ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

1. ročník multižánrového festivalu s názvem Letňák Fest Příbram je za námi. 27. září 2021   (18:04)Uskutečnil se v sobotu 25. září, a věříme že ani nezvaný strýček Covid ani jiné negativní skutečnosti nezpůsobí, že by se 2. ročník 2022 neuskutečnil. Byla by to škoda.


Letňák Fest byl jedinečný svým žánrovým složením. Málokterý jednovečerní festival nabídne interprety z naprosto rozdílných žánrových konců naší hudební scény od ska, přes hip hop, pop punk a punk, po electro párty na závěr.

Letňák Fest byl jedinečný svým žánrovým …

Nicméně akce začala ještě dříve, už ve 14 hodin, kde za krásných letních slunečných teplot u Bistra SeZam své hudební umění předváděli studenti a lektoři ZUŠ Antonína Dvořáka v Příbrami. Studenti umělecké školy předváděli úžasné výkony, leckdy lepší než někteří hudebníci, kteří se vystupováním na pódiu živí už roky. Určitě jim přejeme, aby jejich hudební kroky vedli na velká pódia a potěšili svým talentem masy fanoušků.

ZUŠ Antonína Dvořáka, Příbram

FOTO PRO RADOST
Kolem páté jsme se přesunuli do letního kina, kde v 17:30 odstartovala oficiální část festivalu legenda českého ska skupina Sto Zvířat. Tahle partička obráží kluby a festivaly už více než 30 let a je jednou skoro téměř jedinou stálicí tohoto žánru u nás.  A odstartovala s energií sobě a svému žánru vlastní. Dokonce nám všem dechová sekce připila ze svých nástrojových kalíšků na zdraví a došlo i na jedovatého hada.


Anketka - otázka č. 1

Mimochodem, na kolik českých nebo slovenských kapel žánru ska si teď hned vzpomenete? Samozřejmě Sto Zvířat. Nás napadá už jen Fast Food, DiscoBalls, The Chancers, slovenské Polemic a dnes již neexistující plzeňští Tleskač. Pak ještě pár méně známých Třískáč, 2v1, GangstaSka, Basta Fidel, či V3Ska. Jak jste na tom vy?

Sto zvířat
Prago Union, jakožto zástupci českého hip hopu okořeněného o živé nástroje, nás rozhoupali do příjemné nálady a Kato (dříve Deph z kapely Chaozz) svými rýmy nastínil nejedno zajímavé, více či méně závažné i kontroverzní téma (např. i o drogách nebo svých vypadaných zubech).


Anketka - otázka č. 2

Kolik českých hip hopových interpretů jste v posledních letech viděli na živo? Moc už jich na větších multižánrových akcích vidět není. Nás teď v rychlosti napadá Vladimír 518 (jeden z průkopníků hip hopové scény u nás se svou skupinou Peneři Strýčka Homeboye), Ben Cristovao (některé jeho písně se také dají považovat za hip hopové), Paulie Garant, Marpo, Sharkass, Sharlota i ostatní členové Blakkwood Records. Ostatní jména už jsou spíše slovenská, kde se hip hopová scéna rozvinula ve větší míře než u nás.

Prago Union
Pořádný kotel se však roztočil na klasiku ze San Piega, kapelu Vypsaná fixa, jejíž hudební styl je jen těžko uchopitelný a zařaditelný. Svými surrealistickými texty protkanými spoustou literárních termínů připomíná punkovou scénu, svou energií určitě také, nicméně hudebně překračují spoustu žánrů. Ať je to rock či pop punk, je to vždy skvělá energická zábava, stejně jako zde na Letňák festu, kde nejedno tričko nezůstalo sůché (i přes večerní už nijak letní teploty).

Vypsaná fixa působí na české scéně v téměř nezměněné sestavě už od roku 1994. V letošním roce však kapelu opustil basák Mejn, který z kapely odešel již v roce 2014, nicméně vydržel to bez svých kolegů jen pár měsíců a ještě v témže roce se vrátil. Nyní na jeho postu v kapele působí Kryštof Mašek, který za Mejna zaskakoval už v roce 2014 a mezi tuhle partičku dobře zapadl.

Anketka - otázka č. 3

Jaká píseň od Vypsané fixy je pro Vás něčím nejvíce osobní? Je to první píseň, kterou jste od nich poprvé slyšeli (já si vzpomínám na Stereiod), nebo třeba nějaká filmová melodie (z filmů Václav nebo Čtyři slunce – oba filmy tak nějak zdravě ulítlé stejně jako kapela Vypsaná Fixa), nebo jste hráli v jejich videoklipu, nebo jste se na koncertě seznámili třeba svou manželkou či manželem?

Vypsaná fixa
Na příbramskou punkovou klasiku E!E pokračoval kotel ve svém varu až přes půlnoc. Celá kapela sršela energií a dobrou náladou, jen v jednu chvíli si frontman Bořek postěžoval, že mu chybí doušek životabudiče dříve zvaného RUM. Produkce zareagovala bleskově a během pár písní donesli na pódium poctivou litrovku Tuzemáku. Bořkovi se rozzářila očíčka jak dítěti, které dostalo vysněný dárek a z radosti si na ní vystřihl kytarové sólo. Radost z pořádného koncertu sršela ze všech stran z pódia i z parketu, Bořek chvílemi vypadal jak kněz osvícený z hůry, pak hned zase hrál na pouzdro od kytary nebo v písni Mravenec na postavičku Ferdy Mravence. Nálada byla uvolňující, pivo i jídlo chutné, a člověk měl pocit, že je život zase v pořádku.

Anketka - otázka č. 4

Cítíte se občas jako indián? A pokud ano, co to vlastně znamená? Jak se to v praxi projevuje?

E!E
Rozjetou párty zakončil DJ Roxtar. I přesto že noční teploty už byly hodně podzimní, spousta fanoušků ještě domů nespěchala a užívala si možnosti zapařit si do nočních hodin. Dominik Turza (DJ Roxtar) je v posledních letech hodně známý svou „Nečum na mě show“, kde si do své talk show zve veřejně známé osoby z řad herců, sportovců i hudebníků a schován za přidrzlého maňáska Adolfeena se nebojí nakousnout jakékoli i kontroverzní téma. Nicméně své hudební zkušenosti má opravdu velké a rozjel mixy známých písní, které skvěle zakončily tento trochu bláznivý večer.

DJ Roxtar (+ Adolfeen)
Každopádně se těšíme na příští ročník, pro který už má kulturní centrum v čele s Vlastou Ševrem již představu o programovém složení. Uvidíme zda bude podobně crazy jako letos, nebo snad ještě více.



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Jiří Trnka 63 fotografií v galerii



Jakub Kováč 20 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří Trnka, Jakub Kováč



Další články s interprety E!E, Prago Union, Schunky, Sto zvířat, Vypsaná Fixa

Bystřice dostane potřetí Világoš!! Je to tak! Tenhle punkovej fest se po roce vrací ještě nadupanejší než dřív. Na stejným místě, v zámeckým parku v Bystřici nad Úhlavou se v sobotu 15. srpna 2026 sejdou nadšenci punkový hudby. Dorazí známý jména scény, který tradičně podpoří domácí kapely. Tak si nenech ujít další ročník tohohle skvělýho festu, vem kámoše a užij si super den! Multižánrový Rock for JK Manětín si připsal 17. zářez do své hudební historie Nádherný areál u zámecké zahrady se stal již po 17. místem konání velké hudební akce s názvem Rock for JK Manětín. Do centra dění si v sobotu 20.6.2026 našlo cestu pěkných pár set fanoušků dobré muziky prezentované celou osmičkou kapel z popředí české scény. Hosté, poschovávaní před slunečními paprsky v chladivém stínu stromů a plátěného přístřešku, měli z čeho vybírat – od hardrocku přes punkové subžánry po hardcorový koncert. Vše podpořené kvalitním zvukem valícím se na nás z aparatury na prostorné stage. Dobře ošetřený mok, všude přítomná pohoda a možnost přespat v nedaleké stanové vesničce pak dotvářely pohled na akci, která by si určitě zasloužila početnější návštěvu. Festival Hrady CZ se blíží, nabízí lístky za nejlepší cenu do 25. června Kompletní časový line-up je venku, vystoupí Mirai, Mig 21, Daniel Landa, Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa a další... Rock for JK Manětín vol. XVII bude mít speciálně sestavený lineup – punk, rock i metal v té nejvyšší kvalitě Nenapodobitelné prostředí manětínského festivalu u zámecké zahrady, se do historie hudebních událostí zapíše již po sedmnácté. Pořadatelé republikově uznávaného jednodenního festivalu Rock for JK Manětín si na letošek připravili výběrovou soupisku kapel, jejichž jména se objevují na akcích napříč naší vlastí. Alkehol, Protheus, S.P.S… vše na jednom místě, vše v pevně stanoveném termínu 20.6.2026. Kdo měl možnost být součástí této události v minulosti, jistě ví, že na dohled od areálu je připravené parkoviště se stanovou vesničkou, že akce se může pochlubit vynikajícím zvukem a určitě zmíním příjemnou obsluhu v dobře zásobených stáncích. Přijďte si užít jedinečnou atmosféru i vy, brána se otevře v 12:00, start akce je pak ohlášený na 13:00 hodin. Footfest 2026 bude znít velkými jmény. Budou gastro-zážitky i zábava pro ratolesti. Pojď si s námi zasoutěžit o lupeny na tenhle skvělý festival! Pojď si s námi zasoutěžit o 2x lupen na multižándrový festival Footfest u Tábora v Jihočeském kraji. Sdílej na svém facebooku odkaz na webové stránky se soutěží, odpověz správně na otázku a pošli odpověď. Festival Hrady CZ oznamuje kompletní line-up svých osmi zastávek po celé republice, slibuje hvězdné léto Vystoupí Daniel Landa, Mirai, Rybičky 48, Mig 21, Rytmus, Xindl X, Trautenberk a další. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus.

Další články žánrů Crossover, Elektronická hudba, Hip Hop / Rap, Punk (rock), Rock, Ska

Zahájení sezóny v Hořepníku s kapelami Arakain a Alkehol. V půlce června se zahájila sezóna na letním parketu v Hořepníku společně s kapelami Arakain a Alkehol. Jacker's a Tlustá Berta ovládli v půlce července letní parket v Hořepníku. Kapely Jacker's a Tlustá Berta přivezli zahrát svoje nejlepší songy na nám již dobře známí letní parket v Hořepníku. Zazněly songy Mlýny, Proklínám nebo První vyholení. Ready Kirken servírují pohádkovou rockovou jízdu. Vitium dokazuje, že Kirkeni pořád mají co říct Třicet let na scéně a pořád v plné formě. Ready Kirken přicházejí s albem Vitium – deskou plnou melodického rocku, hravých textů a překvapivého smyčcového doprovodu. Výsledek má skvělý drajv, energii a barevnost, která rozhodně nenudí. GOD SAVE THE CHAOS vol. 12 v plné parádě. Střelské Hoštice se otřásly po roce v základech s festivalem u řeky Otavy, GOD SAVE THE CHAOS. Bystřice dostane potřetí Világoš!! Je to tak! Tenhle punkovej fest se po roce vrací ještě nadupanejší než dřív. Na stejným místě, v zámeckým parku v Bystřici nad Úhlavou se v sobotu 15. srpna 2026 sejdou nadšenci punkový hudby. Dorazí známý jména scény, který tradičně podpoří domácí kapely. Tak si nenech ujít další ročník tohohle skvělýho festu, vem kámoše a užij si super den! Brutus v Roztokách nezklamal, početná návštěva vytvořila perfektní koncertní atmosféru Tradiční vystoupení rakovnického Brutusu na pódiu v Roztokách u Křivoklátu odstartovalo jako každý rok velké školní prázdniny. Poslední červnová sobota letos vyšla na 27.6.2026, což byl pevně stanovený termín očekávané události. Po úzké příjezdové komunikaci si do areálu TJ Roztoky našla cestu velice početná návštěva, jejíž chórový doprovod snad každé skladby se údolím po hladině Berounky linul pěkných pár kilometrů oběma směry. S připočtením teplého počasí a kvalitního zvuku se akce zařadila k těm úspěšným zde konaným. Tradiční Nepomucké pivní slavnosti si na konto připíší XXXII. pokračování Náměstí A. Němejce se v sobotu 11.7.2026 promění v degustační zónu propojenou s hudební stage. Každý rok širokou veřejností navštěvované Nepomucké pivní slavnosti dávají možnost prezentace malým pivovarů, jejichž tekuté výrobky jsou vždy diskutovaným tématem pod stanovými přístřešky před speciálně postaveným pódiem. Právě na něm k dobré náladě zahraje několik formací mnoha stylů – contry, rock, dechovka… a nebude chybět ani ostřejší hardrockový set. Přijďte se pobavit, ochutnat a hlavně si užít den, na který se pravidelně dlouho vzpomíná. Oficiální start akce, která nemá vstupné, je ohlášený na 11:00 hodin.

Další fotoreportáže

Zahájení sezóny v Hořepníku s kapelami Arakain a Alkehol. V půlce června se zahájila sezóna na letním parketu v Hořepníku společně s kapelami Arakain a Alkehol. Jacker's a Tlustá Berta ovládli v půlce července letní parket v Hořepníku. Kapely Jacker's a Tlustá Berta přivezli zahrát svoje nejlepší songy na nám již dobře známí letní parket v Hořepníku. Zazněly songy Mlýny, Proklínám nebo První vyholení. GOD SAVE THE CHAOS vol. 12 v plné parádě. Střelské Hoštice se otřásly po roce v základech s festivalem u řeky Otavy, GOD SAVE THE CHAOS. Brutus v Roztokách nezklamal, početná návštěva vytvořila perfektní koncertní atmosféru Tradiční vystoupení rakovnického Brutusu na pódiu v Roztokách u Křivoklátu odstartovalo jako každý rok velké školní prázdniny. Poslední červnová sobota letos vyšla na 27.6.2026, což byl pevně stanovený termín očekávané události. Po úzké příjezdové komunikaci si do areálu TJ Roztoky našla cestu velice početná návštěva, jejíž chórový doprovod snad každé skladby se údolím po hladině Berounky linul pěkných pár kilometrů oběma směry. S připočtením teplého počasí a kvalitního zvuku se akce zařadila k těm úspěšným zde konaným. Páteční Punk Fest na Hnačově neměl slabý článek, pětice kapel nenechala publikum vydechnout Areál ATC Hnačov, přesněji určeno letní parket hostince U dvou přátel, pohostil v pátek 26.6.2026 akci s názvem Punk Fest. Na ní se představila pětice formací, jejichž rajónem je v podstatě celá naše vlast. Byť sluníčko předvádělo, jaké to je užívat si tropický den, do oploceného prostoru před krytou stage si našla cestu početná návštěva. S připočtením příjemné obsluhy v zásobených stáncích a tradičně dobrého zvuku firmy Stage Master, se punkový mejdan zapsal do kolonky událostí vydařených. Tlumačovský Dechovkový festival slavil sedmnáctý ročník! Publikum potěšila Vlčnovjanka, Vysočinka a Veselá muzika z Chodska Rok se s rokem sešel a nastal měsíc červen, což v srdci dolního Chodska – v Tlumačově na Domažlicku znamenalo jediné. A to, že nastal čas oblíbeného Dechovkového festivalu, který v letošním roce oslavil krásné 17. narozeniny. O zvučná jména gratulantů z Čech, Vysočiny i ze Slovácka nebyla nouze. Multižánrový Rock for JK Manětín si připsal 17. zářez do své hudební historie Nádherný areál u zámecké zahrady se stal již po 17. místem konání velké hudební akce s názvem Rock for JK Manětín. Do centra dění si v sobotu 20.6.2026 našlo cestu pěkných pár set fanoušků dobré muziky prezentované celou osmičkou kapel z popředí české scény. Hosté, poschovávaní před slunečními paprsky v chladivém stínu stromů a plátěného přístřešku, měli z čeho vybírat – od hardrocku přes punkové subžánry po hardcorový koncert. Vše podpořené kvalitním zvukem valícím se na nás z aparatury na prostorné stage. Dobře ošetřený mok, všude přítomná pohoda a možnost přespat v nedaleké stanové vesničce pak dotvářely pohled na akci, která by si určitě zasloužila početnější návštěvu.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz