ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Wohnout rozezpívali celý březnický kačeří bohémský svaz 24. dubna 2018   (10:28)Festival Kačeři (resp. Jarní Kačeři) přivítali po létech domlouvání kapelu WOHNOUT. 21. dubna zahrála v Březnici legendární kapela svůj hodinu a půl dlouhý set zahrnující spoustu hitů! Fanoušky nejprve rozehřáli mladí hbití Roofers a nakonec uskákala příbramská skáčková legenda Pakáš.

Wohnout rozezpívali celý březnický kačeří bohémský svaz

Petra Mrázková


Letní festival Kačeři letos připravuje již svůj 13. ročník. Nicméně po několik let nažhavují pořadatelé festivalu své fanoušky už od začátku každého roku tematickými večírky. První akcí pravidelně bývá lednové vystoupení stand-upových umělců „Na Stojáka“, kteří v létě také doplňují program festivalu. Další akcička bývá dubnová „Mácháč club tour“, která láká na elektronickou část festivalu. A letos již po šesté akce zvaná „Jarní kačeři“ láká na hlavní program festivalu vždy nějakým zvučným jménem české festivalové scény. V dřívějších letech jsme si tak mohli užívat např. MIG 21, Mňágu a Žďorp, UDG s Voxelem a další. Letos, po dlouhých létech vyjednávání, se pořadatelům splnil sen v podobě kapely Wohnout.


Line up kapel mohl působit netradičně, ale pro tuto akci už je víceméně tradiční. Kapely tak nehrají v pořadí dle oblíbenosti, ale jedna headlinerovi předskakuje a jedna zaskakuje. Partička Roofers, seskládaná z žáků příbramské ZUŠ, naladila hlavní kapele fanoušky do příjemné nálady a uvolnění. Některým samozřejmě napomohl i nějaký ten alkohol, ale kelímek zrzavého pivka už prostě k českému fanouškovi neodmyslitelně patří. O kvalitě těchto mladých hudebníků není pochyb a jejich vystoupení bylo velmi příjemné. Zaslechl jsem dokonce i jednu píseň od americké partičky Red Hot Chilli Peppers.

Line up kapel mohl působit netradičně, ale pro …

FOTO PRO RADOST
Pak už, pro některé fans překvapivě, vystoupili nejvíce očekávaní Wohnout. Dokonce překvapili i ty fanoušky, kteří dorazili až přesně na čas na jejich vystoupení, protože nazvučeli své nástroje raz dva a víceméně plynule přešli v koncertní vystoupení asi o 15 minut dříve, než bylo oficiálně uvedeno.

Pak už, pro některé fans překvapivě, …
Tahle partička stále mladých pařmanů a skejťáků brázdí české kluby a festivaly už přes 22 let. A my, co jsme v téže době také proháněli okolečkovaná prkénka, brázdíme kluby a festivaly s nimi. Vůbec první songy, které jsem od této partičky zaznamenal, byly Banány a Hory, které kdysi vyšly na CD kolekci tehdy nejznámějšího skejťáckého časopisu Board. Tyhle pecky sice kapela v Březnici neuvedla, ale zahrané pecky nebyly nijak zahanbující, naopak. Podařilo se mi ukořistit po koncertě jejich oficiální play list, tak si sami zavzpomínejte, na které songy jste si zapařili, nebo litujte, že jste nemohli dorazit.

Tahle partička stále mladých pařmanů a …
Kluci poslední dobou projížděli naší zemi s akustickým turné, ale tohle vystoupení bylo jedno z prvních v klasickém elektro-kytarovém stylu. Nicméně se objevili i netradiční hudební nástroje (pravděpodobně pozůstatky z akustického turné). Místo elektrických kytar se bratři Homolové chopili kytar španělských, mistr Zemánek se chopil mohutného kontrabasu a Fenek starodávného pracího zařízení zvaného valcha. A s těmito nástroji předvedli v zajímavém aranžmá např. píseň Pepíci.
 
Po pár písních v tomto unplugged stylu, se kluci chopili zpět svých elektrických nástrojů, jen Matěj si vystřihl ještě vystoupeníčko s malinkatou kytarkou, slovy Felixe Holzmana: „Od nějakého pana Kulela“ – tedy Ukulele. Tímto jsme se přehoupli do poslední třetiny koncertu. Fanoušci, kteří se mylně domnívali, že Wohnouti vystoupí jako poslední interpret tohoto večera, teprve dorazili do sálu. A zde se smutkem v srdci zjistili, že hodina koncertu už je za námi.
 
Kluci, dle svého play listu, dohráli standardní část a nenechali se nijak dlouho přemlouvat k naplánovanému přídavku. První písní byla pocta nejveselejšímu režisérovi české filmové klipové a reklamní scény Jakubu Kohákovi. No i když pocta je možná silné slovo. Matěj Homola to spíše nazval: „Že jednomu svému kamarádovi, zde na živo, umyjí záda.“ Po písni Dobrý den pane Kohák, už přišla ona píseň, na kterou čekala velká většina fanoušků a začala tak ta správná vřava a pařba na Svaz českých bohémů. Jen bohužel touto písní koncert skončil. Někteří fanoušci v prvních řadách se ještě dočkali použitých paliček nebo trsátek a měli jsme Wohnouty za sebou.
 
Večer však ještě zdaleka nekončil.

Kluci poslední dobou projížděli naší zemi …
Po rychlém přezvučení se představila stálice příbramské ska scény kapela Pakáš. Ač při přezvučení byl sál téměř prázdný a vypadalo to, že s Wohnouty odjelo i 90 % fanoušků. Při prvních tónech Pakáše se ukázalo, že se byli asi jen provětrat či napojit. A velmi brzy se sál znovu z velké části zaplnil a především zavlnil. V rytmu ska se vlnily snad všechny boky pánské i dámské, radost pohledět, jak jsou všichni spokojení, bezstarostní a šťastní.

Kapela vystoupila se svými standardními peckami (především z poslední desky TUNANOT) v plné sestavě i přes fakt, že zpěvačka Eva Frýbertová už byla na rozpadnutí a měla to nejspíš za pár. Přejeme jí za celou redakci hodně štěstíčka v podobě zdravého miminka.
 
Kdo si chtěl užít večer opravdu na plno, mohl si, po skončení koncertu, zakřepčit ještě na afterpárty, kterou připravil DJ Robo. My už jsme vyrazili spokojení a unavení k domovu, těšíce se na pohodlné postýlky a cestou jsme si předávali postřehy a dojmy z velmi příjemného koncertu.



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Jiří Trnka 56 fotografií v galerii



Petra Mrázková 15 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří Trnka



Další články s interprety DJ Robo, Pakáš, Roofers, Wohnout

Párty roku na Chodrocku byla opět legendární aneb Chodrockfest 2024 okouzlil Domažlice I v letošním roce nás na DOTIKO a NFCtron stagy čekal řádně nabitý line up plný špičky české i moravské hudební scény. A byla to neskutečná jízda! Ale nepředbíhejme a zrekapitulujme si největší chodský svátek hezky popořádku. Wohnouti vydávají lehký letní singl Hasiči Kapela Wohnout se vydala na cestu postupného vydávání singlů… Letos už vypustili první vlaštovku – píseň Nevěsta. Hororový klip, který ho doprovází, nechala vytvořit umělou inteligencí. Dnes přichází s druhou letošní novinkou, letním hitem Hasiči, který skupina točila doma na vesnici. Párty roku na Chodrocku aneb Chodrockfest 2024 se blíží! Čas plyne jako voda a léto se nám rázem přehouplo do své druhé poloviny. Příznivci skvělé muziky a pohodové festivalové atmosféry ze západu Čech a okolí však nemusí smutnit. Neboť je to právě měsíc srpen, kdy srdce Chodska – město Domažlice ožije Vavřineckou poutí a mimo to i oblíbeným multižánrovým festivalem – Chodrockfestem. OAMF Přeštěnice 2023 Jihočeský přátelský a rodinný festival odstartoval prázdninovou festivalovou sezónu 2023. Ve dvou dnech na přelomu června a července se na 3 pódiích představilo spousta kapel, interpretů, cirkusoví umělci a stand-up komici. OAMF Přeštěnice 2023 je synonymem pro pohodu, dva dny plné muziky a spoustu festivalových zážitků Váš zájem je opravdu nekonečený a tak pro vás máme poslední 2 celofestivalové vstupenky na OAMF Přeštěnice 2023 v naší soutěži. OAMF Přeštěnice 2023 přináší rodinnou a přátelskou atmosféru, dva dny plné muziky, festivalové zážitky i fun zónu Opravdu nemáte dost? Máme pro vás ještě další 2 celofestivalové vstupenky na OAMF Přeštěnice 2023 v naší soutěži. Dva dny plné muziky, festivalové zážitky, fun zónu i pohodovou atmosféru nabízí OAMF Přeštěnice 2023 Pro velký úspěch máme pro vás ještě další 2 celofestivalové vstupenky na OAMF Přeštěnice 2023 v naší soutěži.

Další články žánrů Rock, Rock'n'roll, Ska

Legendární Rock For People oslavil 30 let ve velkém stylu! Gratulovali Linkin Park, Skillet, Sex Pistols, Guns N’ Roses, Slipknot i zcela vyprodaný areál! Měsíc červen se přehoupl do své druhé poloviny, což pro fanoušky skvělé muziky a strhující festivalové atmosféry znamenalo jediné - legendární festival Rock For People v Hradci Králové. Pětidenní festivalový maraton si s chutí vychutnaly davy fans z ČR i ze zahraničí a my na takové akci ani letos samozřejmě nemohli chybět. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Brutus v Roztokách u Křivoklátu – tradičně očekávaný koncert na kultovním místě Velká hudební událost rakovnické ikony je plánovaná na sobotu 28.6.2025. Pevně stanovený termín nabídne v areálu u fotbalového hřiště místní TJ tradiční bigbítový koncert, který si ani letos nenechají ujít stovky fanoušků. Oplocený prostor na břehu Berounky se tak opět skvěle zaplní a hlasitý doprovod známých songů bude slyšet na míle daleko. Bonusem pro přítomné hosty se stane po závěrečné skladbě velký ohňostroj, jež je nedílnou součástí brutusáckého vystoupení na tomto místě. Přijďte se pobavit a naladit na nadcházející letní prázdninové měsíce i vy, start je ohlášený na 21. hodinu. Big Beat Fest na Vlčtejně – očekávaná akce se známými jmény západočeské rockové scény V areálu pod hradem Vlčtejn se uskuteční dobře obsazený festival s rockovým obsahem, kterému dal základy v přehlídce západočeských kapel již minulý ročník. Hlavní pořadatel Pan Ká pro hosty připravil line-up s pěticí formací, jež se postarají o hezké odpoledne, potažmo pak večer 28.6.2025. Přijďte si užít hezké prostředí a kvalitní muziku i vy, start je ohlášený na 16:00 hodin. TURN-OFF ROCK FEST letos slaví 10 let 5.7.2025 od 13 hodin se Turnovem opět rozezní struny kytar v rámci jubilejního 10. ročníku festivalu TURN-OFF ROCK FEST. Festival proběhne již tradičně na open air prostoru vedle autobusového nádraží v Turnově na Lukách. Areál festivalu bude pro návštěvníky přístupný od 12 hodin. Multižánrový Rock for JK Manětín otevře své brány již po šestnácté v řadě, tentokrát v novém termínu Město Manětín se již po šestnácté stane místem konání multižánrového festivalu, který se tentokrát přesouvá z tradičního data na termín 21.6.2025! Areál u Zámecké zahrady nabídne jako každý rok skvělou atmosféru jednodenního hudebního maratonu s názvem Rock for JK Manětín, jež je nedílnou součástí festivalové mapy na republikovém půdorysu. Pořadatelé vytáhnou z rukávu známá česká jména – Alkehol, Krucipüsk, Debustrol, S.P.S…, nebude chybět domácí Artur, bonusem pro příchozí se stane slovenský Konflikt či mexická Armada. Příjemné prostředí, nedaleké stanové městečko a dobře zásobené občerstvovací stánky včetně kvalitního zvuku budou výstavními kulisami sobotního mejdanu, který zanechává pozitivní vzpomínky každým svým ročníkem. Přijďte se pobavit i vy, start je ohlášený na 12:00 hodin. Soutěž o vstupenky na festival Footfest. Festival přináší hvězdný lineup a zajímavé novinky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístky na tento nezapomenutelný zážitek.

Další fotoreportáže

Legendární Rock For People oslavil 30 let ve velkém stylu! Gratulovali Linkin Park, Skillet, Sex Pistols, Guns N’ Roses, Slipknot i zcela vyprodaný areál! Měsíc červen se přehoupl do své druhé poloviny, což pro fanoušky skvělé muziky a strhující festivalové atmosféry znamenalo jediné - legendární festival Rock For People v Hradci Králové. Pětidenní festivalový maraton si s chutí vychutnaly davy fans z ČR i ze zahraničí a my na takové akci ani letos samozřejmě nemohli chybět. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Punková (NE)veselka byl název malého festivalu na oslavu prvního výročí uzavření sňatku O tom, že oslavit s partou kamarádů se nechá v podstatě jakákoliv životní událost, dokládá povedená akce v plzeňském Božkově s názvem Punková (NE)veselka. Karel se Silvou si v Hospodě Pod Kopcem užili svatební večírek po roce od oboustranně řečeného ANO. Jako hudební gratulanti se v sobotu 14.6.2025 připojilo hned pět formací, kde ve dvou sestavách figurovalo i jméno oslavence Karlose. Akce to byla povedená a se zvyšujícím se množstvím vypitého zlatavého moku nálada strmě stoupala, což se viditelně projevovalo na pulsujícím kotli před krytou stage. Akce Punkáči na Ostrově se do kronik Strakonicka zapsala již po dvanácté v řadě Tradiční čas v polovině června se na Ostrově v Podskalí konal malý punkový festiválek s pořadatelským rukopisem domácí kapely Cela pro Klárku. Ta se na pátek 13.6.2025 postarala o pozvánku dalším dvěma spřízněným skupinám, v jejichž sestavách se objevili někteří členové jmenované Cely. Byť by se v okolí našly i další hudební události, na Ostrov u řeky Otavy si našlo cestu početné publikum všech věkových generací. Dobrý zvuk a perfektní nálada pak dělaly kulisu celému večeru, na který se bude jistě dlouho vzpomínat. Plzeňská kapela Pilsentura natočila debutový videoklip! Velká událost pro členy thrash-groove-metalové Pilsentury nastala ve středu 21.5.2025. Na zahrádce Baru U Kylla si přes reprosoustavu Františka Sýkory a před objektivy Pavla Šestáka střihla povedený koncert, po jehož zpracování se stane vizuální podoba hudebního vystoupení vizitkou této plzeňské skupiny. Muzikanty přišla podpořit početná návštěva, jejíž šílenství pod stage skvěle odráželo prezentovaný tvrdý žánr. Nádvoří hradu Buzice se proměnilo v hudební arénu, NEAR DEATH Experience FEST si tu prošel premiérovým ročníkem Obec Buzice na Blatensku skrývá na svém katastru hradní sídlo, jehož historie se odvíjí někdy od roku 1450. V současnosti je občasným centrem kulturních událostí, z nichž jednou z těch významných se stal první ročník přehlídky extrémní muziky s názvem NEAR DEATH Experience FEST. Pořadatelé rozeslali pozvánky deseti hudebním formacím, které se postaraly o hudební vyplnění sobotního odpoledne 7.6.2025. Vykolíkované parkoviště, připravené stánky s občerstvením ještě před branami hradu, netradiční dekorace nádvoří samotného a hlavně prosvícená, dobře nazvučená stage čekající na první vystoupení – toto vše jasně mluvilo o chuti organizátorů nabídnout hostům co nejlepší servis. Do Buzic si tak našla cestu početná návštěva příznivců tvrdé muziky, která napříč vrtkavému počasí vytvořila parádní atmosféru každé jednotlivé kapele, čímž festival dostal punc velice zdařilé akce. Dvoudenní Apokalypsa na koupáku v Radomyšli měla ostře nabitý mezinárodní hardcore line-up Areál koupaliště nedaleko městysu Radomyšl na Strakonicku, se stal o víkendu 30. a 31.5.2025 centrem příznivců tvrdé nekompromisní hard-core muziky. Pořadatelský tým se postaral o pozvánky celkem 18. kapelám, z nichž se pouze jedna na tento festival omluvila. Nádherné prostředí na břehu plaveckého bazénu tak pulsovalo od pátečního večera svým vysokofrekvenčním tepem a na své si přišli jak členové jednotlivých formací, tak fanouškové rychlých úderných riffů. K velkým plusům víkendové akce patřil kvalitní zvuk, usměvavá a ochotná obsluha výčepních pultů a v neposlední řadě nezaměnitelné prostředí udržovaného prostoru. Byť se ve večerních hodinách výrazně ochlazovalo, připravené sudy s otevřeným ohněm dokázaly udržet hosty v provozní teplotě. Napříč propagaci a mezinárodně obsazené soupisce vystupujících nepatřila návštěva sice k těm obrovským – ten kdo však přišel, určitě nelitoval a mohl si užít perfektní koncertní atmosféru mírou vrchovatou.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz