ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Iné Kafe oslaví dvacáté výročí prvního alba VITAJ! unikátním turné, v Bratislavě přidávají další koncert 14. prosince 2018   (17:05)Skupina Iné Kafe si pro fanoušky připravila překvapení v podobě speciálního turné! Kultovní bratislavská kapela slaví 20 let od vydání prvního alba VITAJ!, které na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL odehrají celé naživo!

Iné Kafe oslaví dvacáté výročí prvního alba VITAJ! unikátním turné, v Bratislavě přidávají další koncert

Skupina Iné Kafe si pro fanoušky připravila překvapení v podobě speciálního turné! Kultovní bratislavská kapela slaví 20 let od vydání prvního alba VITAJ!, které na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL odehrají celé naživo! Koncerty v Bratislavě a v Praze se rychle vyprodaly a kluci z Iné Kafe se proto v bratislavském Ateliéru Babylon rozhodli přidat další. Přijďte si 2. února 2019 vychutnat největší pecky Iné Kafe. Hostem bude původní sestava kapely!
 
Album VITAJ! vyšlo v roce 1998 pod Vratkovou nezávislou značkou Shotgun records a se singlem 090x zaznamenalo na dosud téměř neznámou punkrockovou kapelu slušný úspěch. Prodalo se ho přes 7 tisíc kusů, což bylo na slovenské poměry jako blesk z čistého nebe.

Do té doby nás nikdo nechtěl vydat, chodili jsme s hotovým materiálem od dveří ke dveřím, od jednoho vydavatelství ke druhému. Všude nás odmítali, že to pro ně nemá smysl. Tak jsem se naštval, založil si živnost za tisícikorunový kolek a vydal jsem to sám. Po úspěchu tohoto alba jsme si najednou mohli vybírat, kdo nám vydá další album Čumil. Jedním z těch, kdo nás odbyl mezi prvními, byl i známý porotce Jaro Slávik, který tehdy šéfoval vydavatelství EMI,“ směje se Vratko Rohoň.
 

Skupina Iné Kafe si pro fanoušky připravila …

Jako vzpomínku na první album připravili Iné Kafe pro fanoušky čtyři speciální koncerty. Na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL odehrají stominutový program, který bude obsahovat celé album VITAJ! Jako host koncertu ho zahraje původní sestava, která album nahrála.
 
Koncert začne v klasické trojce, v níž hrajeme teď, čili Vratko, já a Vlado. Po pěti písničkách přijde na řadu VITAJ!, které se odehraje celé přesně v takovém pořadí jako na CD. Po ukončení části VITAJ! se koncert dohraje opět v současné sestavě s největšími hity. V části VITAJ! mikrofon přebere Cibi, Vratko se přesune s kytarou pouze na vokály, Wayo vezme basu a já zůstanu u bicích a vokálů,“ upřesňuje bubeník Dodo Praženec.
 
Skupina Iné Kafe vznikla v roce 1995 jako jedna z garážových kapel v Bratislavě na přístavní ulici. Dnes má na kontě sedm řadových alb, dvě výběrovky, jedno Live 2 DVD a přes 100 tisíc prodaných nosičů. Úspěšná kapela odehraje ročně přes 100 koncertů po Slovensku i Česku a již léta patří mezi headlinery mnohých letních festivalů. Zatím poslední řadové album Iné Kafe je Nevhodný typ z roku 2015. Další úspěšný singl vyšel loni na výběrovce 22 svetelných rokov a jmenuje se Sínus dopadu.


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Byli jsme klasická garážová kapela, jedna z milionu. Ale strašně jsme chtěli lidem posunout náš pohled na muziku a naši verzi toho, co se tu dosud nehrálo. Vyžrali jsme si to všechno pěkně od začátku, bez auta, bez aparatury, bez publicity. První roky koncerty zdarma, dopláceli jsme z vlastního. Plakáty jsme si chodili lepit sami s vědrem, štětkou a lepidlem. Po Bratislavě, Trnavě, Nitře. A potom zdrhačky před městskými policisty. Bitvy s punkáči, kteří nás sice měli hudebně rádi, ale neuměli pochopit, že jsme byli v telce a proto jsme byli pro ně komerční. Byli jsme v tomto smyslu na Slovensku první, ti po nás už měli cestičku vyšlapanou námi,“ vysvětluje Vratko.
 
Sestava Iné Kafe se před lety měnila a Vratko Rohoň nebyl vždy zpěvákem. Zpíval až od druhého alba Čumil z roku 1999. První demo Kachny tehdy skoro celé nazpíval Mário Chromý, druhé demo Situácia a první album VITAJ! nazpíval Marek "Cibi" Cibula. V roce 2000 došlo v kapele k zásadním změnám a od té doby se původní sestava kapely na pódiích neobjevila. Teprve nyní na jedinečném 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL.
 
Těším se, jak odpálíme ty staré punkové pecky. Jako za starých časů. Já osobně si trošku odpočinu od hlavního zpěvu, ale tak či tak půjdu na doprovodné vokály, takže to bude fakt jen trošku. Polovinu koncertu budeme hrát klasický program z ostatních alb, tam budu zpívat, ale i tak se těším,“ dodává Vratko.
 

„Byli jsme klasická garážová kapela, jedna z …
Nenechte si ujít 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL v lednu 2019 na čtyřech jedinečných koncertech: 24. 1. v Praze, 25. 1. v Brně a 26. 1. v Bratislavě. Koncerty v Praze i v Bratislavě se měsíc a půl před konáním akce vyprodali a tak se kapela rozhodla v rodném městě přidat další koncert  2. 2. 2019. Vstupenky si můžete koupit ZDE


20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL 2019
 
24. 1. 2019 Praha - palác Akropolis - vyprodané
25. 1. 2019 Brno - klub Radost
26. 1. 2019 Bratislava - Ateliér Babylon - vyprodané
2. 2. 2019 Bratislava – Ateliér Babylon
 
 



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

zdroj:NK Factory



Další články s interpretem Iné Kafe

Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Horkýže Slíže a Iné Kafe - pokračují ve své Route63 koncertem v Českých Budějovicích Jarní Route 63 provede slovenské kapely Horkýže Slíže a Iné Kafe napříč Českem. 16. září 2024 dvě slovenské kapely, které mají dlouhá léta nesčetně příznivců i u nás, vyrazily na společné turné a pokračují i na jaře 2025. Legendární Pekelný ostrov už stříhá metr! Dorazí Pretty Maids, Rybičky 48 i Traktor Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov prozradil většinu účinkujících a věřte, že se opět máme na co těšit! V areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov to odpálí špička české a slovenské rockové scény i vzácný host z Dánska. Legenda slovenského punk-rocku kapela Iné Kafe začala své turné „Iné Kafe 30“ v Lucerna music baru. V úterý 18. února proběhl první český koncert ke 30 letům existence této neo-punkové či punk-rockové partičky a byla to slušná smršť. Legenda slovenského punk-rocku kapela Iné Kafe oslaví kulatiny v Lucerna Music Baru. Kapela Iné Kafe slaví 30 let a vyráží na turné! V únoru v Lucerna Music Baru odehraje devadesátiminutový klubový koncert ... Kapely HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE vyrazí na historicky první společné turné! Skupiny HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE vyrazí poprvé v historii na společné turné! Dvě nejúspěšnější slovenské kapely ve svých žánrech zavítají na jaře 2024 do čtyř slovenských měst. V rámci SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024 si fanoušci užijí dva plnohodnotné programy s množstvím hitů a celkově přes tři hodiny trvající rockový nášup.

Další články žánru Punk (rock)

Punk & Film Turné 2025 pražských S.P.S. mělo v plzeňském Medvědovi silnou fanouškovskou podporu Speciální koncertní turné punkových S.P.S. je v současnosti v plném proudu. Na jednotlivých dvanácti zastávkách napříč republikou muzikanti promítají dokument o kapele z let 2023/2024, poté je na pořadu každého takového večera prodloužený hudební set. V něm si hosté mohou do syta užít skladby pevně zakotvené na playlistě, ale i kousky méně hrané. Přesně tak to bylo i u Bílýho Medvěda v pátek 17.10.2025. Zaplněný klub, divoké pogo včetně skoků z pódia – perfektní mejdan, který v podstatě neměl žádnou chybu. Rock for People odtajňuje další hvězdná jména! Dorazí Limp Bizkit i Gorillaz Festival Rock for People opět dokazuje svou sílu a přiváží ty největší světové hvězdy. Kromě Iron Maiden, Bring Me The Horizon, Papa Roach nebo Electric Callboy dorazí i Limp Bizkit a Gorillaz. Totální Nasazení slavilo v Lucerně aneb 35 let bez Kazoo Slánská punk-rocková stálice Totální Nasazení slavila již 35 let své existence a toto jubileum oslavila ve velkém stylu v pražské Lucerně. Pražští S.P.S. znovu v Medvědovi, tentokrát při zastávce na Punk & Film Turné 2025 Republikově známá punková kapela S.P.S. vyrazila na podzimní dvanáctizastávkovou šňůru s názvem Punk & Film Turné 2025. Již z názvu je patrné, že páteční večírek 17.10.2025 v Bílým Medvědovi bude zcela výjimečný – kromě hudební produkce se bude konat i promítání dokumentu o skupině z let 2023 – 2024. Přijďte si užít jedinečný mejdan i vy, start je ohlášený na 20:00 hodin. SLÁNŠTÍ TOTÁČI SLAVÍ 35 LET V PRAŽSKÉ LUCERNĚ Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví letos na podzim 35 let od svého vzniku a protože v kapele vždy panovaly velmi přátelské vztahy se všemi svými bývalými členy, domluvila se celá tato parta kamarádů, že tyhle pětatřicátiny oslaví společně a že si po letech zopakují mejdan ve velkém sále pražské Lucerny. Největší koncert v historii Falconu je tu! Živelní Moscow Death Brigade udeří v Klatovech Sokolíci, zbystřete zrak! Moscow Death Brigade, ruská mašina na techno-rap-punk, přiletí přímo do Falconu a rozseká to tam na atomy! A co je nejvíc? Klatovy budou JEDNÍM z mála míst v ČR, kde to v rámci HOODS UP TOUR - PART 2 odpálí! Soutěž o vstupenky na oslavu 35. let Totálního Nasazení Totální nasazení v Lucerně - „35 LET“ sobota 11. října od 17:30 Lucerna - Velký sál, Praha

Další tiskovky

Romana Kohoutová, zakladatelka projektu ROKKA Bright Sun, vyráží do světa se svou první sólovou skladbou The Hungarian Dog Ať se ke mně připojí ti, kterým se líbí, co dělám – to je leitmotiv nového projektu Romany Kohoutové Jihočeská pagan metalová kapela ÁNNI oznamuje sestavu pro živé koncerty Jihočeský metalový projekt ÁNNI, který dosud fungoval jako čistě studiová záležitost, se rozhodl udělat zásadní krok vpřed – od roku 2026 začne vystupovat živě. Pod tlakem fanoušků i díky přirozenému vývoji kapela sestavila plnohodnotnou koncertní formaci. Lechotín Boys byla jednou jedna studentská kapela Když jsem šel na vejšce do třeťáku, stěhoval jsem z koleje v Tylovce, abych si prožil ten pravý kolejní život. Nechci tím říct, že by to tam bylo špatné. Dodneška mám z této koleje dva dobré kamarády, se kterými mě pojí silné přátelské pouto. Rock for People odtajňuje další hvězdná jména! Dorazí Limp Bizkit i Gorillaz Festival Rock for People opět dokazuje svou sílu a přiváží ty největší světové hvězdy. Kromě Iron Maiden, Bring Me The Horizon, Papa Roach nebo Electric Callboy dorazí i Limp Bizkit a Gorillaz. Burn Fest hlási svoju šiestu klubovú edíciu! Burn Fest prichádza do trnavského 10Baru so svojou šiestou klubovou edíciou! Metalový večer sa odohrá už v piatok 24. októbra. Tentoraz sa predstaví štvorica slovensko-českých kapiel a pôjde o kombináciu black a progressive metalu. Toto zloženie fanúšikom jemne napovedá aj o smerovaní letného Burn Fest Open Air III. Kapela Cheers! vydává nové album Tales From The Parking Lot Folk-punková kapela Cheers! z Plzně vydává nové album Tales From The Parking Lot, které pokřtí 31. října 2025 na tradiční Halloweenské akci v Divadle Pod Lampou. Na pódiu se s nimi objeví The Offenders (IT/DE) a Adolpho Tramp. WV říjen 2025: Pozvánka na pivo s Fanym Michalíkem V říjnovém Warning Veekendu jdeme na pivo s Fanym Michalíkem. Přidejte se!
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz