ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov! 5. července 2020   (00:00)Pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset.

Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov!

Vlaďka Votrubová


Byl tu páteční podvečer a každý správný rockový fanoušek věděl, co večer v areálu Pekelného ostrova v Holýšově vypukne. Přestože nejznámější západočeský festival nemohl z důvodu koronaviru proběhnout, pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset. A o tom, že půjde o pekelný mejdan se skvělou atmosférou, už předem nikdo nepochyboval! Hloučky natěšených fanoušků proudily Pekelnou branou, areál se stále více zaplňoval a pohoda vládla Holýšovem.

Byl tu páteční podvečer a každý správný …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Světla nažhavena, zvuk vyladěn a všichni už netrpělivě očekávali start večera. A bylo to tady! Domažličtí pop rockoví Zastodeset naskočili na pódium a pecka Hlavolam odstartovala jejich show. Tahle formace v čele s bratry Soukupovými a frontmanem Robinem Vaníčkem na nic nečekala a hned od začátku se do toho pořádně opřela. Publikum dorazilo k pódiu a zaposlouchalo se do pecek jako: Stopař, Samostatnost, Nastav druhou tvář, Drsný holky, Panenka Voodoo... Kluci v areálu Pekelného ostrova navodili tu pravou atmosféru a večer se ubíral tím správným směrem. Mezi smrští energických a melodických songů s náloží konfet nechyběla ani poslední klipovka kapely - singl Snílek.

Světla nažhavena, zvuk vyladěn a všichni už …
Koncert Zastodeset utekl jako voda a to už nastal čas na druhého hosta večera, kterým byli Septic People. Není žádným tajemstvím, že tahle ostřílená parta slaví letos krásných deset let na scéně a pořádná koncertní oslava proběhla i na ostrově U mlýna v Holýšově. Kdo by čekal, že Septic People budou své fans takhle na začátku léta šetřit, byl by na omylu. Punk rockoví draci v čele s frontmanem AlexemSašánkemFedorovem převzali pomyslné koncertní otěže, neponechali nic náhodě a od první chvíle do nás valili svou nálož osvědčených vypalovaček, proložených novinkami z plánované desky.

Koncert Zastodeset utekl jako voda a to už …
Kmotra liška, Vlk a zajíc, Kájina, Discobrouci, Pivní medvídci, Na mejdaně... to byly pecky, které rozproudily Holýšov a večer začal nabírat na obrátkách. Jak jsme již naznačili, kromě známých hitovek nechyběly ani nadupané nové singly 10 let a Hokejová a radost z téhle show se z kapely přenášela na fanoušky. Chytlavá muzika s řízným zpěvem byla podtržená novou vymazlenou scénou, kterou si kluci přichystali právě k deseti letům.

Kmotra liška, Vlk a zajíc, Kájina, …
Ale to už se nám od „Septiců“ blížil závěr setu a punk rockové žezlo dále přebíral legendární Harlej. Proběhla blesková úprava pódia, opona s logem kapely zahalila stage a davy fanoušků se nahrnuly pod pódium. Napětí s těšením a s nedočkavostí by se v tu chvíli v areálu dalo krájet. A to jsou právě ty pocity, které máme před koncerty nejradši. Pak se zatajil dech a snad každý v duchu odpočítával: 6, 5, 4, 3, 2, 1... A v tom to vypuklo! Opona spadla, světelný park rozzářil stage a bouřliváci z Harleje vtrhli na scénu. „Tak tady máš, Bože, co jsi chtěl a nedělej, žes mě neviděl...“, zadunělo Pekelným létem a všem bylo jasné, že úvodní palbou je pecka Zfetovanej. A pak už vše jelo jako po drátkách...

Ale to už se nám od „Septiců“ blížil závěr …
Harlej se dlouho nerozmýšlel a nekompromisně začal davu servírovat to nejlepší ze svého dlouholetého setlistu. V publiku to od první chvíle vřelo a při notoricky známých hitech jako jsou: Pověste ho vejš, Zrzi zrzi, Kapitán Morgan, Proč pocit mám, Na prodej, Přirození, Hodný holky zlý kluky chtěj, Než to s náma půjde ke dnu... bylo na nohou zkrátka „celý Pekelný léto“. Skvělá muzika včetně sól se skvělým zpěvem, pódiová show, neskutečný příval energie a dokonalá atmosféra... Tak by se dalo v kostce popsat vystoupení Harleje v areálu Pekelného ostrova. Nebylo proto divu, že nadšený dav publika skupině tuhle nálož energie vrátil neúnavným zpíváním, pařením, skákáním, tancováním a především tleskáním s rukama nad hlavou.

Harlej se dlouho nerozmýšlel a nekompromisně …
Známá parta kolem Tomáše Hrbáčka a Tondy Rauera ještě více přikládala pod už tak vroucí kotel a kromě dnes už legendárních hitů do nás sypala i nové pecky jako Až tady jednou nebudu, Tráva či Nejsem zklamanej. Harlej pokračoval ve svém strhujícím tempu a jeho punk rocková exploze vrcholila! Bohužel i ten nejvydařenější večer musí skončit, proto tomu ani tento pátek nebylo jinak. Nadšené publikum nechtělo pustit Harlej z pódia a proto závěrem nemohly chybět tradiční přídavky Svařák a Optimistická.
 
A co říci závěrem? Byl to zkrátka večer, při kterém jsme dali Smutku sbohem. Snad každý z fanoušků poznamenal: „Nejsem zklamanej“. Cítili jsme se jako Na mejdaně a přistihli jsme se, že Křičíme ránem. Velké poděkování za tento úžasný večer patří skupinám Harlej, Septic People, Zastodeset, týmu pořadatelů a samozřejmě také publiku za skvělou atmosféru !!!

Známá parta kolem Tomáše Hrbáčka a Tondy …

FOTO PRO RADOST


Pavel Macán 48 fotografií v galeriiVlaďka Votrubová 46 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka VotrubováDalší články s interprety Harlej, Septic People, Zastodeset

Harlej odpálil zbrusu nový videoklip k pecce Až tady jednou nebudu! Harlej neponechal nic náhodě a i v této složité době potěšil své fanoušky. Po zhruba půlroční klipové odmlce jim totiž naservíroval další lahůdku v podobě poutavého klipu k songu Až tady jednou nebudu. Benefiční Žerofest 2020 odstartuje již tuto sobotu První ročník festivalu Žerofest láká fanoušky jak na revivalové představení, tak na kapely s autorskou tvorbou. Žerovice na Přešticku se tak stanou v sobotu 22.8.2020 od 14:00 centrem dění každému, kdo se bude chtít pobavit a potažmo přispět na dobrou věc. Výtěžek z akce bude věnován na konto nadace Šance onkoláčkům. Divoký mejdan při zastávce Septic People ve štěnovickém Bowlingu Celoroční šňůra oslav kapely Septic People k 10. výročí vzniku měla v sobotu 15.8.2020 zastávku v příjemném prostředí kryté terasy Bowling-Pizzerie Štěnovice. Jako host se zde ve velice dobrém světle ukázala nýrská skupina Chai. Ve štěnovickém Bowlingu bude tuto sobotu husto Nekonečný mejdan k oslavám 10. výročí vzniku Septic People bude mít další dějství ve Štěnovicích u Plzně. Jako host tu vybalí nabitý playlist nýrská kapela Chai. Přijďte si užít rockový večer plný světelných efektů a husté mlhy, odstartováno bude 15.8.2020 ve 20:00 hodin. V domažlickém Letním kině se na Minifestu 2020 představí čtveřice kapel Letní sezóna v plném proudu, konec prázdnin na obzoru. Pro příznivce dobré muziky právě tak akorát čas na návštěvu slušně obsazené hudební akce v domažlickém Letním kině. Kromě domácí formace Zastodeset zahrají 21.8.2020 Adys a Sebastian, o závěr se postará energický Maniac. Harlej a Septic People rozpoutali punk rockovou vichřici v Tlumačově! Byla tu první srpnová sobota a legendární tlumačovský AMFI ožil koncertem oblíbeného Harleje s hostem skupinou Septic People. A o tom, že to bude řádně užitý punk rockový mejdan, od začátku nikdo nepochyboval! Domácí hard rocková Corona své publikum na klatovském náměstí nezklamala Klatovské kulturní léto běží na plné obrátky. Koncerty v centru města uprostřed týdne mají již několikaletou tradici a přesně tak tomu bylo i 29.7.2020. Hostem podvečerního mejdanu byl oblíbený Septic People, kterého v půli večera vystřídala domácí Corona.

Další články žánrů Pop, Punk (rock), Rock

Alba Ecclesia vydala těsně před druhou covid pauzou debutní EP Služebně mladá kapela Alba Ecclesia s datem vzniku 2019 míří napříč nejisté koncertní sezóně neustále vpřed. Byť zdická skupina funguje teprve rok, muzikanti mají z působení v minulých formacích zkušeností na rozdávání zúročených při natočení debutního titulu EP 2020. Po pěti letech natočila kapela Sex Deviants nový klip S názvem videa „To jak jsem se“ dává svým příznivcům strašická punk rocková parta malou ochutnávku z připravovaného plnohodnotného alba „Za jinej svět!“. K početnému fans se dostane tento pátek 30.10.2020 ve 20:00 a právě vy můžete být jedni z prvních, kteří si oficiální klip na You Tube přehrají. Katarína Knechtová vydává nové album SVETY, spolupracovala na něm i s Christianem Eignerem z Depeche Mode SVETY - moje, vaše a v neposlední řadě naše společné. Já v tom vašem a vy v tom mém. Těmito slovy pojmenovala zpěvačka, skladatelka, textařka, klavíristka a kytaristka Katarína Knechtová své nové album. Dva roky od natočení CD Armero Tragedy uplynuly jako voda Bez měsíce takřka na den to budou dva roky, co nahrála alternative rocková parta Armero Tragedy stejnojmenné druhé CD v řadě. Není vhodnější doba, nežli koncertní prohibice, k připomenutí tohoto vydařeného počinu klatovských tvrďáků. On-line koncert kapely Adys! Ani v této nelehké covidové době většina skupin nezahálí. Od práce na nových věcech přes pilování set listů, vystupují některé formace on-line na celoplošných médiích. Právě mezi ně se zařadí i klatovská power popová parta Adys. Kapela Pepper se svým videoklipem Hladina rozvlnila pop rockové vody! Videoklip plný chytlavé muziky a letní pohodové atmosféry slaví přesně měsíc od vydání. Pojďme se společně s touto klatovskou partou ohlédnout za létem. Vzpomínka Nízké úrovně na plzeňskou Živou ulici 2020 Krátký sestřih z vystoupení U Branky 24.8.2020 je určitě příjemným ohlédnutím punkové kapely za letní sezónou. Zvláště v současné druhé covidové pauze, kdy se většina skupin stáhla do zkušeben, v nichž pracují na nových věcech pro své příznivce.

Další fotoreportáže

Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku! Ve čtvrtém kole Múzy 2020 se utkaly pouze tři kapely! Souboj na ostří nože mezi domácími Zloději Ticha a jistebnickou skupinou The OverBastarding doplnil v Divadle Pod lampou písničkář Hanzík. Další dvě formace avizované na plakátech se bohužel z vyřazovacího čtvrtečního večera 24.9.2020 omluvily.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz