ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU 8. září 2019   (15:03)Štěpán Soukup, známý především jako kytarista a zakládající člen kapely zakázanÝovoce, se rozhodl v srpnu 2019 z kapely po 14 letech odejít a věnovat se vlastní tvorbě. Co od něj můžeme očekávat přinášíme v tomto rozhovoru.

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky vstala z mrtvých, znovu odejít?

Vypadá to nelogicky, ale podle mě se stalo, co se stát mělo.


Dobře, můžeš to trochu rozvést?

Historicky Yaris kapelu nejvíc tlačil, jak z pohledu managementu, tak z pohledu autorství. Yaris s Pištem, přestože jim šlo oběma o dobro kapely, měli často na tvorbu, či budoucí kroky jiné názory. Já ve své době fungoval jako takový nárazník mezi nimi. Pochopil jsem vždycky obě strany, nazval jejich pohledy správnými slovy a z této symbiózy vznikl nakonec skoro vždy pokrok.

Takhle v kapele ta chemie byla nastavená, takhle fungovala.

Cca v roce 2013 se díky určitým věcem začaly naše povahy dost rozcházet, v dodávce už nejezdila parta kamarádů. Už se to nerozpadlo nejspíš jen kvůli tomu, že do toho každý z nás investoval tolik času, peněz a energie. Já jsem si našel novou přítelkyni a bylo mi líp doma s ní, než čekat na každém koncertě, až ostatní konečně dorazí od baru do dodávky a bude se moci jet domů. Přestal jsem tehdy na koncertech kompletně pít a začal často řídit dodávku, abych ty odjezdy dokázal ze své moci urychlit. Ke konci roku se to dostalo do bodu, kdy už jsem toho měl dost a oznámil klukům, že to takhle dál nedám.

Můj nástupce Láska po dvou letech v kapele dokázal přesvědčit skoro všechny, že by bylo lepší se posledního silného článku jménem Yaris zbavit, vzít si název, logo, veškerou autorskou tvorbu a dál si to dělat po svém a slíznout smetanu.

Bohužel narazili na to, že ani mě taková situace nebyla jedno a tak jsem po Vánocích 2015 Yarise podpořil. Díky naší převaze v autorství jak názvu a loga, tak autorské tvorby největších hitů jsme nakonec značku i vše ostatní uhájili a narozdíl od
ukradené” odnože kapely jsme se věnovali především muzice a tím jsme nakonec dosáhli i lepších výsledků u lidí a kapelu tak udrželi při životě. Druhá polovina se s odchodem Lásky kompletně rozpadla.

Naše polovina kapely měla taky různé bolístky. Já se věnoval paralelně svojí tvorbě a jely mi dohromady obě kapely naráz. Nějak se to stíhalo, ale samozřejmě to nedělalo dobrotu. Když pak v září 2018 odešel Miloš Novotný, rozhodli jsme se do toho obout pořádně a tak jsem Tommy Poser rozpustil.

S novou tvorbou jsem ale vnitřně necítil, co bych chtěl. Byl jsem po nešikovném rozchodu a potřeboval jsem ze sebe vyházet nějaké emoce, vypsat se z toho, ale absolutně se ta moje nová tvorba neshodovala se směrem, kterým zakázanÝovoce dál chtělo jít. Nachystal jsem prakticky celou desku doma sám a začal nové tvorbě natolik věřit, že mě to nutilo dávat většinu energie do ní. Bránilo mi to dělat pro zakázanÝovoce tolik, kolik by bylo potřeba. Tak jsem sám nakonec usoudil a Yaris to i předem cítil, že k tomuhle rozhodnutí dojde. Ono to nešlo říci hned. Nešlo se rozhodnout na přelomu 2015/2016, všechno bylo tehdy jinak.

Milion věcí se za ty 3 poslední roky vyvinulo, nebo změnilo. Proto jsem se vší pokorou a dlouho dopředu oznámil kapele svůj odchod, tentokrát ne do hudebního důchodu, ale na sólovou dráhu. Udělal se plán, hledali jsme všichni kytaristu, i já jsem se snažil v tomhle pomoct. Nakonec se našel úplně skvělý Jakub Večeřa, výborný jak muzikant, tak jako člověk a myslím, že do budoucna má kapela spíše výhodu, než že by měl můj odchod kapele ublížit. Zmizely všechny třecí plochy, chemie funguje dobře, atmosféra byla, že poslední koncerty před mým odchodem asi ve všech zanechaly docela silné emoce. A jestli je mi to líto? Samozřejmě je a kolikrát bude, ale na druhé straně pro mě něco důležitého začíná a do toho teď chci dát všechno.

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky …

FOTO PRO RADOST
No to bylo velice vyčerpávající.
Co teď po tvém odchodu bude následovat?


Ono to není ani tak po odchodu, jako že se to připravuje už dlouho, ale hecli jsme se domluvit na podzim úplně všechny možné hrací termíny, takže nás doma manželky zabijou, ale já myslím, že pokud si to nevyjezdíme od nuly, nemá to moc šance na úspěch. Zastávám názor, že je třeba mít respekt k celé hudební branži, k pořadatelům, ostatním kapelám i fanouškům a makat si sami na sobě... neohlížet se.

Mám štěstí, že je moje kapela složená převážně ze stejných magorů, jako jsem já a tak jsou ochotni podstoupit to všechno, nevzdat se po pár nezdarech. Tuhle filosofii podle mě dobře chápou i kluci z Maniacu. Společné turné neobvyklých rozměrů tedy bylo nasnadě.

No to bylo velice vyčerpávající.
	Co teď po …
Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou Maniac?

Konkrétně jsme to nazvali Monster tour 2019. Turné čítá 31 zastávek po ČR. Vykryli jsme všechny neobsazené termíny podzimu. Na každé akci bude zajímavý host. Myslím, že v mé sociální bublině je o tomhle turné rozhodně slyšet :) Kdo v téhle bublině chybí, může si najít moje webovky www.stepansoukup.cz a tam rozhodně všechny termíny a informace najde.


Co se objeví ve Tvém repertoáru? Máš kompletní novou tvorbu? Nebo na co se vlastně fanoušci mohou těšit?

To je dobrá otázka. Začal bych tím, proč jsem neobnovoval kapelu Tommy Poser a jal se jmenovat tak debilně občanským jménem. Je to zejména proto, že chci čerpat prostě ze své autorské tvorby. Aktuální repertoár je složen z 80% ze songů Tommy Poser, do toho hrajeme 2 nové, které zatím nevyšly, s kterými se zatím dál pipláme a nakonec jsem si dovolil přidat 2 svoje nejsilnější autorské písně ze zÝo - Alkoholku a Genocidu. Alkoholku dokonce hrajeme už bez samplu s živou zpěvačkou, což je na koncertech obrovské plus.


Takže na koncertech turné lidi uvidí Alkoholku s živou zpěvačkou? S originál Julccou?

Ano a ne. Na koncertech nám hostuje kamarádka Péťa Žalmanová. Časem bych její roli rád rozšířil. Originál Julcca neměla dobrý pocit už z těch rozpadů ovocí atd., nechtěla si tím špinit auru a mě nezbylo, než to respektovat. S Péťou to má ale svůj osobitý šmrnc, myslím, že je to jenom plus.

Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou …
Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který pak ale záhadně zmizel. Jakto?

Pravda. Dělal jsem skoro rok doma na desce, až jsem si definitivně zvykl na chyby a falše, ztratil nadhled a po prvních ohlasech jsem musel uznat, že by bylo lepší píseň stáhnout, a udělat pořádně. Byl by to problém, kdybychom byli Rolling Stones, ale takhle si toho všimlo asi 8 lidí a Ty :D Takže to nevadí a počkejte si na full verzi. Domácí materiál jsem použil jako demo.


Najali jste si nakonec tedy normální studio?

Můj plán byl si nahrát bicí ve studiu, udělat si kytary, a nazpívat to s mojí skvělou učitelkou zpěvu Beego rovnou na nahrávku. Vybavení na to mám. Nakonec ale se náhody sešly a na prvním singlu teď pracuje producent Aleš Zenkl. Jakmile zedituje nějaký nástřel, budeme dál pracovat na všem co je blbě. Jakmile se dopracujeme k finální podobě, ještě nás čeká natočit klip o němž existuje nějaká představa. Tu ale zatím budu držet pod pokličkou, dokud se to nepovede.


Kdy by první singl mohl vyjít?

Chtěl jsem strašně, aby to bylo před turné, ale nakonec dám raději přednost kvalitě, před kvapností. Během září se doufám podaří dokopat finální zvuk, a budu se snažit, aby do konce října byl i finální obraz. Jakmile to bude OK, švihnu to rovnou na YouTube :).

Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který …
Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné a především hosty na jednotlivých akcích?


Jasný, to by bylo třeba :) Všechno je to společně s kapelou Maniac, takže za pomlčku píšu jenom hosty:
 
 • 13. 9. - Domažlice (Moskyto) - Sendwich
 • 14. 9. - Písek (Divadlo Pod Čarou) - Ticho De Pre Cupé Band
 • 20. 9. - Nový Bor (bar Čerňák) - Powčerejšku, DCRadio
 • 21. 9. - Říčany (K2 - bývalý Maka bar/Logo) - bez hosta - policejní hodina
 • 27. 9. - Pardubice (RC Ponorka) - SešLOST, Žádnej stres
 • 28. 9. - Teplice (KNAK) - DCRadio
 • 4. 10. - Pelhřimov (Sklep) - Základní vzdělání, Brutální Jahoda
 • 5. 10. - Kladno (Auto Da Fé) - Mic The Catcher, Halo Of The Sun
 • 12. 10. - Vimperk (Calypso) - Brutální Jahoda
 • 17. 10. - Plzeň (Anděl music pub) - Ticho de pre Cupé band, Zásadní změna, Miloš Novotný
 • 18. 10. - Mariánské Lázně (RC Morrison) - Plesnivý fazole
 • 19. 10. - Benešov (Music club X) - The Heathrow
 • 25. 10. - Hradec Králové (AC Klub) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 26. 10. - Lanškroun (Forea) - Klinkr
 • 1. 11. - Beroun (Prdel) - Moped 56
 • 2. 11. - Mladá Boleslav (Willax Klub Heineken) - DCRadio, Mic the Catcher
 • 8. 11. - Zlín (Bamboo Music Club) - DneskaNe
 • 9. 11. - Jaroměř (Bastion) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 15. 11. - Prachatice (Kandlák) - Brutální Jahoda
 • 16. 11. - Kutná Hora (Česká 1) - Žádnej stres
 • 22. 11. - Jindřichův Hradec (Lucky Pery) - Brutální Jahoda
 • 29. 11. - Litvínov (Ponorka) - DCRadio
 • 30. 11. - Děčín (Biograf) - DCRadio
 • 5. 12. - Praha (Vagon) - RozHuDa, Ticho De Pre Cupé Band
 • 6. 12. - Mělník (Stará Mydlárna) - Adys
 • 7. 12. - Trutnov (Pasáž) - Dirty Way, The Last Revolution
 • 13. 12. - Hodonín (Nautilus) - DneskaNe
 • 14. 12. - Brno (Metro music pub) - Of Lost Things
 • 20. 12. - Klatovy (Falcon) - Fiasko
 • 21. 12. - Soběslav (Paluba) - Civilní obrana, Náhodný výběr


 

Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné …
Děkuju za vyčerpávající rozhovor a ať se daří :)

Díky, Tobě a celému Musicgate také ;)


FOTO PRO RADOST

autoři:text:     Petr Černohorský, Štěpán Soukup
foto:     Luděk Blovský, Jiří TrnkaDalší články s interpretem Štěpán Soukup

SUN FEST v čele s Horkýže Slíže ovládne Camp Lázně Klatovy! Příjemné prostředí Camp Lázní Klatovy ožije po kratší odmlce festivalem plným skvělé muziky. Vypukne tam totiž SUN FEST 2020, kde si budeme moci vychutnat koktejl více žánrů s Horkýže Slíže, skupinou Adys a Štěpánem Soukupem. Nouzový stav Štěpána Soukupa nerozhodil. I přes zrušené turné se nadále věnuje muzice a skládá nové pecky. Zajímá vás, jak si hudební interpreti a kapely počínají v nelehké situaci, která zasáhla nás všechny? Položili jsme jim pár otázek. Mezi prvními oslovenými byl Štěpán Soukup, od kterého jsme dostali bleskurychlé odpovědi. Monster Tour 2019 se přehouplo do druhé poloviny Celorepubliková šňůra Štěpána Soukupa a kapely Maniac měla v pátek 1.11.2019 na programu koncert v kultovním berounském klubu Prdel. Dnešním vystoupením se tour přelilo do druhé poloviny ze třiceti zastávek napříč naší vlastí. Monster Tour 2019 se představí v berounském RC Prdel Štěpán Soukup a skupina Maniac se na společné celorepublikové šňůře zastaví v pátek 1.11.2019 na prknech kultovního berounského klubu Prdel. Jejich společný projekt Monster Tour 2019 se tímto koncertem přehoupne do druhé poloviny, ve které muzikanty čeká ještě dalších 15 vystoupení napříč naší vlastí. Monster Tour 2019 bude mít zastávku u Anděla v Plzni Ve čtvrtek večer 17.10.2019 rozvíří klidnou atmosféru plzeňského klubu Anděl Music Pub jedna ze zastávek celorepublikové šňůry Štěpána Soukupa a pražské party Maniac. Nebudou chybět hosté, kteří vystoupení dodají punc výjimečnosti. Monster tour 2019 - Podzimní šňůra koncertů Štěpána Soukupa se skupinou Maniac a společných hostů V sobotu 14. 9. odehrála v píseckém Divadle Pod čarou kapela Štěpána Soukupa a Maniac výjimečný koncert. Jako hosty si přizvala milevské Ticho de Pre Cupé Band. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Pražský Orient se v Berouně představil v novém složení Páteční koncert v kultovním klubu Prdel měl připravené dvě premiéry. Poprvé zde na veřejnosti vystoupila letos sestavená formace Zombeer a navíc tu legendární Orient zahrál s nově obsazeným postem kytary. Večírek se vydařil a početné publikum tak 7.8.2020 odměnilo obě skupiny hlasitým potleskem. Poslední album 30 let domácí kapely Lord rock šlo v Klatovech na dračku Středeční koncert 5.8.2020 na klatovském náměstí měl na programu vystoupení dvou kapel. Domažlický výbušný Anteater rozehřál publikum pro domácí skupinu Lord rock. Rocková a metalová hudba, 3/4 tuny hovězího na grilu, spousta kožených bund a nablýskaných mašin To je 2. ročník grilování býka - už tuto sobotu (8. 8. 2020) přímo u Ždákovského mostu. V RC Prdel to opět zaburácí, na scéně zahrají Orient a Zombeer Kultovní berounský RC v pátek 7. 8. 2020 přiloží pod letní rockový kotel vystoupením dvou výživných formací. Ať to budou nestoři z Orientu či muzikanti Zombeeru, klubový prostor bude plný melodických decibelů a jistě i příznivců pohodové bigbítové atmosféry. Kapely J.Z.L.F., Jakofakt? a Life Inside Out zahrají na Malčice festu 2020 Nad 11. ročníkem Malčice festu visel díky epidemii otazník, zda se vůbec bude konat, či nikoliv. Dobrou zprávou pro fanoušky je, že se fest nakonec uskuteční, i když letos vystoupí pouze tři kapely. Středeční prázdninový koncert v Klatovech slibuje dobrou muziku V rámci koncertních vystoupení s názvem Letní hudební středy proběhne na klatovském náměstí 5.8.2020 další ze série rockových večírků. Na stage v srdci města předvedou své playlisty skupiny Anteater a Lord rock. Lídrem sobotního minifestu ve Vlčicích u Blovic se stal severomoravský Limetall Nádherné počasí, příjemné prostředí fotbalového plácku a připravení pořadatelé přivítali v sobotu 1.8.2020 první hosty ještě dávno před nazvučením prostorné stage. Areál se pomalu, ale jistě zaplňoval, zlatavý mok tekl proudem a čekání na první akordy úvodní formace sálalo ze všech zákoutí vlčického hřiště.

Další rozhovory

Rozhovor s Desray z 2 Brothers on the 4th Floor - Desirée Manders - zpěvačkou z 90.let ochotně nám odpověděla na otázky ze soukromí, tak i z profesního života. Exkluzivní rozhovor s Bernardem Greene - B.G. the Prince of Rap! B.G. The Prince of Rap nám ochotně odpověděl na otázky ze soukromí, tak i z uměleckého života. Rozhovor s Vladimírem Šťástkou alias Vladimír Motýlek Savec baskytarista, skladatel, textař, Visací zámek, Yamrtaal. Rozhovor se Sannie Carlson - eurodance pop zpěvačkou z 90. let - Whigfield! Ochotně nám odpověděla na otázky ze soukromí a o jejím nejnovějším singlu SUGA! Dali jsme svý existenci řád i v tomhle neřádu Mizerný den mi skřípl hlavu. Šel jsem ven projít se v davu, aspoň na chvíli nebýt sám…..To jsou slova jednoho z mnoha hitů kapely Mňága a Žďorp a v těchto slovech se zračí situace dnešních dnů. Když jsem loni v listopadu jela do Kolína na koncert Mňágy v rámci turné k albu Třecí Plochy netušila jsem, že to bude na dlouhou dobu jeden z mých posledních koncertů. Letošní rok měl být jako každý jiný – jarní halové koncerty následované letními festivaly, které by se postupně přesunuli na podzim zpátky do hal. Nic z toho se, ale nestalo a situace ve světě zapříčinila, že koncerty byly rušeny či přesouvány. Zpěvačka Giudi při celorepublikovém stavu nouze Jak řeší situaci Jitka Martiriggiano, zpěvačka koketující s módou, která vystupuje pod jménem Giudi? Co říká na to, že se její singly objevují v pravidelných rotacích na zahraničních rádiových stanicích? Josef Kašpar (hudebník, výtvarník, ředitel CKM Písek, pořadatel OAMF Přeštěnice, ...) Jak jeho ovlivnila současná nouzová situace v naší republice a jaký dopad měl nouzový stav na jeho život, fungování, projekty, práci i rodinu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz