ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Útok na Točník 16. července 2017   (16:00)Pátek, 14. 7. 2017

Útok na Točník

Petr Černohorský


Jednou ročně se pod vybranými českými hrady opakuje historie. Přichází vojáci a rozkládají v těsné blízkosti hradu svá ležení. Jsou jich tu na tisíce. První zastávkou neúprosné armády je letos hrad Točník, který takové obléhání nezažil jistě ani v dobách své největší slávy. I my stavíme stan a chystáme se zaútočit. Máme ale, stejně jako tisíce vojáků kolem nás, jiný cíl. Naštěstí pro Točník se chystáme zbořit jen pódia, která tu vyrostla doslova přes noc a možná taky trochu zboříme sebe a jistojistě v neděli ráno zboříme i naše stany...Festival České Hrady.cz právě začíná.

Jednou ročně se pod vybranými českými hrady …

FOTO PRO RADOST
Když se na stage Jack Daniels – letos rozhodně jednoho z největších sponzorů festivalu – objeví Smrtislav, přesun ze stanového městečka je zahájen, z výšky to musí vypadat jako pohyb v mraveništi, všichni mají jediný cíl... Jsme uvnitř! Smrtislavovi stačí půl hodina, aby dostal publikum do varu. I když je to menší hvězda a dostal na fesťáku jen půl hodinu na svoje vystoupení, ukázal, že není žádný Béčko a jako profesionál předává slovo na vedlejší stage – tam už zvučí punkáči z Vypsaný fixy.
Díky Fixe poguje celý Točník a sešli se tu na ní snad všechny věkové kategorie od těch, co jsou mi sotva do pasu, po ty, co bych je v MHD klidně pustila sednout, paří všichni stejně a Fixa dokázala jak sobě, tak všem, kdo se dostavili, že jsou pořád ve formě a prostě nestárnou. Po Vypsaný Fixe, která by Kooperativa stage nejradši neopustila, přichází s kšiltovkou na hlavě a brýlemi na očích Vladimir 518. Pokud někdo nepařil na Fixu, připojil se k davu teď. Zdá se, že celé publikum je jeden velký kotel a nikdo nechce poslouchat v klidu. Možná taky proto, že Vladimir není na jevišti sám. Vystupuje společně s Orionem a předvádějí show, která baví a nutí všechny pohupovat se do rytmu i když stojí opodál u baru a možná ani nevědí, kdo jim to teď zní v uších.

Když se na stage Jack Daniels – letos rozhodně …
Holinky nosil vždycky naruby, myslel si, že je to známka punku tak přesně tohle je první píseň, která zní z repráků, když se konečně odhrne závěs a natěšení diváci konečně vidí Visací zámek. Tahle kapela by svoji kariéru pověsit na hřebík a zamknout ji na zámek rozhodně ještě neměla, a to jim dokazuje i jejich úžasné publikum, které si doslova řve o další písničky z plných plic. Možná by se tady hodilo citovat jinou punkovou kapelu, která skvěle vykresluje, jak vypadá publikum pod podiem Visáčů: “Na hlavě máme, barevný číra a naše heslo je punk neumírá!!”.

Součástí a jakousi přidanou hodnotou festivalu České hrady.CZ je karneval, který ročně přiláká desítky fanoušků. Proto pokud si chcete užít i doprovodný program, podívat se na areál festivalu očima vašich idolů a hvězd a vyrážíte na hrady, určitě masku nezapomeňte doma, nejen, že se dostanete na stage a možná prohodíte pár slov do mikrofonu, podle kvality vaší masky budete také náležitě oceněni, a to hlavními alkoholovými sponzory festivalu, a to je Staropramen a Jack Daniels – a to už za to stojí! Ať si odnesete basu nebo láhev whiskey, pro pořadatelé jste vítězové všichni!!!

Holinky nosil vždycky naruby, myslel si, že je …
Po vyhlášení a přehlídce karnevalových masek v nich ale setrvejte a pojďte se s námi podívat na další stage, tady už je totiž připravený Richard Müller. Ten samozřejmě Po schodoch, po zvukoch, pozná, čo sme kto za ľudia. A i my poznáváme, že jeho publikum je skvělé, jeho diváci z něj nespouští oči a zpívají nepřetržitě celý koncert se svým oblíbeným zpěvákem. Když se rozezní první tóny poslední písně Měsíc je jak Zlatá bula sicilská... začíná pršet a déšť nabírá na intenzitě, všude šustí pláštěnky a nepromokavé bundy, nikdo ale z koncertu oblíbeného slovenského zpěváka nechce odejít, naopak, prosí o přídavek, jako by déšť vůbec nebyl. A tak zpěvák odchází z pódia až po tom, co nám všem řekne, že Štěstí je krásná věc. My už ale krásně čekáme u vedlejšího pódia, kde se mlátí do bubnů a kytar jako o život.

Rybičky 48, kapela, která ani přes prudký déšť koncert neruší, spíš naopak, chce divákům dát všechno to, pro co si přišli. Energie se hrne z pódia proudem. Střídají písničky známé všem i ty, které nazpaměť znají jen skalní fanoušci. Nikdo neodchází, všichni je milují a hltají!!! Že jsou kluci punková kapela srdcem, tělem i duší, dokazují i při komunikaci s diváky, kdy padají otázky: “Eště kurva prší?! Ale my sereme na déšť!!!”. A stejně tak se jím nenechali zlomit ani jejich fanoušci, v největším pátečním lijáku zpívali a tancovali pod pódiem, jak kdyby déšť neexistoval. Když si kluci sami střihli duet Zamilovaný nešťastná, někdo se nad nimi smiloval a obloha se vyjasnila. Kluci využili situace a do publika poslali písničku Léto, která všem sundala kapuci z hlav a zvedla ruce. Další skvělý koncert za námi a před námi poslední...

Po vyhlášení a přehlídce karnevalových masek v …
Opět začíná pršet a průtrž mračen je snad ještě vetší než ta na Rybičkách. Na Horkýže Slíže, i přes opravdu velkou nepřízeň počasí, dorazily desítky (možná i stovky) fanoušků, kteří se nenechali odradit. Kapela jim na oplátku ukázala, že má V p..i na lehátku a taky Silný refrén. Potlesk se už tolik nenese, mokré a studené ruce nedovolují divákům tolik tleskat, přesto kapela na pódiu nechala všechno a smekám nejen před nimi, ale hlavně před posluchači a fanoušky této slovenské kapely.

Je půl 1 ráno, jsme promrzlí na kost. Ukázalo se, že nepromokavé bundy nejsou vůbec tak nepromokavé, jak jsme si mysleli. Zahřívá nás to, co patří ke každému festivalu, a to je několik drinků a záplava endorfinů ze skvělých koncertů. Pršet nepřestává, a tak se modlíme, aby alespoň naše stany skutečně nepromokavé byly.

Opět začíná pršet a průtrž mračen je snad …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Petr Černohorský 80 fotografií v galerii


autoři:text:     Kateřina Krejčová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Hip Hop / Rap, Metal, Pop, Punk (rock), Rock

Ježkovo výroční léto - Marpo & TroubleGang - Jihlava Jihlava - Pivovar 15. 8. 2020 S Rybičkami 48 se blatenský Zimák proměnil v hudební arénu V rámci celorepublikové šňůry Letní Parket Tour zavítala kutnohorská skupina 11.7.2020 do Blatné, kde s předkapelou Street69 velice slušně zaplnila prostorný Zimní stadion u fotbalového hřiště. Na Vlčtejně se představí slovenská kapela Inekafe Vlčtejnský areál pod stejnojmenným hradem Vlčtejn zažije v pátek 24.7.2020 nálož řádné dávky decibelů v podání tří formací, kde bude lídrem večera slovenská parta Inekafe. Pořadatel pan K. tímto minifestem nabídne fanouškům výživný mejdan jako malou náhradu za oblíbený Prasofest, který přesunul na léto 2021. Bloodcreek pokřtil CD ANTIKRIST ve velkém stylu! Narvané prostory baru Moskyto v Domažlicích, kmitající technici kapel, vyladěný opravdu řízný zvuk, utěsnění oken - tak probíhaly přípravy a thrash metalová palba spojená se křtem CD ANTIKRIST domažlické skupiny Bloodcreek mohla začít. Letní sezónu 2020 odstartoval v Čižicích plzeňský Extra Band revival Sérii rockových vystoupení v areálu čížického koupaliště zahájila v pátek 10.7.2020 plzeňská bigbítová ikona EBR s Jardou Soukupem u mikrofonu. Jemnostfest zaburácí v Makově u Klatov! Trautenberkův Jemnostfest slaví v letošním roce svůj šestý ročník a vrací se zpátky ke kořenům do prostor letního parketu. A o tom, že to bude pořádně vydařená veselice, kde se bude juchat až do rána, není pochyb! Takže čeládko: nestát, nekoukat a těšit se. A kde že tahle pravá koncertní juchparáda vypukne? No přece na letním parketu v Makově u Klatov. Kabát Revival Vansdorf v České Kamenici na zámku i za nepřiznivého počasí jsme připraveni

Další fotoreportáže

S Rybičkami 48 se blatenský Zimák proměnil v hudební arénu V rámci celorepublikové šňůry Letní Parket Tour zavítala kutnohorská skupina 11.7.2020 do Blatné, kde s předkapelou Street69 velice slušně zaplnila prostorný Zimní stadion u fotbalového hřiště. Bloodcreek pokřtil CD ANTIKRIST ve velkém stylu! Narvané prostory baru Moskyto v Domažlicích, kmitající technici kapel, vyladěný opravdu řízný zvuk, utěsnění oken - tak probíhaly přípravy a thrash metalová palba spojená se křtem CD ANTIKRIST domažlické skupiny Bloodcreek mohla začít. Letní sezónu 2020 odstartoval v Čižicích plzeňský Extra Band revival Sérii rockových vystoupení v areálu čížického koupaliště zahájila v pátek 10.7.2020 plzeňská bigbítová ikona EBR s Jardou Soukupem u mikrofonu. Škwor, Blitz Union a Interloud ovládli Pekelný léto! Jak už každý správný pařmen nejen ze západních Čech ví, červencové i srpnové víkendy se v prostorách ostrova U mlýna v Holýšově nesou ve znamení koncertů Pekelnýho léta. A jinak tomu nebylo ani v sobotu, kdy Pekelný areál patřil skupinám Škwor, Blitz Union a Interloud. Na Hracholuskách zaburácel bigbít! Rozlehlý kemp Keramika měl na programu nedělního večera 5.7.2020 koncert plzeňské skupiny Louis Cypher. Příjemné prostředí a zastřešené pódium daly vyniknout pohodovému večírku, na kterém se tančilo, zpívalo a samozřejmě konzumovalo. Letní parket Na Hřišti v Chlumčanech pohostil přeštický Kabát revival West Narychlo uspořádaný koncert v neděli 5.7.2020 měl za následek trochu pozměněnou sestavu, která však nic neubrala na povedeném vystoupení a hudebním zážitku všech přítomných hostů. Na scéně se představil nový basák Sváťa Němeček, který do sehrané party velice dobře zapadl. Elita české hudební scény na pódiu 11. ročníku Rock for JK Manětín Nádherné počasí a proces uvolňování přišel právě včas, aby se mohl jeden z velkých Západočeských festivalů v daném termínu 4.7.2020 uskutečnit. Připravená prostorná stage a nadupaná zvuková technika čekaly pouze na ten správný čas, kdy se k nástrojům postavila první kapela. Letošní festival se blýskl rockovými hvězdami z popředí celorepublikové scény – Harlej, Alkehol, Doga… Pro fanoušky dobré muziky opravdová výzva!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz