ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

SPS - tak jako kdysi. 30 let na scéně! 10. března 2018   (17:25)SPS oslavili 30 let a my jsme byli u toho.

SPS - tak jako kdysi. 30 let na scéně!

Lukáš Pivoňka


Tereza Veselá


„Tak jako kdysi kdy nás nikdo neměl rád, 
lidi byli krysy a ve sklepech se punkrock hrál.‘‘

 
Snížená Pracovní Schopnost k letošnímu roku slaví na scéně úctyhodných 30 let. Oslava proběhla ve velkém stylu a naše redakce u toho nesměla chybět.

„Tak jako kdysi kdy nás nikdo neměl …

Koncert se konal v pátek 9. 3. v pražském Rock Café za doprovodu předkapel The Fialky a Nežfaleš.

Večer zahájily Fialky, které letos už také svou oslavu měly – oslavu 18 let na scéně. Nežfaleš letos slavila 15 let. Obě kapely už své narozeniny propařily, a tak tento večer patřil čistě SPS, čemuž se přizpůsobovaly i playlisty orientované jako děkování SPS za to, že jsou, že hrají (navíc pořád Tak jako kdysi), plus za to, že si jako hosty zvolili právě Fialky a Nežfaleš, což kapely vnímaly jako nemalou poctu.

Koncert se konal v pátek 9. 3. …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Nemohla tedy chybět fialkovská Stejná píseň:

,,V uších máš pořád stejnou píseň, v srdci máš pořád stejný hesla,
kámoši jsou rodina a domov je ulice tohohle města.

Nikdy nebrečíš, že se špatně máš, prostě nadhled a tomu věříš.
Jseš mazák, ale ne povýšenej hlupák, s nikým sílu neměříš.
Za ty roky poznáš svý lidi, už placky a nášivky nejsou nutný.
Vidět ty, co zapomněli, zatrpkli, vyhasli, je fakt smutný."

Nemohla tedy chybět fialkovská Stejná …
Nebo Budoucnost od Nežfaeš:

,,Je to fofr když máš na tacháči už 30 let
Vyměnil jsi zkušenosti za nadhled.

S tim, s kym jsi chtěl,
s tim už si tykáš.
Holky jsou fajn,
když už nic tak aspoň přepneš na online.

I kdybys měl zejtra umřít,
stihls toho dost.
Miláček davů,
V.I.P. host“

Nebo Budoucnost od Nežfaeš:
	
	,,Je to fofr …
Kapela Fialky těsně po svém setu sesbírala své propriety a vyrazila na dlouhou cestu, hrála ještě ten večer v Sedlčanech.

Kapela Fialky těsně po svém setu sesbírala své …
SPS už dopředu oznámili, že mají v plánu dlouhý set a před ním ještě publiku představí půlhodinový film sestříhaný ze všech možných let, jimiž si prošli. Jeden z nejsilnějších dojmů z něj byl takový, že se opravdu nezměnili… Pořád pohodoví, pořád svoji, pořád punk.

SPS už dopředu oznámili, že mají v plánu …
Jedna z perliček také byla například to, že Krkavec už má za ohranou například Ruskou. „Ne, že by mě přímo srala… Ale prostě to hrajeme už dlouho a vždycky.SPS má za sebou přes 1400 koncertů a při snad každém z nich Ruská musela zaznít aspoň jednou. Už při promítání filmu byl sál nacpaný k prasknutí. Nedočkaví fanoušci místy povykovali, aby urychlili nástup kapely (neúspěšně) nebo celý sál zpíval právě v dokumentu hrající song:

,,Chtěl bych ti, mámo má, chtěl bych ti říct,
že mezi punkerama cejtim se líp.“

Jedna z perliček také byla například to, …
V momentě, kdy se kapela zjevila na stagi, dalo se natěšení a potem nasáklý vzduch v sále téměř krájet. „Zahrajeme vám 30 kousků dneska. Od těch nejstarších po novější.“ Co víc si mohlo publikum přát!

Zahájilo se Václavákem:

„Občané, rozejděte se,
tato manifestace není povolena.
Na žádost národního výboru
dojde k tvrdýmu zásahu.“


Pogo v celém středu parketu opravdu zahájilo tvrdý zásah, který neustával až do konce večera a vyždímal ze všech zúčastněných vše, co v sobě měli.

V momentě, kdy se kapela zjevila na …
Na pódiu se objevil i Jerry, který dnes už není součástí aktivní sestavy. Hrál s SPS od roku 1993 jako druhý kytarista. Zpěvu se také na několik songů ujal bývalý bubeník Láďa Spilka. Jako třetí host na závěr koncertu vystoupil K. Zelenka, alias Zelí, vůbec první bubeník sestavy SPS.

Na pódiu se objevil i Jerry, který dnes …
Zazněly ty největší fláky tipu Máma, Černá ruka, nebo Hořčice mi stoupá do nosu, Jsi zlej… A samozřejmě, protože jinak by to ani nešlo, zmiňovaná Ruská, kterou si naráz zahráli a zazpívali všichni výše zmínění hosté plus kapela. A protože tradice jsou tradice a neměly by se porušovat, nechyběl ani Krkavcův klasický skok do davu, k tomuhle songu už za ta léta neodmyslitelně patřící.

A pak? Už jenom nějaká ta vydařená afterparty…

Zazněly ty největší fláky tipu Máma, Černá …


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Lukáš Pivoňka 95 fotografií v galerii



Tereza Veselá 107 fotografií v galerii


autoři:text:     Tereza Veselá
foto:     Tereza Veselá, Lukáš Pivoňka



Další články s interprety Nežfaleš, SPS, The Fialky

Totální Nasazení slavilo v Lucerně aneb 35 let bez Kazoo Slánská punk-rocková stálice Totální Nasazení slavila již 35 let své existence a toto jubileum oslavila ve velkém stylu v pražské Lucerně. Sobota na festivalu Footfest ve znamění tvrdých kytarových riffů. Zazněly Letokruhy, Svoboda 89 nebo Netáhlo. Slunný sobotní den ve znamění trvdší hudby v podání kapel jako Traktor, Dymytry nebo punkových SPS. V Lovosicích se slavilo čtvrtstoletí Altrosu Festival Altros Rockfest se pořádá již dvacet pět let. Z původně jednodenní akce je dnes dvoudenní festival, plný hudby všech možných žánrů. Na své si tu zde tak přijde opravdu každý. Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. GOD SAVE THE CHAOS VOL. 11 Střelské Hoštice se rozetřásly v základech punkem a hardcorem. Pivo teklo proudem a muzika zněla do noci. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Soutěž o vstupenky na festival Footfest. Festival přináší hvězdný lineup a zajímavé novinky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístky na tento nezapomenutelný zážitek.

Další články žánru Punk (rock)

Na hosty Bílýho Medvěda čeká koncertní oslava třicátého výročí slovenské skupiny Inekafe Oblíbený plzeňský Bílej Medvěd se stane v pátek 16.1.2026 jednou ze zastávek šňůry GRAND FINÁLE CS Klub Tour slovenské kapely Inekafe. Na klubové scéně představí muzikanti v devadesáti minutovém setu průřez z bohaté třicetileté tvorby včetně kousků, které nejsou na playlist pravidelně zařazovány. Přijďte se pobavit a užít si narozeninový mejdan i vy – dveře klubu se otevřou v 19:00, start je ohlášený na 21:00 hodin. Legendární Pekelný ostrov bude opět nabitý! Ovládnou ho švédští Royal Republic, Dymytry, Tři sestry i Škwor Že nás teď čekají pořádné mrazy? My pro vás máme zprávy, které vás rozhodně zahřejí u rockových srdcí a aspoň v mysli přenesou do léta. Jeden z největších a nejznámějších západočeských open-airů – Pekelný ostrov odtajnil přes polovinu účinkujících a věřte, že se máme na co těšit! Pátou headlinerkou Rock for People 2026 bude Halsey! Festival se zařadil mezi deset nejlepších v Evropě Festival Rock for People i nadále posouvá hranice a potvrzuje své místo mezi špičkovými evropskými festivaly. Dorazí legendární Iron Maiden, Bring Me The Horizon, Gorillaz, Limp Bizkit i právě oznámená Halsey. Zputnik, Zvlášňý škola a Aušus aneb „mejdan od A do Z“ po roce opět ovládl Mrákov! Druhá prosincová sobota se v Mekce chodského bigbítu nesla ve znamení pořádné dávky punku a punk rocku. Pod kotlem tam v ten den přiložily kapely Zputnik, Zvlášňý škola a Aušus. A o tom, že půjde o skvěle užitý večer, už předem nikdo nepochyboval. Šestý ročník Rajče Punk festu měl určené místo konání v suterénním Urbexu Narozeninový mejdan s názvem Rajče Punk fest si letos připsal šesté pokračování. Hlavní organizátor a oslavenec Rajče se postaral o pozvánku spřízněným kapelám, přičemž sám si zahrál a zazpíval ve své skupině Přestupková Komise. Plzeňský Urbex tak v sobotu 13.12.2025 nabídl své prostory akci, která se mezi spoustou dalších hudebních událostí v nedalekém okolí určitě neztratila. Je pravda, že návštěva nepatřila k těm rekordním, přesto si přišel na své každý z hostů, který si do Urbexu nalezl cestu. Dobrý zvuk, bohatě zásobený bar a celkově uvolněná atmosféra pak dotvářely pohled na večírek, který je tradičně předvěstí konce kalendářního roku. My máme silný refrén na Vysočině. Horkýže Slíže a Cocotte Minute rozhýbaly základy v Želivy. Slovenský cirkus Horkýže Slíže a pražští nu-metal-crossover divočáci Cocotte Minute rozjeli show v KD Želiv u Humpolce, kde ukončili jejich společné turné. Footfest 2026 přináší velká jména a nezapomenutelné zážitky. Želečský festival Footfest se v roce 2026 rozhodně nehodlá držet zpět a ještě přitvrzuje. Čtyři stage, mnoho gastronomických zážitků, dětský program a atrakce pro malé i velké.

Další fotoreportáže

Chlíff pokřtil nové album Steel Heavy, hudebním hostem se stali rokycanští XATAX Velkou kapelní událostí pro cheznovickou skupinu Chlíff se stal křest nového alba Steel Heavy , který proběhl na výsostní domácí půdě rockového klubu Chlív dne 3.1.2026. Právě odtud vzešla tato parta muzikantů, která v současnosti válcuje heavy-metalová pódia napříč naší vlastí. Jako rozjezdová formace se v cheznovickém klubu blýskla ve velice dobrém světle rokycanská kapela XATAX, jejíž kvalitně sestavený playlist dostal zaplněný Chlív hezky rychle do provozní teploty. Plný dům a dobrá muzika – Malý Silvestr se v Losiné povedl na výbornou Tradiční akce plzeňského Extra Band revivalu má již několik let pevně stanovený termín na 30.12., tentokrát s letopočtem 2025. Na pódiu KD Losiná se právě tímto koncertem rozloučil zpěvák Jarda Soukup se svou hudební kariérou – čtyřhodinové bigbítové tancovačky s jeho účastí za mikrofonem se tímto staly minulostí. Během rozlučkového večera se na scéně objevili po jeho boku hosté – Jardův syn Radek a Milda Novotný, jehož táta Miloš je s basovou kytarou nedílnou součástí sestavy EBRu. Navíc si třetí sérii v bicím kotli odkroutil Roman Tolja Krajdl, jež v kapele fungoval jako její historicky první bicman. Představení se těšilo bohaté návštěvě fanoušků, kteří zaplněným parketem a hlasitým doprovodem vytvořili neuvěřitelnou koncertní atmosféru. Imagine Diamonds zaplnili pražský OX Club Plzeňská kapela Imagine Diamonds uspořádala svůj první výroční koncert. Pro tuto akci si vybrali pražský OX club. A už tímto koncertem nám ukázala, že o ní ještě hodně uslyšíme. Rockové Vánoce ve Všerubech se do festivalových map zapsaly prvním ročníkem Dobrá muzika je o vánočních svátcích vyhledávaným artiklem napříč všemi žánry. Ve Všerubech o tom ví své – v sobotu 27.12.2025 se tu v zrekonstruovaném sále kulturního domu konal první ročník akce s názvem Rockové Vánoce. Pořadatelství bylo v režii zmíněného města Všeruby a rodiny Chocových, která se postarala o kvalitní zvuk se vším, co k tomu patří. Jako zdatný moderátor celého večírku se ve velice dobrém světle předvedl sám starosta Václav Červenka. Příjemně vyhřátý sál, slušně zásobený bar a spousta míst k sezení dotvářely kulisy festivalu, který se navzdory ne zcela zaplněnému prostoru, zařadil k povedeným akcím na sklonku roku. XIII. století a Claymore byli dokonalou tečkou za závěrem 36. sezóny v KD Mrákov Poslední koncert letošní sezóny se v Mekce chodského bigbítu nesl v duchu premiér. Vůbec poprvé tam totiž zavítala ikonická gothic-rocková skupina XIII. století s hostem - kapelou Claymore. A byla to bomba! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky popořádku. Předvánoční besídka ve Vrhavči měla pěkně ostrý metalový náboj Nastávající sváteční dobu na konci kalendářního roku si lze užívat mnoha způsoby. Když vynechám pohádkovou smršť nabízenou televizními kanály, přípravu stromečků na Štědrý večer či procházky se svými bližními, pak v rovnici vychází jako jedna z variant návštěva živé koncertní události. Právě tuto příležitost využili návštěvníci Hostince U Hošků ve Vrhavči v sobotu 20.12.2025. Na místním pódiu, pod patronací Kalimero Agency Radka Kaliniče, představily své playlisty dvě výrazné metalové formace. Rozjezd patřil klatovsko-chlumčanské Coroně, druhá část Předvánoční besídky pak mladoboleslavské úderce Debustrol. Skvělá atmosféra a kvalitní zvuk firmy Stage Master tak akci posunuly mezi ty vyloženě povedené. Když se tančí na pódiu aneb bigbítový Brutus na Hotelu Dvorec Předvánoční čas se nechá prožít mnoha způsoby – od shánění dárků přes koukání na televizi s programem nepřeberného množství pohádek po návštěvy hudebních akcí, které ve výsledku dávají zapomenout na běžné starosti vážící se k vánocům tak, jak je povětšinou známe. Právě takovou nadílku dobré muziky připravil pro hosty dvoreckého Hotelu hlavní pořadatel Pan Ká na pátek 19.12.2025, pod jehož patronací se koncert rakovnického Brutusu uskutečnil.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz