ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

První koncert a následný Rozhovor s kapelou Utíkej ! 16. března 2020   (09:06)Kapela vznikla v létě 2019. Osud svedl dohromady lidi, kteří za sebou mají různé hudební formace a posbírali zkušenosti z podií a kapelního života. Hudební styl není nikterak vymezený, ačkoli ho označuje sama kapela jako punk-rock, který je jim nejblíže. Čekat od nich můžete punkovej nářez, i klidnější melodie. Jak sami říkají: "Rádi bychom prostřednictvím našich rýmů předali cokoli, komukoli.!"

První koncert a následný Rozhovor s kapelou Utíkej !

První koncert kapely Utíkej – recenze

Poslední lednová sobota v Táboře patřila akci s názvem Čínský nový rok. Ta proběhla na Střelnici, což je jedno z tradičních míst, kde můžete čas od času navštívit velmi zajímavé koncerty. Nepřinesla jen „nový rok", ale hlavně i nový rock, vlastně punk-rock, a to od nové táborské kapely s velmi akčním názvem Utíkej!, která absolvovala svoji oficiální premiéru právě v rámci této akce.
Očekávaní nováčkové táborské scény měli odstartovat svůj set ve 20 hodin. Proto jsem docela utíkal, abych Utíkej! stihl od začátku – tedy od zvukovky –, protože na zvukové zkoušce se mnohdy pozná kvalita kapely, stejně jako třeba na předkrmu se pozná kvalita kuchaře. Stihl jsem to akorát, abych slyšel první tóny.
Okolo 20. hodiny se malý sál Střelnice naplnil publikem a očekáváním. Asi o pět minut později začala hudební smršť odstartovaná velmi propracovaným a melodickým intrem, které znělo skoro jako od britských The Toy Dolls. Poté následovalo několik úderných písní s českými texty a zpěvnými melodiemi. To vše doplněno velmi dobře zapamatovatelnými a chytlavými refrény, které si člověk zpívá ještě několik dní poté. Osobně mohu říci, že mě kapela Utíkej! zaujala jakožto nový objev, který rozhodně může rozsvítit místní rockovou a punkovou scénu. Je to ale teprve začátek. Mají před sebou velký kus cesty, ale věřím, že si s rozjezdem poradí. Soudím tak i vzhledem k muzikantské minulosti některých členů, například zpěvačky Niny a kytaristy Vaška, kteří si už prošli několika známými kapelami, což je slyšet z jejich hudebního projevu a vidět při jejich pódiové prezentaci. Tato show strhla mnoho návštěvníků, včetně mě. Před pódiem se všichni vlnili v rytmu a prozpěvovali si některé refrény, co se jim už během těch pár minut stačily zarýt pod kůži. Celý dojem z produkce může do značné míry ovlivnit zvuk, což závisí na přístupu a schopnostech zvukaře. Malinko jsem se obával, že v těchto prostorách nebude zvuk moc dobrý, ale překvapení přišlo i z této strany. Textům bylo dobře rozumět – to mohu dobře posoudit, protože skladby jsem neznal, snad kromě dvou, navíc ještě z doby, kdy měly o dost jinou aranž. Nástrojové linky byly též čitelné, a zde musím ocenit i zvuk bicích.
Vystoupení trvalo asi čtyřicet minut. Energie vydržela celou dobu, sypalo to bez velkých průtahů a prodlev. A jestliže šlo o první koncert, tak smekám klobouk, čepici a třeba i kšiltovku. Vše bylo perfektně sehrané a celkový sound kapely působil velmi kompaktně. Hned jsem se ptal, kdy budou zase hrát, protože tenhle hudební zážitek bych si rád brzy zopakoval. Podle mého názoru mají  Utíkej! co říci, a to nejen na táborské hudební scéně. Prostě to chtělo zase nějakou melodickou punk rockovou kapelu, která má svůj styl, nový zvuk, ale přitom není zatížena současnými "punk popovými klišé". Momentálně pracují na nových nahrávkách, které už asi brzo budete mít možnost poslechnout. Tak až uvidíte, že někde tahle pětičlenná partička zase hraje, neváhejte a utíkejte tam! Stojí to za to.


FOTO PRO RADOST
 Po Koncertě jsme si s kapelou trošku povídali.1.Kdo v kapele vlastně působí? Představte nám trochu Vaši partu..

M: Upřímně ani já netuším, jak se mohla dát dohromady parta takhle rozlišnejch lidí, ale asi
prostě hudba. :D Takže v podstatě zakládající členové jsou Nina (zpěv) a Vašek (sólová kytara). Ty
spolu před touhle kapelou už hráli, a potom, co právě to předešlé seskupení končilo, chtěli dát
dohromady novou kapelu s trochu jiným zaměřením. Tak Nina rozhodila sítě a sehnala zbytek nás tří
dohromady přes známé a další muzikanty. Věkové rozpětí je v rozmezí osmi let, jsme v kapele
studenti i zaměstnaní, každý máme jiné záliby, ale krásně nás dohromady spojila hudba. Abych to
tedy shrnul: Nina (zpěv), Vašek (sólová kytara), Jakoubek (bicí), Marťas (basa), Mates (rytmická
kytara).


2.Utíkej! – jak jste došli k tomuto názvu? Byly i jiné návrhy?

M: Samozřejmě byly i jiné návrhy, dávali jsme si s názvem docela načas.
Finálně jsme se shodli na Utíkej! asi až při třetí/čtvrté společné zkoušce, když jsme si řekli, že do toho
teda půjdeme. Jeden z úplně prvních nápadů byl Volnej Průběh, ale nakonec jsme náhodou zjistili, že
tak už se jmenovala jedna kapela našeho bubeníka Jakoubka. Další favorit byl název Face to Face.
Tam jsme ale po průzkumu zjistili, že se tak jmenuje jedna starší punková kapela z Californie, a navíc,
proč bysme měli anglický název, když máme české texty. Následně padalo dost českých názvů jako
Aven, Druhá Tvář a nakonec i Utíkej! Shodli jsme se, že chceme jednoslovný úderný název. Všimli
jsme si, že vzhledem k tomu, jak jsme parta docela odlišných lidí, náš název k tomu taky začal
směřovat. Utíkej! tak vlastně podporuje to, aby si každý, stejně jako my, našel něco, za čím může
utíkat, když je to potřeba. A úplně nejlepší by bylo, kdyby to byly naše koncerty. :D

3.Jak a kde probíhalo Vaše první nahrávání a kde a kdy si nahrávky budeme moci poslechnout?

N: Nahrávky jsou v tuto chvíli hotové. Nahrávání nám zaštítil Martin Mareda s producentskou pomocí Štěpána Bartoše (Náhodný Výběr), který naše songy pozvedl na vyšší level. A za to jsme moc vděční. Nahrávání jako takové jsme rozdělili na dva nahrávací dny, nástroje a zpěvy. Těšit se můžete na songy Nadějná, Udržitelná a Strastiplná, ke kterým plánujeme točit i videoklipy – na Nadějnou jsme klip zveřejnili v neděli 15. 3. (Odkaz zde: https://www.youtube.com/watch?v=y3Tx4rzQMQU) Na dalších dvou videoklipech už začínáme pomalu také pracovat a postupně je mezi vás v nejbližším časovém období vypustíme!

4. Co byste řekli o hudebním stylu, jaký hrajete? Ke komu byste se stylově přirovnali?

V: Říkáme pro zjednodušení, že hrajeme punk-rock, ale nemáme příliš rádi tohle škatulkování (Mates:
O tom mimo jiné i jeden z nás píše bakalářku :D). V kapele posloucháme každý docela rozdílný styl
hudby, což prospívá rozmanitosti tvorby. Nebojíme se experimentovat a děláme hudbu, jak nás baví ajak se nám líbí, nezávisle na žánru, proto v naší tvorbě kromě rockových nářezů najdete třeba i
pomalou folkovou baladu.Neradi bychom se přirovnávali k nějakým kapelám a vlastně sami ani nevíme, ke komu bychom sepřirovnali, to už je spíš na našich posluchačích, aby si o nás udělali obrázek. Kapely, co jsou námblízké a co nás inspirují jsou z českých například: Znouzectnost, Už jsme doma či Wohnout, zezahraničních kupříkladu Pearl Jam, Foofighters, Green Day, Sum 41 a mnoho mnoho dalších.

5. Jaké jsou Vaše kapelní plány? Máte nějakou hromadnou kapelní vizi?

J:Můj kamarád Rej, se kterým jsem dříve hrál, na podobné otázky vždycky odpověděl: “O2 Arena!” :D
Já jsem trochu střízlivější, hrajeme spolu teprve necelý rok, takže asi je dost předčasné se tady
rozepisovat o nějakých velkolepých cílech a vizích, nicméně máme na jaro a léto naplánovaných
několik pěkných koncertů na které se dost těšíme. Neustále pracujeme na nových skladbách, které
bychom rádi brzy zařadili do playlistu, aby je naši posluchači mohli slyšet naživo a poté bychom je
chtěli nahrát.
 
Děkujeme za rozhovor  držíme mladé kapele palce a ať jim to hraje.
 
 

 Po Koncertě jsme si s kapelou trošku …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Petr Černohorský, Radek Bahňák HrochDalší články žánrů Punk (rock), Rock

Nouzový stav Štěpána Soukupa nerozhodil. I přes zrušené turné se nadále věnuje muzice a skládá nové pecky. Zajímá vás, jak si hudební interpreti a kapely počínají v nelehké situaci, která zasáhla nás všechny? Položili jsme jim pár otázek. Mezi prvními oslovenými byl Štěpán Soukup, od kterého jsme dostali bleskurychlé odpovědi. Živák do obýváku Projekt živák do obýváku vznikl v hlavách Vládi Motyky a Vlasty Ševra, které nápad osvítil nezávazně na sobě. Minulý týden v pondělí si zavolali a v pátek už sledovalo koncert punkových legend E!E okolo 40 tisíc lidí. Tím vše nekončí ... TV ROCKPARÁDA duben 2020 hosté: HARLEJ – Tonda Rauer, THE FIALKY – Kečup a Marcel Green Zpátky do školy s IDIO&IDIO Postavte číra do pozoru, IDIO&IDIO, dravá partička z Ústí nad Labem, vydala 22. 3. 2020 nový singl „Jak na pAnk“. Podpořila ho barevným videoklipem, který je plný vtípků, odkazů a malých popíchnutí. Komunál vpustil do světa Naší věc a oznámil nové datum největšího koncertu ve své historii! Přestože současná situace zastavila veškeré dění a výjimkou nejsou ani koncerty, legendární rock metalový Komunál umí vlít fanouškům energii do žil a hrne do nich hned tři novinky najednou! Čeští Gingerhead posílají do světa své debutové album jako vzkaz v lahvi Praha 23. března 2020 – Česká kapela Gingerhead po pěti letech své existence vydává své debutové album. Výsledek celoroční práce skupina nazvala Jediný na čem záleží. Aby to bylo opravdu stylové, posílá ho za svými fanoušky jako vzkaz v lahvi. Album totiž bude možné v limitované edici pořídit jako součást speciálně namíchaného zázvorového energy drinku Samurai Shot v designu alba. V nabídce jsou ale i klasické formáty – od tradičního CD až po digitální stažení a stream na hudebních platformách Spotify, iTunes a dalších. Album je v prodeji od 20. března 2020. Peter Nagy zahraje fanouškům online na facebooku! I Peter Nagy se v těchto nesnadných časech rozhodl potěšit své fanoušky. Protože nemohou přijít na koncert, přinese své písně přímo k nim do obýváků. Na žádost příznivců na sociální síti připravil Peter Nagy online vystoupení.

Další rozhovory

„Nás ta hudba nabíjí neskutečným způsobem a víme, že druhý den budeme opět v první linii“, konstatují legendy mezi fanoušky Irena a Zdeněk Dlouhých Hudební svět není jen o kapelách a jejich zázemí, o natáčení klipů a o rozhovorech s muzikanty. Nedílnou součástí jsou určitě i fanoušci, bez kterých by koncert každé kapely neměl svou atmosféru ani svou „šťávu“. Proto jsme o rozhovor požádali manžele Irenu a Zdeňka Dlouhých, které většina z nás potkává téměř na všech zajímavých koncertech. Nouzový stav Štěpána Soukupa nerozhodil. I přes zrušené turné se nadále věnuje muzice a skládá nové pecky. Zajímá vás, jak si hudební interpreti a kapely počínají v nelehké situaci, která zasáhla nás všechny? Položili jsme jim pár otázek. Mezi prvními oslovenými byl Štěpán Soukup, od kterého jsme dostali bleskurychlé odpovědi. Živák do obýváku přináší 3. 4. 2020 DJ Fedyho (rozhovor) V pátek 3. dubna se těšte z pohodlí svého gauče na příbramskou legendu elektronické hudby, kterým je DJ Fedy (house, funky, jackin' house). Jaké jsou jeho pocity před tímto netradičním vystoupením? Živák do obýváku přináší 1. 4. 2020 Pawnshop (rozhovor) Dnes se těšte z pohodlí svého gauče na příbramskou energickou partičku Pawnshop (hardcore-crossover). Jaké jsou jejich pocity před tímto netradičním vystoupením? Další deska laptopového písničkářství Will Eifell je sudetský písničkář přirostlý na jednom konci ke svojí kytaře, na druhém k laptopu. Zatímco nohama klouže po špinavých dlažebních kostkách měst, hlavu venčí v dálkách kam jen dosáhne. Před pár dna spatřila světlo světa už třetí deska, která jeho písně odívá do úplně nových šatů. Jak se to stalo a proč? 8. 2. 2020 vystoupí v táborském klubu Garage Lenka Dusilová – sólo. Lenka Dusilová – šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl a mimořádný úkaz české hudební scény. Z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Rozhovor s DJ a skvělým moderátorem Martinem Hájkem. Rozhovor ze života Martina Hájka, jeho začátcích a skvělých vzpomínkách. Dokonce se objevuje jako hlas v mnoha reklamách, jezdí jako DJ po diskotékách po celé naší republice. Dále moderuje nejrůznější akce a produkuje vlastní tvorbu i ve svém studiu. A zde přinášíme malý rozhovor.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz