ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

VYPSANÁ FIXA o festivalu Okoř 3. července 2017   (08:00)Vypsaná fiXa je pardubická
skupina mající základy v rocku,
obohaceném o prvky jiných
žánrů; sama kapela se někdy
označuje za pop punkovou.
Výrazným prvkem skupiny jsou
její básnické, surrealistické texty,
které píše frontman Márdi.

VYPSANÁ FIXA o festivalu Okoř

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Vypsaná fiXa je pardubická skupina mající základy v rocku, obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Márdi. Pravděpodobně se inspiroval u Williama Saroyana - Tracyho tygr. Odvážný, mladý muž na létající hrazdě – a v mnoha dalších knihách jako např. Sto roků samoty od Gabriela García Márqueze. Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce. Dvacet let existence oslavili v roce 2014 albem Krásný smutný den a velkým narozeninovým turné. Své, v pořadí osmé studiové album Tady to někde je, vydala kapela letos a k jeho vydání připravila velké turné rozdělené na dvě části – jarní a podzimní – které vyvrcholí
koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny 20. prosince.
Více informací ZDE.

Zeptali jsme se Mardiho:
Co tě napadne, když se řekne Festival Okoř?
Výborná akce. Vždy precizně připravená a vždy výborně navštívená. Krásný prostředí, příjemný lidi, dobrej zvuk na podiu. Co víc si můžeme přát?

S kapelou tady budete hrát už po šesté, pamatujete si na vaše první vystoupení zde?
To si právě pamatuju docela dobře. Přišel jsem na podium a tam stála moderátorka Šárka Kubelková. Bylo to zvláštní, protože jsme spolu chodili do stejný třídy na gymplu a od maturity jsme se neviděli. Stáli jsme tam a nikdo z nás nevěděl, jak se vlastně s tím druhým bavit - tak nějak jako na střední škole. Vlastně to bylo vtipný. Šárka to uvedla, my jsme to odpálili a bylo to. Myslím si, že kdyby si tenkrát ve třídě měla ze svých spolužáků vybrat třicet kandidátů, který by tam s ní mohli stát,
tak já bych tam nebyl. To, že tam bude ona, ale bylo jasný už druhýho září v prváku.

Pozn. Psal se rok 2007

Zahrajete i nějaké skladby z aktuální a úplně nové desky nebo to bude seznam sestavený ze samých osvědčených hitů?
Zahrajeme to, co nás zrovna napadne, my totiž nikdy nemá stejnej playlist. Ale jedno jasný, určitě tam budou i písničky z nový desky. Třeba Limity nebo Robí Valentýn. To jsou jasný hiťáky.

Co na Vypsanou fixu čeká letos? Jaké máte plány?
Zásadní datum je pro nás 20. prosinec, kdy zahrajeme ve Velký Lucerně. Ale ještě před tím projedeme tuhle zem s novou deskou křížem krážem. V Lucerně to vyvrcholí. Zvu každýho, kdo tohle čte.

www.festivalokor.cz


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

zdroj:Turner
autoři:text:     Alan Rohan, Johana TurnerováDalší články žánru Rock

Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít. Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT. Katarína Knechtová má netradiční vánoční novinku Nákazlivé Vianoce, kterou reaguje na korona krizi Zpěvačka a skladatelka Katka Knechtová má pro fanoušky netradiční vánoční píseň, kterou reaguje na současnou korona krizi. Zbrusu nový videoklip Black Light od Sylvie a Silver Matte je na světě! Sympatická plzeňská rocková parta Sylvie a Silver Matte neponechala nic náhodě a nadělila svým fans dárek už před Vánocemi. Komunál a jeho online stream rozproudí rock metalovou krev v žilách! I když jsou živé koncerty v současné době v nedohlednu, Komunál neusnul na vavřínech a potěší své publikum. JAREK FILGAS BAND Po dlouhých deseti letech od posledního regulérního alba (a dvaceti letech od poslední sólové desky) přichází zpěvák Jarek Filgas, známý jako frontman skupin Argema, Premier a dalších, s prvními singly z připravovaného alba, které vyjde v první polovině roku 2021. Jarek se obklopil muzikanty, se kterými se již potkal během své kariéry v různých skupinách a vytvořil rockovou formaci vystupující pod názvem JAREK FILGAS BAND. Pod tímto jménem vyjde i zmiňované album.

Další rozhovory

Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz