ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Jak já to vidím: Michal Horáček a hosté v Sono centru 28. dubna 2017   (19:18)"Ano, jsem to já, Michal Horáček, vaše naděje na lepší budoucnost. A tou budoucností myslím následujících 90 minut." takto vtipně zahájil Michal Horáček v brněnském Sono centru autorský recitál Na cestě.

Jak já to vidím: Michal Horáček a hosté v Sono centru

Celá nedočkavá sedím v sále Sono centra kousek od pódia a říkám si, ať už to konečně začne. Věděla jsem, že mě čeká zážitek, který na Youtube nenakoukám. Před dvěma lety už jsem totiž podobné představení pana Horáčka absolvovala. A stejně jako před dvěma lety, i nyní bylo jasné, že na pódiu se nebude odehrávat typický koncert, kdy se bude "sázet" jedna písnička za druhou.

Pro účinkující hosty byl na pódiu připraven stůl s vodou, ale také láhev vína, což působilo velmi přátelsky. Na začátek Michal Horáček představil své hosty Janu Lotu, Lenku Novou, Františka Segrada a Jana Sklenáře.

Janu Lotu jsem znala pouze díky písni Přišlo mi to vhod z lyrikálu Kudykam, kterou sice nazpívala hezky, ale říkala jsem si, že mě její hlas nijak moc nezaujal. Ihned mě vyvedla z omylu a seděla jsem s otevřenou pusou, když naprosto fantasticky zazpívala píseň Stín stíhá stín. Od začátku až do konce jsem měla husí kůži a přála jsem si, aby nikdy nepřestala zpívat. Husí kůže jsem se nezbavila po celou dobu. 


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Lenka Nová, naprosto úžasná, krásná a okouzlující, mě nejvíc dostala asi písní Všechno nejlepší, bezprostředně podanou jak pěvecky, tak herecky. Navíc se do zpěvu zapojovali i její kolegové, a tak jste opravdu dostali pocit, že sedíte někde v hospodě, kde už je zábava v plném proudu. 

Pořád jsem přemýšlela, zda odněkud znám jméno Jan Sklenář. A v momentě, kdy začal zpívat, jsem poznala, že i jeho znám díky lyrikálu Kudykam. Naprosto skvěle všechny své písně prožíval. Rozhodně se v něm tedy nezapře kus herce.

František Segrado je pro mě pravděpodobně jediný zpěvák, který ve mně dokáže svým hlasem i projevem vyvolat tak silné emoce, že mám co dělat, abych neuronila slzu. Když navíc před přestávkou poprosil diváky o spolupráci při zpívání refrénu písně Štěstí je krásná věc, bylo úžasné sledovat, jak zpívají opravdu všichni. Starší, mladí, staří, muži i ženy.

Celé vystoupení bylo protkáno zajímavým a většinou vtipným vyprávěním Michala Horáčka o Petru Hapkovi.

Přemýšlím, jak toto vyprávění uzavřít. Recitál Na cestě není nic, co by stačilo pustit ze záznamu. Musíte u toho být a zažít ten moment. Tu chvíli, kdy se účinkující zasmějí a vy se zasmějete s nimi. Když František Segrado zazpívá "Objednej další dva panáky" takovým stylem, že máte fakt chuť mu je donést, usmíváte se jak magoři sami pro sebe a ze všech, co stojí na pódiu máte pocit jakési okouzlující lidskosti.

Během večera řekl pan Horáček, že nikdo není normální, že každý člověk je jedinečný. A já jsem přesvědčena, že díky tomu, že se v sále brněnského Sona sešlo tolik jedinečných jedinců, byl zážitek tak moc jedinečný.

Pokud někdy budete mít možnost zajít se podívat na představení kočovného divadla v čele s principálem Horáčkem, rozhodně tak učiňte. Budete vědět, že jste opravdu nepromarnili svůj čas. Ba naopak, odejdete ještě o krásné neznámé "cosi" bohatší. 

Za zapůjčení fotek děkujeme Tomáši Svobodovi  (více fotek z koncertu zde).


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

autoři:text:     Veronika Dawidowicz
foto:     Tomáš SvobodaDalší články žánrů Folk, Jazz, Pop, Swing

Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov! Pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset. Soutěž o lístky na Vojtaana do Ustí V pořadí třetí večírek pod křídly Ústí žije, se odehraje tento pátek, 3. července, v hospodě ústeckého kulturáku. Jako host se představí hravý písničkář, rapující vypravěč, bavič a taky galantní jelen Vojtaano. Tenhle v podstatě hodnej kluk, jak o sobě sám říká, Vám zahraje trochu jiný folkový písničky a nebude si u toho brát servítky. zakázanÝovoce oslaví 15. narozeniny ve velkém stylu, jednou ze zastávek turné budou Dolany! Dnes už legendární říčanská parta zakázanÝovoce dostává „občanku“ a ke svým patnácti letům na scéně chystá pořádně rozjetý mejdan. A útokem kluci vezmou i příjemný areál koupaliště v Dolanech. Pogratulovat jim kromě fans dorazí i skupiny From a Second Breath. Na janovickém minifestivalu představil Pekař horkou novinku Janovice nad Úhlavou, areál koupaliště a dobře obsazený hudební festival přilákaly v sobotu 6.6.2020 hosty z širokého okolí. Na prosvícené a parádně nazvučené scéně se vystřídaly tři kapely, které dokázaly fanoušky v sychravém počasí skvěle rozehřát. Soutěž o lístky na akce Fesťák na vsi "Fesťák Na Vsi" - festival pro dobrou věc Rapper Machine Gun Kelly je týrán herečkou Megan Fox, naštěstí jen ve videoklipu Pomalu ale jistě do povědomí vcházející rapper Machine Gun Kelly (v ČR v minulosti headliner festivalu Hip Hop Kemp, účastník Aerodrome festivalu a potvrzený na letošním bohužel zrušeném Rock for People, chystá novou desku pod producentskou taktovkou Travise Barkera. Po singlu přichází i s videoklipem a to ke skladbě Bloody Valentine. Rozhovor se Sannie Carlson - eurodance pop zpěvačkou z 90. let - Whigfield! Ochotně nám odpověděla na otázky ze soukromí a o jejím nejnovějším singlu SUGA!

Další události, novinky

Životní Spidermani aneb COVERS for Lovers s novým singlem Rozmotávám. Kapela COVERS for Lovers, která letos oslaví deset let na hudební scéně vydává pro své fanoušky zbrusu nový singl s názvem Rozmotávám. Harlej a Mash ovládnou Letní parket v Makově! V sobotu budou prkna známého letního parketu v Makově u Klatov patřit bouřlivákům ze skupin Harlej a Mash. Brány rockového ráje se pro fanoušky otevřou v 18:30 hodin a o tom, že to bude pořádně užitý mejdan, není pochyb! Po vlně rušení festivalů přichází nová akce Letokruh. Zastaví se na 4 dny v Praze, Brně a Hradci Králové 17. června 2020, Praha Letošní léto hlásí kvůli vládním nařízením zrušení všech rozsáhlejších festivalů. Na poslední chvíli se ale podařilo uspořádat nový hudební festival Letokruh, který počítá se všemi bezpečnostními opatřeními. Letokruh přivede velké hudební hvězdy české a slovenské scény hned do tří měst. První akce startuje už 15. července v Brně, o týden později se přemístí do Hradce Králové a konec měsíce bude patřit Praze. Kapacita bude omezena podle aktuálně platných vládních nařízení. Předprodej lístků startuje ve čtvrtek v 10:00 hodin. Podzimní edice Rockového Slunovratu láká na Dubiozu Kolektiv. Akce bude mít omezenou kapacitu. Kvůli opatřením týkajících se pandemie koronaviru se ve dnech 5. a 6. června 2020 nekonal 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat. Díky postupnému uvolňování restrikcí se však pořadatelé rozhodli přichystat náhradní program. Steven Daniels odpálili zbrusu nový videoklip k pecce Doteky! Plzeňští rock rock 'n' rolloví bouřliváci Steven Daniels vpustili do světa nový videoklip k pořádně nadupanému songu Doteky. A je to nářez! Rapper Machine Gun Kelly je týrán herečkou Megan Fox, naštěstí jen ve videoklipu Pomalu ale jistě do povědomí vcházející rapper Machine Gun Kelly (v ČR v minulosti headliner festivalu Hip Hop Kemp, účastník Aerodrome festivalu a potvrzený na letošním bohužel zrušeném Rock for People, chystá novou desku pod producentskou taktovkou Travise Barkera. Po singlu přichází i s videoklipem a to ke skladbě Bloody Valentine. Kapela Gaia Mesiah zahrála pro fanoušky a zároveň streamovala koncert do celého světa Pražská parta plná muzikantek a (muzikanta), potěšila své příznivce. Uspořádala totiž 15.května 2020 koncert v pražské Malé sportovní hale. Přenášela na internet svůj koncert přes facebookový profil. Plnohodnotnou světelnou show, zažilo s kapelou i několik desítek diváků v rámci #kulturažije.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz