ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Dobrá muzika, známé tváře a nádherný areál – takový byl 14. ročník festivalu Rock for JK Manětín 8. července 2023   (10:35)Velkým dnem se pro fanoušky festivalové atmosféry stal 5. červenec 2023. V areálu u zámeckého parku v Manětíně se uskutečnil již 14. ročník multižánrové hudební akce s názvem Rock for JK Manětín. Ve výběrovém line-upu si našel snad každý z přítomných svůj šálek kávy – od hardrockových akordů přes punkové sety po metalové nakládačky. Nádherné prostředí, vstřícní pořadatelé, plně zásobené stánky, vyladěný zvuk a hlavně stovky hostů byly opěrnými pilíři vydařeného festivalu s velkým F. A byť vystoupení druhé a třetí kapely poznamenal déšť, na náladě nic neubral. Ba naopak, prověřil věrnost kmenových fans, kteří muzikanty podpořili i v těchto nehostinných chvílích.

Dobrá muzika, známé tváře a nádherný areál – takový byl 14. ročník festivalu Rock for JK Manětín

Luděk Blovský


Jako první se o slovo přihlásila domácí hardrocková parta Artur. Její zrod je datován k roku 1992 a na místní scéně má své nezanedbatelné místo.

Kapela Artur

Na rozdíl od loňska, vystoupila s novým basákem Pavlem Kostíkem mladším, který do sestavy skvěle zapadl.

Kapela Artur

FOTO PRO RADOST
Z odehraných skladeb bych jmenoval Já a Jan, Ty vole stárnem, osvědčené Abertamy, Vetechy...

Kapela Artur
Na konci setu jsme byli svědky slavností události – požádání o ruku přímo na stage!!! Překvapení budoucí nevěsty bylo viditelné, určitě parádní tečka za úvodním hudebním blokem.

Kapela Artur - žádost o ruku přímo na pódiu
Pardubická kapela StreetMachine si s sebou přivezla nabitý playlist.

Kapela StreetMachine
O prezentaci domácí HC metalové dílny se skladbami Nebudu stejnej, Zůstaň hladovej… se postaral zpěvák Valda, jenž dodal každé skladbě ten správný úderný punc.

Kapela StreetMachine
Povedený set, který si dokázali fanouškové užít i přes nepřízeň počasí.

Kapela StreetMachine - promočení fans
Punk-rockové Totální nasazení má domovskou stanici ve Slaném, odkud vyráží na hudební štace napříč celou naší vlastí.

Kapela Totální nasazení
Zpívající basák Sváťa Šváb je u kormidla této, v současnosti tříčlenné formace, od založení 1990.

Kapela Totální nasazení
Velice obsáhlý repertoár přetavili muzikanti do dlouhého seznamu titulů, ze kterých tu zazněly Australská, Zloděj z Bagdádu, Černobílý svět, Činčila, Oceloví ptáci...

Kapela Totální nasazení
Legendární kapela S.P.S. sklidila ovace již při příchodu na stage.

Kapela S.P.S.
Zpívající kytarista Zdeněk Růžička rozjel se sehranou partou parádní set zásadních věcí autorské tvorby od 1988.

Kapela S.P.S.
Nechyběly tu skladby Útěk z reality, Svoboda 89, Máma, Černá ruka, Prezident… či titulní k zatím poslednímu deseti skladbovému albu Adios, kamarádi pankáči vypuštěnému 2020.

Kapela S.P.S.
Pražská skupina Cocotte Minute se tu neukázala poprvé a dle ohlasu našlápnutého kotle, ani naposledy.

Kapela Cocotte Minute
Komunikace zpěváka Zellera s publikem byla tradičně jedničková, stejně tak, jako jeho výlety mezi fanoušky přímo do středu kotle.

Kapela Cocotte Minute
Divoká ulička a všeobecná živelnost u zábran byly jasnou známkou oblíbenosti kapely, od které tu zazněly Tanči, Králům koruny, Bratře nedovol… až po závěrečný Můj čas.

Kapela Cocotte Minute
Také vypsaná fiXa si již v minulosti udělala v Manětíně dobré jméno.

Kapela vypsaná fiXa
V loňském roce tu úspěšně podpořila svou poslední placku Kusy radosti (2022).

Kapela vypsaná fiXa
Letos tu, v čele se zpívajícím kytaristou Michalem Maredou, zahrála s velkou chutí a rád uvedu několik názvů skladeb – Čtyři slunce, Ivan Trojan, Lunapark, 1982, Barová turistika, Dezolát...

Kapela vypsaná fiXa
Nadupaný liberecký Krucipüsk byl určitě jeden z tahounů středečního festivalu.

Kapela Krucipüsk
Muzika, sahající do několika metalových rybníčků, tu měla výrazný úspěch.

Kapela Krucipüsk
Tunami mlhy podpořené představení vytáhlo před stage drtivou část osazenstva a hlasitý doprovod nejznámějších kousků Druide, Mamánek, Rock´n´roll to neni prdel, Keltskej osud… prezentovaných zpěvákem Tomášem Hajíčkem, bylo slyšet ze všech stran rozlehlého areálu.

Kapela Krucipüsk
Tanz-metalový Trautenberk se již delší dobu stává legendou – snad každá akce s jeho účastí slibuje perfektní hudební zážitek a samozřejmě totálně našlápnutý kotel.

Kapela Trautenberk
Jen málokdo z návštěvníků podobných akcí by neznal osvědčené věci Pyroman Roman, Vzpoura kanců, Pan Pilous, Potužník senior… či vousatou Aničku u basové kytary.

Kapela Trautenberk
Energií nabitý set, provázený ohňovými efekty, měl obrovský úspěch.

Kapela Trautenberk
Do multižánrově laděného programu dobře zapadl závěrečný rap-violence blok zpívajícího dua DeSada a Řezníka. Pod hlavičkou Sodoma Gomora vystupují od 2007 a postupně si upevňují pozici na podobných hudebních setkáních.

Kapela Sodoma Gomora
Na pódium si tradičně pozvali dobrovolnice z kotle, které jim dělaly společnost u některých skladeb.

Kapela Sodoma Gomora s dámskou společností
Z playlistu bych jmenoval Dělám si to, co chci, Kuřák, Tak proč bych měl řešit tenhle shit?... jež měly i v tuto pokročilou hodinu své věrné publikum.

Kapela Sodoma Gomora


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Luděk Blovský 289 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety Artur, Cocotte Minute, Krucipüsk, S.P.S., Sodoma Gomora (Řezník & Desade), StreetMachine, Totální nasazení, Trautenberk, vypsaná fiXa

Punk on the road Tour 2026 Už příští týden se napříč republikou vydají kapely Totální Nasazení, The Fialky a Nežfaleš v rámci jarního turné, které nazvali Punk on the road. My máme silný refrén na Vysočině. Horkýže Slíže a Cocotte Minute rozhýbaly základy v Želivy. Slovenský cirkus Horkýže Slíže a pražští nu-metal-crossover divočáci Cocotte Minute rozjeli show v KD Želiv u Humpolce, kde ukončili jejich společné turné. Liška,Kaktusy a Indiáni aneb akustické turné kapely Totální Nasazení Po velmi úspěšné oslavě 35 let, která se konala začátkem října v pražské Lucerně, se slánská kapela Totální Nasazení rozhodla vydat se na akustické turné po Republice. Na zhruba dvanácti koncertech tak předvedli svoje songy v trochu jiném provedení a spolu s nimi také kapely Deratizéři a Dilemma in cinema. Punk & Film Turné 2025 pražských S.P.S. mělo v plzeňském Medvědovi silnou fanouškovskou podporu Speciální koncertní turné punkových S.P.S. je v současnosti v plném proudu. Na jednotlivých dvanácti zastávkách napříč republikou muzikanti promítají dokument o kapele z let 2023/2024, poté je na pořadu každého takového večera prodloužený hudební set. V něm si hosté mohou do syta užít skladby pevně zakotvené na playlistě, ale i kousky méně hrané. Přesně tak to bylo i u Bílýho Medvěda v pátek 17.10.2025. Zaplněný klub, divoké pogo včetně skoků z pódia – perfektní mejdan, který v podstatě neměl žádnou chybu. Totální Nasazení slavilo v Lucerně aneb 35 let bez Kazoo Slánská punk-rocková stálice Totální Nasazení slavila již 35 let své existence a toto jubileum oslavila ve velkém stylu v pražské Lucerně. Pražští S.P.S. znovu v Medvědovi, tentokrát při zastávce na Punk & Film Turné 2025 Republikově známá punková kapela S.P.S. vyrazila na podzimní dvanáctizastávkovou šňůru s názvem Punk & Film Turné 2025. Již z názvu je patrné, že páteční večírek 17.10.2025 v Bílým Medvědovi bude zcela výjimečný – kromě hudební produkce se bude konat i promítání dokumentu o skupině z let 2023 – 2024. Přijďte si užít jedinečný mejdan i vy, start je ohlášený na 20:00 hodin. Desátý ročník Rockového léta na Mži je již minulostí V Kozolupech u Plzně proběhl poslední srpnovou sobotu festival Rockové léto na Mži, a i přes malé technické problémy si jej návštěvníci užili.

Další články žánrů Metal, Punk (rock), Rock

Křest debutové desky Zákony Síly pražské skupiny Born2Drill měl v Modré Vopici značný ohlas V pražském kultovním klubu Modrá Vopice se uskutečnila očekávaná akce, jejímž středobodem se stal křest alba domácí kapely Born2Drill. Dvanáctiskladbová vinylová deska se tak oficiálně dostala do rukou fanoušků, kteří pátečnímu večeru 13.3.2026 vytvořili skvělou koncertní atmosféru. Kmotrovství se ujala Aneta Práglová ze Zputniku, jež se tu blýskla i v roli zdatné moderátorky. Jako hudební gratulanti zahrály plnohodnotné sety čtyři spřízněné formace, jejichž muzika nenechala obecenstvo jen tak v klidu posedávat. U Pardála to bude zase žít – dobře obsazený Maniac Fest láká na kvalitní muziku Široké hudební veřejnosti na Rokycansku je hospůdka U Pardála dobře známým centrem živých koncertních událostí. Jednou z nich se stane třípoložkový Maniac Fest v sobotu 21.3.2026, na němž se představí kapely s fungujícím fanouškovským zázemím. Přijďte se podívat a podpořit muzikanty i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Legendární Alkehol v rámci svého turné Připíjím ovládne Mrákov u Domažlic! Hostem večera bude Bastard Rockoví matadoři z Alkeholu se po letech opět vrátí na prkna Mekky chodského bigbítu. Spolu s nimi dorazí i heavy-hardrockový Bastard a o tom, že to bude Jízda králů, na kterou jen tak nezapomeneme, není pochyb! Debutová deska Near the end kapely No More Hiroshima bude mít mezinárodní křest Suterénní Podatelna v hostinci U Datla Blatná se v pátek 20.3.2026 stane místem konání výjimečné hudební události. Strakonická No More Hiroshima si tento prostor zvolila k oslavě a hlavě křtu dvanáctiskladbové placky Near the end. Připravovaná akce má dosti velkou sledovanost a je v očekávání fans ze širokého okolí. Důvod je zřejmý – pořádající No More Hiroshima k sobě na pódium pozvala další tři formace, jejichž styl a přednes nenechají publikum jen tak postávat. Na hosty tak čeká pěkná smršť velice tvrdé muziky, která bude přítomným pěkně dlouho rezonovat ve sluchových orgánech. Přijďte si užít nevšední atmosféru a podpořit živé koncerty i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Severomoravští hudební ekvilibristé vyrážejí na tour: Brixtn a Trocha klidu ohlašují společnou jarní ofenzivu Dvě výrazné tváře domácí pop-rockové a alternativní scény spojují síly. Kapely Brixtn a Trocha Klidu vyrážejí na jarní šňůru „BRIXTN x TROCHA KLIDU TOUR 2026“, která během března a dubna projede sedm českých měst. Fanoušci se mohou těšit na syrovou energii, upřímné texty a nezapomenutelnou show, která posouvá laťku obou interpretů na novou úroveň. Vojtaano vyráží dobýt kluby s kapelou Vojtaano už dávno není jen ten „týpek s kytarou“, nekompromisní stand-up glosér či představitel menších filmových rolí „vesnických buránků“. S připravovaným čtvrtým albem „Šťastnej“ vyráží na svou první plnohodnotnou tour s kapelou složenou z členů legendární skáčkové party Fast Food Orchestra. Pivo, punk a oslava MDŽ – sobotní mejdan v Hospodě Pod Kopcem Koncertní oslava MDŽ proběhla v kultovní božkovské Hospodě Pod Kopcem v sobotu 7.3.2026 – den před oficiálním termínem tohoto svátku žen. Na pódiu se představily hned tři formace, jejichž styl se řadí k punkovým – svými sety tak přispěly k dobré náladě a všeobecné pohodě napříč sálem. Je pravda, že datum bylo nabité podobnými událostmi v podstatě po celé Plzni, přesto těch několik desítek hostů vytvořilo správnou koncertní atmosféru všem učinkujícím. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a chutná strava ve výčepu pak dotvářely kulisy večírku, který jsme si užili mírou vrchovatou.

Další události, novinky, zajímavosti, fotoreportáže

Křest debutové desky Zákony Síly pražské skupiny Born2Drill měl v Modré Vopici značný ohlas V pražském kultovním klubu Modrá Vopice se uskutečnila očekávaná akce, jejímž středobodem se stal křest alba domácí kapely Born2Drill. Dvanáctiskladbová vinylová deska se tak oficiálně dostala do rukou fanoušků, kteří pátečnímu večeru 13.3.2026 vytvořili skvělou koncertní atmosféru. Kmotrovství se ujala Aneta Práglová ze Zputniku, jež se tu blýskla i v roli zdatné moderátorky. Jako hudební gratulanti zahrály plnohodnotné sety čtyři spřízněné formace, jejichž muzika nenechala obecenstvo jen tak v klidu posedávat. Laters oficiálně představují videoklip: Netvor noci Metalová kapela Laters uvádí nový videoklip ke skladbě „Netvor noci“. Text písně se řadí do žánru horor fantasy a zpracovává téma vnitřního boje s vlastními představami. Příběh se zaměřuje na strach z temných zákoutí a neznámých ulic, které ožívají v pozdních nočních hodinách. Křest alba KLAUN v Nymburce: večer, který připomene, proč pořád milujeme rock Když člověk poslouchá tvrdou muziku přes třicet let, začne si vážit večerů, které nejsou jen další položkou v kalendáři. A přesně takový večer nás čeká 21. března 2026 v Nymburce v klubu U Strejčka. Čtyři kapely, tři čerstvé desky, jeden velký křest a atmosféra, která se dnes už nevidí tak často. A hlavně — Rasmane křtí nové album KLAUN. A to je událost, která si zaslouží pořádný rámus. Pivo, punk a oslava MDŽ – sobotní mejdan v Hospodě Pod Kopcem Koncertní oslava MDŽ proběhla v kultovní božkovské Hospodě Pod Kopcem v sobotu 7.3.2026 – den před oficiálním termínem tohoto svátku žen. Na pódiu se představily hned tři formace, jejichž styl se řadí k punkovým – svými sety tak přispěly k dobré náladě a všeobecné pohodě napříč sálem. Je pravda, že datum bylo nabité podobnými událostmi v podstatě po celé Plzni, přesto těch několik desítek hostů vytvořilo správnou koncertní atmosféru všem učinkujícím. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a chutná strava ve výčepu pak dotvářely kulisy večírku, který jsme si užili mírou vrchovatou. Fantom z la Galette okouzlil Klatovy! Nadšení neskrývalo přes tisíc diváků Fakt, že Klatovy nejsou jen městem karafiátů a vstupní branou Šumavy, ale i líhní skvělých muzikantů, se opět potvrdil. Světlo světa tam totiž premiérově spatřila zbrusu nová rocková opera Fantom z la Galette a my jsme si tuhle premiéru samozřejmě nemohli nechat ujít. S Oto Gajdošem a Alanem Rohanem o nadcházejícím 5. ročníku metalového svátku South of Heaven ve Zbytinách Již po páté se v opuštěném lomu u obce Zbytiny na Prachaticku připravuje metalový festival South of Heaven. Dvoudenní akce s plnohodnotným servisem pro kapely, organizátory a hlavně fanoušky tvrdých kytarových riffů má pevně stanovený termín 3. a 4. července 2026. O tom, co nás čeká (a doufejme, že ani nemine), jsme si v malém rozhovoru popovídali s hlavním pořadatelem Oto Gajdošem a hudebním publicistou Alanem Rohanem. Byť nedošlo k fyzickému setkání, mé otázky dostaly jasné odpovědi pomocí digitální techniky. Debutové album Na Západ se valí Bigbít skupiny Natrhlej Sandál je mezi fanoušky! Hospoda Tachovská na konečné tramvaje č. 1 se stala místem konání velké kapelní události plzeňských muzikantů Natrhlej Sandál. Na improvizovaném pódiu pokřtili v pátek 6.3.2026 ještě teplé CD Na Západ se valí Bigbít, v jehož obsahu lze nalézt rovných deset autorských věcí. Příjemné prostředí, dobrá nálada a celkem slušný zvuk pak dotvářely pohled na koncert, který se přítomným zapsal do paměti pěkně hluboko. Jako support si na místní scéně střihla vydařený koncert skupina Bohyně z Volyně, jejíž vystoupení naladilo osazenstvo na tu pravou bigbítovou vlnu. I když by se do prostor kultovní hospody vešla početnější návštěva, měl večírek důstojný průběh a v publiku zaslouženou podporu.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz