ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

OPEN AIR KTIŠ FESTIVAL 2017 přilákal spoustu lidí 11. července 2017   (16:00)Letošní ročník byl skvělým zážitkem pro milovníky hudby


V sobotu 8. 7. 2017 jsem se ze středních Čech vydala do Jihočeského kraje, abych si stejně jako ostatní návštěvníci festivalu OPEN AIR FESTIVAL KTIŠ 2017 užila skvělou hudbu a zábavu. Již při příjezdu do malebné obce Ktiš mne zaujal místní kostel, který příjemně doplnil výhled ze sportoviště na okolí. Ještě před začátkem programu se zde už nacházelo několik nedočkavých jedinců. Pro všechny tu byl připraven fotokoutek, stánek s občerstvením, stan s nápoji a stan pro posezení a kdyby náhodou zapršelo. Nechyběla ani nafukovací skluzavka pro děti, kde si mohly zařádit. Vše bylo promyšlené a bylo vidět, že si pořadatelé dali záležet s přípravou. Také tu člověk potkal milou a usmívající se obsluhu. Zdravím, ač na dálku, „malou jedenáctku“. 

V sobotu 8. 7. 2017 jsem se ze středních …

FOTO PRO RADOST
Lidé stále přicházeli, a to už se na pódiu objevuje punková kapela Na Plech. Pocházejí z Husince a tvoří jej Péro, Philous, Mery a Anet. Předvedli nám písničky Klobása, Skákal pes, Spocená uklízečka nebo Parazit. Byl to nečekaně rychlý a svižný start tohoto festivalu a bubenice Anet se tempa držela bravurně. Prý: „Komu by byla zima, máme tam mikiny a čepice.“, lákala kapela na svůj merch. Ač zde zatím nebyli všichni, vysloužila si kapela potlesk a je pravdou, že si jej zasloužila.

V krátké pauze se připravovala kapela Quiet, lidé chodili doplnit pitný režim, protože i počasí nám přálo a bylo opravdu horko. Quiet, kapela z Českých Budějovic nám zahrála ve složení: Janko Levársky – zpěv, kytara; Ondra Konečný – bicí; Tomáš Pelcl – kytara; Fanda Žižka – zpěv, klávesy a Jirka Jantač – zpěv, basa. Tito mladí pánové se mi líbili nejen proto, že Janko zpívá po slovensky a slovenština zní v hudbě prostě dobře, ale zejména proto, že jim to šlape skvěle a mají svůj styl. Líbili se všem, zatím zhruba dvou stům lidem, i děti na ně tancovaly. Píseň Snívať o hviezdach jsem si užila, ale písničku Hrdina, na kterou kluci natočili klip, tu jsem si vychutnala, protože naživo jim to hrálo líp než z youtube. Čas běžel rychle i s písní Vo Svetle Lámp, pak Tomáš mění kytaru za akustickou a jedou další pecky, svůj festivalový čas zakončují písní Šialený, která také neměla chybu.

Lidé stále přicházeli, a to už se na pódiu …
Během přestavby pódia pro další kapelu se už nemohu dočkat, protože tou další je kapela Keks. Ačkoliv jejich písně znám snad celý život, naživo je dnes uslyším poprvé. Posadila jsem se proto do trávy s pivkem v ruce a nespletla jsem se. Přesto, že jsou to profíci, užívali si každý tón, který na pódiu zahráli a zazpívali. Jejich hity si člověk na festivalu rád poslechne i zazpívá, což přítomní lidé ukázali. Vtipně uvedli písničku Apolinář: „Teď zahrajeme pro alkoholiky, aby jim to nebylo líto.“, pár nadšených fanoušků se k této skupině hlasitě přihlásilo a Keks to rozjeli opět naplno. Jejich hit Víš zpívali snad všichni, co zde byli. Zdálo se mi až nemožné, jak mi jejich vystoupení rychle uteklo .

Poté přišli na řadu Herdek Filek. Strakonická kapela ve složení: Franta – kytara, zpěv; Jarda – basa; RUNDiCK – bicí; Sonja – zpěv a Rejzak the evil comix villain – kytara, zpěv; nám předvedla docela slušný nářez. Pro milovníky hardcore stylu to bylo zajímavé a že se tu na ně pařilo o sto šest, o tom žádná. Těžko říci, zda to zemětřesení, které vytvořili, přestalo nebo zda tam nějaké otřesy nehýbou zemí dodnes. 

Během přestavby pódia pro další kapelu se už …
V pořadí pátá kapela dnešního festivalu Prague Conspiracy to rozbalila tak, jak už je znám. Tato skvělá, živá a nespoutaná kapela, v čele s výbornou zpěvačkou Anetou, předala ohromné množství energie všem lidem, co sem dnes dorazili. Jejich vystoupení mě opět pohltilo, i když nechápu, jak to ta kapela dělá. A když mezi písněmi Aneta prohlásila: „My jsme se tu profesionálně domluvili. Písničku...dáme si. Co si myslíte o tom, že si dáme písničku?“, pobavila kompletně celý dav a po jejich vystoupení na kapelu čekala veliká fronta na podpisy a každý se chtěl s Prague Conspiracy vyfotit. Pravda, především o fotografie s Anetou a její podpisy měli páni a kluci velký zájem.

Začíná přestavba stage pro Marka Ztraceného. Už tak zaplněné sportoviště v Ktiši se mi zdá najednou jaksi mnohem více těsné, ač se to může zdát nepravděpodobné. Je zde opravdu hromada lidí, co se baví, pijí, postávají, posedávají a těší se z hudby, což mě právě v tak malé obci velice mile překvapilo. Ztratila jsem fotografa a šla ho hledat, jenže to bylo v tuto chvíli jako hledat jehlu v kupce sena, doslova. Ale kdo hledá...najde na pódiu během několika minut Marka. Marek Ztracený, mladý, sympatický a pozitivně laděný muž to rozjíždí svými známými písněmi. Snad všichni stojí pod pódiem, každý s ním zpívá, pohupuje se do rytmu jeho hudby. Děti, dospělí, puberťáci i starší ročníky si užívají jeho show. Marek jednoduše umí zaujmout, což tady bylo vidět. Bylo pro mne až s podivem, kolik lidí s ním zpívalo například písničku Ztrácíš. Také si vysloužil velký aplaus.

V tom se pódium opět mění v „mraveniště“, kde se vše předělává. Pražská kapela Cocotte Minute všechny zdraví s písní Nazdar. Ač jsem je dnes viděla hrát live už po třetí, musím říci, že mě tito pánové asi nepřestanou mile překvapovat. Nejen, že jsou sehraní a šlape jim to jako hodinky, ale Zeller, včetně ostatních členů, umí komunikovat s davem pod stage. Tato crossoverová kapela dostane dámy i pány, jelikož každý si v jejich písních najde něco pro sebe. Tvrdí chlapi si rádi zapařili právě na píseň Nazdar nebo Kopem, ženy se naopak rozvlnily při písni Tanči. Oblíbenost této kapely netřeba komentovat, potlesk lidí toho byl důkazem, když chtěli další song.

V pořadí pátá kapela dnešního festivalu …
V pauze máme opět chvilku na zahnání hladu a žízně u stánků, a i když noc pokročila, stále je tu živo a netrpělivě očekáváme příchod předposlední, známé kapely Totální nasazení. Tuto kapelu také netřeba představovat, snad všichni v naší vlasti jejich písně znají, protože jsou plné energie, skvělého a bezchybného rytmu včetně příjemných hlasů. A že se stále pod pódiem neúnavně paří mě nepřekvapuje, protože tato kapela za to jednoduše umí vzít a jejich totální nasazení bylo vidět i slyšet! Díky jejich hudbě se rozhodně nikomu nechce spát a všichni to dávají najevo potleskem.

Ale nic není nekonečné a tuto noc uzavřela pop-punková kapela Covers for Lovers z Prahy. Jejich písničky se nejen po fesťácích šíří jako mor. Je o nich slyšet čím dál více a není divu, když umí perfektně bavit své publikum a dát mu to, co chce, ale i to, co nečeká a tím příjemně překvapit. Stále se tancuje, poslouchá, popíjí se a zdá se, že noční zábava bude i po poslední kapele pokračovat do ranních hodin. Covers for Lovers zcela jistě našli další fanoušky a sklidili pochvalu od publika v podobě aplausu. OPEN AIR FESTIAL KTIŠ 2017 byl z mého pohledu příjemným a originálním relaxem díky nezapomenutelným kapelám, celkové organizaci, ale také díky místu, kde se konal. My v redakci jsme zvědaví na příští ročník.
 
Poděkování: Jmenovitě děkuji kapelám Prague Conspiracy, Quiet, Keks a Cocotte Minute za darovaný merch a podpisy, které věnovali do chystané tomboly, jejíž výtěžek bude věnován MŠ speciální Příbram. O této akci najdete informace ZDE. 

V pauze máme opět chvilku na zahnání …

FOTO PRO RADOST


Tomáš Mayer 111 fotografií v galerii


autoři:text:     Lenka KadeřábkováDalší články žánrů Crossover, Pop, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll

S Rybičkami 48 se blatenský Zimák proměnil v hudební arénu V rámci celorepublikové šňůry Letní Parket Tour zavítala kutnohorská skupina 11.7.2020 do Blatné, kde s předkapelou Street69 velice slušně zaplnila prostorný Zimní stadion u fotbalového hřiště. Na Vlčtejně se představí slovenská kapela Inekafe Vlčtejnský areál pod stejnojmenným hradem Vlčtejn zažije v pátek 24.7.2020 nálož řádné dávky decibelů v podání tří formací, kde bude lídrem večera slovenská parta Inekafe. Pořadatel pan K. tímto minifestem nabídne fanouškům výživný mejdan jako malou náhradu za oblíbený Prasofest, který přesunul na léto 2021. Letní sezónu 2020 odstartoval v Čižicích plzeňský Extra Band revival Sérii rockových vystoupení v areálu čížického koupaliště zahájila v pátek 10.7.2020 plzeňská bigbítová ikona EBR s Jardou Soukupem u mikrofonu. Jemnostfest zaburácí v Makově u Klatov! Trautenberkův Jemnostfest slaví v letošním roce svůj šestý ročník a vrací se zpátky ke kořenům do prostor letního parketu. A o tom, že to bude pořádně vydařená veselice, kde se bude juchat až do rána, není pochyb! Takže čeládko: nestát, nekoukat a těšit se. A kde že tahle pravá koncertní juchparáda vypukne? No přece na letním parketu v Makově u Klatov. Kabát Revival Vansdorf v České Kamenici na zámku i za nepřiznivého počasí jsme připraveni 3 ročník open air festivalu Chřibský Rockový Nálet 2020 Celým dnem bude akci moderovat duo bratrů Barešových z kapely Maniac a akce bude zakončena světelnou show. Škwor, Blitz Union a Interloud ovládli Pekelný léto! Jak už každý správný pařmen nejen ze západních Čech ví, červencové i srpnové víkendy se v prostorách ostrova U mlýna v Holýšově nesou ve znamení koncertů Pekelnýho léta. A jinak tomu nebylo ani v sobotu, kdy Pekelný areál patřil skupinám Škwor, Blitz Union a Interloud.

Další fotoreportáže

S Rybičkami 48 se blatenský Zimák proměnil v hudební arénu V rámci celorepublikové šňůry Letní Parket Tour zavítala kutnohorská skupina 11.7.2020 do Blatné, kde s předkapelou Street69 velice slušně zaplnila prostorný Zimní stadion u fotbalového hřiště. Bloodcreek pokřtil CD ANTIKRIST ve velkém stylu! Narvané prostory baru Moskyto v Domažlicích, kmitající technici kapel, vyladěný opravdu řízný zvuk, utěsnění oken - tak probíhaly přípravy a thrash metalová palba spojená se křtem CD ANTIKRIST domažlické skupiny Bloodcreek mohla začít. Letní sezónu 2020 odstartoval v Čižicích plzeňský Extra Band revival Sérii rockových vystoupení v areálu čížického koupaliště zahájila v pátek 10.7.2020 plzeňská bigbítová ikona EBR s Jardou Soukupem u mikrofonu. Škwor, Blitz Union a Interloud ovládli Pekelný léto! Jak už každý správný pařmen nejen ze západních Čech ví, červencové i srpnové víkendy se v prostorách ostrova U mlýna v Holýšově nesou ve znamení koncertů Pekelnýho léta. A jinak tomu nebylo ani v sobotu, kdy Pekelný areál patřil skupinám Škwor, Blitz Union a Interloud. Na Hracholuskách zaburácel bigbít! Rozlehlý kemp Keramika měl na programu nedělního večera 5.7.2020 koncert plzeňské skupiny Louis Cypher. Příjemné prostředí a zastřešené pódium daly vyniknout pohodovému večírku, na kterém se tančilo, zpívalo a samozřejmě konzumovalo. Letní parket Na Hřišti v Chlumčanech pohostil přeštický Kabát revival West Narychlo uspořádaný koncert v neděli 5.7.2020 měl za následek trochu pozměněnou sestavu, která však nic neubrala na povedeném vystoupení a hudebním zážitku všech přítomných hostů. Na scéně se představil nový basák Sváťa Němeček, který do sehrané party velice dobře zapadl. Elita české hudební scény na pódiu 11. ročníku Rock for JK Manětín Nádherné počasí a proces uvolňování přišel právě včas, aby se mohl jeden z velkých Západočeských festivalů v daném termínu 4.7.2020 uskutečnit. Připravená prostorná stage a nadupaná zvuková technika čekaly pouze na ten správný čas, kdy se k nástrojům postavila první kapela. Letošní festival se blýskl rockovými hvězdami z popředí celorepublikové scény – Harlej, Alkehol, Doga… Pro fanoušky dobré muziky opravdová výzva!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz