ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU 8. září 2019   (15:03)Štěpán Soukup, známý především jako kytarista a zakládající člen kapely zakázanÝovoce, se rozhodl v srpnu 2019 z kapely po 14 letech odejít a věnovat se vlastní tvorbě. Co od něj můžeme očekávat přinášíme v tomto rozhovoru.

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky vstala z mrtvých, znovu odejít?

Vypadá to nelogicky, ale podle mě se stalo, co se stát mělo.


Dobře, můžeš to trochu rozvést?

Historicky Yaris kapelu nejvíc tlačil, jak z pohledu managementu, tak z pohledu autorství. Yaris s Pištem, přestože jim šlo oběma o dobro kapely, měli často na tvorbu, či budoucí kroky jiné názory. Já ve své době fungoval jako takový nárazník mezi nimi. Pochopil jsem vždycky obě strany, nazval jejich pohledy správnými slovy a z této symbiózy vznikl nakonec skoro vždy pokrok.

Takhle v kapele ta chemie byla nastavená, takhle fungovala.

Cca v roce 2013 se díky určitým věcem začaly naše povahy dost rozcházet, v dodávce už nejezdila parta kamarádů. Už se to nerozpadlo nejspíš jen kvůli tomu, že do toho každý z nás investoval tolik času, peněz a energie. Já jsem si našel novou přítelkyni a bylo mi líp doma s ní, než čekat na každém koncertě, až ostatní konečně dorazí od baru do dodávky a bude se moci jet domů. Přestal jsem tehdy na koncertech kompletně pít a začal často řídit dodávku, abych ty odjezdy dokázal ze své moci urychlit. Ke konci roku se to dostalo do bodu, kdy už jsem toho měl dost a oznámil klukům, že to takhle dál nedám.

Můj nástupce Láska po dvou letech v kapele dokázal přesvědčit skoro všechny, že by bylo lepší se posledního silného článku jménem Yaris zbavit, vzít si název, logo, veškerou autorskou tvorbu a dál si to dělat po svém a slíznout smetanu.

Bohužel narazili na to, že ani mě taková situace nebyla jedno a tak jsem po Vánocích 2015 Yarise podpořil. Díky naší převaze v autorství jak názvu a loga, tak autorské tvorby největších hitů jsme nakonec značku i vše ostatní uhájili a narozdíl od
ukradené” odnože kapely jsme se věnovali především muzice a tím jsme nakonec dosáhli i lepších výsledků u lidí a kapelu tak udrželi při životě. Druhá polovina se s odchodem Lásky kompletně rozpadla.

Naše polovina kapely měla taky různé bolístky. Já se věnoval paralelně svojí tvorbě a jely mi dohromady obě kapely naráz. Nějak se to stíhalo, ale samozřejmě to nedělalo dobrotu. Když pak v září 2018 odešel Miloš Novotný, rozhodli jsme se do toho obout pořádně a tak jsem Tommy Poser rozpustil.

S novou tvorbou jsem ale vnitřně necítil, co bych chtěl. Byl jsem po nešikovném rozchodu a potřeboval jsem ze sebe vyházet nějaké emoce, vypsat se z toho, ale absolutně se ta moje nová tvorba neshodovala se směrem, kterým zakázanÝovoce dál chtělo jít. Nachystal jsem prakticky celou desku doma sám a začal nové tvorbě natolik věřit, že mě to nutilo dávat většinu energie do ní. Bránilo mi to dělat pro zakázanÝovoce tolik, kolik by bylo potřeba. Tak jsem sám nakonec usoudil a Yaris to i předem cítil, že k tomuhle rozhodnutí dojde. Ono to nešlo říci hned. Nešlo se rozhodnout na přelomu 2015/2016, všechno bylo tehdy jinak.

Milion věcí se za ty 3 poslední roky vyvinulo, nebo změnilo. Proto jsem se vší pokorou a dlouho dopředu oznámil kapele svůj odchod, tentokrát ne do hudebního důchodu, ale na sólovou dráhu. Udělal se plán, hledali jsme všichni kytaristu, i já jsem se snažil v tomhle pomoct. Nakonec se našel úplně skvělý Jakub Večeřa, výborný jak muzikant, tak jako člověk a myslím, že do budoucna má kapela spíše výhodu, než že by měl můj odchod kapele ublížit. Zmizely všechny třecí plochy, chemie funguje dobře, atmosféra byla, že poslední koncerty před mým odchodem asi ve všech zanechaly docela silné emoce. A jestli je mi to líto? Samozřejmě je a kolikrát bude, ale na druhé straně pro mě něco důležitého začíná a do toho teď chci dát všechno.

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
No to bylo velice vyčerpávající.
Co teď po tvém odchodu bude následovat?


Ono to není ani tak po odchodu, jako že se to připravuje už dlouho, ale hecli jsme se domluvit na podzim úplně všechny možné hrací termíny, takže nás doma manželky zabijou, ale já myslím, že pokud si to nevyjezdíme od nuly, nemá to moc šance na úspěch. Zastávám názor, že je třeba mít respekt k celé hudební branži, k pořadatelům, ostatním kapelám i fanouškům a makat si sami na sobě... neohlížet se.

Mám štěstí, že je moje kapela složená převážně ze stejných magorů, jako jsem já a tak jsou ochotni podstoupit to všechno, nevzdat se po pár nezdarech. Tuhle filosofii podle mě dobře chápou i kluci z Maniacu. Společné turné neobvyklých rozměrů tedy bylo nasnadě.

No to bylo velice vyčerpávající.
	Co teď po …
Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou Maniac?

Konkrétně jsme to nazvali Monster tour 2019. Turné čítá 31 zastávek po ČR. Vykryli jsme všechny neobsazené termíny podzimu. Na každé akci bude zajímavý host. Myslím, že v mé sociální bublině je o tomhle turné rozhodně slyšet :) Kdo v téhle bublině chybí, může si najít moje webovky www.stepansoukup.cz a tam rozhodně všechny termíny a informace najde.


Co se objeví ve Tvém repertoáru? Máš kompletní novou tvorbu? Nebo na co se vlastně fanoušci mohou těšit?

To je dobrá otázka. Začal bych tím, proč jsem neobnovoval kapelu Tommy Poser a jal se jmenovat tak debilně občanským jménem. Je to zejména proto, že chci čerpat prostě ze své autorské tvorby. Aktuální repertoár je složen z 80% ze songů Tommy Poser, do toho hrajeme 2 nové, které zatím nevyšly, s kterými se zatím dál pipláme a nakonec jsem si dovolil přidat 2 svoje nejsilnější autorské písně ze zÝo - Alkoholku a Genocidu. Alkoholku dokonce hrajeme už bez samplu s živou zpěvačkou, což je na koncertech obrovské plus.


Takže na koncertech turné lidi uvidí Alkoholku s živou zpěvačkou? S originál Julccou?

Ano a ne. Na koncertech nám hostuje kamarádka Péťa Žalmanová. Časem bych její roli rád rozšířil. Originál Julcca neměla dobrý pocit už z těch rozpadů ovocí atd., nechtěla si tím špinit auru a mě nezbylo, než to respektovat. S Péťou to má ale svůj osobitý šmrnc, myslím, že je to jenom plus.

Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou …
Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který pak ale záhadně zmizel. Jakto?

Pravda. Dělal jsem skoro rok doma na desce, až jsem si definitivně zvykl na chyby a falše, ztratil nadhled a po prvních ohlasech jsem musel uznat, že by bylo lepší píseň stáhnout, a udělat pořádně. Byl by to problém, kdybychom byli Rolling Stones, ale takhle si toho všimlo asi 8 lidí a Ty :D Takže to nevadí a počkejte si na full verzi. Domácí materiál jsem použil jako demo.


Najali jste si nakonec tedy normální studio?

Můj plán byl si nahrát bicí ve studiu, udělat si kytary, a nazpívat to s mojí skvělou učitelkou zpěvu Beego rovnou na nahrávku. Vybavení na to mám. Nakonec ale se náhody sešly a na prvním singlu teď pracuje producent Aleš Zenkl. Jakmile zedituje nějaký nástřel, budeme dál pracovat na všem co je blbě. Jakmile se dopracujeme k finální podobě, ještě nás čeká natočit klip o němž existuje nějaká představa. Tu ale zatím budu držet pod pokličkou, dokud se to nepovede.


Kdy by první singl mohl vyjít?

Chtěl jsem strašně, aby to bylo před turné, ale nakonec dám raději přednost kvalitě, před kvapností. Během září se doufám podaří dokopat finální zvuk, a budu se snažit, aby do konce října byl i finální obraz. Jakmile to bude OK, švihnu to rovnou na YouTube :).

Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který …
Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné a především hosty na jednotlivých akcích?


Jasný, to by bylo třeba :) Všechno je to společně s kapelou Maniac, takže za pomlčku píšu jenom hosty:
 
 • 13. 9. - Domažlice (Moskyto) - Sendwich
 • 14. 9. - Písek (Divadlo Pod Čarou) - Ticho De Pre Cupé Band
 • 20. 9. - Nový Bor (bar Čerňák) - Powčerejšku, DCRadio
 • 21. 9. - Říčany (K2 - bývalý Maka bar/Logo) - bez hosta - policejní hodina
 • 27. 9. - Pardubice (RC Ponorka) - SešLOST, Žádnej stres
 • 28. 9. - Teplice (KNAK) - DCRadio
 • 4. 10. - Pelhřimov (Sklep) - Základní vzdělání, Brutální Jahoda
 • 5. 10. - Kladno (Auto Da Fé) - Mic The Catcher, Halo Of The Sun
 • 12. 10. - Vimperk (Calypso) - Brutální Jahoda
 • 17. 10. - Plzeň (Anděl music pub) - Ticho de pre Cupé band, Zásadní změna, Miloš Novotný
 • 18. 10. - Mariánské Lázně (RC Morrison) - Plesnivý fazole
 • 19. 10. - Benešov (Music club X) - The Heathrow
 • 25. 10. - Hradec Králové (AC Klub) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 26. 10. - Lanškroun (Forea) - Klinkr
 • 1. 11. - Beroun (Prdel) - Moped 56
 • 2. 11. - Mladá Boleslav (Willax Klub Heineken) - DCRadio, Mic the Catcher
 • 8. 11. - Zlín (Bamboo Music Club) - DneskaNe
 • 9. 11. - Jaroměř (Bastion) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 15. 11. - Prachatice (Kandlák) - Brutální Jahoda
 • 16. 11. - Kutná Hora (Česká 1) - Žádnej stres
 • 22. 11. - Jindřichův Hradec (Lucky Pery) - Brutální Jahoda
 • 29. 11. - Litvínov (Ponorka) - DCRadio
 • 30. 11. - Děčín (Biograf) - DCRadio
 • 5. 12. - Praha (Vagon) - RozHuDa, Ticho De Pre Cupé Band
 • 6. 12. - Mělník (Stará Mydlárna) - Adys
 • 7. 12. - Trutnov (Pasáž) - Dirty Way, The Last Revolution
 • 13. 12. - Hodonín (Nautilus) - DneskaNe
 • 14. 12. - Brno (Metro music pub) - Of Lost Things
 • 20. 12. - Klatovy (Falcon) - Fiasko
 • 21. 12. - Soběslav (Paluba) - Civilní obrana, Náhodný výběr


 

Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné …
Děkuju za vyčerpávající rozhovor a ať se daří :)

Díky, Tobě a celému Musicgate také ;)


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Petr Černohorský, Štěpán Soukup
foto:     Luděk Blovský, Jiří TrnkaDalší články s interpretem Štěpán Soukup

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Rozhovor s kapelou Knírek aneb my ještě nepatříme do starého železa Kluci vystoupili v nové sestavě na páteční akci v Campu Dlouhá míle u Rožmitálu pod Tremšínem a my jsme této příležitosti využili a kapelu vyzpovídali. Přinášíme vám rozhovor se zpěvákem a kytaristou Davidem a bubeníkem Pírkem. Basák Tomáš v průběhu rozhovoru zaskakoval v kapele Magor city orchestra a z toho důvodu se rozhovoru osobně účastnit nemohl. V programu Měchpijády vol. IX nechyběl rockový koncert Měcholupská celodenní akce 14.9.2019 měla jako poslední bod sobotního rozpisu tradiční rockový koncert. Rozjezdový Khargados rozehřál publikum pro oblíbený Sifon s Václavem Šelmátem. První z trilogie oslav 20. výročí Extra Band revivalu proběhne v Losiné Plzeňská kapela oslaví druhý křížek na zádech třemi koncerty v Západočeském kraji. Z pódií si budeme moci poslechnout ty největší pecky, bez kterých by se žádné jejich vystoupení neobešlo. Úvodní představení v takřka domácím KD Losiná odstartuje 20.9.2019 úderem 21. hodiny a skupina se představí v plném složení. Koncert Harlejů uzavřel letní sezónu v Makově Jedním z posledních venkovních vystoupení letošního roku potěšil Harlej stovky fanoušků, kteří si do Makova v pátek 13.9.2019 našli cestu. Termín byl vyhlášený na poslední chvíli, přesto se večer vysokou návštěvností zapíše zlatým písmem do historie příjemného makovského areálu. Monster tour 2019 - Podzimní šňůra koncertů Štěpána Soukupa se skupinou Maniac a společných hostů V sobotu 14. 9. odehrála v píseckém Divadle Pod čarou kapela Štěpána Soukupa a Maniac výjimečný koncert. Jako hosty si přizvala milevské Ticho de Pre Cupé Band. Na Rock for People dorazí Green Day, Fall Out Boy i Weezer Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu roku 2020, kterou je americká punk rocková legenda Green Day. Ačkoli je kapela na scéně už třetí dekádu a vysloužila si přijetí do rock'n'rollové síně slávy, neztratila nic ze své pověstné živelnosti, ba právě naopak. Na polích místo bavlny teď rostou buráky, sladký třešně zrály a jak to bylo dál? Zdá se vám titulek trochu pomíchaný? Máte pravdu. Každý kdo má trochu přehled v tvorbě českých kapel poznal, že jsem použila úryvek dvou známých písniček. A proč zrovna Jó třešně zrály a Buráky? A co si pro nás kapely Walda Gang a Alkehol přichystaly o tom více v následujících větách.

Další rozhovory

Rozhovor s kapelou Knírek aneb my ještě nepatříme do starého železa Kluci vystoupili v nové sestavě na páteční akci v Campu Dlouhá míle u Rožmitálu pod Tremšínem a my jsme této příležitosti využili a kapelu vyzpovídali. Přinášíme vám rozhovor se zpěvákem a kytaristou Davidem a bubeníkem Pírkem. Basák Tomáš v průběhu rozhovoru zaskakoval v kapele Magor city orchestra a z toho důvodu se rozhovoru osobně účastnit nemohl. Rozhovor s frontmanem "Jarzekem" Jaroslavem Ohlídalem z ostravské punkrockové kapely Felix Teleke!!! Pod jménem kapely Felix Teleke se Vám jistě všem vybaví postava pana hraběte z československého filmu Tajemství hradu v Karpatech a měli jsme to štěstí a otázky nám přímo ochotně odpověděl frontman kapely pan Jaroslav Ohlídal. Dvě legendy na jednom pódiu aneb Turbo a Benefit oslaví svá výročí na AMFI Tlumačov V sobotní podvečer 25. 5. 2019 bude parket AMFI Tlumačov patřit dvěma zvučným jménům, legendám rockové scény – skupinám Turbo a Benefit. Tito sympaťáci v letošním roce slaví krásná výročí a jednou z jejich oslav bude právě zastávka v Tlumačově. A o tom, že se máme na co těšit, není pochyb! Rozhovor s kapelou YAMRTAAL Hluboké, neprostupné a temné jsou hvozdy toho údolí. Neprostupné a nebezpečné. Zatímco na nedalekém hradišti Vyšehrad vidí kněžna Libuše Město Veliké a Přemysl Oráč ještě v poklidu sedlačí ve Stadicích, zde v lesním šeru se nářek nevinných obětí lovců, vyznávajících klasického stravovacího návyku, mísí s vítězným řevem těchto predátorů. Jen občas a velmi, velmi neochotně ustoupí tato každodenní, a dalo by se vlastně říci již folklorní, akustická kulisa hluku divoké, a jakoby dílem ďáblovým stále rozvodněné řeky Botiče. Je tedy div, že se o této divočině nedochovaly žádné seriózní historické prameny či zmínky? UDG: Jak začínali, jak prožili 20 hudebních let, jak si užili turné, co chystají dál, ... Užili jsme si s kapelou UDG jeden z posledních koncertů jejich výročního 20 LET TOUR. Jugi a Volt se s námi v příjemném rozhovoru podělili o spoustu zajímavých informací (o jejich začátcích, o turné, o jejich soukromí, o novém videoklipu, o plánech do budoucna). Rozhovor s organizátorem festivalu Přehrady fest Jaroslavem Šafarikem Organizátoři nového letního festivalu Přehrady fest s prvním ročníkem sklidili velký úspěch. Obě zastávky, na Slapech i Vranově, byly beznadějně vyprodány. I proto se tento rok návštěvníci mohou těšit na další lokaci na Sečské přehradě. A jak to vidí jeden z pořadatelů, Jaroslav Šafarik? Přečtěte si rozhovor s organizátorem festivalu Přehrady fest, o tom jaké to je pořádat akci na nejvytíženějších letních lokalitách nebo o tom, proč došlo k zpoplatnění dětí. „Je to neuvěřitelná zodpovědnost vůči celé bandě, kdy ti na 100% musí důvěřovat a já si nemůžu dovolit takřka žádnou chybu“, prozrazuje o vizuálech Traktoru talentovaný kameraman, režisér, scénárista a tvůrce vizualizací Cyrill Široký Pokud vyrazíme na koncert tohoto velkého turné, samozřejmě nás ohromí špičkový výkon kapely, nabité haly, skvělý zvuk i světla, pyroshow… Naši pozornost však také upoutá a celý koncert ještě více umocní vizuální projekce. Málo z nás si však umí představit, jak právě tato práce probíhá a co obnáší. Proto jsme o rozhovor požádali předního režiséra, scénáristu, kameramana a tvůrce vizualizací Cyrilla Širokého.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz