ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Legendární Iné Kafe spolu s prvním „punk rock symfonickým orchestrem“ na světě ohromilo Prahu! 19. ledna 2020   (13:43)Byl třetí lednový páteční podvečer a srdce České republiky Prahu čekalo unikátní a famózní vystoupení legendární slovenské skupiny Iné Kafe. Ta si pro své slovenské i české fanoušky k oslavě 25 let na scéně přichystala dva výjimečné koncerty se symfonickým orchestrem.


Byl třetí lednový páteční podvečer a srdce České republiky Prahu čekalo unikátní a famózní vystoupení legendární slovenské skupiny Iné Kafe. Ta si pro své slovenské i české fanoušky k oslavě 25 let na scéně přichystala dva výjimečné koncerty se symfonickým orchestrem. Po prvním velmi úspěšném megakoncertu v rámci INÉ KAFE 25 ROKOV SYMPHONIC TOUR ve své rodné Bratislavě, vyrazili tito punk rockoví bouřliváci dobýt Prahu. O tom, že je před Fórem Karlín budou čekat davy nadšených fanoušků, nebylo pochyb. A tak se také stalo!
 
Jak bylo již předem avizováno, mohli jsme očekávat opravdu velmi výjimečný koncert. Hity skupiny Iné Kafe prolnuté a umocněné čtyřicetičlenným symfonickým orchestrem z Prahy, doprovázeným dvacetičlenným pěveckým sborem Tirnavia z Trnavy slibovaly jedinečný hudební zážitek. No…to zní jako bomba! A úžasnou hudební bombou tento koncert také byl!

Byl třetí lednový páteční podvečer a srdce …

Přestože byly dveře do sálu pražského Fóra Karlín otevřené s dostatečným předstihem, fans zaplnili sál doslova během několika okamžiků. Zcela nabitý sál netrpělivě očekával příchod skupiny a dalo by se říci hromadným skandováním „Na co všichni čekají? Na Kafe !!!“, přivolávali účinkující na pódium. Srdce publika se rozbušila na poplach, tep se zrychloval a napětí s nedočkavostí i těšením by se dalo krájet… A v tom to vypuklo! Členové symfonického orchestru naskočili na stage a pro tento večer orchestrální pecka Ani minútu odstartovala celou show. Od první chvíle vládlo Fórem nadšení a na přivítanou sál odměnil orchestr bouřlivým potleskem.

To, co následovalo poté, když na pódium přicházeli miláčci publika – členové skupiny Iné Kafe, se dá popsat jen velmi těžce. Doslova ohlušující jekot prolnutý potleskem, hromadné „jóóóó“, tak zněl unešený punk rockový kotel, ve kterém to od první chvíle vřelo… Taková byla atmosféra druhé skladby jménem Dejavu. Frontman a srdce skupiny Vratko Rohoň se přivítal s návštěvníky, představil orchestr v čele s dirigentem a zároveň i aranžérem tohoto unikátního symphony punk rockového spojení Lukášem Sommerem.
 

Přestože byly dveře do sálu pražského Fóra …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Lukáš tuto famózní hudební lahůdku připravoval tři čtvrtě roku. Během tohoto punk rock symfonického ráje jsme si měli možnost vychutnat tři podoby výjimečných aranží. A to orchestrální skladby v podání symfonického orchestru, zpěv Vratka Rohoně za doprovodu symfonického orchestru a společné vystoupení Vratka, Doda, Vlada se symfonickým orchestrem. Kluci na nic nečekali a nekompromisně do nás valili smršť hitů jako: Mám pocit, Jako sa máš?, 30. Február, Keď všetko sa krútí, Prečo je to tak?, Sínus dopadu… Songy pro tento večer byly povýšeny na jinou hudební úroveň v podání prvního punk rock symfonického orchestru na světě. V nadšeném davu to doslova vřelo.

Lukáš tuto famózní hudební lahůdku připravoval …
Ve výčtu hudebních virtuózů kromě skupiny Iné Kafe, dirigenta Lukáše Sommera, symfonického orchestru z Prahy, pěveckého sboru Tirnavia  nelze zapomenout na klavírní kouzla vynikajícího klavíristy Petera Preložníka. Strhující atmosféra koncertu doplněná skvělou projekcí s hromadným zpěvem návštěvníků a dokonalým zvukem doslova uchvátila všechny. Nebylo divu, že i  fans z galerií se nechali hromadně zlákat do velkého neúnavě řádícího punk rockového kotle v sále. Koncert stále více gradoval a následovaly hity jako: Ráno, Ďakujeme Vám či 15 rockov

A snad by to ani nebylo Iné Kafe, kdyby pro své věrné fans nemělo připraveno překvapení. Představilo publiku připravovanou novinku, která vyjde na nové desce v průběhu roku, a my jsme ji už nyní slyšeli v symfonické podobě. Každý z nadšeného publika si jistě přál, aby tento večer nikdy nekončil a trval věčně. I ten nejvydařenější večer však musí mít svůj konec a ani tentokráte tomu nebylo jinak. Závěr vynikajícího koncertu se nezastavitelně blížil. Rozjařené publikum nechtělo své Iné Kafe pustit z pódia a nekončícím potleskem ho lákalo zpět.
 

Ve výčtu hudebních virtuózů kromě skupiny Iné …
Iné Kafe své fanoušky samozřejmě nezklamalo a v úplném závěru jim jako bonus naservírovalo pecku, jejíž název lidé hromadně zakřičeli sálem. A která hitovka to byla? No přece legendární skladba - Ráno.

Iné Kafe své fanoušky samozřejmě nezklamalo a …
Velké poděkování za tento fantastický večer patří především skupině Iné Kafe, symfonickému orchestru z Prahy, dirigentu, skladateli a aranžérovi Lukášovi Sommerovi, klavíristovi Peteru Preložníkovi, pěveckému sboru sboru Tirnavia z Trnavy, návštěvníkům za dokonalou atmosféru a samozřejmě také pořadatelům těchto dvou unikátních koncertů!!!   
 
 

Velké poděkování za tento fantastický večer …


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Pavel Macán 65 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán



Další články s interpretem Iné Kafe

Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Horkýže Slíže a Iné Kafe - pokračují ve své Route63 koncertem v Českých Budějovicích Jarní Route 63 provede slovenské kapely Horkýže Slíže a Iné Kafe napříč Českem. 16. září 2024 dvě slovenské kapely, které mají dlouhá léta nesčetně příznivců i u nás, vyrazily na společné turné a pokračují i na jaře 2025. Legendární Pekelný ostrov už stříhá metr! Dorazí Pretty Maids, Rybičky 48 i Traktor Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov prozradil většinu účinkujících a věřte, že se opět máme na co těšit! V areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov to odpálí špička české a slovenské rockové scény i vzácný host z Dánska. Legenda slovenského punk-rocku kapela Iné Kafe začala své turné „Iné Kafe 30“ v Lucerna music baru. V úterý 18. února proběhl první český koncert ke 30 letům existence této neo-punkové či punk-rockové partičky a byla to slušná smršť. Legenda slovenského punk-rocku kapela Iné Kafe oslaví kulatiny v Lucerna Music Baru. Kapela Iné Kafe slaví 30 let a vyráží na turné! V únoru v Lucerna Music Baru odehraje devadesátiminutový klubový koncert ... Kapely HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE vyrazí na historicky první společné turné! Skupiny HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE vyrazí poprvé v historii na společné turné! Dvě nejúspěšnější slovenské kapely ve svých žánrech zavítají na jaře 2024 do čtyř slovenských měst. V rámci SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024 si fanoušci užijí dva plnohodnotné programy s množstvím hitů a celkově přes tři hodiny trvající rockový nášup.

Další články žánru Punk (rock)

Bude se pít, bude se pogovat a hlavně se bude slavit – pražští Born2Drill pokřtí nové album Zákony Síly Událostí číslo jedna pro pražskou skupinu Born2Drill se stane v pátek 13.3.2026 křest právě vydané desky Zákony Síly. V punkové komunitě očekávaná akce se uskuteční ve vyhlášené Modré Vopici, na jejíž prknech bylo odehráno nespočet koncertů a festivalů snad všech hudebních žánrů. Výjimečný večírek si určitě žádá výjimečnou účast – jako hosté a hudební gratulanti zahrají před klubovým publikem čtyři spřízněné kapely. Bonusem pro fanoušky, vážících na toto místo cestu, bude moderátor, v tomto případě moderátorka Aneta Práglová ze Zputniku. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Punkový mejdan k oslavě kulaté 50-ky měl skvělou atmosféru Rovné padesáté narozeniny oslavil Honza, mezi přáteli známý pod přezdívkou Hurvínek. Životní milník byl bezesporu velkým důvodem k uspořádání hudebního večírku v Hospodě Tachovská, kam se za ním s gratulacemi vypravila spousta rodinných příslušníků a kamarádu ze širokého okolí. Právě pro hosty bylo připravené bohaté občerstvení formou studeného bufetu a ve výčepu pak otevřený účet na oslavencovo jméno. Hudebními gratulanty se staly skupiny D.B.H., Bijolit a v závěru domácí Drtimosaz, které mírou velikou přispěly k dobré náladě pátečního večírku 27.2.2026. Očekávaná punková jízda na konečné má název Hurvínek Pade Oslava kulatin na konečné tramvaje č. 1 bude mít punkový náboj, o nějž se postará trojice kapel známých z plzeňské undergroundové scény. V Hospodě Tachovská si tak hosté užijí v pátek 27.2.2026 řádnou nálož decibelovou a samozřejmě i pivní, vždyť se bude slavit. Proto nezapomeňte, akce na kultovním plzeňském místě startuje úderem 19. hodiny. Na punkovém večírku ve Falconu rozehřál publikum Diazepam, pardubičtí !V.V.Ú. pak koncert dotáhli ke zdárnému konci Suterénní klatovský klub má letošní sezónu pěkně nabitou. Ať to jsou metalové vypalovačky, alternativní scéna či punkové živáky – pokaždé je tu perfektní neopakovatelná atmosféra. V pátek 13.2.2026 se na jeho pódiu představily dvě formace – grunge/punkový Diazepam a jako lídr pak naskočila před rozehřáté publikum punková parta !V.V.Ú. Mixážní stránka pátečního koncertu byla v režii zkušené firmy Stage Master, takže k parádnímu vizuálnímu zážitku přibyl i ten zvukový. Je sice pravda, že Falcon by snesl větší návštěvu, na druhou stranu tu bylo více prostoru na pogo a taneční kreace, které měly v mnoha případech neuvěřitelné grády. Plný dům na Božkově – známka kvalitně sestaveného Vyvrhell festu s pořadovým číslem 21 Tradiční místo konání punkového Vyvrhell festu v božkovské Hospodě Pod Kopcem přilákalo početnou návštěvu, která kultovní sál viditelně naplnila. O pozornost hostů, jež v mnoha případech podstoupili do Plzně dlouhou dobrodružnou cestu, se v sobotu 7.2.2026 ucházela šestice kapel z vyšších příček oblíbenosti v republikovém měřítku. Pozvánky jednotlivým sestavám rozeslal Pan Ká, který s partou Vyvrhellů kolem skupiny S.A.S. připravili podmínky pro uspořádání tohoto punkového festivalu s pořadovým čísle 21. Pivo teklo proudem, pogo jelo jako o život a celkově se nálada držela v červených číslech v podstatě od vystoupení úvodní formace. Akce měla i benefiční podtext, v němž hosté mohli přispět do kasičky na nemocného Kubíka. Zvuková a světelná stránka hudebních produkcí byla v režii zkušené dvojky Pavla Lišky a Dana Hradského, kteří dokázali zkrotit decibely i v tomto nedobře nazvučitelném prostoru. Punk on the road Tour 2026 Už příští týden se napříč republikou vydají kapely Totální Nasazení, The Fialky a Nežfaleš v rámci jarního turné, které nazvali Punk on the road. O nálož vitální punkové muziky se ve Falconu postarají dvě úderné formace V pátek 13.2.2026 si v klatovském Falcon Clubu dají dostaveníčko příznivci dobré punkové muziky. Na nízko položeném pódiu suterénního klubu se představí plzeňský Diazepam, headlinerem se stane pardubická kapela !V.V.Ú. Přijďte se pobavit a podpořit pěkně živý koncert i vy, start je ohlášený na 20:00 hodin.

Další fotoreportáže

Debutové album Na Západ se valí Bigbít skupiny Natrhlej Sandál je mezi fanoušky! Hospoda Tachovská na konečné tramvaje č. 1 se stala místem konání velké kapelní události plzeňských muzikantů Natrhlej Sandál. Na improvizovaném pódiu pokřtili v pátek 6.3.2026 ještě teplé CD Na Západ se valí Bigbít, v jehož obsahu lze nalézt rovných deset autorských věcí. Příjemné prostředí, dobrá nálada a celkem slušný zvuk pak dotvářely pohled na koncert, který se přítomným zapsal do paměti pěkně hluboko. Jako support si na místní scéně střihla vydařený koncert skupina Bohyně z Volyně, jejíž vystoupení naladilo osazenstvo na tu pravou bigbítovou vlnu. I když by se do prostor kultovní hospody vešla početnější návštěva, měl večírek důstojný průběh a v publiku zaslouženou podporu. Metalinda v Sadově aneb další z narozeninových koncertů slovenské rockové kapely Klub Sadov u Karlových Varů se stal v sobotu 28.2.2026 místem očekávané hudební události – na místní pódium si nalezla cestu slovenská legendární Metalinda. Ta již druhým rokem slaví čtyřicítku, ke které jede turné napříč naší vlastí. V Sadově si muzikanti střihli první koncert letošní sezóny, na němž se jako support blýskl metalový Argos. Celý večer probíhal pod pořadatelským dohledem Radka a Jany Kaliničových, potažmo pak pod hlavičkou Kalimero Agency. O kvalitní zvuk se postarali Ondřej Benda s Lumírem Špetlíkem, který právě zde oslavil jak jmeniny, tak nádherné kulatiny. Punkový mejdan k oslavě kulaté 50-ky měl skvělou atmosféru Rovné padesáté narozeniny oslavil Honza, mezi přáteli známý pod přezdívkou Hurvínek. Životní milník byl bezesporu velkým důvodem k uspořádání hudebního večírku v Hospodě Tachovská, kam se za ním s gratulacemi vypravila spousta rodinných příslušníků a kamarádu ze širokého okolí. Právě pro hosty bylo připravené bohaté občerstvení formou studeného bufetu a ve výčepu pak otevřený účet na oslavencovo jméno. Hudebními gratulanty se staly skupiny D.B.H., Bijolit a v závěru domácí Drtimosaz, které mírou velikou přispěly k dobré náladě pátečního večírku 27.2.2026. Komunál a Alžběta si podmanili Mrákov! Po strop zaplněný sál s fantastickou atmosférou mluvil za vše Kapely Komunál a Alžběta po třech letech spojily síly a vyrazily na společné turné. Druhou zastávkou byla Mekka chodského bigbítu – KD Mrákov a šlo o neskutečnou jízdu! Vítkovo Kvarteto pokřtilo svou novou desku Lucerna Music bar Jarní část republikové Anubis Tour 2025/2026 odstartovala Niakara ve Zruči U Drudíků Velkou událostí pro příznivce dobré muziky se stal sobotní večer 21.2.2026. Na prknech sálu hostince U Drudíků ve Zruči zahájila metalová Niakara jarní část Anubis Tour. Jako hudební hosté povedeného koncertu se blýskly plzeňské skupiny Antracit a Pub Kings, které dokázaly publikum skvěle rozehřát. Nespornou zásluhu na zdárném průběhu akce měl dobře zásobený výčep s usměvavou obsluhou a kvalitní zvuk, o nějž se na tomto místě tradičně postarala rodina Chocových. Metalový Parlament Ablaze vol. 1 si v plzeňském klubu střihl úspěšnou premiéru Známý suterénní klub v Kollárově ulici se stal v pátek 20.2.2026 místem konání prvního ročníku akce s názvem Parlament Ablaze, na níž se představily tři výrazné formace. Kromě pořádající kapely Inscription si na místní pódium nalezly cestu pražská Mohyla a domácí Echo Theory. Byť se hosté zprvu scházeli spíše sporadicky, s výkopem první skupiny byl již parket pěkně zaplněný a ve výsledku se minifestival zařadil k úspěšným večírkům zde se konajícím. K dobré náladě velkou měrou přispěla i pohodová obsluha na baru včetně kvalitního zvuku zkušené firmy RN Produkce.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz