ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Jak se Peklo stalo rájem aneb vyprodaný Pekelný ostrov 2022 dostal návštěvníky i kapely! 8. července 2022   (01:10)Jeden z největších a nejoblíbenějších západočeských festivalů Pekelný ostrov se vrátil do nových, ještě lepších kolejí a byla to dokonalá jízda. Beznadějně vyprodaným areálem zahřměl legendární U.D.O., Dymytry, Traktor, Tři sestry i Harlej...

Jak se Peklo stalo rájem aneb vyprodaný Pekelný ostrov 2022 dostal návštěvníky i kapely!

Vlaďka Votrubová


Jeden z největších a nejoblíbenějších západočeských festivalů Pekelný ostrov se vrátil do nových, ještě lepších kolejí a byla to dokonalá jízda. Beznadějně vyprodaným areálem zahřměl legendární U.D.O., Dymytry, Traktor, Tři sestry i Harlej...
 
Byl tu začátek prázdnin a každý fanoušek poctivé rockové muziky nejen ze západu Čech už věděl, kde ho oslaví. Ano, právě na Pekelném ostrově, který se po dvou letech vrátil v plné síle s programem plným hvězd české i světové hudební scény. A byla to bomba! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno pěkně popořádku... Vynikající kapely, chutné občerstvení, bohatý výběr nápojů, odpočinkové zóny, pekelná pláž, zbrusu nový VIP kemp, doprovodný program, zábava s kamarády a krásné počasí. To je Pekelný ostrov. A jinak tomu nebylo ani v tomto roce!

Jeden z největších a nejoblíbenějších …

Tradice se musí dodržovat, a proto i letos proběhla oblíbená čtvrteční Warm up párty, která nabídla trojlístek žádaných kapel, a to Mash tribute, Zvlášňý školu a Kabát revival West. A už v tomto zahřívacím kole to v areálu holýšovského ostrova U mlýna pořádně žilo. A řádění fans na sebe při koncertu Mash tribute ve zbrusu novém kabátě, při setu ostřílených punk rockových matadorů – Zvlášky i během nadupané show Kabátu revivalu West, nenechalo dlouho čekat.

Tradice se musí dodržovat, a proto i letos …

FOTO PRO RADOST
Ale to už nastal pátek – den „D“ - a známý západočeský open air otevřel brány do pekelného ráje. Line-up na Dotiko stage a HIT reality stage byl pořádně nabitý, a proto nebylo divu, že nedočkaví návštěvníci brali úprkem parkoviště i stanové městečko a vše se kvapem plnilo. Natěšené davy proudily do areálu, kde je i v letošním roce čekalo několik novinek. Například nová kolekce oblečení s logem Pekelného ostrova nebo již zmíněný VIP kemp.

Nechyběl ani platební CASHLESS systém. I letos Pekelný ostrov nabídl návštěvníkům VIP zónu, The London bus, úschovnu cenností, nabíjení mobilů a mnoho dalších výhod…  A snad by to ani nebyl známý holýšovský festival, kdyby tam chyběl charismatický a vždy dobrou náladou sršící moderátor Jirka Pelnář. O řádně nabušený úvod se postarali místní metalcoroví draci Interloud. Masssakr řízný, jak motorová pila, a to doslova, na „Pekle“ odpálil Debustrol. Dále jsme se přesvědčili o tom, že nejlíp chutná zakázanÝovoce. „My jdeme dál, my jdeme dál, ať se třeba kolem čerti žení...,“ zní v jedné z pecek Walda Gangu a přesně to se vyplnilo i na Pekelném ostrově.

Ale to už nastal pátek – den „D“ - a známý …
Přestože koncert WG doprovázela vydatná sprcha, Kluci do nepohody si se svým věrným kotlem fans podvečer zkazit nenechali. A stejně jako na nebi i na pódiu poté vyšlo slunce, a to nejen jedno, ale hned čtyři. Svou show tam totiž rozjela vypsaná fiXa a Čtyři slunce v jejich Kusech radosti nemohly chybět. O nespoutanou Vzpouru kanců se na „Pekelňáku“ postaral Trautenberk, z jehož neskutečné nálože energie a samozřejmě také z půvabu okouzlující basačky Aničky, se doslova tajil dech.

Přestože koncert WG doprovázela vydatná …
Hlídat ten ráj přijel i nejeden Sympaťák ze Škworu. Sedmou stranu kostky v Holýšově odtajnili bouřliváci z Traktoru. Žít svůj sen smělo nejedno metalové srdce při koncertu Dymytry. Deprese na dav spokojených punkáčů rozhodně nepadaly během setu živlů z E!E a to už jsme se přehoupli do velkého finále - sobotního dne.

Hlídat ten ráj přijel i nejeden Sympaťák ze …
Správnou párty plnou překvapení a křtu stejnojmenného CD na Pekelném ostrově rozjeli Septic People a zařídili tak skvělý start sobotního dne. Fantastická až pohádko – punk – metalová atmosféra panovala v době vystoupení legendárního Jaroslava Uhlíře. Poutavá muzika, emotivní texty a vyprodaná Lucerna, to je oblíbená skupina Komunál, která se na západě Čech vždy cítí jako doma a ani letošní rok „Peklo“ nevynechala.

Správnou párty plnou překvapení a křtu …
Podruhé se na prkna open air vrátil i nestárnoucí Olympic a fakt, že to rozburácí Jako za mlada, byla už předem Jasná zpráva. Nejen tak Mimochodem nás do varu dostali Poletíme? Haleluja – Chvalme hospody...a hlavně Rockery z Alkeholu, se kterými jsme si v sobotní večer společně zařádili.

Podruhé se na prkna open air vrátil i …
Společně s Alešem na Pekelný ostrov zavítali pub punkoví harcovníci ze Třech sester. Všem Váženým dámám se podlomila kolena, když na stage naskočili Správní chlapi z Rybiček 48. A to už nastal čas na zlatý hřeb večera a headlinera festivalu – legendární německou skupinu U. D. O., jejíž frontmanem a srdcem je fenomenální zpěvák Udo Dirkschneider (bývalý zpěvák skupiny Accept). 

Společně s Alešem na Pekelný ostrov zavítali …
Tahle legenda s velkým „L“ si svou nadupanou heavy metalovou muzikou s nekompromisně řízným zpěvem a pořádně nabroušenými kytarovými riffy Pekelný ostrov doslova podmanila. A nejen texty vypalovaček jako Balls to the Wall, Metal Heart či Princess of the Down s nimi „řvalo“ celé vyprodané „Peklo“. Famózní koncert, show a strhující nářez... Tak by se v kostce dal vystihnout tento úžasný hudební zážitek, za který jsme opravdu vděční!

Tahle legenda s velkým „L“ si svou nadupanou …
Smutku sbohem dal rozjařený dav s Harlejem. A závěr téhle neskutečné jízdy nemohl patřit nikomu jinému, než energickým hardrockovým – ďáblům Doze, se kterou jsme zastavili až na Route 66.
 
 

Smutku sbohem dal rozjařený dav s Harlejem. A …
Pekelný ostrov udělal velkou radost nejen návštěvníkům, ale opět pomohl i dobré věci. Výše finančního zůstatku z čipů bude totiž darována čtyřem chvályhodným projektům, a to na dovybavení dětského hřiště v Holýšově u pekárny lanovou pyramidou a lanovou dráhou, dětem ve staňkovské školce, neboť se pro ně zakoupí vodní svět s pumpou, kterou budou moci sami obsluhovat, nadaci AVALONE, která pomáhá dětem popáleným a těžce nemocným, bojují proti popáleninovým úrazům a hledají dárce kostní dřeně, do jejichž registru se lidé mohli zapsat přímo na festivalu. A pozor – poslední část mají možnost vybrat sami návštěvníci, a to v novém dotazníku spokojenosti, který je dostupný ve festivalové aplikaci, nebo ve sdíleném odkazu na fb či ZDE 

Pekelný ostrov udělal velkou radost nejen …
A co říci závěrem? Snad jen konstatovat to, co jsme již jednou psali... Jestli takhle vypadá peklo, jistě by se tam chtěl dostat každý rocker. Atmosféra Pekelného ostrova 2022 byla opravdu dechberoucí. Spojení výtečných skupin a skvělá organizace festivalu zanechala v návštěvnících nezapomenutelný zážitek. Velké poděkování patří především pořadatelům akce, všem vystupujícím skupinám a samozřejmě také publiku!!! A my už se teď těšíme na další ročník!!!   

A co říci závěrem? Snad jen konstatovat to, co …


FOTO PRO RADOST


Vlaďka Votrubová 100 fotografií v galerii



Pavel Macán 100 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interprety Alkehol, Debustrol, Doga, Dymytry, E!E, Harlej, Interloud, Jaroslav Uhlíř, Kabát revival West, Komunál, Olympic, Poletíme?, Rybičky 48, Septic People, Škwor, Traktor, Trautenberk, Tři sestry, U.D.O., vypsaná fiXa, Walda Gang, zakázanÝovoce, Zvlášňý škola

Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Multižánrový Rock for JK Manětín otevře své brány již po šestnácté v řadě, tentokrát v novém termínu Město Manětín se již po šestnácté stane místem konání multižánrového festivalu, který se tentokrát přesouvá z tradičního data na termín 21.6.2025! Areál u Zámecké zahrady nabídne jako každý rok skvělou atmosféru jednodenního hudebního maratonu s názvem Rock for JK Manětín, jež je nedílnou součástí festivalové mapy na republikovém půdorysu. Pořadatelé vytáhnou z rukávu známá česká jména – Alkehol, Krucipüsk, Debustrol, S.P.S…, nebude chybět domácí Artur, bonusem pro příchozí se stane slovenský Konflikt či mexická Armada. Příjemné prostředí, nedaleké stanové městečko a dobře zásobené občerstvovací stánky včetně kvalitního zvuku budou výstavními kulisami sobotního mejdanu, který zanechává pozitivní vzpomínky každým svým ročníkem. Přijďte se pobavit i vy, start je ohlášený na 12:00 hodin. Soutěž o vstupenky na festival Footfest. Festival přináší hvězdný lineup a zajímavé novinky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístky na tento nezapomenutelný zážitek. V Jincích bude po roce opět pěkně živo – Jinecké slavnosti si na konto připíší již dvanácté pokračování očekávané celoodpolední akce Velká událost čeká na obyvatele městysu Jince, potažmo pak na stovky hostů dorazivších za kulturními zážitky z širokého okolí. V Huti Barbora se uskuteční 12. ročník Jineckých slavností, v jejichž obsahu lze nalézt zábavné programy pro ty nejmenší, ale i bohaté koncertní menu pro návštěvníky se staršími rodnými listy. Termínově se akce uskuteční v sobotu 14.6.2025, přičemž brány areálu pořadatelé otevřou úderem 13. hodiny. Přijďte se pobavit s rodinami i vy – děti do 130 cm mají vstup zcela zdarma! Areál Letního parketu Výrava po roce opět otevírá své brány. Letní parket Výrava se nachází v nevelké obci Výrava, přibližně 10 km od Hradce. Areál, který v loňském roce oslavil už čtvrtstoletí svého fungování, se za dobu působení utěšeně rozrostl a v současné době patří mezi nejoblíbenější hudební svatostánky ve východních Čechách, neboť každý rok přináší po celou letní sezónu velmi pestrou nabídku domácích i zahraničních interpretů z různých hudebních žánrů. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Proč právě Kastelán? To nám v live interview prozradil známý český herec Jarda Plesl a frontman Septic People Lexa Fedorov! Dříve než proběhly první vteřiny natáčení, měli jsme tu možnost vytvořit live interwiev, ve kterém jsme vyzpovídali právě Jardu Plesla a frontmana Septic People – Alexe „Lexu“ Fedorova.

Další články žánrů Metal, Pop, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll

Legendární Rock For People oslavil 30 let ve velkém stylu! Gratulovali Linkin Park, Skillet, Sex Pistols, Guns N’ Roses, Slipknot i zcela vyprodaný areál! Měsíc červen se přehoupl do své druhé poloviny, což pro fanoušky skvělé muziky a strhující festivalové atmosféry znamenalo jediné - legendární festival Rock For People v Hradci Králové. Pětidenní festivalový maraton si s chutí vychutnaly davy fans z ČR i ze zahraničí a my na takové akci ani letos samozřejmě nemohli chybět. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Brutus v Roztokách u Křivoklátu – tradičně očekávaný koncert na kultovním místě Velká hudební událost rakovnické ikony je plánovaná na sobotu 28.6.2025. Pevně stanovený termín nabídne v areálu u fotbalového hřiště místní TJ tradiční bigbítový koncert, který si ani letos nenechají ujít stovky fanoušků. Oplocený prostor na břehu Berounky se tak opět skvěle zaplní a hlasitý doprovod známých songů bude slyšet na míle daleko. Bonusem pro přítomné hosty se stane po závěrečné skladbě velký ohňostroj, jež je nedílnou součástí brutusáckého vystoupení na tomto místě. Přijďte se pobavit a naladit na nadcházející letní prázdninové měsíce i vy, start je ohlášený na 21. hodinu. Big Beat Fest na Vlčtejně – očekávaná akce se známými jmény západočeské rockové scény V areálu pod hradem Vlčtejn se uskuteční dobře obsazený festival s rockovým obsahem, kterému dal základy v přehlídce západočeských kapel již minulý ročník. Hlavní pořadatel Pan Ká pro hosty připravil line-up s pěticí formací, jež se postarají o hezké odpoledne, potažmo pak večer 28.6.2025. Přijďte si užít hezké prostředí a kvalitní muziku i vy, start je ohlášený na 16:00 hodin. Punková (NE)veselka byl název malého festivalu na oslavu prvního výročí uzavření sňatku O tom, že oslavit s partou kamarádů se nechá v podstatě jakákoliv životní událost, dokládá povedená akce v plzeňském Božkově s názvem Punková (NE)veselka. Karel se Silvou si v Hospodě Pod Kopcem užili svatební večírek po roce od oboustranně řečeného ANO. Jako hudební gratulanti se v sobotu 14.6.2025 připojilo hned pět formací, kde ve dvou sestavách figurovalo i jméno oslavence Karlose. Akce to byla povedená a se zvyšujícím se množstvím vypitého zlatavého moku nálada strmě stoupala, což se viditelně projevovalo na pulsujícím kotli před krytou stage. Akce Punkáči na Ostrově se do kronik Strakonicka zapsala již po dvanácté v řadě Tradiční čas v polovině června se na Ostrově v Podskalí konal malý punkový festiválek s pořadatelským rukopisem domácí kapely Cela pro Klárku. Ta se na pátek 13.6.2025 postarala o pozvánku dalším dvěma spřízněným skupinám, v jejichž sestavách se objevili někteří členové jmenované Cely. Byť by se v okolí našly i další hudební události, na Ostrov u řeky Otavy si našlo cestu početné publikum všech věkových generací. Dobrý zvuk a perfektní nálada pak dělaly kulisu celému večeru, na který se bude jistě dlouho vzpomínat. TURN-OFF ROCK FEST letos slaví 10 let 5.7.2025 od 13 hodin se Turnovem opět rozezní struny kytar v rámci jubilejního 10. ročníku festivalu TURN-OFF ROCK FEST. Festival proběhne již tradičně na open air prostoru vedle autobusového nádraží v Turnově na Lukách. Areál festivalu bude pro návštěvníky přístupný od 12 hodin.

Další fotoreportáže

Legendární Rock For People oslavil 30 let ve velkém stylu! Gratulovali Linkin Park, Skillet, Sex Pistols, Guns N’ Roses, Slipknot i zcela vyprodaný areál! Měsíc červen se přehoupl do své druhé poloviny, což pro fanoušky skvělé muziky a strhující festivalové atmosféry znamenalo jediné - legendární festival Rock For People v Hradci Králové. Pětidenní festivalový maraton si s chutí vychutnaly davy fans z ČR i ze zahraničí a my na takové akci ani letos samozřejmě nemohli chybět. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Punková (NE)veselka byl název malého festivalu na oslavu prvního výročí uzavření sňatku O tom, že oslavit s partou kamarádů se nechá v podstatě jakákoliv životní událost, dokládá povedená akce v plzeňském Božkově s názvem Punková (NE)veselka. Karel se Silvou si v Hospodě Pod Kopcem užili svatební večírek po roce od oboustranně řečeného ANO. Jako hudební gratulanti se v sobotu 14.6.2025 připojilo hned pět formací, kde ve dvou sestavách figurovalo i jméno oslavence Karlose. Akce to byla povedená a se zvyšujícím se množstvím vypitého zlatavého moku nálada strmě stoupala, což se viditelně projevovalo na pulsujícím kotli před krytou stage. Akce Punkáči na Ostrově se do kronik Strakonicka zapsala již po dvanácté v řadě Tradiční čas v polovině června se na Ostrově v Podskalí konal malý punkový festiválek s pořadatelským rukopisem domácí kapely Cela pro Klárku. Ta se na pátek 13.6.2025 postarala o pozvánku dalším dvěma spřízněným skupinám, v jejichž sestavách se objevili někteří členové jmenované Cely. Byť by se v okolí našly i další hudební události, na Ostrov u řeky Otavy si našlo cestu početné publikum všech věkových generací. Dobrý zvuk a perfektní nálada pak dělaly kulisu celému večeru, na který se bude jistě dlouho vzpomínat. Plzeňská kapela Pilsentura natočila debutový videoklip! Velká událost pro členy thrash-groove-metalové Pilsentury nastala ve středu 21.5.2025. Na zahrádce Baru U Kylla si přes reprosoustavu Františka Sýkory a před objektivy Pavla Šestáka střihla povedený koncert, po jehož zpracování se stane vizuální podoba hudebního vystoupení vizitkou této plzeňské skupiny. Muzikanty přišla podpořit početná návštěva, jejíž šílenství pod stage skvěle odráželo prezentovaný tvrdý žánr. Nádvoří hradu Buzice se proměnilo v hudební arénu, NEAR DEATH Experience FEST si tu prošel premiérovým ročníkem Obec Buzice na Blatensku skrývá na svém katastru hradní sídlo, jehož historie se odvíjí někdy od roku 1450. V současnosti je občasným centrem kulturních událostí, z nichž jednou z těch významných se stal první ročník přehlídky extrémní muziky s názvem NEAR DEATH Experience FEST. Pořadatelé rozeslali pozvánky deseti hudebním formacím, které se postaraly o hudební vyplnění sobotního odpoledne 7.6.2025. Vykolíkované parkoviště, připravené stánky s občerstvením ještě před branami hradu, netradiční dekorace nádvoří samotného a hlavně prosvícená, dobře nazvučená stage čekající na první vystoupení – toto vše jasně mluvilo o chuti organizátorů nabídnout hostům co nejlepší servis. Do Buzic si tak našla cestu početná návštěva příznivců tvrdé muziky, která napříč vrtkavému počasí vytvořila parádní atmosféru každé jednotlivé kapele, čímž festival dostal punc velice zdařilé akce. Dvoudenní Apokalypsa na koupáku v Radomyšli měla ostře nabitý mezinárodní hardcore line-up Areál koupaliště nedaleko městysu Radomyšl na Strakonicku, se stal o víkendu 30. a 31.5.2025 centrem příznivců tvrdé nekompromisní hard-core muziky. Pořadatelský tým se postaral o pozvánky celkem 18. kapelám, z nichž se pouze jedna na tento festival omluvila. Nádherné prostředí na břehu plaveckého bazénu tak pulsovalo od pátečního večera svým vysokofrekvenčním tepem a na své si přišli jak členové jednotlivých formací, tak fanouškové rychlých úderných riffů. K velkým plusům víkendové akce patřil kvalitní zvuk, usměvavá a ochotná obsluha výčepních pultů a v neposlední řadě nezaměnitelné prostředí udržovaného prostoru. Byť se ve večerních hodinách výrazně ochlazovalo, připravené sudy s otevřeným ohněm dokázaly udržet hosty v provozní teplotě. Napříč propagaci a mezinárodně obsazené soupisce vystupujících nepatřila návštěva sice k těm obrovským – ten kdo však přišel, určitě nelitoval a mohl si užít perfektní koncertní atmosféru mírou vrchovatou.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz