ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Velikonoční Rockový bál rozproudil Staňkov! 23. dubna 2019   (23:02)Byl sobotní podvečer a stěny LD Staňkov rozduněly tóny Velikonočního Rockového bálu. Pořádný nášup hitů do nás nahrnuly kapely Septic People, Telefon, Aušus a Harlet.

Velikonoční Rockový bál rozproudil Staňkov!

Vlaďka Votrubová


Byl sobotní podvečer a stěny LD Staňkov rozduněly tóny Velikonočního Rockového bálu. Pořádný nášup hitů do nás nahrnuly kapely Septic People, Telefon, Aušus a Harlet. V úvodu Velikonočního Rockového bálu publikum přivítala legenda, zakladatel a moderátor Rockového bálu Jarda Varvařovský a rocková jízda mohla vypuknout. O úvodní palbu se ve Staňkově postarala oblíbená hard rock 'n' rollová skupina Septic People.
 
Septic People naskočili na pódium a pecka Kmotra liška otevřela 61. ročník Rockového bálu. Publikum se nahrnulo pod pódium a začalo si dynamickou muziku s řízným zpěvem frontmana AlexeSašánkaFedorova naplno užívat. Kluci ze Septic People na nic nečekali a hrnuli do nás své nadupané songy jako: Kájina, Pivečko z naší pivnice, Discobrouci, Pivní medvídci, Vlk a zajíc, Zmrskací, Mraveneček... Spokojení fanoušci skákali, pařili, zpívali, tleskali a večer nabíral na obrátkách.

Byl sobotní podvečer a stěny LD Staňkov …

V nabitém setlistu Septic People nechyběla ani pecka Až jednou, ke které vznikl zbrusu nový videoklip. Kluci odměňovali největší pařmeny dárky v podobě náramků a v sále byla skvělá atmosféra. „Na na, na na na na, heeej Seeptic“ znělo sborově společně s potleskem Staňkovem. A to už čas pokročil a draci ze Septic People se s rozjařeným Staňkovem rozloučili přídavkem Zlatá klec.

V nabitém setlistu Septic People nechyběla ani …

FOTO PRO RADOST
A nastal čas pro stálého a oblíbeného hosta Rockového bálu - na rockery jménem Telefon. Sál rozezněly první tóny úvodní pecky Rodinnej typ a sympaťáci z Telefonu rozjeli svou známou show. Od té chvíle nám servírovali hit za hitem jako: Zlatovláska, Dřív jsem bejval lepší, Hoteliér... Oblíbené ploužáky střídaly rychlejší pecky a hlasitý potlesk odměňoval skvělou muziku a zpěv.

A nastal čas pro stálého a oblíbeného hosta …
Kluci pokračovali ve svém nášupu a spokojení fanoušci zpívali, tančili, tleskali a vychutnávali si songy. A snad by to ani nebyl koncert Telefonu, kdyby nezazněla hitovka Jen ten telefon zvedni a nejen tu zpíval s Telefonem celý sál. V závěru koncertu se s námi kluci rozloučili skladbou Káča.

Kluci pokračovali ve svém nášupu a spokojení …
Jako třetí nás rozproudila západočeská punk rocková legenda skupina Aušus. Bouřliváci z Aušusu se do toho hned od začátku pořádně opřeli a v úvodu se s fans přivítali peckou Pouťová. Fanoušci naběhli pod pódium a Aušus rozjel svou smršť hitů jako: Fusekle, Sportovec, Bezva necky, Špatnej den... Nadšené publikum bylo zkrátka ve varu. Skákalo, tleskalo, pařilo, řvalo s Aušusem texty slovo od slova a odměňovalo kluky hlasitým potleskem.

 

Jako třetí nás rozproudila západočeská punk …
Parta kolem frontmana Jardy Kunčakiho Tomana pokračovala ve své nadupané dynamické muzice s řízným zpěvem a sálem zněly songy: Tchýně, Panděro, Námraza, Broskev story... Koncert si zkrátka naplno užívali fanoušci i kapela a v LD Staňkov vládla parádní atmosféra.

Parta kolem frontmana Jardy „Kunčakiho“ Tomana …
A to už se nám blížil závěr setu Aušusu, ve kterém se s neúnavně řádícími fans rozloučili peckou Úchyl. A snad můžeme prozradit, že kluci právě v den Rockového bálu točili zbrusu nový videoklip, na který se v blízké době můžeme těšit!

A to už se nám blížil závěr setu Aušusu, ve …
Velikonoční Rockový bál ubíhal neskutečným tempem a byl tu čas na poslední kapelu večera, kterou nebyl nikdo jiný, než lumberjack rockoví ďáblové ze skupiny Harlet. Už od prvních tónů úvodního songu bylo znát, že nás tahle formace rozhodně šetřit nebude. Ba naopak. Harlet do nás hrnul jednu pecku za druhou. Stěny LD Staňkov rozduněly vypalovačky jako: Stárnem, Mary, Majka pase bejky, Lehni, Panna, Smoke on the Water, Breaking The Law, Highway to Hell...

Velikonoční Rockový bál ubíhal neskutečným …
Fanoušci zpívali, pařili, tleskali... No zkrátka se bavili a heslo „S bigbítem na věčné časy a nikdy žízeň“ bylo tento ročník Rockového bálu opět pravdivé. Už druhým rokem si na Rockovém bálu s Harleťáky zařádila basačka Šárka, která mimo jiné zahrála i pecku s názvem Volební, která pochází právě z její hudební dílny. A přestože si to nikdo v sále nepřál, nastal nám závěr večera ve kterém nemohlo nezaznít několik přídavků.

Rockový bál ve Staňkově opět nezklamal. Byl to velmi vydařený večer plný skvělé muziky a my už se teď těšíme na další, tentokráte 62. ročník!
 


 

Fanoušci zpívali, pařili, tleskali... No …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Pavel Macán 60 fotografií v galerii



Vlaďka Votrubová 73 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel Macán



Další články s interprety Aušus, Harlet, Septic People, Telefon

Zputnik, Zvlášňý škola a Aušus aneb „mejdan od A do Z“ po roce opět ovládl Mrákov! Druhá prosincová sobota se v Mekce chodského bigbítu nesla ve znamení pořádné dávky punku a punk rocku. Pod kotlem tam v ten den přiložily kapely Zputnik, Zvlášňý škola a Aušus. A o tom, že půjde o skvěle užitý večer, už předem nikdo nepochyboval. Zvlášňý škola, Zputnik a Aušus aneb „mejdan od A do Z“ se po roce vrací do Mrákova! V sobotu 13. 12. 2025 to v Mekce chodského bigbítu bude znovu vřít! Na place se totiž sejdou tři dobře známé a nespoutané party – Zvlášňý škola, Zputnik a Aušus. A že půjde o jízdu, která dokáže rozhoupat i samotné zdi sálu (samozřejmě v tom nejlepším smyslu), o tom není pochyb. Desátý ročník Rockového léta na Mži je již minulostí V Kozolupech u Plzně proběhl poslední srpnovou sobotu festival Rockové léto na Mži, a i přes malé technické problémy si jej návštěvníci užili. Rockové léto na Mži slaví své jubileum Již desátý ročník populárního festivalu Rockové léto na Mži je za rohem a nabídne, jak je u této akce zvykem pestrý výběr kapel a postará se tak o kvalitní zavírák festivalové sezóny. Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. „Tahleta písnička je jen pro Tebe“, hlásá Septic People a vpouští do světa zbrusu nový klip Kastelán s hvězdným obsazením Oblíbení západočeští draci Septic People nepřestávají překvapovat. Po změně sestavy vpouští do světa zbrusu nový song a klip jménem Kastelán. V hlavních rolích září Jaroslav Plesl a Bára Munzarová. Neváhejme a pojďme společně odemknout bránu Státního hradu a zámku v Horšovském Týně, kde se natáčení odehrávalo a podívat se klipu pod pokličku. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska.

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Loučení s létem bude mít ve Staňkově pěkně rockovou příchuť Na sklonku velkých školních prázdnin se napříč naší vlastí koná nespočet kulturních událostí v duchu loučení s tímto ročním obdobím. Jednou z takových se stane i ta hudební v areálu staňkovské Sokolovny. Právě zde sáhnou do strun hned tři výrazné formace – akce Rockové loučení s létem tak dostane přesné obrysy, jasnou podobu. Přijďte se v sobotu 29.8.2026 pobavit i vy, start je ohlášený na 18:00 hodin. Rock In Močál se do hudebních map zapsal povedeným osmým ročníkem Malá obec Močedník na výsostném území okresu Kolín, se postarala o hudební dění rezonující ohraničenou návsí v sobotu 15.8.2026. Na stage v horní části centra vesničky, se během akce vystřídala šestice kapel s rock a metalovými přívlastky. Celkem slušná návštěva se v odpoledním vedru spíše schovávala před slunečními paprsky pod stanovými přístřešky, večer už o sobě fanoušci vystupujících formací dávali hlasitě vědět. Fantom z La Galette opět udeří, tentokrát na Státním hradu a zámku v Horšovském Týně! Zažijte rockovou operu pod širým nebem Autorská rocková opera Miloše Bešty a Jana Petrička – Fantom z La Galette vyrazila dobýt západočeské hrady a zámky. Nyní svůj napínavý příběh představí na Státním hradu a zámku v Horšovském Týně. Česko-německý festival potěšil Tlumačov! Třetí ročník přivítal Drive Hunt, Madam Royal, Lumberjerkz, SP25 i American Punk Hits Známý tlumačovský AMFI se v sobotu 8. srpna stal dějištěm třetího ročníku Česko-německého festivalu a o pestrý hudební program nebyla nouze. Na pódiu se během sobotního večera vystřídalo celkem pět kapel a byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky popořádku. Tři plzeňské rockové legendy na jednom pódiu! Zámecký park v Manětíně se stal v pátek 14.8.2026 místem výrazné kulturní události – rockové Turbo slavilo jedním z mnoha vystoupení své 45. výročí. Jako hudební partneři se na prostorné stage blýskly ve velice dobrém světle skupiny Odyssea a Extra Band revival. Koncert s výběrovým lineupem si nenechalo ujít početné publikum, které Zámecký park v podstatě totálně zaplnilo. Skvělou náladu podpořil i kvalitní zvuk, jež mírou velikou přispěl k jedničkovému průběhu manětínského večera. Čechomor s Lenkou Dusilovou v rámci Letní Kooperativa Tour potěšil Domažlice! Skvělý support zajistili The Barbers Band Legendární Čechomor vyrazil na Letní Kooperativa Tour. V seznamu koncertních zastávek nevynechal ani srdce Chodska - Domažlice. Do tamního Letního kina zavítal první srpnový pátek s vzácným a milým hostem – Lenkou Dusilovou i supportem – kapelou The Barbers Band. A o tom, že půjde o krásně užitý večer už předem nikdo nepochyboval! Měcholupské dunění vol. 7 nabídne dobrou muziku, ale i program pro celé rodiny Multižánrová akce s plným názvem Měcholupské dunění – ukaž svoje umění, je přesně ten typ události, kde si na své přijdou hosté všech věkových kategorií. Kromě nabídky hudební si návštěvníci budou moci projít stánky trhovců, popřípadě si vyzkoušet tvorbu věcí na vlastní kůži v připravených dílničkách. O zorganizování sobotního odpoledne 22.8.2026 se postará tým dobrovolníků v čele se Simonou Růžičkovou, jejíž rukopis lze vystopovat na každé události zde se konající. Akce je podpořená obcí Měcholupy a Plzeňským krajem, bez jejichž nezištné pomoci by se jen stěží uskutečnila. Přijďte se pobavit a načerpat energii na Měcholupskou náves i vy, start je ohlášený na 13:00 hodin.

Další fotoreportáže

Rock In Močál se do hudebních map zapsal povedeným osmým ročníkem Malá obec Močedník na výsostném území okresu Kolín, se postarala o hudební dění rezonující ohraničenou návsí v sobotu 15.8.2026. Na stage v horní části centra vesničky, se během akce vystřídala šestice kapel s rock a metalovými přívlastky. Celkem slušná návštěva se v odpoledním vedru spíše schovávala před slunečními paprsky pod stanovými přístřešky, večer už o sobě fanoušci vystupujících formací dávali hlasitě vědět. Česko-německý festival potěšil Tlumačov! Třetí ročník přivítal Drive Hunt, Madam Royal, Lumberjerkz, SP25 i American Punk Hits Známý tlumačovský AMFI se v sobotu 8. srpna stal dějištěm třetího ročníku Česko-německého festivalu a o pestrý hudební program nebyla nouze. Na pódiu se během sobotního večera vystřídalo celkem pět kapel a byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky popořádku. Tři plzeňské rockové legendy na jednom pódiu! Zámecký park v Manětíně se stal v pátek 14.8.2026 místem výrazné kulturní události – rockové Turbo slavilo jedním z mnoha vystoupení své 45. výročí. Jako hudební partneři se na prostorné stage blýskly ve velice dobrém světle skupiny Odyssea a Extra Band revival. Koncert s výběrovým lineupem si nenechalo ujít početné publikum, které Zámecký park v podstatě totálně zaplnilo. Skvělou náladu podpořil i kvalitní zvuk, jež mírou velikou přispěl k jedničkovému průběhu manětínského večera. Čechomor s Lenkou Dusilovou v rámci Letní Kooperativa Tour potěšil Domažlice! Skvělý support zajistili The Barbers Band Legendární Čechomor vyrazil na Letní Kooperativa Tour. V seznamu koncertních zastávek nevynechal ani srdce Chodska - Domažlice. Do tamního Letního kina zavítal první srpnový pátek s vzácným a milým hostem – Lenkou Dusilovou i supportem – kapelou The Barbers Band. A o tom, že půjde o krásně užitý večer už předem nikdo nepochyboval! Deset let života, koncertů a thrashmetalu – domažlický Bloodcreek oslavil kulaté výročí Připravený areál Podhájí u Horšovského Týna se stal místem koncertní oslavy 10. výročí založení kapely Bloodcreek. Právě ta se postarala o zorganizování akce s názvem Metalfest, který mnohé vypovídá o stylu v sobotu 8.8.2026 zde preferovaném. Hudebními gratulanty se stalo šest kapel s metalovými přívlastky, jež svými sety vytvořily skvělou hudební atmosféru. Moderování si vzal na starosti Péťa Hutta a s připočtením celkem početné návštěvy včetně tradičně výborného zvuku firmy RN Produkce, se večírek vydařil na jedničku - určitě nalil živou vodu do žil každému, kdo se stal jeho součástí. Rock Roudná byl název akce konané na open air scéně areálu Habeš v Plzni Páteční večer 7.8.2026 byl na plzeňské Habeši věnovaný koncertu tří kapel, které si přišlo poslechnout domácí i přespolní publikum. Pořadatelé v čele s Panem Ká a skupinou Pub Kings se postarali jak o pozvánky, tak o hladký průběh pěkně obsazeného lineupu. Pojízdný kiosek nabízel chlazené nápoje, prosvětlené pódium odhalovalo přesně to, co mělo a perfektní zvuk Jardy Kočárka pak dotvářely kulisy večírku, jenž se do místních kronik zapsal výrazným písmem. Dobře obsazený Farák Fest vol. 11 nabídl multižánrový obsah a kvalitní zázemí všem zúčastněným Již po jedenácté se otevřely brány areálu Farského kopce u Heřmanovy Huti, který dal název multižánrové akci Farák Fest. V sobotu 1.8.2026 bylo vše na místě a připraveno k používání – hosté tak obsazovali místa k sezení ještě dávno před samotným startem. O pozvánky celé osmičce kapel z blízka i vzdálených krajin, se postaral tým pořadatelů s Václavem Motykou v čele. Bohatě zásobené stánky, přístřešky proti slunci byly využity i proti dešti v odpoledních hodinách, kvalitní zvuk firmy Tomáš Fleisner Fleisner.cz a světla MusicPro pak dotvářely pohled na událost, o jejíž moderování se postaral zkušený Vláďa Jaroš.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz