ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU 8. září 2019   (15:03)Štěpán Soukup, známý především jako kytarista a zakládající člen kapely zakázanÝovoce, se rozhodl v srpnu 2019 z kapely po 14 letech odejít a věnovat se vlastní tvorbě. Co od něj můžeme očekávat přinášíme v tomto rozhovoru.

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky vstala z mrtvých, znovu odejít?

Vypadá to nelogicky, ale podle mě se stalo, co se stát mělo.


Dobře, můžeš to trochu rozvést?

Historicky Yaris kapelu nejvíc tlačil, jak z pohledu managementu, tak z pohledu autorství. Yaris s Pištem, přestože jim šlo oběma o dobro kapely, měli často na tvorbu, či budoucí kroky jiné názory. Já ve své době fungoval jako takový nárazník mezi nimi. Pochopil jsem vždycky obě strany, nazval jejich pohledy správnými slovy a z této symbiózy vznikl nakonec skoro vždy pokrok.

Takhle v kapele ta chemie byla nastavená, takhle fungovala.

Cca v roce 2013 se díky určitým věcem začaly naše povahy dost rozcházet, v dodávce už nejezdila parta kamarádů. Už se to nerozpadlo nejspíš jen kvůli tomu, že do toho každý z nás investoval tolik času, peněz a energie. Já jsem si našel novou přítelkyni a bylo mi líp doma s ní, než čekat na každém koncertě, až ostatní konečně dorazí od baru do dodávky a bude se moci jet domů. Přestal jsem tehdy na koncertech kompletně pít a začal často řídit dodávku, abych ty odjezdy dokázal ze své moci urychlit. Ke konci roku se to dostalo do bodu, kdy už jsem toho měl dost a oznámil klukům, že to takhle dál nedám.

Můj nástupce Láska po dvou letech v kapele dokázal přesvědčit skoro všechny, že by bylo lepší se posledního silného článku jménem Yaris zbavit, vzít si název, logo, veškerou autorskou tvorbu a dál si to dělat po svém a slíznout smetanu.

Bohužel narazili na to, že ani mě taková situace nebyla jedno a tak jsem po Vánocích 2015 Yarise podpořil. Díky naší převaze v autorství jak názvu a loga, tak autorské tvorby největších hitů jsme nakonec značku i vše ostatní uhájili a narozdíl od
ukradené” odnože kapely jsme se věnovali především muzice a tím jsme nakonec dosáhli i lepších výsledků u lidí a kapelu tak udrželi při životě. Druhá polovina se s odchodem Lásky kompletně rozpadla.

Naše polovina kapely měla taky různé bolístky. Já se věnoval paralelně svojí tvorbě a jely mi dohromady obě kapely naráz. Nějak se to stíhalo, ale samozřejmě to nedělalo dobrotu. Když pak v září 2018 odešel Miloš Novotný, rozhodli jsme se do toho obout pořádně a tak jsem Tommy Poser rozpustil.

S novou tvorbou jsem ale vnitřně necítil, co bych chtěl. Byl jsem po nešikovném rozchodu a potřeboval jsem ze sebe vyházet nějaké emoce, vypsat se z toho, ale absolutně se ta moje nová tvorba neshodovala se směrem, kterým zakázanÝovoce dál chtělo jít. Nachystal jsem prakticky celou desku doma sám a začal nové tvorbě natolik věřit, že mě to nutilo dávat většinu energie do ní. Bránilo mi to dělat pro zakázanÝovoce tolik, kolik by bylo potřeba. Tak jsem sám nakonec usoudil a Yaris to i předem cítil, že k tomuhle rozhodnutí dojde. Ono to nešlo říci hned. Nešlo se rozhodnout na přelomu 2015/2016, všechno bylo tehdy jinak.

Milion věcí se za ty 3 poslední roky vyvinulo, nebo změnilo. Proto jsem se vší pokorou a dlouho dopředu oznámil kapele svůj odchod, tentokrát ne do hudebního důchodu, ale na sólovou dráhu. Udělal se plán, hledali jsme všichni kytaristu, i já jsem se snažil v tomhle pomoct. Nakonec se našel úplně skvělý Jakub Večeřa, výborný jak muzikant, tak jako člověk a myslím, že do budoucna má kapela spíše výhodu, než že by měl můj odchod kapele ublížit. Zmizely všechny třecí plochy, chemie funguje dobře, atmosféra byla, že poslední koncerty před mým odchodem asi ve všech zanechaly docela silné emoce. A jestli je mi to líto? Samozřejmě je a kolikrát bude, ale na druhé straně pro mě něco důležitého začíná a do toho teď chci dát všechno.

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky …

Gregorian
No to bylo velice vyčerpávající.
Co teď po tvém odchodu bude následovat?


Ono to není ani tak po odchodu, jako že se to připravuje už dlouho, ale hecli jsme se domluvit na podzim úplně všechny možné hrací termíny, takže nás doma manželky zabijou, ale já myslím, že pokud si to nevyjezdíme od nuly, nemá to moc šance na úspěch. Zastávám názor, že je třeba mít respekt k celé hudební branži, k pořadatelům, ostatním kapelám i fanouškům a makat si sami na sobě... neohlížet se.

Mám štěstí, že je moje kapela složená převážně ze stejných magorů, jako jsem já a tak jsou ochotni podstoupit to všechno, nevzdat se po pár nezdarech. Tuhle filosofii podle mě dobře chápou i kluci z Maniacu. Společné turné neobvyklých rozměrů tedy bylo nasnadě.

No to bylo velice vyčerpávající.
	Co teď po …
Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou Maniac?

Konkrétně jsme to nazvali Monster tour 2019. Turné čítá 31 zastávek po ČR. Vykryli jsme všechny neobsazené termíny podzimu. Na každé akci bude zajímavý host. Myslím, že v mé sociální bublině je o tomhle turné rozhodně slyšet :) Kdo v téhle bublině chybí, může si najít moje webovky www.stepansoukup.cz a tam rozhodně všechny termíny a informace najde.


Co se objeví ve Tvém repertoáru? Máš kompletní novou tvorbu? Nebo na co se vlastně fanoušci mohou těšit?

To je dobrá otázka. Začal bych tím, proč jsem neobnovoval kapelu Tommy Poser a jal se jmenovat tak debilně občanským jménem. Je to zejména proto, že chci čerpat prostě ze své autorské tvorby. Aktuální repertoár je složen z 80% ze songů Tommy Poser, do toho hrajeme 2 nové, které zatím nevyšly, s kterými se zatím dál pipláme a nakonec jsem si dovolil přidat 2 svoje nejsilnější autorské písně ze zÝo - Alkoholku a Genocidu. Alkoholku dokonce hrajeme už bez samplu s živou zpěvačkou, což je na koncertech obrovské plus.


Takže na koncertech turné lidi uvidí Alkoholku s živou zpěvačkou? S originál Julccou?

Ano a ne. Na koncertech nám hostuje kamarádka Péťa Žalmanová. Časem bych její roli rád rozšířil. Originál Julcca neměla dobrý pocit už z těch rozpadů ovocí atd., nechtěla si tím špinit auru a mě nezbylo, než to respektovat. S Péťou to má ale svůj osobitý šmrnc, myslím, že je to jenom plus.

Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou …
Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který pak ale záhadně zmizel. Jakto?

Pravda. Dělal jsem skoro rok doma na desce, až jsem si definitivně zvykl na chyby a falše, ztratil nadhled a po prvních ohlasech jsem musel uznat, že by bylo lepší píseň stáhnout, a udělat pořádně. Byl by to problém, kdybychom byli Rolling Stones, ale takhle si toho všimlo asi 8 lidí a Ty :D Takže to nevadí a počkejte si na full verzi. Domácí materiál jsem použil jako demo.


Najali jste si nakonec tedy normální studio?

Můj plán byl si nahrát bicí ve studiu, udělat si kytary, a nazpívat to s mojí skvělou učitelkou zpěvu Beego rovnou na nahrávku. Vybavení na to mám. Nakonec ale se náhody sešly a na prvním singlu teď pracuje producent Aleš Zenkl. Jakmile zedituje nějaký nástřel, budeme dál pracovat na všem co je blbě. Jakmile se dopracujeme k finální podobě, ještě nás čeká natočit klip o němž existuje nějaká představa. Tu ale zatím budu držet pod pokličkou, dokud se to nepovede.


Kdy by první singl mohl vyjít?

Chtěl jsem strašně, aby to bylo před turné, ale nakonec dám raději přednost kvalitě, před kvapností. Během září se doufám podaří dokopat finální zvuk, a budu se snažit, aby do konce října byl i finální obraz. Jakmile to bude OK, švihnu to rovnou na YouTube :).

Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který …
Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné a především hosty na jednotlivých akcích?


Jasný, to by bylo třeba :) Všechno je to společně s kapelou Maniac, takže za pomlčku píšu jenom hosty:
 
 • 13. 9. - Domažlice (Moskyto) - Sendwich
 • 14. 9. - Písek (Divadlo Pod Čarou) - Ticho De Pre Cupé Band
 • 20. 9. - Nový Bor (bar Čerňák) - Powčerejšku, DCRadio
 • 21. 9. - Říčany (K2 - bývalý Maka bar/Logo) - bez hosta - policejní hodina
 • 27. 9. - Pardubice (RC Ponorka) - SešLOST, Žádnej stres
 • 28. 9. - Teplice (KNAK) - DCRadio
 • 4. 10. - Pelhřimov (Sklep) - Základní vzdělání, Brutální Jahoda
 • 5. 10. - Kladno (Auto Da Fé) - Mic The Catcher, Halo Of The Sun
 • 12. 10. - Vimperk (Calypso) - Brutální Jahoda
 • 17. 10. - Plzeň (Anděl music pub) - Ticho de pre Cupé band, Zásadní změna, Miloš Novotný
 • 18. 10. - Mariánské Lázně (RC Morrison) - Plesnivý fazole
 • 19. 10. - Benešov (Music club X) - The Heathrow
 • 25. 10. - Hradec Králové (AC Klub) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 26. 10. - Lanškroun (Forea) - Klinkr
 • 1. 11. - Beroun (Prdel) - Moped 56
 • 2. 11. - Mladá Boleslav (Willax Klub Heineken) - DCRadio, Mic the Catcher
 • 8. 11. - Zlín (Bamboo Music Club) - DneskaNe
 • 9. 11. - Jaroměř (Bastion) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 15. 11. - Prachatice (Kandlák) - Brutální Jahoda
 • 16. 11. - Kutná Hora (Česká 1) - Žádnej stres
 • 22. 11. - Jindřichův Hradec (Lucky Pery) - Brutální Jahoda
 • 29. 11. - Litvínov (Ponorka) - DCRadio
 • 30. 11. - Děčín (Biograf) - DCRadio
 • 5. 12. - Praha (Vagon) - RozHuDa, Ticho De Pre Cupé Band
 • 6. 12. - Mělník (Stará Mydlárna) - Adys
 • 7. 12. - Trutnov (Pasáž) - Dirty Way, The Last Revolution
 • 13. 12. - Hodonín (Nautilus) - DneskaNe
 • 14. 12. - Brno (Metro music pub) - Of Lost Things
 • 20. 12. - Klatovy (Falcon) - Fiasko
 • 21. 12. - Soběslav (Paluba) - Civilní obrana, Náhodný výběr


 

Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné …
Děkuju za vyčerpávající rozhovor a ať se daří :)

Díky, Tobě a celému Musicgate také ;)


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu

autoři:text:     Petr Černohorský, Štěpán Soukup
foto:     Luděk Blovský, Jiří TrnkaDalší články s interpretem Štěpán Soukup

Monster Tour 2019 se přehouplo do druhé poloviny Celorepubliková šňůra Štěpána Soukupa a kapely Maniac měla v pátek 1.11.2019 na programu koncert v kultovním berounském klubu Prdel. Dnešním vystoupením se tour přelilo do druhé poloviny ze třiceti zastávek napříč naší vlastí. Monster Tour 2019 se představí v berounském RC Prdel Štěpán Soukup a skupina Maniac se na společné celorepublikové šňůře zastaví v pátek 1.11.2019 na prknech kultovního berounského klubu Prdel. Jejich společný projekt Monster Tour 2019 se tímto koncertem přehoupne do druhé poloviny, ve které muzikanty čeká ještě dalších 15 vystoupení napříč naší vlastí. Monster Tour 2019 bude mít zastávku u Anděla v Plzni Ve čtvrtek večer 17.10.2019 rozvíří klidnou atmosféru plzeňského klubu Anděl Music Pub jedna ze zastávek celorepublikové šňůry Štěpána Soukupa a pražské party Maniac. Nebudou chybět hosté, kteří vystoupení dodají punc výjimečnosti. Monster tour 2019 - Podzimní šňůra koncertů Štěpána Soukupa se skupinou Maniac a společných hostů V sobotu 14. 9. odehrála v píseckém Divadle Pod čarou kapela Štěpána Soukupa a Maniac výjimečný koncert. Jako hosty si přizvala milevské Ticho de Pre Cupé Band. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Hudební festival Hrady CZ po Švihově putuje na Rožmberk nad Vltavou Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí Soutěžní festival Voznice Fest 2019 dává o sobě vědět II. ročníkem Nelehký úkol připadl pořadatelům soutěžního festivalu ve Voznici při výběru kapel do letošního line upu s datem startu 11. 5. 2019. Počet přihlášených v třímístném čísle svědčí o popularitě podobných akcí, ze kterých se i malá parta muzikantů může vyšvihnout do vyšších pater české scény, tak jako se to podařilo loňskému vítězi – skupině Rocksana.

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Rockový Majáles již podesáté ovládne Vysočinu, nově ve dvou dnech! Po úspěšném 9. ročníku, poslední květnový víkend 29. - 30. 05. 2020, se v Bystřici nad Pernštejnem bude konat tradiční kulturní akce 10. ROCKOVÝ MAJÁLES "ZUBŘÍ ZEMĚ", jediný a jedinečný rockově orientovaný majáles v celé ČR. Jde o jeden ze tří největších open-air rockových festivalů na Vysočině, který spojuje kvalitní, nejen rockovou muziku, ale i pohodovou a přátelskou atmosféru s příjemným přírodním prostředím areálu na prosluněné travnaté ploše sportovního oválu za Lužánkami v Bystřici nad Pernštejnem, tedy v oblasti, kde historicky žila obrovská divoká zvířata - mystičtí zubři - ke kterým se festival hlásí názvem "ZUBŘÍ ZEMĚ". Experimentální kapela Ho99o9 poprvé v Praze! Pod hlavičkou Rock for People se v sobotu v magické datum 22.2.2020 od 19h uskuteční v pražském klubu Rock Café koncert americké hiphop/hardcore punkové kapely Ho99o9. Jako předkapelu si sami vybrali pražské FVTVRE! Metalový večer na prknech RC Prdel Beroun Páteční večer 21.2.2020 ve známém berounském rockáči bude patřit příznivcům metalových vypalovaček a hutných textů v podání dvou pražských kapel. Můžeme se těšit na symphonic black kapely Algaes a melodic rock v podání Sethorus. Společný koncert kapel Lucie revival a Kabát revival West ve Staňkově – KD 22.2.2020 Kulturní dům ve Staňkově pohostí na svém prostorném pódiu dvě revivalové skupiny s obrovskou fanouškovskou základnou. Koncerty bývají totálně našlapané a stejně tak tomu jistě bude i 22.2.2020 ve Staňkově. Punk rockový večírek v Podbrdské hospodě Těně V sobotu 15.2.2020 si na prostorném sále v příjemném prostředí Podbrdské hospody dali dostaveníčko příznivci punkrockových melodií. Na pódiu se vystřídaly tři rokycanské formace, které dokázaly přilákat slušný počet hostů. Žebrácký rokec po roce opět ovládne KK Žebrák! Druhý ročník rock metalového festivalu jménem Žebrácký rokec vtiskne otisk do stěn Kulturního klubu v Žebráku. I v roce 2020 se můžeme těšit na pořádně nabitou nálož rock metalu. Pekelný ostrov 2020 pokračuje ve velkém stylu a opět rozpálí celý Holýšov! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov odtajnil většinu účinkujících a hlásí brzké vyprodání. Léto, horké počasí a doba festivalů se pomalu, ale jistě blíží a s nimi samozřejmě i známý pekelně dobrý rockový open air Pekelný ostrov. A o tom, že i v letošním roce zažijeme to pravé rockové peklo, není pochyb!

Další rozhovory

8. 2. 2020 vystoupí v táborském klubu Garage Lenka Dusilová – sólo. Lenka Dusilová – šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl a mimořádný úkaz české hudební scény. Z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Rozhovor s DJ a skvělým moderátorem Martinem Hájkem. Rozhovor ze života Martina Hájka, jeho začátcích a skvělých vzpomínkách. Dokonce se objevuje jako hlas v mnoha reklamách, jezdí jako DJ po diskotékách po celé naší republice. Dále moderuje nejrůznější akce a produkuje vlastní tvorbu i ve svém studiu. A zde přinášíme malý rozhovor. Mydy Rabycad: Jsme strašní megalomani, aneb máte se na co těšit Tato mladá, úspěšná a velice osobitá kapela vydala na konci října novou desku s názvem Numbers. V čem je deska jiná a co fanoušky čeká na křtu ve Forum Karlín 22. 11. 2019? „Inspirace je všude kolem nás“, říká Jan Protheus Macků Jméno Jan Protheus Macků je nyní spojováno se třemi velkými projekty. V poslední době hudebním světem prolétlo několik novinek, kde je charismatický zpěvák, frontman přední psy – core skupiny Dymytry, vytříbený textař a výjimečný člověk Protheus skloňován. Proto v rozhovoru zavítáme lehce do minulosti a rovněž do blízké budoucnosti. Mydy Rabycad: S novou deskou jsme se vyblbli a dali jí péči „Buďte ostražití, mějte se na pozoru a sledujte nás.“, to vzkazuje kapela Mydy Rabycad svým fanouškům. O kapele, o začátcích, o plánech do budoucna, o nové desce, to a mnohem více nám na sebe skupina prozradila. Rozhovor s kapelou Třískáč O tom proč by každá kapela měla mít svého Davida, o chlívku, o taštičce na robertka, to a ještě mnohem více jsme pro vás zjistili při našem rozhovoru s kapelou Třískáč. Rozhovor s kapelou Náhodný Výber o Movember tour Odpovídal Bárty
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz