ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

"F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" 5. července 2018   (16:54)Aneb kterak se letní festival obrátil proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi - Aerodrome, den třetí. Na závěr Festivalu "in the sky" vystoupili legendární Limp Bizkit, Nine Inch Nails, Macklemore či Hollywood Undead. Mimo kvalitní hudby ale zazněly i politické názory nebo motivační proslovy.

"F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!"

Lukáš Pivoňka


Matěj Knežević

"F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (1 / 4) "F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (2 / 4) "F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (3 / 4) "F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (4 / 4)

Závěrečný den letního open airového festivalu Aerodrome – Festival in the sky byl přesycen kvalitní hudbou a večera, plného tolik očekávaných headlinerů, se dalo jen těžko dočkat.


Den zahajovali Frank Carter & The Rattlesnakes ve dvě hodiny odpoledne. Po nich následovala další salva kapel. Namátkou například Eskimo Callboy, Nothing but Thieves, Lipo, Kodaline nebo třeba mladá vlna od Lake Molawi.

Kodaline. Autor fotografie: Matěj Knežević

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
V půl páté Mall TV Stage ovládli Skindred. Energická punk, metal, rock reagge kapela, držící cenu za „nejlepší live kapelu“ od Metal Hammer Golden Gods Awards z roku 2011, rozpumpovala publikum k zbláznění.

V půl páté Mall TV Stage ovládli …
Na odkaz Skindred dobře navázali Body Count – ikona rapmetalu vyskytující se na hudební scéně již od úplného začátku devadesátých let.

Na odkaz Skindred dobře navázali Body Count – …
S nachylujícím se večerem se před oči natěšených, skoro nadšením se třesoucích, fanoušků začaly hrnout tolik očekávané hvězdy večera. Tou první byla svérázná parta Hollywood Undead.

Autor fotografie: Matěj Knežević
Hollywood Undead se na pódium vyřítili v blyštivých maskách jako lavina energie. Prvním songem spustili našlapaný setlist a bavili jím publikem až do konce. Vlastně ani ne čistě jen jím. Mimo klasických fláků jako Everywhere I go, kterými podpálili pit pod sebou, se vytasili i se soutěží mezi sebou, kdo nejdříve vypije svoje pivo, nebo s nevídanou interakcí s publikem. V rámci ní si k sobě na pódium vzali zhruba šestiletého chlapečka, který byl z vývoje situace jako opařený. Jako tlumočnici k sobě pozvali jeho starší sestru. S oběma si nějakou dobu povídali, jednu píseň s nimi strávili, potom je objali, rozloučili se, a poslali je zpět do publika. Malý Honzík bude mít ve škole o čem vyprávět.

Hollywood Undead se na pódium vyřítili …
Po Hollywood Undead přišel čas na jednu ze dvou opravdových legend večera… Nine Inch Nails je pravděpodobně nejvlivnější a nejvýznamnější industrialová kapela všech dob. Kapela založená v roce 1988, v čele s géniem Trenten Reznorem, určuje směr industrialové scény s vlivem na gotickou, už od svého samého počátku. Směr udávali i v tento poslední večer Aerodromu.

Po Hollywood Undead přišel čas na jednu ze …
Stage  pro NIИ obsahovala dvě rovnoběžné stěny z všemožných pohyblivých světel, které probíhaly směrem kolmo do publika. 

Stage  pro NIИ obsahovala dvě rovnoběžné …
Kapela nastoupila, pódium zaplavila mlha, světla se zažehla a prostor okolo hudebníků jako by se proměnil v jakési jejich malé, soukromé, surové peklo. V jinou dimenzi, plnou proměnlivosti, zběsilosti barev a dlouhých stínů. Na obrazovkách okolo skotačily roztřesené černo-bílé záběry, přenášené rovnou ze svatostánku na stagi. Celá tahle démonická podívaná gradovala až do samotného konce, kdy vyvrcholila přídavkem písně Hurt, tolik známé jako cover od Johnnyho Cashe.

Druhou pravou špičkou tohoto večera nemohl být nikdo jiný než Limp Bizkit. Pod jejich vedením vybouchl kotel davového šílenství rozdmýchaný jak hity této kapely, jako je například Rollin‘, tak i přehrávkami všeho dobrého, co jen člověka napadne. Od Nirvany přes Blur až po Rage Against the Machine.

Autor fotografie: Matěj Knežević
Frontman „Bizkitů“, Fred Durst byl nesmírně milý a zábavný. Chrlil jeden vtip za drhým, měnil pózy a několikrát za koncert srdečně děkoval, že si zde může zahrát, že si ho organizátoři pozvali, že jsme si ho pozvali sem, k sobě domů. Naproti tomu polozmáčený kytarista v kostýmu, který nepronesl za koncert ani slovo, se zkrátka sebral a trumfnul Fredovo noření se do publika unikátním způsobem: i s kytarou skočil do davu a na rukou fanoušků dohrál zbytek písně.

Frontman „Bizkitů“, Fred Durst byl …
„Why do you hate me? Do you hate me 'cause Donald Trump is our president? It would be a good reason. Or because my pants are way better than yours?“ Takto polemizoval Fred po písni Take a Look Around, jejíž ústřední motiv je:

I know why you wanna hate me
I know why you wanna hate me
I know why you wanna hate me
Cause hate is all the world has even seen lately

 

Poslední očekávaná hvězda večera připadla na jméno Macklemore. Tento hudebník a showman ještě den před svým plánovaným vystoupením napínal organizátory, zda vůbec dorazí. Na jeviště ovšem nakonec vystoupil, aby naplnil představy svých fanoušků a překvapil všechny neznalé přihlížející.

Autor fotografie: Matěj Knežević
Na jeviště Macklemore vběhl společně se svými hudebníky a tanečnicemi a rozjel show nepostrádající choreografii, organizaci a nápaditost. Celé jeho vystoupení působilo jako právě běžící klip.

„Every time when I am in Prague“ nebyl ani z daleka první, kdo vesele hlásal, 'že je konečně zase v Praze' „I want to buy that fucking castle…“

Autor fotografie: Matěj Knežević
Z role vymóděného frajera, který třikrát za koncert změnil košili, se v mžiku oka vymanil, když se asi po třetí písni zklidnil, zvážně a začal promlouvat k publiku. Svěřil se mu s tím, že Amerika má nyní velký problém. Tím problémem je skutečnost, že prezidentem je Donald Trump. Co si o něm myslíme? Publikum začalo bučet a pokřikovat. Macklemore měl stejný názor „…and… He’s an idiot. This song is for him.“ A v ten moment začala krátká  minipíseň s chytlavým a zcela prostým textem „Fuck Donald Trump“, u které vybízel publikum k hlasitějšímu a hlasitějšímu doprovodu.

 Po téhle menší rebélii Macklemore zvážněl ještě víc. „But the reason, the reason I say that… Is because what Donald Trump is trying to do is divide human beings by a diferences. The things that makes us unique the things that makes us beatiful…“.  Zkrátka spustil téměř dvouminutový proslov na téma lidskosti, rasové odlišnosti, sexuality, toho, že každý jsme jedineční a nikdo, nikdo si nezaslouží ústrky a už vůbec ne z řad vlastní vlády. Vyslovil myšlenku, že Donald Trump všechny tyhle principy svobody svým chováním popírá a že kdokoliv je účastníkem téhle show, ať tento večer vnímá jako oslavu těhto svobod. Ať má jakoukoliv rasu, vyznání, chutě…,  je vítán zde i na všech show v budoucnosti!

Později i revoluční nálada musela opět ustoupit klasickému paření ve jménu posledního vystoupení letošního ročníku Aerodrome festivalu.



Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Lukáš Pivoňka 122 fotografií v galerii



Matěj Knežević 4 fotografie v galerii

"F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (1 / 4) "F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (2 / 4) "F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (3 / 4) "F*ck Donald Trump! F*uck Donald Trump!" (4 / 4)

autoři:text:     Tereza Veselá
foto:     Lukáš Pivoňka



Další články s interprety Hollywood Undead, Limp Bizkit, Macklemore, Nine Inch Nails

Další články žánrů Crossover, Elektronická hudba, Folk, Hardcore (HC), Hip Hop / Rap, Industrial, Metal, Pop, Rock, R&B, Trance

V Lampě zahřmí – Hudební bouře nabídne tři výrazná koncertní vystoupení Multižánrové plzeňské Divadlo pod lampou se stane místem konání akce s názvem Hudební bouře. Z jejího obsahu si hosté budou moci vybrat právě tu svojí skupinu, kvůli níž do Lampy podstoupí cestu. Ať to bude rockový AnamoR, ostře laděný Khargados či karlovarská Pjena – vždy můžeme očekávat stoprocentní nasazení. Přijďte se pobavit a podpořit živou muziku i vy – start je v pátek 30.1.2026 ohlášený na 20:00 hodin. Metalový festival PRAY for DOGS - Reunion Party jako benefice určená pro psí útulek Šmudlinka Sobotní večer 17.1.2026 v bistru Sportovní haly Tachov, byl termínově určený ke konání ostře laděného metalového festivalu s názvem PRAY for DOGS - Reunion Party. Akce, jejíž organizace byla v režii Georga – zpěváka skupiny The DROPP, měla silný benefiční podtext, kde byl veškerý výtěžek věnovaný psímu útulku U Šmudliny. Do prostor umístěných v prvním podlaží haly si našli cestu hosté z blízka i širšího okolí, a byť nebyl problém sehnat místo k sezení po celý večer, atmosféra tu panovala výborná. Při koncertu závěrečné skupiny pak hlavní pořadatel George poděkoval hostům za účast včetně příspěvků do kasičky, kapelám za perfektní výkony bez nároku na honoráře a oznámil sumu vybrané částky 6 400 Kč, která poputuje na konto výše zmíněného útulku U Šmudliny. Legendární Elegie rock společně s TUBOU rock new ovládnou KD Tlumačov KD Tlumačov u Domažlic zažije večer plný poctivých rockových lahůdek. V sobotu 24. 1. 2026 tam totiž dorazí kultovní plzeňská skupina Elegie rock a s ní i známá domažlická parta TUBA rock new. Na hosty plzeňského Divadla pod lampou čeká nadupaný metalový večírek Páteční večer 23.1.2026 bude mít v kultovní Lampě příchuť podladěných kytar a metalových riffů tří úderných kapel. Mezinárodně obsazený lineup slibuje kvalitní muziku, která nenechá obecenstvo postávat a před pódiem bude řádně husto. Přijďte si užít nevšední koncertní atmosféru i vy, start je ohlášený na 19:30 hodin. Povánoční očistná seance ve Vinylu měla název Tříkrálová trojka V plzeňském multižánrovém Vinyl Club & Cafe se v sobotu 10.1.2026 uskutečnil třípoložkový hudební mejdan, který pořadatelská skupina IFA pojala jako očistnou párty po právě proběhlých vánočních svátcích. Trefný název Tříkrálová trojka mluví o počtu vystupujících a zároveň o termínu, který do začátku ledna skvěle zapadá. Příjemné prostředí nočního klubu s bohatě zásobeným barem přilákalo na koncertní událost celkem slušnou návštěvu, která se postupem času stávala součástí hudebního dění před improvizovaným pódiem. Thrashový nářez zahřmí Mrákovem! Udeří tam Debustrol, Kryptor, Bloodcreek a Morus Špička české thrash-metalové scény ovládne Mekku chodského bigbítu. Poslední lednový den se KD Mrákov otřese v základech. A to v tom nejlepším slova smyslu. Vypukne tam totiž poctivý nářez s kapelami Debustrol, Kryptor, Bloodcreek a Morus. V tachovské Sportovní hale čeká na hosty benefiční undergroundová akce PRAY for DOGS - Reunion Party Benefiční festival tvrdé nekompromisní muziky PRAY for DOGS - Reunion Party nabídne v Bistru Sportovní haly Tachov vystoupení čtyř výrazných hudebních formací. Metal několika tváří přiláká v sobotu 17.1.2026 fanoušky z širokého okolí, kteří nenechají své favority hrát do prázdna. Navíc každý z hostů, jenž se akce zúčastní, podpoří dobrou věc – veškerý výtěžek bude věnovaný psímu útulku Šmudlinka. Přijďte se pobavit a užít si dobrou muziku i vy – start je ohlášený na 19:00 hodin.

Další fotoreportáže

Metalový festival PRAY for DOGS - Reunion Party jako benefice určená pro psí útulek Šmudlinka Sobotní večer 17.1.2026 v bistru Sportovní haly Tachov, byl termínově určený ke konání ostře laděného metalového festivalu s názvem PRAY for DOGS - Reunion Party. Akce, jejíž organizace byla v režii Georga – zpěváka skupiny The DROPP, měla silný benefiční podtext, kde byl veškerý výtěžek věnovaný psímu útulku U Šmudliny. Do prostor umístěných v prvním podlaží haly si našli cestu hosté z blízka i širšího okolí, a byť nebyl problém sehnat místo k sezení po celý večer, atmosféra tu panovala výborná. Při koncertu závěrečné skupiny pak hlavní pořadatel George poděkoval hostům za účast včetně příspěvků do kasičky, kapelám za perfektní výkony bez nároku na honoráře a oznámil sumu vybrané částky 6 400 Kč, která poputuje na konto výše zmíněného útulku U Šmudliny. Inekafe před vyprodaným Medvědem – jedna z koncertních zastávek k 30. výročí slovenské kapely Oblíbený multižánrový Bílej Medvěd nabídl v polovině ledna své pódium slovenské skupině Inekafe, která v loňském roce oslavila kulatou třicítku. Očekávané vystoupení na plzeňských prknech nezklamalo, což potvrdil vyprodaný klub a neskutečně hlasitá atmosféra, panující na parketu od prvních kytarových akordů. Páteční večírek 16.1.2026 se tak zapsal v klubové kronice do kolonky „Vydařené“ – spokojenost byla viditelná na tvářích snad všech zúčastněných. Povánoční očistná seance ve Vinylu měla název Tříkrálová trojka V plzeňském multižánrovém Vinyl Club & Cafe se v sobotu 10.1.2026 uskutečnil třípoložkový hudební mejdan, který pořadatelská skupina IFA pojala jako očistnou párty po právě proběhlých vánočních svátcích. Trefný název Tříkrálová trojka mluví o počtu vystupujících a zároveň o termínu, který do začátku ledna skvěle zapadá. Příjemné prostředí nočního klubu s bohatě zásobeným barem přilákalo na koncertní událost celkem slušnou návštěvu, která se postupem času stávala součástí hudebního dění před improvizovaným pódiem. Chlíff pokřtil nové album Steel Heavy, hudebním hostem se stali rokycanští XATAX Velkou kapelní událostí pro cheznovickou skupinu Chlíff se stal křest nového alba Steel Heavy , který proběhl na výsostní domácí půdě rockového klubu Chlív dne 3.1.2026. Právě odtud vzešla tato parta muzikantů, která v současnosti válcuje heavy-metalová pódia napříč naší vlastí. Jako rozjezdová formace se v cheznovickém klubu blýskla ve velice dobrém světle rokycanská kapela XATAX, jejíž kvalitně sestavený playlist dostal zaplněný Chlív hezky rychle do provozní teploty. Plný dům a dobrá muzika – Malý Silvestr se v Losiné povedl na výbornou Tradiční akce plzeňského Extra Band revivalu má již několik let pevně stanovený termín na 30.12., tentokrát s letopočtem 2025. Na pódiu KD Losiná se právě tímto koncertem rozloučil zpěvák Jarda Soukup se svou hudební kariérou – čtyřhodinové bigbítové tancovačky s jeho účastí za mikrofonem se tímto staly minulostí. Během rozlučkového večera se na scéně objevili po jeho boku hosté – Jardův syn Radek a Milda Novotný, jehož táta Miloš je s basovou kytarou nedílnou součástí sestavy EBRu. Navíc si třetí sérii v bicím kotli odkroutil Roman Tolja Krajdl, jež v kapele fungoval jako její historicky první bicman. Představení se těšilo bohaté návštěvě fanoušků, kteří zaplněným parketem a hlasitým doprovodem vytvořili neuvěřitelnou koncertní atmosféru. Imagine Diamonds zaplnili pražský OX Club Plzeňská kapela Imagine Diamonds uspořádala svůj první výroční koncert. Pro tuto akci si vybrali pražský OX club. A už tímto koncertem nám ukázala, že o ní ještě hodně uslyšíme. Rockové Vánoce ve Všerubech se do festivalových map zapsaly prvním ročníkem Dobrá muzika je o vánočních svátcích vyhledávaným artiklem napříč všemi žánry. Ve Všerubech o tom ví své – v sobotu 27.12.2025 se tu v zrekonstruovaném sále kulturního domu konal první ročník akce s názvem Rockové Vánoce. Pořadatelství bylo v režii zmíněného města Všeruby a rodiny Chocových, která se postarala o kvalitní zvuk se vším, co k tomu patří. Jako zdatný moderátor celého večírku se ve velice dobrém světle předvedl sám starosta Václav Červenka. Příjemně vyhřátý sál, slušně zásobený bar a spousta míst k sezení dotvářely kulisy festivalu, který se navzdory ne zcela zaplněnému prostoru, zařadil k povedeným akcím na sklonku roku.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz