ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Událost tak éterická, že byste mohli chytat víly do dlaní 21. března 2020   (00:47)Trochu Whitmana, dávku pop-artu a Hraběte co zbylo z prvního alba. Asi tak nějak by se dala povrchově vykreslit povaha čerstvého alba Málo času spát, jehož éterický křest se konal 7. března v útrobách ústeckého Hraničáře.

Martin BinderOWLWill Eifell
Událost tak éterická, že byste mohli chytat víly do dlaní

Tereza Veselá


        Jsou to čtyři roky, co halogenní světlo světa spatřila poslední deska Willa Eifella Mezi hrdiny a sny. Deska, kde se city rozplývají za oblaky smogu a lesknou jako zadní světla aut na zmoklé okenní  tabulce kavárny, kde právě dočítáte ohmatanou básnickou sbírku. Ve stejném introvertním duchu je i deska vůbec první - V Kapce.
         S čím se ale Will vytasil v tomto roce zní jako by náš introvertní hrdina podstoupil kurz asertivity a píchl si větší než malou dávku syntů a diska přímo do tepny. Městské motivy a střípky obrazů sedlají zářivé barvy a blýskají jak točící se discokoule, stále však se snílkovskými texty na hřbetě. Texty snílka, který se rozkoukal a možná pod podlahou kuchyně našel pořádný kus odvahy jít svým snům a chutím naproti.

        Jsou to čtyři …

         Jak se opravdu Will ke své novince staví a jaká kouzla jí dala vzniknout, s kým, jak dlouho a proč, můžete odhalit zde, my ale konečně kráčíme potemnělým Aussigem k Hraničáři abychom byli svědky křtu téhle fialové novinky.
       Intimním osvětlením se zadní trakt baru Veřejného sálu kina Hraničář v Ústí nad Labem změnil v něžný klín okamžiku, kterého první využil Martin Binder. Mocný Cashovský hlas tohoto brněnského písničkáře zaplnil prostor a nechal posluchače strnout jako hmyz v jantaru.

         Jak se …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
       Mýlil by se ten, kdo by myslel že na křtu své desky bude „hlavní hvězda“ hostem a hostitelem, korzovat se sklenkou mezi zúčastněnými a vést společenské suché řeči o počasí a politice. V zásadě se jednalo o jeho vlastní koncert, s předkapelou, jíž byl Martin, i „pokapelou“, která na svůj čas teprve čekala.
       Hlavní hřeb večera nastoupil před světélky omotaný mikrofon – jediný zdroj světla, hned vedle otevřeného laptopu. Je to přeci laptopové písničkářství, nebo ne? Klobouček do čela a struny mohou znít.

       Mýlil by se ten, …
       Syntetizátory rozvibrují zvuk, šelest hlasů prořezává kytara a vlasy padají do očí Willovi, který rozpaluje svoji hudbu v kabátu, jaký jsme od něj ještě nezažili. Vlčí dny houpají koleny stojících, Salome tančí mezi židlemi a volá na nohy ty, co stále chtějí sedět.  

       Syntetizátory …
       Kmotrem Málo času spát si Will vyvolil patrona ústeckých muzikantů Jiřího Beneše, majitele hudebnin „nad mekáčem“. Jak Jiří řekl, zaregistroval Willa před pár lety, kdy mu více méně jako „kluk co chodí okounět kytary“ dal svoje CD V kapce a tehdy se do jeho mysli zapsal i jako básník s kytarou. Svěcenou vodou budiž bohemka a album letí do tmy davu.

       Kmotrem Málo času …
       Je cítit, že Will je dnes přesně tam, kde má být, a že se cítí dobře. Šlehá úsměvy, uvádí písničky i s background stories a komunikuje s publikem jako snad nikdy. V Aussig blues přenechává publiku nejeden refrén a atmosféra svádí k tanci a úžasu nad okamžikem.
       Krom nových věcí a starých lásek zaznívá i píseň Jenom tráva, z druhého alba Mezi hrdiny a sny, která bohužel (bohudík?) čas od času vstane z popela, aby nastavila zrcadlo věcem, které se dějí okolo nás, i s v nás samých.

       Je cítit, že Will …
       Čas setu končí a Will se elegantně přesouvá ke stolku s merchem: CD a plackami. Klábosí, podepisuje a culí se od ucha k uchu. Na jevišti mezi sloupy se mezi tím, pro značně pohublý počet publika, připravuje ústecké indie-elektro duo OWL.

       Čas setu končí a …
       Vzduchem se šíří statická laserová světla. Dva muži, kytara, zpěv a synthy. V přítmí se vlní zejména ženské boky, i když většina osazenstva se usídlila na baru nebo kouří před podnikem.

       Vzduchem se šíří …
       Někteří jsou jako můry lapeni hudbou a sítí světel do tanečního tranzu, ale ani ten netrvá věčně. Kdo chce, zůstává, jiní se vytrácí do noci a je na každém, zda bude mít Málo času spát jenom v kapse, a nebo doopravdy.

https://www.youtube.com/watch?v=cmc9N2CXsys&list=PLAyIJ9hYtEc08AGCup3ThQFWtHtoQeSDf

       Někteří jsou jako …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Tereza Veselá 34 fotografií v galerii


autoři:text:     Tereza Veselá
foto:     Tereza Veselá



Další články s interprety Will Eifell

Will Eifell představili videoklip ze zasněžených Krušných hor Ústecká kapela Will Eifell vydala na podzim pěti písňové EP “Některý věci se dějou dvakrát”. Nyní k nahrávce představili videoklip k písni Berlín, na kterém spolupracovali s kreativní skupinou Ideamakers. Z písničkáře kapelou. Will Eifell vydáva(jí) novou desku. Ústecký písničkář Jiří Poživil alias Will Eifell se na hudební scéně v různých projektechpohybuje už přes deset let. Z původně sólového projektu se nově stala regulérníčtyřčlenná kapela. Nyní v této sestavě vydávají EP Některý věci se dějou dvakrát. Novádeska vychází digitálně ve čtvrtek 10. října. S kapelou ve studiu: Will Eifell a Některý věci se dějou dvakrát Když se mi Póža ozval, jestli se za nimi nechci přijít podívat do studia na nahrávání nové desky, tak jsem nemohla odmítnout. Je to už pár let, co jsme si spolu povídali o tehdy vycházejícím Málo času spát, a teď se naskytla možnost koukat pod pokličku výroby Některý věci se dějou dvakrát – no neber to. Další deska laptopového písničkářství Will Eifell je sudetský písničkář přirostlý na jednom konci ke svojí kytaře, na druhém k laptopu. Zatímco nohama klouže po špinavých dlažebních kostkách měst, hlavu venčí v dálkách kam jen dosáhne. Před pár dna spatřila světlo světa už třetí deska, která jeho písně odívá do úplně nových šatů. Jak se to stalo a proč? Domácí vs. Hosté se utkají v Ústí nad Labem Domácí scéna i hosté opět zahrají U vysmátý žáby

Další články žánrů Elektronická hudba, Folk, Pop, Rock

Dolany fest se kvapem blíží! Kidné vody koupaliště rozvíří Alžběta, Hamr a Pepper Oblíbený Dolany fest odpočítává posledních pár dnů do startu a věřte, že se opět máme na co těšit! Dorazí Alžběta, Hamr a Pepper. Minifestival Rock Night ve Stodole Lisov nabídl třípoložkový hudební program Malá obec Lisov nedaleko Hradce u Stoda, se stala místem konání hudebního večírku s názvem Rock Night. Akce měla pevně stanovený termín 5.9.2025, kdy do místního centra kulturních událostí zamířily tři formace s přídomkem rock ve svých podnadpisech. Připravená Stodola hned u Obecního úřadu tak dala prostor muzikantům, hostům a celkově dobré náladě provázející jednotlivá vystoupení. Je pravda, že pořadatelé počítali s početnější návštěvou, ale i tak si koncertní sety užívali na plno ti, kdo do Lisova vážili cestu. Report z 90’s Kiss Party – Loket, 30. srpna 2025 (2025) Kiss Party, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Desátý ročník Rockového léta na Mži je již minulostí V Kozolupech u Plzně proběhl poslední srpnovou sobotu festival Rockové léto na Mži, a i přes malé technické problémy si jej návštěvníci užili. Benefiční festival Punks for Dogs pomohl na správném místě O tom, že akcí na podporu dobrých věcí není nikdy dost, není nejmenších pochyb. Jedním z takových počinů se stala hudební přehlídka Punks for Dogs konaná dne 30.8.2025 na zahradě u Společenského domu Hořovice. Hlavní pořadatel Zdeněk Šenkyřík Sr. zorganizoval další ročník multižánrového festivalu, jehož výtěžek byl věnovaný na konto útulku Zvířecí pohoda. Navíc se u vstupu objevila i kasička se sbírkou na nemocnou Kačenku, která se od malička potýká s velkými zdravotními komplikacemi. Právě tato sbírka na nemocnou holčičku proběhla v Hořovicích pod patronací Nízké úrovně, která byla součástí lineupu. Akce samotné se aktivně zúčastnila šestice kapel, z nichž některé se zřekly honoráře ve prospěch benefice. Ke koloritu závěrů jednotlivých setů patřila dražba triček s logem skupiny včetně podpisů muzikantů – exkluzivní ošacení se tak dostalo k novým majitelům. Extra Band revival otevře podzimní sezónu v Mekce chodského bigbítu Léto uplyne jako voda a o slovo se nám pomalu, ale jistě hlásí pestrobarevný podzim. A stejně pestrá bude i podzimní sezóna v KD Mrákov. Čeká nás totiž pořádná nálož rockové, punkrockové i bigbítové muziky a oblíbený Extra Band revival tam samozřejmě nemůže chybět! Soutěž o vstupenky na Fest Revival Příbram 2025 Největší show hudebních legend Queen, ABBA, Elvis Presley, Lucie, The Beatles, Red Hot Chili Peppers a Waldemar Matuška v letním kině v Příbrami.

Další fotoreportáže

Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. Mezinárodně obsazený Nuclear Intervention Fest v Kadově si udělal hluboký zářez do metalové pažby již po čtvrté v řadě Malá obec Kadov nedaleko jihočeské Blatné, se stala již po čtvrté místem konání přehlídky metalové muziky s názvem Nuclear Intervention Fest. Krytý jezdecký areál firmy Zofi na okraji vesničky se v sobotu 6.9.2025 proměnil v hudební arénu, na jejímž pódiu se představila celá desítka formací dělající čest daným preferovaným žánrům. O akci byl z řad metalové komunity značný zájem – hosté neváhali cestovat na koncerty svých favoritů mnohdy stovky kilometrů. Právě pro ně bylo připravené rozlehlé parkoviště, prolínající se se stanovými bivaky hned několik kroků od centra dění. Festival, o jehož organizaci se stará početný tým sehraných pořadatelů s podporou jmenované firmy Zofi a Jihočeského kraje, má viditelnou vzestupnou tendenci a je otázkou času, kdy se z jednodenní akce stane formát dvoudenní. Minifestival Rock Night ve Stodole Lisov nabídl třípoložkový hudební program Malá obec Lisov nedaleko Hradce u Stoda, se stala místem konání hudebního večírku s názvem Rock Night. Akce měla pevně stanovený termín 5.9.2025, kdy do místního centra kulturních událostí zamířily tři formace s přídomkem rock ve svých podnadpisech. Připravená Stodola hned u Obecního úřadu tak dala prostor muzikantům, hostům a celkově dobré náladě provázející jednotlivá vystoupení. Je pravda, že pořadatelé počítali s početnější návštěvou, ale i tak si koncertní sety užívali na plno ti, kdo do Lisova vážili cestu. Report z 90’s Kiss Party – Loket, 30. srpna 2025 (2025) Kiss Party, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Desátý ročník Rockového léta na Mži je již minulostí V Kozolupech u Plzně proběhl poslední srpnovou sobotu festival Rockové léto na Mži, a i přes malé technické problémy si jej návštěvníci užili. Benefiční festival Punks for Dogs pomohl na správném místě O tom, že akcí na podporu dobrých věcí není nikdy dost, není nejmenších pochyb. Jedním z takových počinů se stala hudební přehlídka Punks for Dogs konaná dne 30.8.2025 na zahradě u Společenského domu Hořovice. Hlavní pořadatel Zdeněk Šenkyřík Sr. zorganizoval další ročník multižánrového festivalu, jehož výtěžek byl věnovaný na konto útulku Zvířecí pohoda. Navíc se u vstupu objevila i kasička se sbírkou na nemocnou Kačenku, která se od malička potýká s velkými zdravotními komplikacemi. Právě tato sbírka na nemocnou holčičku proběhla v Hořovicích pod patronací Nízké úrovně, která byla součástí lineupu. Akce samotné se aktivně zúčastnila šestice kapel, z nichž některé se zřekly honoráře ve prospěch benefice. Ke koloritu závěrů jednotlivých setů patřila dražba triček s logem skupiny včetně podpisů muzikantů – exkluzivní ošacení se tak dostalo k novým majitelům. Metalový Armageddon Of Decibels se v osmém ročníku pochlubil několika exkluzivitami Ostrůvek udržované zeleně u Kalikovského mlýna se 23.8.2025 stal již po osmé centrem příznivců metalové muziky, v níž měla většina kapel přídomek black. Letos se hlavní pořadatelé ze známého Parlament Clubu postarali o několik jedinečných zářezů do festivalové kroniky, mezi kterými budu na prvním místě jmenovat změnu tradičního termínu akce – od tohoto ročníku se festival bude konat vždy v předposlední srpnovou sobotu! Dalším vykřičníkem hudební události byl koncert domácí formace Trollech, která tímto koncertem ukončila veřejné vystupování. A třešinkou na metalovém dortu pak bylo jediné festivalové vystoupení brněnských ROOT po několika letech, což jistě přilákalo početné fans i z dosti odlehlých končin. Výjimečná hudební událost si určitě zasloužila i kvalitní zvuk, o nějž se se ctí postarala zkušená firma RN Produkce.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz