deštníky. Z mnoha hlásících se dívek byl vynesen nekompromisní požadavek ,, Mamina nad 30." Jelikož fanoušci kapely jsou všech věkových skupin, tedy  nemohly  chybět ani rodiny z dětmi. Volba padla na Adélku. Copak měla za úkol? Byla jí dána možnost vžít se do kůže hvězd obkroužením na rukou divákú kolečko nad předními řadami davů. Jako první se vrhl do překvapených fanoušků zpěvák Mirai Navrátil a chvíli po něm i ona. Poté se  koncert  pomalu blížil  za znění  bubnů ke konci. Ale mohli jsme je nechat jen tak odejít? Ne. A tak se za mohutného jásotu vrátili zpět na přídavek ve znění 365. Vždy mě na jejich koncertech fascinují malé obměny v grádech jejich songů a tak se koncerty stávají nezapomenutelným zážitkem.  A co dál, že nemůžou? Neee, to by přece nebyli Mirai, jak je známe a poslední píseň Když nemůžeš tak, přidej zazněla jako konečné rozloučení. Tento hit způsobil, že jako objev roku Mirai na Českém slavíku zazářila právě touto peckou a byla vyhlášena jako nejoblíbenější a nejstreamomanější skladba roku 2017. K velké nevoli všech koncert skončil  tím nejlepším a všichni jsme odcházeli s radostí a jiskrou optimismu v srdci, bravurně zakřeslou kapelou Mirai i přes vytrvalý déšť. Což svědčí o nezapomenutelnosti tohoto zážitku. S přáním lepšího počasí a tím i výzvou pro pořadatele k opětovnému pozvání Mirai se pomalu a spokojeně ubíráme k domovu.

Jako zlatý hřeb večera zaplnila celé náměstí i …

FOTO PRO RADOST


Miloslava Bičanová 56 fotografií v galerii


autoři:text:     Miloslava Bičanová
foto:     Miloslava BičanováDalší články s interprety Mirai

Pojďme Spolu jedním hlasem pomoci hrdinům dnešních dnů Umělci, youtubeři a sportovci připravují rozsáhlý live stream a sbírku na podporu lékařů, sestřiček, hasičů a dalších hrdinů dnešních dnů. Hudební festival Hrady CZ po Hradci nad Moravicí dobyl hrad Bouzov v čele s kapelou Kryštof Předposlední zastávka na hradě Bouzov se stala historií! Koukněte na fotografie i video z této události. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Přehrady fest příští rok opět zamíří k českým přehradám. O festival u vody je zájem za každého počasí Druhý ročník rodinného open airu Přehrady fest letos bodoval i přes nepřízeň počasí. Festival, jehož hlavní devizou je umístěný u vody, se tento rok opět konal na Slapech a Vranově a nově také přibyla lokalita Sečské přehrady v Pardubickém kraji. Hudební festival Hrady CZ po Švihově putuje na Rožmberk nad Vltavou Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí Chodrockfest 2018 byl plný překvapení Plážový festival Chodrockfest 2018 byl plný multižánrové muziky, zábavy a pohody. A nejen Chodové si festival užili takzvaně „do rocku a do dna“ Chodrockfest 2018 odpálí svůj 8. ročník ve velkém stylu! POZOR !!! POZOR!!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata nejen ze Západních Čech. Blíží se srpen, který je v Domažlicích sice neodmyslitelně spojený s Chodskými slavnostmi, ale i s multižánrovým plážovým open – airem Chodrockfestem.

Další fotoreportáže

Idio & Idio a nedělní párty Napříč koncerty Idio & Idio Konečně spolu – výstižný název malého festu v Rokycanech Velkým festivalům je, alespoň v tomto čase, odzvoněno a tak pořadatelé sází na komornější akce konající se napříč naší republikou. Výjimkou nebyla ani hudební párty v hospůdce U Pardála v Rokycanech, kde si na venkovní terase dali v sobotu 27.6.2020 dostaveníčko fanoušci dobré muziky. Kapela V.P.O.ho odpálila pokoronavirovou éru s novým bicím kotlem Zbirožský Blue Bar s upraveným interiérem a příjemnou obsluhou pohostil 26.6.2020 rockovou skupinu V.P.O.ho. Akce se konala v čase vzestupu kulturních produkcí po několika měsících hudební abstinence ze všeobecně známých důvodů. Premiéra nové bicí soupravy a vyleštěné černé kytary lídra sestavy dopadla na jedničku. Opavský BEZVA FEST Opavou se šířily první rockové tóny po 4 měsících. Úspěšný koncert Septic People na pouti ve Kvíčovicích Pouťová zábava ve Kvíčovicích poblíž Holýšova nabídla v sobotu 20.6.2020 hostům výživný večírek, ve kterém se blýskla skupina Septic People. V Hradci u Stoda pokřtila Nízká úroveň nové CD Jak vypustit mezi fanoušky ještě teplou placku Život je punk!? Samozřejmě na ostrém punkovém minifestíku na Myslivně v Hradci u Stoda. Kromě rokycanské party se na akci blýskly nýřanské kapely S.A.S. a T.B.N. Neskutečný mejdan s českobudějovickým Sevenem na Kalikováku Páteční večer 19.6.2020 byl v příjemném areálu plzeňského Kalikovského Mlýna věnován příznivcům ostřejší muziky. Na venkovním pódiu, potažmo přímo ve stanu na trávě zahrály dvě kapely – domácí Harlet a českobudějovický Seven.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz