ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Nezmaři ohromili Prachatice 31. března 2017   (09:04)Česká folková legenda opět nezklamala

Nezmaři ohromili Prachatice

Je čtvrteční večer 30. března 2017 a já mířím do Městského divadla v Prachaticích za legendou české folkové scény, za skupinou Nezmaři.
Zakládajícími členy skupiny v roce 1978 byli Zdeněk Hejkrlík, Zdeněk Svoboda, Luboš Hrdlička a Pavel Zajíc.
Od roku 2002 hraje kapela v ustáleném složení: Pavel Zajíc – zpěv a kytara, Pavel Drengubák – zpěv a kontrabas, Šárka Benetková – zpěv a klávesy, Tonda Hlaváč – zpěv a kytara.
Dnešní večer je pro mě za odměnu, protože uvidím a hlavně uslyším nejen mou oblíbenou skupinu, ale také komorní sdružení členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR) ve složení: Ludvík Sklenář – housle, Saša Kopka – housle, Markéta Sádecká – viola, Pavel Barnáš - violoncello, Jarka Tajanovská – hoboj.


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Přicházím do prázdného sálu před půl sedmou. Právě včas, abych byla svědkem zkoušky, která mi jen potvrdila, že mě čeká zcela nevšední zážitek. Ještě poslední úpravy malého pódia a interpreti odchází, aby mohli pořadatelé do sálu pouštět nedočkavé fanoušky, mezi kterými vidím jak dětské tváře, tak mladé, ale i starší ročníky. Během pár minut je sál Městského divadla zcela zaplněn. Není divu, protože Nezmaři v Prachaticích vyprodají své koncerty pravidelně během krátké doby.

Je pár minut po sedmé a fanoušci potleskem vítají přicházející členy skupiny. O úvodní slovo se postaral tradičně Pavel Jim Drengubák a všechny přítomné potěšil slovy, jak se do Prachatic rádi vrací.
První píseň dokazuje, že Nezmaři prachatické publikum opravdu dobře znají a prachatičtí velmi dobře znají Nezmary. Hned na úvod totiž zařazují jednu z nejznámějších písní Ráno bylo stejný a velmi rychle vzniká spojení s publikem. Celé divadlo včetně mě zpívá a atmosféra mě vrací ve vzpomínkách do dob dospívání. Do společnosti dobrých kamarádů, večerů a nocí u ohňů pod hvězdami, kdy jsem tuto píseň slyšela poprvé. Dle zasněného výrazu mnohých dalších nejsem jediná.
Zhruba první třetina koncertu patří výhradně kapele Nezmaři. Zaznívají známé i méně známé písně, které jsou prokládány vtipnými komentáři Pavla Jima Drengubáka za vydatné podpory Pavla Zajíce. Publikum se skvěle baví a odměňuje interprety hlasitým potleskem. Po písni Bouře Pavel Drengubák pomalu připravuje publikum na příchod symfoniků. Jak říká, jedná se nejen o vynikající umělce, ale také dobré přátele, se kterými Nezmaři spolupracují zhruba 3 roky. 

Končí další z krásných písní Fénix a za potlesku odchází mužská část kapely. Šárka Benetková však na podiu nezůstává dlouho sama, protože přichází první z členů SOČR Pavel Barnáš, mimo jiné ředitel známého festivalu Okolo Třeboně, se svým violoncellem. Slyšíme první tóny kláves, ke kterým se přidává krásný a procítěný hlas Šárky a po chvíli také violoncello Pavla Barnáše. Sálem se nese nádherné podání písně Anděl.
Doznívá další potlesk, Šárka také odchází a na pódium přichází další členové SOČR. 

Na úvod se představí oficiální znělkou Eurovize. Zazní preludium ke skladbě "Te Deum" francouzského barokního skladatele Marc-Antoine Charpentiera. Následuje ústřední melodie filmu Mise z roku 1989. V této skladbě dostává prostor pro sólo hoboj Jarky Tajanovské a jsem přesvědčena, že nejen já cítím mrazení. A to ještě není vrchol večera. Excelentní vystoupení pokračuje filmovou melodií z Titaniku. Publikum odměňuje umělce zaslouženým potleskem. Blíží se závěr jejich samostatného vystoupení a s ním skladba od Mozarta.
Užívám si každý tón, když najednou přechází skladba od Mozarta do jiné mně dobře známé melodie. Před symfoniky se překvapivě objeví Pavel Zajíc ve smokingu. S naprosto vážnou tváří a hrdým postojem za doprovodu sdružení SOČR zpívá píseň Mamutí křik.
Následuje další aplaus, během kterého se vrací na pódium další členové Nezmarů. Pánové ve smokingu a Šárka Benetková v nádherných šatech. A nebyl by to Pavel Drengubák, aby neokomentoval předchozí vystoupení vtipně, že jsme právě slyšeli umělecké dno, na kterém je ovšem pozitivní to, že ted už může být jen lepší. 

A přichází tolik očekávané spojení dvou hudebních těles, které začíná písní Bodláky ve vlasech v pěveckém podání Šárky Benetková a Pavla Zajíce. Následuje Písek a další procítěný projev Šárky. Publikum odměňuje interprety hlasitým potleskem, po kterém si zazpívá Tonda Hlaváč píseň Září.
Písně jsou opět prokládany vtipným vyprávěním Pavla Drengubáka za asistence Pavla Zajíce. Ti dva se skvěle doplňují a publikum si hudební zážitek umocňuje skvělou zábavou.
Společné vystoupení pokračuje a slyšíme píseň Růže, po které Nezmaři a a členové SOČR vysílají pozdrav "nahoru" Michalu Tučnému písní Pane můj.
Doznívá další z potlesků a Pavel Drengubák představuje členy sdružení SOČR.
Je za námi víc jak hodina koncertu, večer vrcholí a sálem se nese nádherné podání písně Černý delfín

Následuje další překvapení večera, kdy Saša Kopka se svými houslemi vystupuje do popředí a přichází maďarský čardáš. A že chybí cimbál? Pro Nezmary žádný problém. Tonda Hlaváč vezme lžíce, pokleká před Pavla Zajíce s kytarou a zvuky cimbálu dokonale vyloudí na strunách Pavlovo kytary pomocí lžící. Nejen velmi vtipné vystoupení, ale zároveň další skvělý hudební zážitek, který publikum odměňuje mohutným aplausem, výkřiky a pískotem, který Pavel Drengubák opět vtipně okomentuje slovy "čím větší kravina, tím větší úspěch".
Je něco málo po půl deváté a intepreti se loučí další známou písní Hej, člověče boží.
Dozněly poslední tóny, přichází další bouřlivý potlesk a celé divadlo vstává. Nezmaři spolu s členy SOČR odchází, aby se během chvilky vrátili rovnou se dvěma přídavky. Na závěr zní hlasy interpretů i celého divadla v písních Kdo si zpívá, má do ráje blíž a Hallalujah. Poslední poděkování, potlesk, celý sál na nohou a já odcházím plná dojmů a pozitivní energie. Nezmaři, DÍKY A ZASE BRZY NAVIDĚNOU!


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autoři:text:     Jitka Lohynská
foto:     www.nezmari.czDalší články žánrů Country, Folk

Den na dně aneb po odvedené práci rockový festival Pořadatelé ze známého rekreační areálu Hnačovský rybník s přilehlým ATC Hnačov, za podpory řady partnerů včetně obce Hnačov či Plzeňského kraje, uspořádali dvoudenní multižánrový festival s názvem Den na dně. Mottem akce, konané ve dnech 18. a 19.9.2020, nebyla jen hudební produkce, ale i pracovní náplň dobrovolníků, kteří čistili dno rybníka od travnatého porostu. Následné víkendové večery si pak jako odměnu užívali povětšinou rockovou nabídku servírovanou z parádně nasvícené a nazvučené scény u místní restaurace. V Sudoměři u mlýna se odehrál první ročník festivalu pro řeku Otavu Multižánrový festival, který uspořádal spolek Sudoměřské proudy ve dnech 18. a 19. září 2020 nabídl návštěvníkům pestrý program pro celou rodinu. Hnačovský festival Den na dně bude mít i pracovní náplň Pátek 18.9. a sobota 19.9.2020 budou na Hnačovském rybníce věnovány jak hudebním produkcím, tak čištění dna oblíbené přírodní rekreační nádrže. Pořadatelé tu spojili příjemné s užitečným a zájemci si tak budou moci užít obojího mírou vrchovatou na akci s podtitulem Posekej, vytrhej, bav se! 450 let povýšení Chřibské na město Přijďte a prožijte s námi Den plný hudby a Dvě stage k tomu 1. ročník benefičního multižánrového festivalu Otava fest nabídne po dva dny pestrý hudební i doprovodný program pro děti i dospělé Spolek Sudoměřské proudy pořádá 1. ročník OTAVA FESTU. Jde o dvoudenní multižánrový festival s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. Jeho výtěžek bude použit na biologický průzkum a následné vyhlášení peřejí za chráněné území. Divokej Bill zakončil Pekelný léto ve velkém stylu! Hosty večera byli Hakmak a Aleš Petržela Konec léta se nezadržitelně blížil, nastal páteční podvečer a brány Pekelnýho léta se v letošním roce otevřely naposled. A o tom, že se tenhle set nabitých koncertů s příznivci rozloučí ve velkém stylu, nikdo nepochyboval. A tak se také stalo! Závěrečný koncert totiž patřil oblíbeným živlům z Divokýho Billa s hosty Hakmak a Alešem Petrželou. Plzeňský Festival na ulici 2020 – pondělí, den čtvrtý Oslava muziky jako takové pokračovala přes víkend a přehoupla se do dalších dní pracovního týdne. V pondělí 24.8.2020 jsme navštívili několik koncertů, konajících se U Branky, v Proluce a na náměstí Republiky.

Další fotoreportáže

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz