ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

ŠKWOR a ULTIMA zaplnili příbramský kulturák! 9. dubna 2017   (17:54)Hledání identity Tour 2017

ŠKWOR a ULTIMA zaplnili příbramský kulturák!

Petr Černohorský


Včera večer se Kulturní dům v Příbrami otřásal v základech. Poprvé v historii sem totiž zavítala skupina Škwor a to v rámci svého Hledání identity Tour 2017, jako hosta s sebou přivezli hudební těleso nesoucí název Ultima
Tahle akce přilákala snad všechny generace, spektrum to bylo opravdu pestré.


FOTO PRO RADOST
Metalový nářez odstartovala energická kapela Ultima, kluci původem z Ledče nad Sázavou. Okamžitě si získali publikum a rozjeli to ve velkém stylu. Zpěvy mají na starosti RoSy a Paulie, který původně hrál na bicí (Headache), ale nakonec se rozhodl zahodit paličky a vzít do ruky mikrofon, což rozhodně nebyla špatná volba. Kytaru má pevně v rukou Mára a že s ní umí zacházet je bez debat. Posledním členem Ultimy je bubeník Mates, i ten si se svým nástrojem rozhodně ví rady.
Co hoši umí si můžete poslechnout na http://bandzone.cz/ultima nebo samozřejmě na koncertech. O jejich kvalitách svědčí jistě i to, že fanynky jsou ochotné jet například až z Klatov do Příbrami jen kvůli nim.
Oficiální facebook zde: https://www.facebook.com/Ultima.cz/?fref=ts

Po menší přestávce se, za hlasitých ovací, vynoří hlavní hvězda večera Škwor
I když jsou pánové téměř u konce náročného turné, sálá z nich energie a tu předávají i nám pod pódiem. Je to rachot od začátku do konce, všichni, bez ohledu na věk, paří jako o život. Když zazní oblíbené hity jako Sraž nás na kolena nebo Mý slzy neuvidíš, řveme jako smyslů zbavení a zpíváme spolu s kapelou. Prostě skvělá show, kde nechybělo vůbec nic, ani dým a plameny. Identitu ale kluci prý ještě nenašli.
Po turné se Škwoři chystají odpočívat, což si určitě zaslouží. Nicméně mám takové tušení, že se něco chystá, ale to už se necháme překvapit.
Oficiální facebook zde: https://www.facebook.com/skwor.cz/?fref=ts
Web zde: http://www.skwor.cz/
 

Po menší přestávce se, za hlasitých ovací, …
Za sebe bych ráda poděkovala oběma kapelám za vřelé přijetí mé maličkosti a jejich čas.
Velký dík patří i panu Ulmanovi z hospody Za Vodou v Čenkově a celé produkci, protože bez nich bychom byli o tento zážitek ochuzeni.

https://www.facebook.com/Hospoda-Za-Vodou-%C4%8Cenkov-331333217018362/?fref=ts

Bohužel náš fotograf si pár hodin před koncertem přivodil úraz neslučitelný s jeho funkcí, proto ve fotogalerii naleznete snímky ze staršího koncertu v pražském Kongresovém centru. Ani ty ale dosud nespatřily světlo světa, tak snad nám to pro tentokrát odpustíte.

Díky a těšíme se příště!

třeba na Basinfirefestu ve Spáleným Poříčí
http://musicgate.cz/clanek/15-rocnik-basinfirefest-29-6-az-2-7-spalene-porici/168/


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Petr Černohorský 37 fotografií v galerii


autoři:text:     Lenka Synková
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Metal, Rock

Line up Cidre Punk Festu 2020 – celá sedmička zajímavých kapel V sobotu 18.7.2020 se v Újezdě u Chanovic budou dít věci. Již třetí ročník Cidre Punk Festu v povětšinou punkovém stylu nabídne plejádu skupin i z poměrně vzdálených končin se společným jmenovatelem – ženským dominantním vokálem. Příjemné rodinné prostředí, ochotní pořadatelé a ostrý zvuk jsou na této akci samozřejmostí. Proto neváhejte – odstartováno bude v 15:00 hodin. Na Hracholuskách zaburácel bigbít! Rozlehlý kemp Keramika měl na programu nedělního večera 5.7.2020 koncert plzeňské skupiny Louis Cypher. Příjemné prostředí a zastřešené pódium daly vyniknout pohodovému večírku, na kterém se tančilo, zpívalo a samozřejmě konzumovalo. Na koupališti v Čížicích zahraje Extra Band revival Páteční večer 10.7.2020 slibuje v čížickém areálu Čihule skvělý hudební večer. Na pódiu zde vybalí nabitý playlist plzeňská bigbítová legenda s Jardou Soukupem u mikrofonu. Letní parket Na Hřišti v Chlumčanech pohostil přeštický Kabát revival West Narychlo uspořádaný koncert v neděli 5.7.2020 měl za následek trochu pozměněnou sestavu, která však nic neubrala na povedeném vystoupení a hudebním zážitku všech přítomných hostů. Na scéně se představil nový basák Sváťa Němeček, který do sehrané party velice dobře zapadl. Elita české hudební scény na pódiu 11. ročníku Rock for JK Manětín Nádherné počasí a proces uvolňování přišel právě včas, aby se mohl jeden z velkých Západočeských festivalů v daném termínu 4.7.2020 uskutečnit. Připravená prostorná stage a nadupaná zvuková technika čekaly pouze na ten správný čas, kdy se k nástrojům postavila první kapela. Letošní festival se blýskl rockovými hvězdami z popředí celorepublikové scény – Harlej, Alkehol, Doga… Pro fanoušky dobré muziky opravdová výzva! Vlčtejnské podhradí přijede rozbourat metalový Arakain Velká událost pro fanoušky ostré muziky nastane v pátek 17.7.2020 úderem 20. hodiny. Na Vlčtejně u Blovic bude odstartován výživný koncert, kde se jako host představí plzeňský Paradox. Poté již vypukne metalové peklo s nabroušeným pražským Arakainem. Chebské Plektrum v Řesanicích nezklamalo! Malebná víska Řesanice u Kasejovic pohostila na letním parketu v srdci obce hardrockovou kapelu Plektrum. Každoroční akce tu má hluboko zapuštěné kořeny podpořené fanoušky napříč generacemi a páteční večer 3.7.2020 nebyl výjimkou.

Další události, novinky

Dirty Blondes nezastavují a chrlí další videoklip s překvapivým hostem Pražští Dirty Blondes přicházejí s novým klipem k songu Can't Stop a pomyslnou třešinkou na dortu je účast herce Pavla Rímského Životní Spidermani aneb COVERS for Lovers s novým singlem Rozmotávám. Kapela COVERS for Lovers, která letos oslaví deset let na hudební scéně vydává pro své fanoušky zbrusu nový singl s názvem Rozmotávám. Harlej a Mash ovládnou Letní parket v Makově! V sobotu budou prkna známého letního parketu v Makově u Klatov patřit bouřlivákům ze skupin Harlej a Mash. Brány rockového ráje se pro fanoušky otevřou v 18:30 hodin a o tom, že to bude pořádně užitý mejdan, není pochyb! Po vlně rušení festivalů přichází nová akce Letokruh. Zastaví se na 4 dny v Praze, Brně a Hradci Králové 17. června 2020, Praha Letošní léto hlásí kvůli vládním nařízením zrušení všech rozsáhlejších festivalů. Na poslední chvíli se ale podařilo uspořádat nový hudební festival Letokruh, který počítá se všemi bezpečnostními opatřeními. Letokruh přivede velké hudební hvězdy české a slovenské scény hned do tří měst. První akce startuje už 15. července v Brně, o týden později se přemístí do Hradce Králové a konec měsíce bude patřit Praze. Kapacita bude omezena podle aktuálně platných vládních nařízení. Předprodej lístků startuje ve čtvrtek v 10:00 hodin. Podzimní edice Rockového Slunovratu láká na Dubiozu Kolektiv. Akce bude mít omezenou kapacitu. Kvůli opatřením týkajících se pandemie koronaviru se ve dnech 5. a 6. června 2020 nekonal 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat. Díky postupnému uvolňování restrikcí se však pořadatelé rozhodli přichystat náhradní program. Steven Daniels odpálili zbrusu nový videoklip k pecce Doteky! Plzeňští rock rock 'n' rolloví bouřliváci Steven Daniels vpustili do světa nový videoklip k pořádně nadupanému songu Doteky. A je to nářez! Rapper Machine Gun Kelly je týrán herečkou Megan Fox, naštěstí jen ve videoklipu Pomalu ale jistě do povědomí vcházející rapper Machine Gun Kelly (v ČR v minulosti headliner festivalu Hip Hop Kemp, účastník Aerodrome festivalu a potvrzený na letošním bohužel zrušeném Rock for People, chystá novou desku pod producentskou taktovkou Travise Barkera. Po singlu přichází i s videoklipem a to ke skladbě Bloody Valentine.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz